Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) attisx


attisx
addikt

31Mb/s ---> 1.860Mb/perc Teee jóóó ééég!!! :Y

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#2) zoo8800


zoo8800
veterán

Én még a 4 Mbites ADSL-nek is örülnék na végre valahára bekötné az a (...) T-online.

rip and tear, until it is done

(#3) joey04 válasza zoo8800 (#2) üzenetére


joey04
titán

nekem a telefonátírást nem intézték el 3 hét alatt.utána bementem asztalt csapkodni hogy legyen már valami mert addig nem lesz netem se, a telefont helyben elintézték, net pedig 3 nap múlva már volt, úgy hogy pénteki napon rendeltem meg, tehát abból 2 nap hétvége volt. be kell menni balhézni!!persze azért finoman... ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) orbano


orbano
félisten

most már tényleg kellene valami áttörés az akkumuilátorok terén... remélem abból a nanoszálas lítium-polimer akksiból lesz valami. vagy kijöhetnének már fúziós ceruzaelemekkel is :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5) Hunter2


Hunter2
addikt

[quote]„igen kedvező” fogyaszás jellemzi[/quote]

Fogyaszás????

(#6) zoo8800 válasza joey04 (#3) üzenetére


zoo8800
veterán

Hova? Légyszi írd meg!

rip and tear, until it is done

(#7) rekid


rekid
addikt

ehh..a kis csikszemuek megint fityiszt mutatnak a vilagnak...nesze neked 20mbit magyarorszag.. pff. :D

Gyáva népnek nincs hazája!

(#8) erdoke válasza Hunter2 (#5) üzenetére


erdoke
titán

A netre kapcsolódó eszközben levő vevőegység fogyasztása. Egy PCI-os WLAN vagy PCMCIA/USB HSDPA kártyának is van fogyasztása, ha asztali gépnél ez nem is igazán számít. Viszont a mobilhálózatokat használó gyors netelérések elég hamar leszívják a telefont, de még a laptopok akkumulátoros üzemidejét is jelentősen lerövidítik.

A legjobb aláírás a héten

(#9) Hunter2


Hunter2
addikt

félreértetted.Hiányzik a gogyasztás szóból a t betű.

(#10) Overlocker


Overlocker
veterán

Nem semmi..

(#11) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Azért elég durva hogy nekik már a mobilnetjük 250 megabites nekünk meg jó ha talán a legelitebb kábeltv-s net is 20 Mb...
Vajon mennyibe kerülhet ez a 250-es sávszél?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) Dufresne válasza orbano (#4) üzenetére


Dufresne
addikt

Fúziós ceruzaelemekkel, ez nagyon tetszett :Y :C

(#13) shabbarulez válasza Apollyon (#11) üzenetére


shabbarulez
őstag

Semennyibe, mert még nem kapsz ilyen szolgáltatást. Majd 2 év múlva ha akkor elindul. És akkor sem hiszem ilyen szolgáltatás lesz azonnal, a 326Mbps az LTE technológia elméleti maximum értéke. Ez ugyanolyan mint HSPA esetén a 14.4 Mbps.

Gondolj arra mondjuk 5 éve hasonló híreket olvashattál a HSPA-ról és az akkor 0.5-1 Mbps-es vezetékes netsebességek mellett hasonlóan csorgattad rá a nyálad hogy hű, de jó, de szuper. Természetesen amikor több évvel később elindult a HSPA szolgáltatás világszerte nem azonnal a 14.4 Mbps-es csúcsértéken indult, mert a legelső kliens készülékekkel ennek elérése túl nagy készüléket, túl nagy fogyasztás így gyakorlati szinten használhatatlan készüléket szült volna. Helyette elindult 1.8 Mbps-en, az szépen a gyártástechnológia fejlődésével ez felment 3.6 majd 7.2 Mbps-re ahol most tartunk és év végéig talán megjelennek a 14.4 Mbps-es termékek is. Persze az eltelt 5 év alatt a vezetékes technológiák is fejlődtek és azokhoz képest már messze nem olyan nagy durranás egy 5-10GB forgalmi korlátos 3.6-7.2 Mbps-es mobilnet csomag.

