Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) hackeeeee válasza aram01 (#81) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:)) ;)

Véleményem szubjektív...

(#102) leonejoci2


leonejoci2
tag

Áhhhh ez nem semmi írás lett!
Gratulálok!!:C

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#103) Kassadin válasza Stanchore (#100) üzenetére


Kassadin
addikt

Otthon? Szerintem sehogy.

(#104) nuke7 válasza hcl (#98) üzenetére


nuke7
veterán

és ezért rögtön van már létjogosultsága a 2gb-s 6950-nek eyefinity-hez :U ;]

https://youtube.com/user/nuke7

(#105) tombar válasza nuke7 (#104) üzenetére


tombar
senior tag

ha bírná szuflával. hiába van 2 gb fedélzeti memóriád ha nem tudod kihasználni. ennyi erővel a 3gb ddr2es vramoknak is van létjogosultsága GeF 210eseken.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#106) mghltm válasza Reibek (#91) üzenetére


mghltm
addikt

a 3 es 4 utas sli a csucskozeli vga-k kivaltsaga, a 460/560 csak 2 utasat tud. miert van megis sli csatlakozo a 2 win evga-kon, ez egy jo kerdes ;]

3 utas

4 utas

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#107) Vigilante


Vigilante
őstag

Jó kis teszt lett engem is igen csak érdekel a több monitoros rendszer lehetősége, 2 GTX480-al sztem nem is lenne nagy gond, ami érdekelne, hogy mennyit dobna esetlegesen egy 3. GTX480 5760x1080-ba? 5760x1080ba már jobban skálázódik a 3 way SLI, mint 1920x1080-ba? :U

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#108) Tuco78


Tuco78
tag

Nem értem ezt a 3monitoros mizzériát!
Sztem hülyeség az egész.
Én egy 40colos fullHD tv-re kötöttem a gépet és ezen tolom.
Sztem. sokkal nagyobb élményt ad mint az ilyen 3monitorból összetákolt valami.
Arról nem is beszélve,hogy közel sem kerül annyiba :)

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#109) redbull86


redbull86
aktív tag

Grat a jó íráshoz,.!

:))

És Sok szerencsét az asszony győzködéséhez!! :DDD

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#110) proci985 válasza tombar (#105) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

CF?:)

egy giga vram azért pár helyzetben már kevés.

Tuco78: munkára jobb a nagyobb felbontás. akik eyefinityt építenek általában játszani is szoktak, de nem csak azt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#111) ittakary válasza Tuco78 (#108) üzenetére


ittakary
nagyúr

Tizenhatésegyharmadszorra van elmondva: nagyobb látószög (3 monitor) NEM EGYENLŐ egyetlen nagyobb képernyő :) A második esetben ugyanazt látod, mint egyetlen monitorral, csak nagyobb méretben.

Ja és: először ki kell próbálni, és utána fikázni :R

(#112) Tuco78 válasza ittakary (#111) üzenetére


Tuco78
tag

Nem fikázom csak nem értek vele egyet.
Már láttam élőben is és engem pl. nagyon zavart a monitorok kávája.
A cikk játékról szólt és nem munkáról oda biztos tuti a több megjelenithető feladat miatt.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#113) redbull86 válasza ittakary (#111) üzenetére


redbull86
aktív tag

Pártolom,..

Valóban nem ugyan az! :))

Ki kell próbálni,.. akinek csak CRT je van mint nekem,. :D annak is javaslom,.. ha csak kipróbálás szinten,.

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#114) ittakary válasza Tuco78 (#112) üzenetére


ittakary
nagyúr

Erről is volt már szó: az a szóbeszéd járja, hogy órák kérdése és már észre sem veszed a kávát :)

(#115) tombar válasza proci985 (#110) üzenetére


tombar
senior tag

nyilván kevés, de mint láthatod, talán csak a metro volt, ami profitált. +- 1fps tök jelentéktelen.
[link]
[link]
[link]

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#116) redbull86


redbull86
aktív tag

:D SZ*ar nak egy pofon,. 1FPS,... nem mész vele semmire,.. 10-20 al már igen,.

de ha már folyamatos jácható FPS számot el érte akkor végképp jelentéktelen!

