Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Ki fogja ilyenkor elolvasni ? :DDD

(#2) Qru


Qru
MODERÁTOR

Egyébként néztem 8.7-es driverrel is eredményt:

688/2100-on Link

Aztán jött a 8.10-es driver mert itt már kezdett kifogyni a szuflából szegény 4850. :D

mod: pl mi ketten. :DD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3) kavicssli válasza Gerr'y (#1) üzenetére


kavicssli
addikt

Éjszakás műszakban dolgozok! :D

Qru Mi hajtott arra hogy lecseréld az nVidia kártyád?

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#4) LJ. válasza Gerr'y (#1) üzenetére


LJ.
tag

Aki kicsit arréb lakik... És akinél még csak este van :D
A cikk amúgy tetszik, durván néz ki az a voltmod azon a gts-en, igaz úgylátszik kezd eljárni felette az időő. :C

(#5) Lars


Lars
őstag

Innen is látszik, hogy mennyit ér a 3dmark. (flame vége :D )
Egyébként igen, éjszakás műszakban a legjobb ilyesmit olvasni :DD

(#6) johnny82


johnny82
őstag

Kíváncsi lennék mennyit kapna az én VGA-m a te prociddal 3DMark06-ba? Az én pontszámom. Miért van az egyébként, hogy a NV-k sokkal jobban teljesítenek 3DMark06-ban? Ha lesz rá időd, tesztelhetnéd játékok alatt is őket. Vajon mennyi lehet a különbség a 2 kari között? Amúgy jó kis írás! :C

(#7) mokus1 válasza Qru (#2) üzenetére


mokus1
addikt

Jó kis egyszerű.Lehet nekem se ártnana egy 4850 már-már 30000Ft-ért kapni.
De azért a közel 2000pont elég sok.

(#8) Hunter2


Hunter2
addikt

lehet vantage alatt megfordulna a helyzet.

(#9) Abu85 válasza johnny82 (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Na valyon miért... :D
Az nV nagyon sokat fektet a 3Dmark optimalizációkba, mert a játékosok zöme e szerint dönt. Meg ugye az nV Futuremark partner is. Az AMD driver csapata szerint a 3Dmark egy felesleges program aminek nem érdemes olyan figyelmet szentelni, hogy a grafikus kártyák egyre jobban fussanak rajta, inkább a játékok teljesítményét érdemes növelni, mert végeredményben úgyis az számít.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) Abu85 válasza kavicssli (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Halad a korral. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) DeSanto


DeSanto
őstag

Íme egy HD4850 eredmény Vantage tesztel.Vmodot használtam persze de csak óvatosan. :D

Itt pedig amit 9800GTX-ből tudtam kihozni.Itt nincs Vmod. Ebből még egy kicsivel (max 6-700pontal lehet többet kihozni).

Itt már fordult a kocka.
A HD4850 jobban teljesít.
Szerintem a 3dMark06 már nem igazán mutatja meg egy vga számítási teljesítményét.
A Vantage alatt azért a HD3870 nincs egy szinten a HD4850-el míg 2006-ban nagyon úgy fest.
Elavultnak tűnik nekem ez a 06. :F

[ Szerkesztve ]

(#12) hakos1987


hakos1987
őstag

3dmark06 már nem való semmire..... tegnap teszteltem a 3870X2-m.... 850/900 helyett 960/1100-ra húztam! 3dmark 200 ponttal adott többet... nincs miről beszélni... Vantage meg több mint 700 ponttal, de nem 18.600-ról 18.800-ra, hanem 8600-ról 9365-re... ráadásul GPU score több mint 1000 pontot ugrot..... (9781)

Én a helyedben inkább vantage tesztet próbálnék, mert az a 06 csak sm2-t és 3-at használ...

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

"A HD 4850-en a gyengének mondható referencia hűtés...."

