Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DeSanto válasza Qru (#50) üzenetére


DeSanto
őstag

Kiegészíthetnéd egy HD4850 vmod-al is az írást hogy úgy mennyit megy az ATi. :D

Nálam 839/2250-et megy így a vga.

[ Szerkesztve ]

(#52) Qru válasza DeSanto (#51) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szép! :C Nem kockáztatnám a garit. Öregszem, nem vok már olyan bevállalós. :D

#nincsbennetarcsi

(#53) Vladi válasza Racecam (#43) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor a pangás idejére érdemes időzíteni? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#54) Qru válasza Vladi (#53) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Simán, akkor egy ilyen írással is címlapra kerülhetsz. :DD

(mielőtt megvádolna bárki is, hogy nincs önkritikám: tudom publikáltam már jobbat is... :P )

#nincsbennetarcsi

(#55) Vladi válasza Qru (#54) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én is csak viccnek szántam. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#56) Qru válasza Vladi (#55) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudom, én is. Már készül a a következő teszt. Reszkessetek! :DD

#nincsbennetarcsi

(#57) Prof01


Prof01
veterán

Jó kis teszt Qru kolléga! ;) :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#58) LK


LK
addikt

Nem véletlen,hogy a PH 4850 tesztjében nem végeztek mérést 3dmark06-on,mert ez nem alkalmas összehasonlítani a két kártyát.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#59) katt777 válasza Racecam (#43) üzenetére


katt777
félisten

Írtam én sokkal jobbat, csak még fent van az előző! :Y ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#60) katt777 válasza LK (#58) üzenetére


katt777
félisten

Persze, hogy nem, ha valakinek fingja sincs, hogyan használja. :((( :P :R
Bocsi, 2 lett... :B :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#61) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Minek cserélted le a kártyát, ha közel azonos a teljesítményük? (A technológiai eltérést most nem nézve.)

(#62) Deady81


Deady81
csendes tag

Igen jó az 4850-es!Mint azt már megszokhattuk a driverek fejletlensége miatt még nem hasít úgy ahogy később fog!Kb 15%-25% kal még jobban fog menni a 06-os Markba!Bár ez a 06-os Markos történet eléggé sántít már!Ez olyan mint amikor egy játok elején látod az Nvidia logót, hát biztos nem fog olyan gyorsan szaladni Atis kártyán!

(#63) Qru válasza WonderCSabo (#61) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon esett az nV ára, és adott volt a váltási lehetőség. Gondlhatod milyen egyszerű megválni egy Vmodos, kvázi nongaris GTS-től, hát nem is dilemmáztam rajta sokat.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#64) domi007 válasza Gerr'y (#1) üzenetére


domi007
őstag

Ez még hagyján, egyik cikkemet éjjel 2-kor publikáltam, és reggelre már volt hozzá 4 hozzászólás, és általában mindegyik megemlítette, hogy "még csak este van" :DDD

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#65) ez_meg_emaz válasza Qru (#35) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Azokat a hőfokokat alap órjelen kapta? Nálam húzva sem megy a gpu 55 fok fölé... A hang különbségről, nem is beszélve a két hűtő között.

Nem huzva, de neki ref hűtéssel, amire itt mindenki azt mondja hogy kb lehetetlen.

(#16)DeSanto: Elhiheted nem a hid alatt laknak és fűtés is van náluk, ergo közel nem 10-15 fokos a szoba.
Tehát havernak sikerült a lehetetlen. Egyetlen oldalso meg egy hátso ventivel a házában véghezvitte a "csoda" hőfokokat a szarrá szapult gyári hűtéssel. :Y :)
Eredmények (sapphire 4850 lite).
Tudom most biztos senki nem hiszi el neki hogy ref hűtéses sapphire lite-ja van vagy biztos betett a foto elött egy szobaventit a ház oldalába, stb... Annak aki ennyire szar dumával jön nincs mit mondanom. Lefotozta egy átlag user az everestet meg a gpu-z.t amit én adtam neki direkt ehhez a fotohoz és ennyi. Nem kell elhinni, de ez a helyzet. A 4850 ref hűtése messze nem szar az biztos. Ezekután minden ilyen dumán csak röhögni tudok, sry. :)

[ Szerkesztve ]

(#66) Dyno


Dyno
veterán

Gratulálok a gyors tesztedhez. :C

(#67) katt777 válasza Dyno (#66) üzenetére


katt777
félisten

mellé

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#68) bartucc


bartucc
addikt

Hát igen, itt jön az hogy már a 3d mark 2006 nem sokat ér....(pl. az sztem durva hogy egy 3,2-es c2d mellett a 9600gt kap 12000-et, a gtx280 meg 14000-15000 pontot, vhogy nem egy kategória a kettő:D, lool ez van.:))
De a játékok alatt látsik a különbség, meg ahogy ati-éknál szokás vagy egy évvel előre gondolnak arhitechtúra építésben, de sajnos akkora van csak hozzá jó driver:(

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#69) jorden06


jorden06
senior tag

Hali

Kedves Qru, amit először linkeltél képet a 4850-ről, azon más bordahűtés van a vrm részen, mint ami a 2. kártyáról készült képen (sőt, még a legalsó memória hűtő borda is meg van hajlítva az első képen). Időközben lecserélődött a hűtés vagy az 2 különböző kártya? Melyik a tiéd?