LTE-nél ugyanez lesz, most a hírt elovasva lehet nyálat csorgatsz, de ez csak egy technológia csúcsérték, amiről csak azért beszélnek hogy elkápráztassanak. 2-3 év múlva a legelső elérhető kliens készülékek szinte biztos hogy nem erre lesznek képesek, mert akkor túl nagyon, túl rövid akku idővel rendelkeznének ami a használhatóságukat is szinte lehetetlenné tenné. Az adott évben rendelkezésre álló gyártástechnológia megszabja a korlátait annak mi az amit gazdaságosan, tömeggyártásban elő lehet állítani, úgy hogy hétköznapi szinten használhatóan is bizonyul.

Egyáltalán nem lennék meglepve, ha a köztes átmeneti időszakban még elsütnék a HSPA+ 28.8 Mbps-ét és utána az LTE úgy 50 Mbps körül startolna el, majd idővel követné egy 100, 170 és 320 Mbps-es variáns. A techológia csúcsértéket a gyakorlatban elérhetővé tenni ugyanúgy bele fog telni több évbe ahogy HPSA-nál, szerintem 2014-15 előtt nem fogják elérni ezt a lépcsőfokot. De addigra már rég a következő 4G generációtól fog harsogni a sajtó, akkor már a gigabit sebesség lesz a trendi és majd arra megy a nyálcsorgatás. És persze addigra a vezetékes szolgáltatások sebessége sem a mostani szinten lesz.

(#14) szmötyi


szmötyi
csendes tag

melyik szolgáltato ad ekkora sebességet?

(#15) trec válasza shabbarulez (#13) üzenetére


trec
csendes tag

A nem túl távoli jövőben szerintem minden kommunikáció IP alapú lesz..... :K.A tévéadásoktól kezdve a mobil és normál telefonokon át szintem minden így fog zajlani.Persze ez csak az én véleményem....

[ Szerkesztve ]

(#16) shabbarulez válasza trec (#15) üzenetére


shabbarulez
őstag

Azért az a nem túl távoli jővő lesz legalább egy évtized. Végülis a 4. generációs mobilszolgáltatásnak egyik lényegi eleme hogy csak csomagkapcsolat alapon, IP hálózatot használ. A 2G még arámkör kapcsolt volt, a 3G már rendelkezett mindét képességgel, a 4G-nél pedig már csak az IP csomagkapcsolt marad. Az LTE mint pre-4G technológia is egyre inkább közelíti ezt az elvárást.

A vezetékes telefonszolgáltatók is idővel le fogják cserélni a PSTN technológiát IP alapúra. a digitális kábeltv szolgáltatás is igen sokat változott egy évtized alatt. Ma már ott is az átvileti lánc igen nagy része IP alapú, egy modern kábeles DTV rendszernél egészen az optikai nodeokig bezárólag IP alapú az átviteleg, csak a coaxos utolsó pár száz méteren használnak DVB-C-t. 3-4 éven belül ez az utolsó szakasz is IP-sedni fog, ahogy a technológia fejlődésével erre megterentődik a lehetőség. Persze lassú lesz az átmenet de idővel egyre inkább az IP alapú Set-top Box-ok kerülnek majd fölénybe, ez pedig a műhódas és földfelszíni szolgáltatókat is arra fogja kényszeríteni hogy IP-sedjenek. Aztán egy hosszú váltási folyamat után majd a DVB-T/C/S STB-k szépen eltűnnek és csak IP alapú STB-k lesznek. Persze ehhez alapvető lenne egy egységes IPTV szabvány megléte, ami ma még elég távolinak tűnik.

(#17) trec válasza shabbarulez (#16) üzenetére


trec
csendes tag

Nálam a telefon ("vezetékes") 2005 óta már IP alapú.Igazából nem értem azokat az emberkéket akiknél kábeles net v. LAN van és mellette fizetik a hagyományos vezetékes telefonszolgáltatónak a havi sokezer forintot.............Mára Mo-n is egész komfortos publikus VoIP telefonszálgaltatások érhetők el.(Talán a legjobb a Neoponex, de a Skype most robbantott átalánydíjas csomagjaival....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.