Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ł-IceRocK-Ł válasza RyanGiggs (#50) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az rendbevan, de arra tényleg túlzás lenne :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#52) Dagidög válasza Ł-IceRocK-Ł (#42) üzenetére


Dagidög
senior tag

Kinek mennyi. ;]

(#53) cildren


cildren
tag

Ekkora méretű ssd halmaz halandó embernek szerintem felesleges. Ha valaki birtokolná akkor biztos folyamatosan írni-olvasnál-törölné az adatod és én így max 1 évet adnék neki és akkor teljesen fölöslegesen kidobott pénz volt.

(#54) #24650752 válasza sirály12 (#48) üzenetére


#24650752
törölt tag

:N
Maximum 32 GB-ot tudna (8 DIMM, 4 GB-os DDR2 modulok). [link]
Ilyet szerettem volna én is, sokáig olvasgattam azt a pár tesztet róla, ami fellelhető a neten, de letettem az egészről. Egy SSD is hozza a sebességét, nem kell félni attól, mi van, ha nincs UPS és elmegy fél napra az áram, menteni CF-re meg elfelejtettünk, és a 4 gigás DDR2 ára és beszerezhetősége sem volt piskóta. 16 gigán meg szűkölködjön az, akinek van kedve hozzá (még a 32 sem egy nagy eresztés). Kötetlen írhatóság ide vagy oda.
[link], [link]

(#55) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Jó kis cucc .Érdekelne hogy év végéig hányat adnak el ezekből.

(#56) Ł-IceRocK-Ł válasza Dagidög (#52) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Jó nem bill gécre gondolok, neki biztos futná rá. :DDD

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#57) tvse1995


tvse1995
senior tag

Nem semmi, cucc. :R
Jól értettem, hogy ekkora méretben merevlemezekkel kisebb tárhelyet tudnak csak elérni?

(#58) sirály12 válasza #24650752 (#54) üzenetére


sirály12
őstag

Rosszul emlékeztem a 16 gigára akkor, így még jobb i egy kicsit a dolog.
Én úgy tudom, hogy automatikusan is tud menteni ha az akkuja kezd lemerülni!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#59) Dagidög válasza Ł-IceRocK-Ł (#56) üzenetére


Dagidög
senior tag

Ő valószínűleg live HD adásra fizet inkább be. [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#60) #24650752 válasza sirály12 (#58) üzenetére


#24650752
törölt tag

Ez meg nekem nem rémlett, de valószínűleg így van.

"Embedded, self-contained backup feature with a CF card mechanism that senses a power loss and starts backing up automatically and and a battery that lasts 9+ hours with all 8 DIMMs populated; more than enough for the CF backup unit to finish its job." [link]

Mondjuk az, hogy mennyi idő alatt végez, számomra nem túl bíztató.

"ACard quotes a CF backup time of 21 minutes and 34 seconds for a 32GB configuration and a restore time of just over 14 minutes for the same config."

(#61) bteebi


bteebi
veterán

Azannyát, ez már nem semmi! :) Hát ez egy darabig még tuti nem lesz main stream :DDD. Lenyűgöző teljesítmény, lenyűgöző áron :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#62) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ha ilyenben hozzák ki a pizzámat akkor hamarabb ideér mint simán? Mert ugyebár az elérési ideje az ssd-nek nagyon jó! :DDD

(#63) Metalfan válasza Silentfrog (#62) üzenetére


Metalfan
senior tag

De az azért nem jó, mert így már olyan gyors az elérési ideje, hogy azelőtt kiér a pizza, mielőtt betennék a sütőbe :)

(#64) guppy_83


guppy_83
tag

Sziasztok,

A szűk keresztmetszet szerintem az interfész?!?! Mi lehet a popoján az eszköznek??
Szerintetek? :N :N :N

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#65) guppy_83 válasza guppy_83 (#64) üzenetére


guppy_83
tag

Meg van...

Connectivity: 40 x 1GbE
3 x 10GbE

...de ez elég hurka.... Sajnos egy rendes környezet ezt lehet, hogy pikk-pakk megfekteti....

...és mi van ha áramszünet van mind két tápon, ha egyáltalán van két tápja??...
Ígérem nincsen több kérdése... :N :N :N

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#66) PPatrik válasza guppy_83 (#65) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Ahova ezt szánják ott nem lesz áramszünet. :) Ha még, akkor szerintem nem lesz semmi. Max a legutoljára írt pár mega adat elszáll.
Nem olyan hurka azért ez a sebesség. Szerintem nekik az az érdekük, hogy egy ilyen van egy szekrényben (esetleg plusz egy backup), és erre megy rá minden szerver adata, meg ez a switch is köztük.

(#67) Toxicano


Toxicano
tag

Az komoly :Y

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#68) [Misel] válasza PPatrik (#66) üzenetére


[Misel]
tag

Nem értem, miért nincs rajta Fibre, így tényleg semmi értelme.
Egyébként egy ugyanekkora kapacitású Storage-nak (XiV mondjuk) kb 10x ekkora a fogyasztása.

jajj, bocs nem válasz, csak úgy bele a világba :D

[ Szerkesztve ]

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#69) PPatrik válasza [Misel] (#68) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Ha 2TB-os hddkel számolunk: 22 * 10w = 220w. Hát az egy kicsit kevesebb. :))
Persze ebben van egy switch is.

(#70) #06658560 válasza #24650752 (#60) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az idézett részben van említve, hogy mennyi idö alatt végez?

(#71) Srodney válasza fatallerror (#24) üzenetére


Srodney
senior tag

valóban nem egy néptermék,de érdekes és úttörő...

(#72) ivarg


ivarg
tag

Nem gondolom, hogy 35-40 foknál feljebb menne a hőmérséklete, végül is ez csak 5-6db prescott p4 3.2 áramfelvétele terheléssel, azok lényegesen kisebb területen vesznek fel ennyi áramot, egy pizzás doboznyi felületen 750W-al nem vagyok biztos benne, hogy vizet lehetne forralni ha sütőlap lenne.
Ráadásul a nand energia hatékonysága lényegesen jobb, mint a prescott magoké volt :).
Kiindulva a 90GB-os SSD-m jellemzően szinte hideg külsejéből egy közepes terhelésen csak épp, hogy langyi lehet.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#73) #24650752 válasza #06658560 (#70) üzenetére


#24650752
törölt tag

:K

(#74) #06658560 válasza #24650752 (#73) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor egy kis kiemelés az általad idézett részből csak neked, angoltudásod pallérozasára:
"and a battery that lasts 9+ hours with all 8 DIMMs populated; more than enough for the CF backup unit to finish its job"

(#75) geoff


geoff
tag

Tényleg nem drága, sőt... Mondjuk storagekre jellemző funkcionalitás nincs benne, de ettől függetlenül nem rossz.

(#76) [Misel] válasza PPatrik (#69) üzenetére


[Misel]
tag

"The XIV system typically consumes 7.7 kW per rack, which holds 180 TB raw capacity"

jó, nem 10x, csak dupla :D

[ Szerkesztve ]

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.