Havernak ajánlottam anno a 4850-et mert uj kari kellett neki. De amikor beleolvastam a forumba kicsit féltem hogy nem lesz neki jo kari mert iszonyat forro és haver nem szeret és nem is nagyon tud szofveresen se buherni ezekkel nemhogy hardveresen. Szal aggodtam hogy nagyon forro lesz neki a kari(végülis én mondtam neki hogy azt vegye).
Aztán amikor kérdeztem hogy nem e meleg a kari akkor jött a meglepődés. Aztmondta: Miért lenne? Egyáltalán nem az. Idle kb 48 fok terhelve se sokkal több 70-nél, egy átlagos házban 1 vagy 2 házventivel. A vga: ref Sapphire 4850 Lite
Most ha ezek a hőfokok szerintetek egy gyenge ref hűtésre jellemzőek akkor nem szoltam. :U
Az hogy a vrm mennyi azt nemtom pontosan. Van ami mutatja szofveresen vagy csak kézzel ill méréssel lehet megmondani? Bár ha 2-3 honapja nem volt gondja a karival akkor valszeg most se lesz. Ha meg lenne akkor visszaviszi azt annyi. De hogy szar a ref hűtés azt ezek után erősen kétlem. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) hakos1987 válasza ez_meg_emaz (#13) üzenetére


hakos1987
őstag

GPU-Z 0.2.8 mutatja a 2. fülön a sensors-nál a memó, shader és VRM hőmérsékletet is asszem!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#15) ez_meg_emaz válasza hakos1987 (#14) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Probáltam azzal is.
DipsIO
MemIO
Shardercore

Ezek közül ha joltom egyikse a vrm de lehet én nem vok elég tájékozott.
Amugy a fenti hsz-emet alátámasztandó linkelek majd screen-t mert másik topikba se hitték el a hőfokokat. Ha esetleg haver hülyeséget mondott akkor meg elnézést fogok kérni, bár kétlem hogy benézte volna de bármi lehetséges nemde? :)

(#16) DeSanto válasza hakos1987 (#12) üzenetére


DeSanto
őstag

Szerintem se ér már semmit a 3dmark06.
Eléggé CPU limites az összpontszámozásban.

ez_meg_emaz: Lehetségesek a hőfokok de ahoz tényleg 10-15 fokos szoba kell.
Nyáron mindenkinek izzott a kártyája. Enyémen is AC S1 lett zalman 12cm-es ventivel és most lett idle 35 fokos terhelve 58.

[ Szerkesztve ]

(#17) ez_meg_emaz válasza DeSanto (#16) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

De vantage csak vista alatt megy ha joltom. Szal xp-seknek marad a 3d06 amugy én is egyetértek.

(#18) DeSanto válasza ez_meg_emaz (#17) üzenetére


DeSanto
őstag

Csak azt nem értem mire jó még az XP?
Én annyit szívtam vele hogy soha többé nem raknám fel.
Telepítés után eltűntek a system tray ikonjaim csak úgy heccből mert valami nem tetszett neki. (Nod 32-n kívül semmit nem kapott)
Raid tömböm 1 kékhalál után meghalt.
Vista alatt ilyesmi sosem fordult elő pedig egy OC-s embernél előfordul kékhalál de a Raid tömböm mindig megmaradt akárhányszor megadta magát a vista, XP alatt meg az elsőnél elszállt. :F

(#19) Bluegene


Bluegene
addikt

igen szerintem is vantage-gal kellett volna tesztelni, persze ott 50%-kal jobb a 4850 így az kimaradt :)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#20) DeSanto válasza Bluegene (#19) üzenetére


DeSanto
őstag

Azért annyival nem jobb de ott már látszik a különbség a HD4850 javára.

[ Szerkesztve ]

(#21) old gray


old gray
addikt

Konzekvenciákat nem lehet levonni a tesztből, nem mutat reális képet a két vga közötti erőviszonyról, ergo felesleges volt ezt publikálnod.

Bocs, de ez az én véleményem.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#22) johnny82 válasza old gray (#21) üzenetére


johnny82
őstag

"Nyilván ez egy szintetikus teszt így játékos szemmel nézve nem a valós teljesítménytöbbletet mutatja meg. Ez a teszt nem nekik készült, arra ott vannak a jobbnál jobb tesztek, mint például a ph!-s teszt."
Szólt előre!