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#117) Tuco78 válasza ittakary (#114) üzenetére


Tuco78
tag

Igen,valszeg igazad van nem ugyanaz megnézni vagy használni is.
Biztos meg lehet szokni csak baromi nagy befektetés a magas felbontások miatti atomerőmű na meg a 3monitor miatt is.
Ezért is írtam,hogy véleményem szerint az 1 nagy kijelző jobb.
A 40col már nekem teljesen betölti a látóterem azonkívűl a 16:9 képarány közelíti meg legjobban az ember látás perifériáját.
Arról nem is beszélve,hogy meg lehet úszni az atomerőmű gép beszerzését is :)
Dehát kinek a pap kinek a papné :D

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#118) DonMuscle válasza Tuco78 (#117) üzenetére


DonMuscle
csendes tag

Én egyetértek veled! De egyébként ha tele lennék mint a déli busz ahogy nem vagyok lehet összedobnék egy komoly 3 monitoros gépet. Mondjuk ennél komolyabb monitorokkal meg jobb videokártyákkal. És ha az nem tetszene akkor buktam egy kocsi árát és mennék vissza a 107cm-es Tv-re. :D

donmuscle felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#119) gordonfreemN válasza Silenzio (#14) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Akkor már csak az a baj, hogyha huznál egy egyenest a játékban, az a 3 monitoron megtörne 2-szer és adott szöget zár be, azaz az egyenes nem lesz egyenes, ergo a látvány csalóka. Ha ez kell...
Egyetlen épkézláb elfogadható megoldás a wraparound lenne. Mert ugye ha már a látást, teret akarjuk szimulálni, akkor azt mi nem szögletesnek látjuk.
A teszt viszont remek!

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#120) kasza blanka válasza wassermann (#54) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

"mint DX9-el "
olyan nincs, max DX9-cel...ha már nyelvtannáciskodunk :D

(#121) Reibek válasza mghltm (#106) üzenetére


Reibek
senior tag

Viszont tudod mi a fura?
2db GTX 295 mehet párba azaz a Quad SLI pedig ha jól tudom a 260,275,280,285-ből csak TRI SLI építhető.

(#122) gordonfreemN válasza Reibek (#121) üzenetére


gordonfreemN
addikt

gondolom az alaplapokon megtalálható vezérlő miatt, nem? (ha jol informáltak engem nem rég, akkor a dupla magos vga-k megoldják a vezérlést a vga-n belül, tehát nem kell hozzá sli-s cf-es alaplap)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#123) Reibek válasza gordonfreemN (#122) üzenetére


Reibek
senior tag

A dolog onnan indult, hogy van egy kártya EVGA GTX 460 2WIN ami egy dupla magos GTX 460 és azt is párba lehet elméletileg kötni azaz QUAD SLI-t csinálni amit elméletileg nem lehet GTX 460-ból. De mutattak egy oldalt ahol azt írják hiába a SLI csati a kártyán nem lehet QUAD SLI-t építeni így.

(#124) Lenry válasza Dr. Romano (#3) üzenetére


Lenry
félisten

Ahogy a világ összes grafikai motorja

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#125) proci985 válasza Reibek (#123) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az evga 2win kártya nem hivatalos kiadás. emiatt kell neki slis lap, és emiatt nem mehet belőle a 4way.

meg szerintem nem fognak belőle nagy tételben eladni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#126) Reibek válasza proci985 (#125) üzenetére


Reibek
senior tag

Oké oké elhiszem én ezt.

De minek akkor rá SLI csatlakozó? Dísznek?