[ Szerkesztve ]

(#70) Dyno válasza katt777 (#67) üzenetére


Dyno
veterán

Érzem, hogy mit is akartál ezzel kifejezni :) Én csak annyit mondok, hogy engem ott fogott meg a "teszt", hogy a radeonon hűtő csere volt, jól nézett ki a Zalmival.Gondoltam írok egyet jóindulatból, bocsi. ;) Azt meg, hogy 3démárk hülyeség az egy dolog, ezt tudja mindenki.Én is annak tartom, de mindegy még egyszer bocsi. :)

[ Szerkesztve ]

(#71) Qru válasza ez_meg_emaz (#65) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ref hűtéssel az a 42 fok bőven jó. Nálam ez 28-30 fok VF1000-el netezés közben és jóval halkabb mint a ref hűtés. A gyári hűtéssel inkább hang a baj illetve hogy erősebb tuning esetén kevés vagy ha 100% teker akkor kirepül a házból hiába csavarozza be az ember. :D Nem kötelező vagy muszáj cserélni csak aki szereti ha csendben van a gépe és hűvös az elégedetlen lesz a ref hűtéssel ha tuningol szvsz.

jorden06: A kék alu bordás. A másik képet a gúgli adta ki (ne legyen már egyforma kép :D ).

#nincsbennetarcsi

(#72) DeSanto válasza ez_meg_emaz (#65) üzenetére


DeSanto
őstag

"Elhiheted nem a hid alatt laknak és fűtés is van náluk, ergo közel nem 10-15 fokos a szoba."

Már ne is haragudj de én 10-15 fokos szobában érzem jól magam. Nem sértésnek szántam és elhiszem a hőmérsékleteket én nem is kételkedtem még senki szavában. :R

(#73) jorden06 válasza Qru (#71) üzenetére


jorden06
senior tag

És az alsó memhűtőt miért hajlítottad meg? Nem fér el a Zalman hűtő csöve vagy vmi? A Zalmanhoz nem is adtak semmi vrm vagy memhűtő süniket?

Olvastam egy helyen, (4850 topicban), hogy egyes cégek kifejezetten tiltják a memhűtők felragasztását, a gari is ugrik így, mert állítólag kárt is okozhat ahelyett, hogy hűtene... Erről te hallottál már valamit?

[ Szerkesztve ]

(#74) ez_meg_emaz válasza Qru (#71) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Én csak azért írtam mert sokan rinyálnak hogy szar a ref hűtés. Már vágom hogy te a hangjára értetted.
Csak be kell nézni HD4xxx topikba, rengeteg olyan hszt olvastam hogy elbaszták a ref hűtést, szart sem ér, forró a kari, jaj tönkre fog menni olyan meleg. :U Mostanában nem jártam arra, nemtom hogy még mindig ez megy-e. Azt hittem elöször hogy a cikk elején te is erre célzol. A hang az más, az általában uj ref karikon közel sem halk, tuningra meg aligha alkalmas. :R

DeSanto: :Y Az igen. Hát te is fura szerzet vagy. :)
Nem sértésnek szántam, nem tudtam hogy ilyen alacsony hőm.-et szeretsz. Manapság reggel 6-7ora tájban van 10-12 fok kinnt az utcán azért irtam hidat. :D

(#75) katt777 válasza Dyno (#70) üzenetére


katt777
félisten

Félreérzed. Több topic-ablak is meg volt nyitva, és véletlenül ide küldtem egy máshova szóló hsz-t. Törölni meg, ugye, nem lehet.
Viszont én tudom, hogy a 3DMark nem hülyeség, majd nézd meg a tesztjeimet, hogyan kell használni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#76) athomi


athomi
veterán

Gyorsan rákattintottam a tesztre, aztán mikor megláttam, hogy már megint vki 3DMark-kal méreget, gyorsan ki is léptem az oldalról.^^

[ Szerkesztve ]

(#77) katt777 válasza athomi (#76) üzenetére


katt777
félisten

+1 szakértő... :C :U :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#78) dokar válasza athomi (#76) üzenetére


dokar
addikt

előtte még egy gyors hsz-t beszúrtál :D

extra - SEXRay

(#79) katt777 válasza dokar (#78) üzenetére


katt777
félisten

Ugrott a fórumba. :DDD De a cikkből kilépett. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#80) athomi válasza katt777 (#77) üzenetére


athomi
veterán

Beléptem a fórumba és ez a kép fogadott: [link]
Azt gondoltam vki egy jó kiadós tesztet készített a kártyák teljesítményéről.
Majd a linkre kattintva a köv. kép fogadott: [link]
Kicsit így csalódás volt, persze tudom, nem az ő hibájából maradt le a 3DMark06 a cím elejéről.
Azóta végigolvastam a tesztet, nincs ezzel semmi gond, felhívja a figyelmet arra is, hogy a 3DMark csak egy szintetikus teszt és nem más. Csak épp pont azt nem tudtam meg a tesztből, amiért rákattintottam a linkre.

