Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#202) Cooper911 válasza BiP (#50) üzenetére


Cooper911
senior tag

Lehetne úgy mint a Kodi-nál, hogy egy szám meg egy név. Így a számból egyértelmű a sorrend, a nevet meg könnyú megjegyezni. Esetleg a kettő kombinációja: Sun Va11ey. :D

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#203) Pingüino válasza #40993792 (#201) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ritka, aki ilyen higgadtan fogadja, ha valaki nekimegy. Respekt.
Amellett is, hogy a preferenciáid az enyémmel sem egyeznek, mert nekem is megvan a véleményem az Apple üzletpolitikájáról, de lehet ezt megfelelő hangnemben is tárgyalni (már akivel).

A 195-ösre pedig: Igen, egyik rendszer sem tökéletes. Olyan komplexek már, hogy nem is lehet 100%-ost készíteni. Szóval elsődlegesen nem is a megbízhatóságot kell összehasonlítani, hanem hogy két hasonló használhatósággal bíró rendszerhez milyen konstrukcióban lehet hozzájutni. Ebben a tekintetben a zártsága, a szabványokhoz való viszonyulása, és az árazása miatt az Apple azért bőven hagy kívánni valót.

[ Szerkesztve ]

(#204) rii válasza #40993792 (#201) üzenetére


rii
nagyúr

abszolút nem akartam támadólag írni, elnézést!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#206) Dave™


Dave™
nagyúr

Ezt most találtam, kiválóan tükrözi, hogy érdemben semmi sem változott:

(#208) PuMbA válasza #32839680 (#207) üzenetére


PuMbA
titán

Én már nagyon régen láttam ezt, 5 éve biztos :D

[ Szerkesztve ]

(#209) arabus válasza Dave™ (#206) üzenetére


arabus
addikt

Esetleg egy görbe tükörként is lehet ránézni,mely szemlélteti az idők során mennyire torzult az emberek józan itélőképessége,mennyire értékelhetetlenné vált számukra egy 36+ éves operációsrendszer funkcionális zsenialitása a 26 év fejlódési ciklusainak egyetemleges tartalmának összességével együtt.A több ezres haedverek hellyel-közzel maradéktalanul való kiszolgálásának tudásával együtt.
Talán kimondhatjuk hogy tényleg siralmas állapotba került az emberek értékrendje és annak értékelési képessége.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#210) Alchemist válasza CPT.Pirk (#181) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha jól beállított célgépről van szó, érdemes a WU és társai szolgáltatásoknak az írmagját is kiírtani.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#211) BiP válasza #32839680 (#207) üzenetére


BiP
nagyúr

A topikban nincs politika, szóval az ilyen aktákat átvilágítós dolgokat hanyagoljuk...

:) ;]

(#212) CPT.Pirk válasza Alchemist (#210) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Áhh, arra Raspberry-t használok. Ott nem kell kiirtani semmit. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#213) Dave™ válasza arabus (#209) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én ismerek olyan OS-t, ami szintén rengeteget fejlődött az idők alatt, szintén rengeteget mindent támogat (esetenként még többet, mint a Windows) és mégis teljesen egységes és modern felülete van. Szóval nem kell semmiféle görbe tükör, okkal változnak ezek a trendek, ahogyan te sem egy IBM terminálon keresztül dolgozol szerintem és nem 20-30 éves alkalmazásokat használsz.

(#215) -Skylake- válasza Dave™ (#213) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem épp eleget elmond a Linuxról mint általános desktop rendszerről a tény, hogy az összes disztró teljes market share-e pont megegyezik a Chrome OS market share-el.
Ezzel nem azt mondom, hogy a Linux rossz félre ne értsd, pusztán csak azt, hogy mennyire nem oda koncentrál ahova arra a user-nek szüksége lenne. A Chrome OS oda koncentrál ami ahova kell, lényegében egymaga be is előzi a teljes Linux univerzumot. A Mac is oda koncentrál ahova a userbase várja, el is van terjedve. A Win is oda koncentrál ahova a userbase-nek szükséges, világvezető is.

Ezek a számok nem véletlenül alakulnak így, a 2,3% market share pont azt jelenti amit, hogy 100 emberből ~ 2 választja azt a megoldást. 98 embernek nem kell. Hihetsz bármiben, de be kéne látni, hogy ennek oka van. Ha bemész egy pékségbe ahol 100 emberből 98 egy adott kiflit vesz, 2 ember meg egy másik fajta kiflit, akkor ott általában nem a 98 ember téved.

