Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Typhoon47


Typhoon47
őstag

hmm, de fincsi 800euró 64gbért :U

"Education is important but big biceps are importanter"

(#2) Siera


Siera
senior tag

megéri :DDD

vagy nem

(#3) Devid_81


Devid_81
nagyúr

"A 2,5 hüvelykes SATA tárolók rendkívül halkan és szinte hőtermelés nélkül üzmelnek, a felhasznált chipek pedig az extrém hőingadozást, rázkódást is jól tűrik."

Vagy én vagyok fáradt vagy ez itt mi is? :))
Halkan?SSD-k eddig zörögtek?
Rázkódást bírja?Tehát sikerül forrasztót is találni valakinek a gyárba?

üzmelnek - üzemelnek :)

...

(#4) H.O.D. válasza Devid_81 (#3) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Hülyén nézett ki, hogy a cikk nem foglal el egy oldalt, ki kellett tölteni vmivel ;]

Where do you want to go today?

(#5) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Nem arról volt szó, hogy csődbe megy a traxdata? Vagy csak a monitorgyártással volt gondjuk?

(#6) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Minden SSD-s hírnél leírom, de leírom most is. Túl drágák, nem érik meg az árukat, kicsi a tárkapacitás, hdd-t sokkal olcsóbban és nagyobb tárkapacitással lehet kapni satöbbi satöbbi. Egyszerűen még 2008 végén nagyon de nagyon nem éri meg átállni SSD-re. Aki meg azzal jön nekem, hogy rendszermeghajtónak jó lesz az...... Nem majd kiadok 200 ezer forintot, hogy gyorsabban boot-oljon a vista. Nem tudom mikor lesznek kaphatóak emberi áron, de nem nagyon látom hogy afelé haladnánk. :(((

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#7) Loha válasza BRinyo (#5) üzenetére


Loha
veterán

Sztem te a Maxdatára (Belinea) gondoltál nem a Traxdatára.

(#8) #56573440 válasza Ricco_hun (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

te tényleg azt hitted valaha is hogy a semmiből hiphopp előtűnik az ssd és majd olcsó lesz és gyors és nagy? a vinyók nem így kezdték? szépen lassan fejlesztik, ahogy a ddr3-at, és még lehetne sorolni hogy mit nem éri meg venni mert még nem azon az árszinten és/vagy teljesítményen van amit elvárnánk tőle. ettől függetlenül sokan rácuppannak a termékre, beszivárog a köztudatba, eladnak párat, és fejlesztik tovább. minden így megy ha jól belegondolsz. teljesen fölösleges minden ssd-s témába beírnod ezt szerintem

(#9) shteer válasza Ricco_hun (#6) üzenetére


shteer
titán

az? :)

én meg mostantól minden SSD hírben leírom, hogy baromi jó, boot és programindulás eszméletlen gyors - bár lehet ezekre csak én vok érzékeny

nem kell kiadni 200k-t, már van emberi áron csak keresni kell

különben affelé haladunk - egyre olcsóbbak, egyre nagyobbak jönnek. de viszonylag új piacképes technológia, idő kell neki (pl DDR3)
még pár neves gyártó beszáll a piacra és olcsósodik. ha viszont állandóan le van ugatva, kevesebben veszik (ergo nem növekszik a kereslet megfelelő mértékben) és nem lesz olcsóbb - mert ezek a hsz-ok elég nagy mértékben befolyásolják a usereket - nem teszt, nem hír, hanem kőkemény tapasztalat.

..szerintem jónak tűnik

(#10) adalbert1 válasza shteer (#9) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát egy 32 gigásat el tudnék képzelni rendszer hdd ill. ssd-nek. :))

(#11) shteer válasza Devid_81 (#3) üzenetére


shteer
titán

A 2,5 hüvelykes SATA tárolók rendkívül halkan és szinte hőtermelés nélkül üzmelnek, a felhasznált chipek pedig az extrém hőingadozást, rázkódást is jól tűrik.

igen, ezt úgy kellene h némán és szinte hőtermelés nélkül :K

a forrasztós részt viszont nem értem :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#12) Ricco_hun válasza shteer (#9) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Oké mester. :R

[ Szerkesztve ]

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#13) shteer válasza Ricco_hun (#12) üzenetére


shteer
titán

nem kell egyetérteni egyből :DDD a hazai vásárlók úgysem befolyásolják (nem tudják) az ssd piacot :))
az igaz, h az €/GB mutatójuk még nagyon rossz

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#14) Trava válasza shteer (#9) üzenetére


Trava
tag

Teljesen igazad van, nem is foglalkoztam vele, míg nem kaptam 1-et.
Azóta ki akarom cserélni a másik gépemben lévő hdd-t is ssd-re. :D

(#15) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ha majd 10k-ba fog kerülni egy 128GBos, veszek egyet rendszerpartíciónak. De az nem most lesz. :)

(#16) KTTech válasza shteer (#9) üzenetére


KTTech
veterán

Hmm... egy 128-ast el tudnék viselni rendszernek (valószínű alázná a RAID01-es tömbömet) :) megvárom míg 40E körül hozzámvágják, és veszek még egy 64-est a 2.5-es mobil rackembe a mostani WD Scorpio helyett (bár, oda elég lenne lassabb is, ha tud 40MB/s olvasást és 30MB/s írást már jó lenne, most még ennyivel sem megy...) :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#17) BRinyo válasza Loha (#7) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Igazad van, benéztem.. Hiába, ébredés után nem kell híreket olvasni... :D

(#18) shteer válasza KTTech (#16) üzenetére


shteer
titán

128-asra sok vista felfér :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#19) mephi666


mephi666
nagyúr

a traxdata-ról nekem pár régi cd-lemezem jut eszembe... adattárolókat gyártottak régen és úgy néz ki most is... nem volt amúgy olyan rossz márka... az ilyen datace és más teszkóban kapható olcsólemezekhez képest kimondottak jók voltak :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) coyote55 válasza mephi666 (#19) üzenetére


coyote55
őstag

Még régebben floppyval is szerepelt a gyártó - és nem is rosszul! :K

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#21) Devid_81 válasza shteer (#11) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jaha!Szűkszavú voltam! :DD
Bírja a rázkódást, biztosan most került forraszanyag is a cuccra és nem potyognak le a nyákról a cuccok csak úgy :DDD

...

(#22) KTTech válasza shteer (#18) üzenetére


KTTech
veterán

Most 100GB a rendszerpartíció, de csak 15GB helyem van rajta... (egyébként nekem elég egy Vista is, csak működjön rendesen :D)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#23) shteer válasza KTTech (#22) üzenetére


shteer
titán

:Y és ott csak os + telepített sw-ek vannak?

..szerintem jónak tűnik

(#24) KTTech válasza shteer (#23) üzenetére


KTTech
veterán

Nem teljesen, tény, hogy 5GB-t a levelezésem és dokumentumaim elfoglalnak azon a partíción (+SWAP, temp)... ráadásul csak 3-4 játék van fent, és nem is használok sok programot...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.