Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moldovan


moldovan
csendes tag

Én ebben nem látok semmi kivetni valót.
i11-et használok, évek óta.
friss aksi került bele év elején.
ha úgy van, és néha úgy van, még apróbb videókat is megvágok vele. Tökéletesen működik.
Nagyjából úgy képzelem el ezt a távolítást a modellek között mint az andoridos telefonomnál a snapdragon 8, 7, 6-os szériák. Csak ezek gyorsabbak.

(#2) gattolino


gattolino
senior tag

Néhány éve volt arról szó, hogy meddig tudják levinni a méretét a chipeknek. Hát szerintem itt is hamarosan elérik a legkisebb méretet ami alá már nehéz lesz menni. Tehát onnantól kezdve talán másra is mehet majd a fejlesztés. Akkutechnológiára gondolok

Vivo X90 Pro Plus

(#3) DudeHUN válasza gattolino (#2) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ha gondolod itt ránézhetsz egy roadmapre és még valamennyire el is magyarázzák.
[link]

Gamer for Life

(#4) bjames válasza gattolino (#2) üzenetére


bjames
aktív tag

Elviszik egészen 0 nm-ig, ami már maga lesz a szingularitás:)
Egyébként pár éve hány nm-t mondtak a chipgyártásra mint abszolút fizikai korlátot? 5 nm?
Úgy tudom, hogy ezeket a mai nanométereket már valahogy máshogy számolják mint még a 10 fölöttieket.

(#5) 1dude válasza moldovan (#1) üzenetére


1dude
aktív tag

Elég lesz 10 évente cserélni, addig talán kimérik patikamérlegen az alapmodellbe is az újdonságokat.

(#6) zhit86


zhit86
csendes tag

A mostani trendet követve a mi szemszögünkből: -1 nm = +100 ezer Ft :O
Nyilván a "korreláció nem implikál kauzalitást", nem (csak) ezért drágulnak az Apple cuccok nálunk...

(#7) Luck Dragon

“ 30%-os pluszterhet jelenhet már a tervezőasztalon, és ugyebár a gyártási költségek sem alacsonyak.“

úgy is velünk fogjak megfizettetni .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) Dare2Live válasza 1dude (#5) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ahogy kinéz egy évvel késöbb kapja meg nem 10.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) 1dude válasza Dare2Live (#8) üzenetére


1dude
aktív tag

Nem csak a SoC -ról van szó. Pl AoD mikor lesz alapmodellben?

(#10) Dare2Live válasza 1dude (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

meg a lotto számokat is? Tippre 2év.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) Teo.


Teo.
aktív tag

Jó pár éve volt itt a MA egy hír, a Samsung fejese mondta,hogy a 3 nm-ig simán eltudnak jutni csak pénzkérdés, semmi más. 22-23 ra ígérte.

3 nm alá már nagyon nehézlesz. Gondolom megoldják lassaban és irgalmatlan pénzen.

De így 4-5 év távlatából jól látni milyen pontosan tartják a tervet jó lenne váteszi képeség akku techinkában is.

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#12) badacsony


badacsony
őstag

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#13) Norb79 válasza bjames (#4) üzenetére


Norb79
őstag

A tényleges méretnél valóban van fizikai korlát, de egy jó ideje ez a nm már csak ilyen arányszám, mint a lóerő a kocsiknál. Ott sincs valójában 110 ló az autóban, a 3 nm chipen is hiába mérnéd a nyomtatott áramkör szélességét, nem 3 nano lenne, hanem sokkal vastagabb. :DDD

(#14) Danipicur2 válasza Luck Dragon (#7) üzenetére


Danipicur2
tag

De magasabb áron kevesebbet fognak eladni, hacsak nem adnak egy áttörő innovációt mellé

(#15) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

engem kb 10-12 éve érdekelt utoljára annyira a téma, hogy olvasgattam róla, akkor aszem arról volt szó, hogy 10 alatt már nem fogja megérni a fejlesztés (akkor még talán ilyen 32 nm-nél tartottak) ehhez képest már hol tartunk. és nem volt az annyira régen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.