Néha néha feldobok egy disztrót megnézni milyen, de sosem bírta még 1 nap felett. Mikor építőmérnökire jártam, egyetlen szaktársam sem használt semmit Win-en kívül. A közvetlen környezetemben senki nem használt soha Linuxot, az ismerőseim/családom nagyrésze Win-t, kisebb része (gazdaságis/orvostan hallgató/stb ismerősök) MacBookot használnak. Én egy tisztán big data / cloud cégnél dolgozok, 1-2 fejlesztőn kívül minden Windows, maguknak a platformoknak a dev/prod felületei is mind Windows vagy maximum Web. Na most szerinted itt mindenki hülye mert nem veszi észre, hogy mennyire jó lenne ide a Linux, vagy annyira mégse lenne jó ? Win mindenre IS jó a hétköznapokban , játéktól kezdve bármi, ha kell egy program az Win-re biztosan van. Akinek ennél kevésbé kell gép mert csak net/email/netflix, annak a Mac-nél nincs jobb választás, a Mac a "valódi, minőségi Linux".

Ha neked jó a Linux az tök jó, akkor te 1 vagy abból a 2 emberből akit a 100-as mintából vizsgáltunk. A többieknek meg kevés, mert nem azokra a problémákra ad kérdést amit az átlag user feltesz, hanem arra amit sose tesz fel. Józsinak az kell, hogy menjen a Word meg a játék, a Linux meg arra ad megoldást, hogy mindent IS szeméylre szabhass , minden olyat , ami egy átlagember fejében meg sem fordul, mert azt sem tudja, hogy létezik. Windowson egy téma van, úgy néz ki ahogy de megy aztán kész. Linuxot meg olyanra rakod össze amilyenre akarod, csak nincs duplaklikk az exe-re, a legtöbb ember már ott elakad, hogy a themes folder-hez alapesetben nincs is hozzáférésed, csak A: terminálból , B: kell másik File Manager.

Érted a lényeget ? A kérdés az, hogy hol tudok rábökni a témára, hogy máshogy nézzen ki. Az android erre ad egy jó választ, mert ott a témaválasztó a főmenübe, a Linux meg ad egy szar választ, mert ez egy szar válasz. Ez a baj, hogy a Linuxnak minden válasza ilyen. Azért nem terjed home userek közt, mert alkalmatlan a rendszer arra, hogy home userek használják. Céleszköz, célfeladatokra. Otthonra még egy Chrome OS is sokkal jobb, ezerszer kevesebbet tud, de terminált az életbe nem kell lenyitnod rajta és ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#216) fatpingvin válasza #40993792 (#205) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem az hogy valaki hogy áll hozzá a termékhez és hogy mi az álláspontja a cég üzletpolitikájával kapcsolatban az nem igazán választható szét.

én pl apple cuccokat kifejezetten a cég üzletpolitikája miatt nem vásárolok, akkor sem ha az adott esetben a piacon a legjobb (M1). a microsoftot azon túl hogy szerintem 40 év alatt nem sikerült használható terméket piacra dobniuk, hasonló okokból nem támogatom a pénzemmel. mindkettő nélkül kerek az élet.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#217) -Skylake- válasza -Skylake- (#215) üzenetére


-Skylake-
addikt

Úgy is mondhatnám egyébként, hogy valójában a Mac mutatja meg, hogy mi lehetne a Linux, ha komolyan vennék a home usereket. Az Apple komolyan veszi őket, potens is a rendszerük, de nagyon.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#218) fatpingvin válasza -Skylake- (#215) üzenetére


fatpingvin
őstag

egy dologban vitatkoznom kell veled, amúgy egyetértek. amellett hogy nincs központi irányvonal, a különböző Linux disztrók és kapcsolódó projektek igenis pontosan oda koncentrálnak amire a felhasználónak szüksége van. az egy teljesen más kérdés hogy ez nem a windowson szocializálódott júzerek tömegigénye.