(#127) Slystyle


Slystyle
őstag

Nagyon jó írás lett, gratulálok hozzá. Én személy szerint nem használnék 3 monitort semmire, inkább vennék egy nagyobb kijelzőt. :) Nekem olyan, mintha a két oldala el lenne nyújtva és kb még realisztikusnak se mondhatnám, mert bár látod a saját szemeddel az oldalsó teret, de nem ilyen kristály tisztán. :D

A 460 2win-ről meg annyit, hogy tényleg nem lehet quad sli-t építeni belőle sajnos. Az evga csak annyival magyarázta, hogy már késő volt átdolgozni a pcb-t, mert már indultak a gyártósorok, így figyelmetlenség miatt rajta maradt. De reméljük majd érkezik valami hack vagy hivatalos kis valami, amivel meg lehet oldani. :)

(#128) #56573440 válasza Reibek (#126) üzenetére


#56573440
törölt tag

azzal a driver és a játék támogatás lesz a para. a kártya menni fog mert belül megoldja az sli, de quadban nem támogatja egyelőre semmi, sőt a driver se biztos... én a helyedben írnék a gyártónak egy levelet mielőtt várásolok hogy mi a hleyzet...

(#129) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Jó cikk :R :C Amit beszéltünk adom a 480 TFII-őt szívesen :)Én amondó vagyok,hogy a legköltséghatékonyabb / legjobb választás egy GTX 480 TFII SLI annyiba kerül mint egy közepes árban lévő 580....... Aki az árak megemelkedése előtt tudott olyat venni az jól járt :) a 460-nak a 2 GB-ja karcsú az látszik ( bizonyos játékokban) Én is gondoltam erre,hogy 3 monitoron FULL HD-ban kevés lehet kell az kártyánkénti 1500 VRAM..... :S

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#130) aram01 válasza Tuco78 (#108) üzenetére


aram01
nagyúr

én 50 colloson tolom de igy is lemaradnak részletek,3db 50-es jobban eltudnám viselni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#131) nuke7 válasza tombar (#105) üzenetére


nuke7
veterán

TE figyu, ha az 5870 elbír 3 monitort simán (még 6ot is) akkor a 6950 hogy a fenébe lenne kevés..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#132) Dr. Romano válasza Lenry (#124) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Optimalizációról volt szó, és ez elkerülhető lett volna ha akarják.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#133) mghltm válasza Reibek (#121) üzenetére


mghltm
addikt

igen, a penz nagy ur. az nvidia nem jotekonysagbol kesziti a kartyait, hanem a kokemeny profitert. itt egy osszefoglalo, melyik kartya milyen sli megoldast tamogat nincs csillag = 2 utas, 1 csillag = 3 utas, 2 csillag = 4 utas sli

(#127) Slystyle

az 560 2 win-en szinten van sli csatlakozo, szoval megint "figyelmetlenek" voltak ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#134) nuke7 válasza nuke7 (#131) üzenetére


nuke7
veterán

(#135) Reibek válasza mghltm (#133) üzenetére


Reibek
senior tag

Ácsi a linken 1* van a 460 mellett akkor 3 utast lehet építeni?
Az érdekes mert a kártyákon csak 1 SLI csati van.
Tehát akkor egy EVGA 2win és egy sima 460 összetud működni?!

(#136) PB válasza Dr. Romano (#3) üzenetére


PB
tag

:DD :DD

(#137) Slystyle válasza mghltm (#133) üzenetére


Slystyle
őstag

Biztos vagyok benne, hogy nem ez volt az ok, csak mondtam, hogy az evga mit mondott. Amúgy lehet egyszerűbb nekik a régi pcb-t használni, bár már ez is fura, mert eleve egy costum pcb-n van a cucc. De ha megnézitek az evga oldalán a két termék adatlapját és felül kiválasztjátok, hogy features, akkor láthatjátok, hogy egyiknél sincs ott az sli support, míg pl kiválasztasz tegyük fel egy sima 560 ti-t, akkor annál ott van, hogy támogatott. Bár én akkor is azt mondom, hogy ha már van egy új 2 gpu-s kártyád, akkor minek attól erősebb? Főleg, hogy még a játékok nagy része ki se használja. Bár aki nem tudja hova költeni a pénzét, annak megfelelő elfoglaltság. :DDD