(#23) FragMaster válasza Bluegene (#19) üzenetére


FragMaster
addikt

Az még mindig valóságosabb lett volna, mint ami így kijött :DDD

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#24) ez_meg_emaz válasza DeSanto (#18) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Nekem semmi bajom vele. Ha lenne már leváltottam volna. Egyetlen bajom hogy nem 64-est használok, mert akkor vennék még 2gb ramot vagy cserélném 2x2-re. De 64-es meg a játékok és progik miatt fos, mind xp, mind vista esetében. Régen probáltam már az igaz, de szvsz még mai napig is van olyan prog ami nekem kéne, de 64-es oprendszeren nem fut el.
Szal ha váltok az akkor lesz ha 2gb ram nem lesz elég és akkor 64bites vista-ra. Addig fölösnek tartom amig az xp-vel nincsen nagyobb bajom. Raid-et meg soha nem probáltam, sys tray ikonok nekem még nem tüntek el.
Megértelek téged is, de amig nekem nincs hasonlo gondom minek váltsak egy nagyobb erőforrásigényű oprendszerre? Addig nem nyujt ujat amig az xp is jol müködik. Mert vmi vagy jol megy vagy szarul.
De az xp vs vista erősen off téma :)

On:
Nekem is az a vicces eredmény jött ki hogy a 8800gt-nél pár száz ponttal kaptam többet a 4870-re váltás után. :D
8800gt:12000 kb
HD4870: 14-15000 között
Fotot most nemtok a 4870 tesztröl mert nem mentettem le, de ha igény van rá teszek be rola. Elég hihetetlen eredmény az tény. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) katt777


katt777
félisten

Az a "jó" driver csal (írtak erről anno sokat). Azért gyors. :((( Nézd csak meg olyannal, amelyik nem teszi (ha csak nem némi prekoncepcióval készült a teszt), bár nV-nál elég változó, mikor cheat-elnek driver-fronton. Catalyst-írók meg ezért cserébe elszarják a saját driverüket. 48xx karikhoz még mindig vacak a Catalyst.
Játéktesztekről meg inkább semmit, ritkán fedik a valóságot.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26) katt777 válasza DeSanto (#16) üzenetére


katt777
félisten

3DMark-okat tudni kell használni. Nem véletlenül vannak bennük beállítási lehetőségek. De majd mennek fel a 4870 tesztjeim, ha kifutott a cikkem, ott megmutatom, hogyan lehet (és érdemes) tesztelni.
XP sokkal jobb egy csomó dologra, mint a Vista (pl. fut rajta egy csomó játékom, amelyek Vistán sehogy sem, pedig nem is olyan régiek, ráadásul szeretek régi játékokkal játszani, hogy kissé felüdüljek a mai szardömping közepette, tisztelet a kevés kivételnek). Persze jól beállítani nem árt egyiket sem.

hakos1987: VRM-et ugyan nem mutatja semmi, legföljebb az ujjad. ;)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27) ollie


ollie
MODERÁTOR

Most őszintén, mire jó ez a 3dmark összehasonlítás? Majd vérpistike ezt fogja mutogatni haverjainak, hogy mennyivel jobb az ő GTS-e, és persze mindenki azt fogja venni. Még te is leírtad, hogy játékokban nem fedi a valóságot a kapott eredmény. Mert ugye egy cikk célja az, hogy hasznos információkat közöljön az olvasókkal, és/vagy emberek véleményét befolyásolja. Vagy csak én vagyok naív?
Bocs, nem bántani akarlak, csak hát nem értem.