és ez szerintem így van rendjén. az egész "linux desktop éve" agymenéstől ezért is kapok hülyét, ugyanis az már kb 15 éve megvan: akinek ez kellett az már évtizedekre tekint vissza.

ennek a sztorinak már lényyegében csak egy mellékszála az hogy ezen már amúgy régen túl vagyunk, az r=1 júzerek igényeire fókuszáló összeállítások és megoldások is régóta piacon vannak, az persze más kérdés hogy a megszokás hatalma, valamint az hogy a winen felnőtt emberkék akik ténylegesen megtanulták a windowst azoknak ez idegen lesz.

ezzel nem hitvitát szeretnék indítani csak rávilágítani arra hogy az általad leírt jelenségnek elég sok különféle értelmezése van.

amúgy meg ha már az anekdotás példánál vagyunk: bioinformatikus körökben a Linux dominál. nem azért mert Linux-only toolokat használnánk hanem azért mert empirikuss tapasztalat hogy jobb és alkalmasabb.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#219) Dave™ válasza -Skylake- (#215) üzenetére


Dave™
nagyúr

Sajnos nem érted azt, amiről írsz, de egyébként sem ez a topik témája, így megkíméllek attól, hogy egyesével cáfoljam meg őket. Én aztán biztosan nem akarlak semmiről sem meggyőzni, csak annyit jeleztem, hogy van olyan OS, ami egyszerre modern és nem hordoz magában vizuális elemeket a 90-es évekból.

(#220) fatpingvin válasza #72042496 (#184) üzenetére


fatpingvin
őstag

apropó Theseus hajója... asztali gépem hostneve Theseus, pont ezért. egy Debian rendszer, egy P3-as gépen indult IDE vinyóról, Matrox videokártyával... aztán volr egy Athlon+Geforce, utána egy moddolt Xeon+Radeon (itt volt egy 32-64 bit átállás, felfoghatod újratelepítésnak ha akarod) aztán egy másik Xeon-Radeon, most meg egy Ryzen+FirePro. újrarakni egyszer se kellett, talán csak annyi volt hogy az éppen aktuális GPU-hoz a driver pakkot feltenni és a hálózati interfészeket beállítani.

ezt azért megnézném hogy viszi valaki végbe winnel ami egy típusazonos alaplapcserével is használhatatlanná tud válni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#222) fatpingvin válasza #40993792 (#221) üzenetére


fatpingvin
őstag

legrosszabb esetben kiegyezünk abban hogy nem értünk egyet. nincs ezzel baj.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#224) Pingüino válasza -Skylake- (#215) üzenetére


Pingüino
senior tag

Mondjuk már rögtön ott bukik az érvelésed, hogy a ChromeOS együtt érkezik a ChromeBook-okkal, és mást nem is lehet egyszerűen utántelepíteni, így egyértelmű, hogy aki megvesz egy olcsó ChromeBook-ot, az ChromeOS-t fog használni, nem mást. Ugyanez az Apple esete is. Adják az oprendszert a hardverhez, és csak nag buherálások árán tudsz rá mást telepíteni. Elég vad dolog ezek után összehasonlítani őket a Linuxal, amit a mai napig sokan mumusnak tartanak, és kipróbálás nélkül törlik az előtelepített gépekről is.

"Linuxot meg olyanra rakod össze amilyenre akarod, csak nincs duplaklikk az exe-re, a legtöbb ember már ott elakad, hogy a themes folder-hez alapesetben nincs is hozzáférésed, csak A: terminálból , B: kell másik File Manager."
Nem tudom, milyen linuxot próbáltál, de még ha van is olyan, amelyiken ez így megy, elég buta dolog olyat állítani, hogy kompletten mindegyiken így megy, mert ez nettó nem igaz. Linuxon csomagtárolóból szokás telepíteni, mert fent van minden, ami kell. De még ha valami nincs is, akkor is van hozzá ugyanolyan telepítő, mint win-en az exe. Debian alapú rendszereken konkrétan a .deb csomag ilyen. Mint-en meg konkrétan ennyi a téma állítás:

1
Ennél egyszerűbb a windows-ban sincs.

(#225) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Az új Windows-al óvatosan mert lehet majd új gép is kell mellé!

(#226) ricsi99 válasza fatpingvin (#220) üzenetére


ricsi99
addikt

Úgy hogy "IDE" mdban volt a wincsi telepitéskor... az ahci mód kiválasztánásnál hasalnak meg a rendszerek ,ha másik lapba teszed

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#227) wattafaka


wattafaka
senior tag

Ha ingyen megkapják a jelenlegi 10 tulajok, akkor rendben van. Ha fizetni kell érte, akkor kapják be a "nem lesz több windows" hazugságukkal együtt.