Tudom én, hogy neked az egyik kedvenc tesztprogramod és játékod a 3Dmark. :C

[ Szerkesztve ]

(#81) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

Mint szintetikus teszt, nem kellett volna egy kártyához illő tesztet végezni? gondolok a vantage-ra... Hisz ez a kártya pont az uj dolgokra lett tervezve... amugy nem értek a mark-oláshoz, láma vagyok

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#82) katt777 válasza athomi (#80) üzenetére


katt777
félisten

Lehet is azzal tesztelni. Ja, meg játék is van benne, és az sok agyonsztárolt szarnál jobb. :P ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#83) Dyno válasza katt777 (#75) üzenetére


Dyno
veterán

Azt tudom, hogy nem hülyeség, csak amikor az van, hogy vlaki felteszi gyorsan és alapbeállításon elinditja és akkor kap egy jó kis pontszámot és veri rá a nyálát.Megnéztem az írásodat és igen teszteid már másféle képen vonultatják fel a dolgokat. :R Egy gyors offos kérdés, P5Q stabil? :B

(#84) edipqe


edipqe
senior tag

aranyos kis teszt.

kérdés: nem hatékonyabb a légárammal merőlegesen elhelyezni azokat a vrm bordákat
mert most, hogy merőleges a levegő nem olyan nagyon áramlik át rajta mintha párhuzamos lenne nem?

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#85) katt777 válasza Dyno (#83) üzenetére


katt777
félisten

Persze. 4.05GHz-hez kéne neki egy kis fesz, de most a 4870-nel amúgy is elég meleg minden, +5-6°C-ot jelent. És ez már ATT energiatakarékos profillal! Azt hittem, végre nem kell a géphez nyúlnom egy évig, de egy CosmosS-re be kell neveznem, mert a mostani házam ugyan szellős (eddig OK is volt), de kicsit már szűkös. 48cm hosszú, és majdnem összeér a 4870 a vinyóval (no meg a 8cm-es ventik már éppen, hogy csak elegendőek, pedig 2 NFP8 küld hideget a VGA-ra meg a lapra). HAF932 még jobb lene, csak nem lehet kapni. És persze most rohad szarrá a forint is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#86) Dyno válasza katt777 (#85) üzenetére


Dyno
veterán

Most kicsit várj a vásárlással, mert helyre fog állni, Adatlapomon lévő CPU,RAM páros stabil lenne vajon egy P5Q-val? :R Mert nagyon érdekelne a lap.Megszólított mikor megláttam. :DDD

(#87) katt777 válasza Dyno (#86) üzenetére


katt777
félisten

Az biztos, hogy a legtutibb P5Q lap, főleg, hogy megmenti az embert a FC csábításától! :C :Y
A lap supportjánál fent vannak a támogatott RAM-ok, ill. topicjában tájékozódhatsz az adott kombóról. Viszont akkor már illene belevaló procit és VGA-t tenni oda. ;]
Vásárlással naná, hogy várok, most költekeztem ki erre a bitang lassú (DX10: SCS, C) 4870-re. :((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#88) Dyno válasza katt777 (#87) üzenetére


Dyno
veterán

Bitang lassú?Nem vagy vele megelégedve? :( VGA-t tuti nem cserélek mert egyenlőre elég ez nekem, meg 2hónapja vettem, CPU-t azt E8400-t tervezek, cak sajnos először a lap aztán a többi cucc. :O De átvágtatok a P5Q totyikba aztán szét nézek. :R

(#89) katt777 válasza Dyno (#88) üzenetére


katt777
félisten

Lószar megint a Cat. abban a 2 progiban. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#90) Dyno válasza katt777 (#89) üzenetére


Dyno
veterán

Gondoltam. :DDD

(#91) LK válasza katt777 (#60) üzenetére


LK
addikt

Ja! A PH! tesztelői csapatánál is okosabb vagy mi? Nem véletlen,hogy játékokkal szoktak tesztelni,kül. felbontásban ,élsimítással stb. Sokrétűbben lehet így tesztelni,mint egy programmal. :K

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#92) <.RicHarD.>


<.RicHarD.>
tag

:)

Quad Core :)..Mert szeretem ha félgőzzel dolgozik a proci egy kicsit..^_^

(#93) Qru


Qru
MODERÁTOR

Új eredmény: 15078 Az új driver (8.12) egész jó... :)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#94) Qru válasza Qru (#93) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még egy kis plusz: 15140 pont

#nincsbennetarcsi

(#95) Henker2


Henker2
addikt

Nagyon jó kis viszonyitási alap a "teszt" :R

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#96) pszihó válasza johnny82 (#6) üzenetére


pszihó
aktív tag

:DDD Azért mert az ATI szar. Az Nvidia meg jó. ATI fúj. Nvidia hurrá. :DDD

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#97) pszihó válasza pszihó (#96) üzenetére


pszihó
aktív tag

Egyetértek igazad van :C

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#98) Qru


Qru
MODERÁTOR

15549 pont. Alakul... :D

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.