***

(#28) old gray válasza johnny82 (#22) üzenetére


old gray
addikt

De akkor mi a mondanivalója? És kiknek készült? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#29) katt777 válasza ollie (#27) üzenetére


katt777
félisten

Igazolva van a prekoncepció, hogy megéri 8800GTS-t venni (lehet, el akarja adni? :F :DDD :R ). Ennyi. Részemről aki ennyi alapján dönt, nyugodtan vegyen 8800GTS-t. Mindenkinek adott a lehetőség, hogy más forrásokból is tájékozódjék. (vagy 1280x1024-ben játsszon szűrők nélkül, és akkor igaza lesz :P ).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30) pdave


pdave
aktív tag

nekem pl 15300 lett a pontom (konfigom a profilomban) gtx260nal, 8800gt-vel meg 12700. elvileg nem nagy ugrás a 3dmark szerint, mégis amit eddig nem tudtam maxon játszani, azt mostmár tudom. és ez a lényeg :D

egyébként meg azt hittem hogy a 4850 lealázza a 8800gts-t. érdekes

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#31) syC válasza Qru (#2) üzenetére


syC
addikt

Qru meistro! Újabb driverrel miért nem nézted meg? :U (8.9)

(#32) katt777 válasza syC (#31) üzenetére


katt777
félisten

Az újabb lenne mint a 8.10b? :F :DDD

pdave: Nem érdekes, ha tudod, hogy nézd (lásd előző hsz-okban)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#33) Yutani válasza old gray (#28) üzenetére


Yutani
nagyúr

És ezek a TOP cikkek. :U

#tarcsad

(#34) hakos1987 válasza Yutani (#33) üzenetére


hakos1987
őstag

valóban bosszantó, hogy ez top cikk, mikor az én részletes leírásom, rengeteg munkával meg nemtom miért nem került ki, pedig akkor is tök nagy hülyeségek voltak kint... érdekes! :U

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#35) Qru


Qru
MODERÁTOR

Akkor megpróbálok sorban válaszoloni:

kavicssli: Nagyon esett az nV ára, és adott volt a váltási lehetőség. Gondlhatod milyen egyszerű megválni egy Vmodos, kvázi nongaris GTS-től... :D

ez_meg_emaz: Azokat a hőfokokat alap órjelen kapta? Nálam húzva sem megy a gpu 55 fok fölé... A hang különbségről, nem is beszélve a két hűtő között.

old gray & ollie: Nos XP és 3DMark06 mert nincs Vistám, játékos teszt meg készült egy csomó ezért is linkeltem egyet a sok közül. Sajnálom, hogy szövegértelmezési gondjaitok vannak. Direkt dekralátam az elején, hogy ez nem játékos szempontból készült teszt. "Vérpistike" ha értelmesebb egy amőbánál felfogja hogy ez nem a játékokban mérhető különbség. Miért készült ez egyáltalán? Pont ezért, hogy demonstrálva legyen, a szintetikus teszt nem minden... (összehasonlítási alap pl a ph! játékos tesztje)

:R

katt777: Már rég eladtam. :)

#nincsbennetarcsi

(#36) katt777 válasza Qru (#35) üzenetére


katt777
félisten

Akkor megérte! :C :DDD :R

Lehet, hogy több amőba tájékozódik szélesebb körűen VGA vásárlás előtt, mint ember. :U Láttam én már érdekes konfigokat. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#37) Siera válasza johnny82 (#6) üzenetére


Siera
senior tag

mert az nvidia rá van optimalizálva

(#38) gbors


gbors
nagyúr

kicsit csodálkoztam a cikken - de végső soron, az SM3 pontszám kb. egyforma, és tekintetbe véve a GTS overclockját, ez nagyjából reális is.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#39) total90


total90
veterán

Csákó!
Sztem meg jó cikk lett,lehetőségeihez mérten csinálta és ki is lehet belőle venni,hogy mit akar mondani.Én legalábbis értem :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#40) Bluegene válasza total90 (#39) üzenetére


Bluegene
addikt

nem csoda hogy ennyi kritikát kap, két crysis gpu teszt is többet mond ennél

ráadásul egy GTX 280-as se ad sokkal többet 1280X1024-ben

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#41) old gray válasza Qru (#35) üzenetére


old gray
addikt

""Vérpistike" ha értelmesebb egy amőbánál felfogja hogy ez nem a játékokban mérhető különbség."