(#228) Cs1csó válasza wattafaka (#227) üzenetére


Cs1csó
félisten

Értelmetlennek tartom ezt az új Windows dolgot főleg a korábban említett 2023-ra kifut a 8.1 és nem marad támogatandó oprendszer a Windows 10 3db aktuális build-jén kívül.

Erre behoznak egy új rendszert ami ahogy nézem egy kis GUI tuning. Sőt már régóta nem a Windows a fő bevételi forrás hanem:
- Azure
- vagy akár a konzoljuk

Ma már inkább marketing a Windows - Microsoft név köztudatban tartása.

(#229) wattafaka válasza Cs1csó (#228) üzenetére


wattafaka
senior tag

Én amúgy lehet dinoszaurusz vagyok, de ahol csak lehet kikapcsolom az update-ket. Utálom, amikor a régóta használt programjaiban állandóan keresgetni kell, hova tették ugyanazt a menüpontot egy update miatt. Arról nem is beszélve, hogy már mindenben reklám, reklám, reklám..

(#231) wattafaka válasza #32839680 (#230) üzenetére


wattafaka
senior tag

Olyan régi Windows-t használok, hogy arra már vírust se írnak :D

(#233) ricsi99 válasza #32839680 (#230) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha az hiszed hogy a patch-ok megvédenek akkor tévedsz... az egész rendszer olyan mint az ementáli sajt... ha nem igy lenne miért volna nap mint nap valami egetrengető sebezhetőségre hibajavítás? (annyit ér mint a 2km es kerítés az ork/migréncshorda ellen.)
Egy rendesen fizetett/így frissülő antivírus/tűzfal program 10* hatékonyabb mint a napi patchvadászat. Ha nem így lenne akkor nem adnának ki régebbi build-re települő működő cuccot.
Valószínű ,hogy én csak egy szemszögből nézem ezt a kérdést de arányaiban sokkal több az az ujratelpítést kérő ügyfél akinek lelassult/szétesett/vírusos rendszere van aki csak a frissitéseket/alapwin-virusvédelmet használ, mint aki régebbi/friss wint használ extra virus/tűzfal védelemmel.
Egy közepes tudással felvértezve egy alaprendszert 10-15 perc alatt lehet feltörni az eddig nem publikusan detektált hibák álltal... egy jó tűzfal meg eléggé meg is nehezíti ezt ,de az sem lehetetlen. S hidd el mindenki a könnyebb/gyári rendszerek felé fordul ,mert a yuser ott eleve elhisz mindent.. a rendszer úgy is megvéd, csatakiálltással... a social engeering támadás a legegyszerübb.
Szóval sokkal könnyebben eshetsz támadás áldozatául ,mivel egy sima script ami véletleszerüen pingel ,az hamarabb megtalál a rendszer hibái álltal ,mintha külső softwer álltali védelmed lenne... ha meg egy profi személyesen rádszál akkor édesmind1.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#234) Pingüino válasza ricsi99 (#233) üzenetére


Pingüino
senior tag

Sok sebezhetőségre a vírusvédelem egyáltalán nem megoldás, csak ha magában az oprendszerben van foltozva a hiba. Ezért is olyan nagy baj, hogy rengeteg sebezhetőséget még fel sem fedeztek, nem hogy elkezdték volna foltozni.

(#235) ricsi99 válasza Pingüino (#234) üzenetére


ricsi99
addikt

Az én véleményem szerint az elsődleges védvonal a fontos... ha már a rendszerig eljut valami az már régen rossz. Alapesetben a netes védelem az elsőrendű mezei otthoni gépeknél. S még egy érv... ha esteleg valami véletlen folytán valami crack vagy egyéb csúnya dolgot futtatnál a gépen ,mindig azt mondják hogy lődd le addig a vírusirtót... ha rendszer tudna védekezni akkor nem tudna belenyúlni nem? Soxor látom ,hogy zsir új agyonpacholt rendszeren telepitik a kmsp... valami programot... csúnya fiúk de mind1 :D ... ott is csak ay antivírust kell kilőni és már fut is... rendszer meg simán megeszi az 5 tonna patch mellett is