(#138) zolee5016 válasza nuke7 (#134) üzenetére


zolee5016
őstag

Már bocs de nem igazán értem mit erőlködsz az ati-s cf-fel.A teszt lényege két középszintű nvidia gtx460 sli tesztje ami azt hivatott szolgálni ,hogy lássuk már hogy viselkedik 3 monitoros üzemmódba! Ha neked ati vonalon van ilyen szerkód csináld meg a teszted ,ird meg aztán majd ki lesz tárgyalva melyik a jobb ,gyorsabb ,gazdaságosabb stb!
Addig azt mondasz amit akarsz csak tedd offba mert nem igazán ez a része érdekel.
REIBEKAz lenne még a kérdésem hogy melyik driverrel teszteltél (nem a tdr miatt nálam nem volt) a legújabbal vagy régabbivel?A másik hogy az ssc-k milyen órajeleken futnak? A Zotacom 810-es az Evgám 763-as ezáltal az sli-m is 763-on fut

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#139) Reibek válasza zolee5016 (#138) üzenetére


Reibek
senior tag

Driver 285.79 TDR-t nem csinál

SSC: 850mhz-en megy mind 2 alapból

(#140) zolee5016 válasza Reibek (#139) üzenetére


zolee5016
őstag

Akkor most az előfordulhat , hogy az enyém gyengébben teljesitene?Bár ugye lehet őket feszegetni!Szerinted látványos lenne a különbség?

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#141) nuke7 válasza zolee5016 (#138) üzenetére


nuke7
veterán

te miről beszélsz..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#142) Reibek válasza zolee5016 (#140) üzenetére


Reibek
senior tag

Simán felhúzhatod 850-re mind 2 karit és használhatód úgy őket.

(#143) zolee5016 válasza nuke7 (#141) üzenetére


zolee5016
őstag

Az ati-s hsz-eidről!

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#144) vanye válasza wassermann (#54) üzenetére


vanye
senior tag

Dicséretes, hogy korrigálni szeretnéd fórumtársad nyelvtani hibáit, ugyanakkor nem ártana, ha nem írnál neki ez ügyben égbekiáltó baromságokat. A DX9 részeshatározói eseténél ugyanis "val-, vel-'-es toldalék használandó, azaz ez egy írásban jelölt teljes hasonulás lesz, méghozzá előreható, ahol is a toldalék "átveszi" a tő záróhangjának sajátosságait. Ez esetben ebből tehát nem DX9-el, hanem DX9-cel lesz, hiszen a 9-cel kiírva úgy fest, hogy kilenccel.

Stern des Südens!

(#145) nuke7 válasza zolee5016 (#143) üzenetére


nuke7
veterán

gratulálok :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#146) Lenry válasza Dr. Romano (#132) üzenetére


Lenry
félisten

tudom, erre mondtam, hogy minden más grafikus engine is így működik.
a víz egy nagy sík felület, sok engineben végtelen nagy. 2 poligonból áll és van rajta egy vízshader.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#147) zolee5016 válasza nuke7 (#145) üzenetére


zolee5016
őstag

Köszi van miért! :K
REIBEK Holnap szabadnapos leszek összelopom a monitorokat a lakásba csak úgy próba képpen ;] ha faxa ráállok a két másik moncsi beszerzésére :K

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#148) Lenry


Lenry
félisten

egy valami kimaradt a cikkből, ami viszont érdekelne: kell a játékokban vagy a driverben valami külön konfigolgatás, hogy ekkora felbontásokat be tudj állítani, vagy egyszerűen csak megvan az SLI, meg a három monitor és akkor a játékokban megjelennek a nagy felbontások?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#149) Dr. Romano válasza Lenry (#146) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Csakhogy ez nem mentség ebben az esetben, hisz: "Az API-ban létezik erre kivágó algoritmus, ami a biztosan nem látszódó felületeket eltünteti még a vertex shader fázis előtt, de ez a DirectX 11-es módba valamiért nem került bele."

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#150) Reibek válasza Lenry (#148) üzenetére


Reibek
senior tag

Nvidia panelben beallitod az Nvidia Surround modot es jatekokba megjelennek a magasabb felbontasok. Mar amelyik tamogatja. Nem kell trokkozni mivel a jatek 1 nagy monitornak veszi nem 3 kulonbozonek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.