Aha. Ezek szerint nekik szántad a tesztet! Ne is tagadd, át akarsz menni bulvárba, hogy minél több olvasód legyen és utána egy noob-portált akarsz nyitni, ahol nagy háromdémárk-csaták zajlanak majd. ;] :DDD

"Miért készült ez egyáltalán? Pont ezért, hogy demonstrálva legyen, a szintetikus teszt nem minden."

Ezt miért is nem írtad a cikkben? Így utólag ez már csak magyarázkodásnak tűnik.....

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#42) Bluegene válasza old gray (#41) üzenetére


Bluegene
addikt

mondjuk azt elismerem hogy az X300SE vs 4850-es tesztnél színvonalasabb, de az nem is került fel a honlap tetejére, egy ilyen tesztet kábé 15 perc összecsapni tapasztalatból mondom(nem számítva hogy a gép lefuttatja a 3dmarkot, addig lehet teázni is)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#43) Racecam válasza Yutani (#33) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Basszus! Írjatok jobbat, 3 napja semmi... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#44) Qru válasza katt777 (#36) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen elég jól sikerült kiszállnom abból a kártyából. Sajnos páran még mindig nem értik, hogy ez nem egy gamer teszt volt, hanem teljesen más aspektusból mutataja be a két kártyát. Abban viszont igazuk van egyeseknek, hogy aki kevéssé ért a dologhozt, azt könnyen megtévesztheti, illetve téves végkövetkeztetést vonhat le a tesztből. Pont azért írtam bele ( és tettem játékos teszt linket is), hogy játékokban jobban teljesít jóval a HD 4850 mint a GTS. Akinek nem inge...

Amőbák: Azt látom én is. :D

mod:

old gray: Úgy éreztem/érzem, hogy ez kiderül a szövegkörnyezetből, ezért nem írtam bele. Az még fel sem merül bennem, hogy esetlegesen a hozzáértésemet kérdőjeleznéd meg.
De az a noob-portált nem is rossz ötlet, így jobban belegondolva... :DD Reklámokból csomót kaszálnék/nánk.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#45) Bluegene válasza Qru (#44) üzenetére


Bluegene
addikt

nem raksz még bele egy-egy crysis gpu tesztet? az valós környezet :R úgyis a crysison kívűl szinte minden játszható ezeken(végülis a 4850-esen is)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#46) Qru válasza Bluegene (#45) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a gond, hogy már nincs meg a GTS. :(

#nincsbennetarcsi

(#47) DeSanto válasza Bluegene (#45) üzenetére


DeSanto
őstag

Írta hogy eladta a 8800GTS-t.
Nehéz lenne vele tesztelni. :D

(#48) agressiv válasza ez_meg_emaz (#13) üzenetére


agressiv
addikt

Érdekes pedig a régebbi időkben ez nem volt probléma!

VRM

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#49) old gray válasza Qru (#44) üzenetére


old gray
addikt

Nem kérdéses: egyértelmű, hogy tudatlan okoska vagy és igazi vérpistike-vér csörgedezik ereidben. :DDD

Komolyra fordítva a szót: nem a tudásodat kérdőjelezem meg, hanem a cikk értelmét. Ha nem a "normális" valamit a témához konyító fórumozók a célközönséged akkor kik? A real hülyék? Tehát csak azért mertem felszólalni, hogy a cikk megírásának indítékát megtudakoljam. :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#50) Qru válasza old gray (#49) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, és persze amőba is vagyok. :D :DDD

Pusztán a kiváncsiságom. Feldühített, hogy végre kaptam egy orig. 3DMark06-ot de nem indult a gépemen. Aztán rolko fórumtárs felvilágosítot a 3DMark hotfix-ről. Elindult végre, elkezdtem tesztelni. Megakartam nézni hol a vége a vga-mank és gondoltam kiteszem logout-ra is, kicsit felkavarni az állóvizet.
A'szem sikerült... :DD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.