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#236) CPT.Pirk válasza ricsi99 (#235) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, kilőni nem elég, hozzá kell adni a kivételekhez különben utólag törli. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#237) Pingüino válasza ricsi99 (#235) üzenetére


Pingüino
senior tag

Csak az a baj, hogy nem csak vírus létezik. Vannak olyan támadási formák, amik ellen semmilyen vírusirtó nem véd. Azok ellen az oprendszer magjának kell immunisnak lennie. Sőt, egyébként van, ami ellen még ez sem véd, azok ellen pedig hardveresen kell immunisnak lennie a rendszernek.

A kmspico-val, és hasonlókkal egyébként önmagában nem lenne gond. A probléma ott kezdődik, ha valaki nem tudja, honnan lehet biztonságosan beszerezni, az ismeretlen forrásokból meg szinte biztos, hogy fertőzött fájl jön le.

Nekem szerencsére nem kell ilyen csúnyaságokkal játszadoznom, mióta Linuxot használok. :)

(#238) ricsi99 válasza Pingüino (#237) üzenetére


ricsi99
addikt

1.) Ha átmegy a támadó a tűzfalon akkor édesmind1...., visszafejteni a csodawintitkos (ja nem védett) file-ból az admin jelszavat meg nem nagy kunszt..akár a youtube-n is utánnanézhetsz. Az az egy igaz ,hogy a win-en adminként se férsz hozzá mindenhez... (ja a frissítőmodul az igen pl.) na mind1 ne menjünk ebbe bele részletesen.

Mint te is elismerted ott a gond ,hogy nem ellenőrízhető forrásokból is lehet telepíteni (repó nem vált be ) így az oprendszer 5 tonna patch al a hátamögött sem tud mit tenni ha ráerőlteted az anivír meg legalább síkít ,hogy nemá..

CPT.Pirk Jobb fajta progi simán blokkolja ,hogy te futtass bármi ilyesmit utána vagy már kernel szinten fut ,megfelelő jogosultsággal amihez már nem lehet hozzáférni ... lásd például fájintos zsarolóvírusok, vagy csak a megfelő portokat nyitja meg s csók

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#239) Pingüino válasza ricsi99 (#238) üzenetére


Pingüino
senior tag

Már ha visít. Nulladik napos támadások nem mindig akadnak fenn. De egyébként mással is előfordul. És akkor még csak a fertőzött fájlokról beszélünk. Van ott még sok más támadási felület is.

A vírusirtó jó dolog, mert sokmindent megfog, de a megfelelő védelemhez az oprenszernek és a hardvereknek is épnek kellene lenniük. Ehhez képest mindkettőben vannak lyukak. Ami sajnos elkerülhetetlen, mert annyira komplex rendszerek, hogy képtelenség őket hibátlanra készíteni. De azért nem ártana, ha egyre kevesebb, és nem egyre több lyuk lenne bennük.

(#240) junior11 válasza Pingüino (#239) üzenetére


junior11
veterán

Annyit tehetünk, hogy telepítjük a frissítéseket, naprakész rendszert és programokat használunk + józanész az AV mellett.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#241) Pingüino válasza junior11 (#240) üzenetére


Pingüino
senior tag

Na meg a leges legfontosabb a józan ész a felelős számítógéphasználat érdekében. Az esetek 90%-ában nem a vírusirtó, vagy az oprendszer, vagy a hardver a gyenge láncszem, hanem a nem megfelelő user interakciók. A kétes forrásból származó dolgok, a gyenge, vagy semmilyen jelszavas védelem, a felelőtlen internethasználat (linkekre kattintgatás, hiszékenység, stb.), felügyelet nélkül hagyott rendszerek, stb, stb.

(#242) fatpingvin válasza Pingüino (#241) üzenetére


fatpingvin
őstag


ennél relevánsabb nem lesz

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#243) #90088192 válasza fatpingvin (#242) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tabblettas, vagy poritott forma? :DDD

(#244) fatpingvin válasza #90088192 (#243) üzenetére


fatpingvin
őstag

intravénás

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#245) Pingüino válasza fatpingvin (#242) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nekem bőven elég magában a Linux. :)
Csomagtárolóból van minden app, nincs ellenőrizetlen forrásból származó.
A beépített tűzfal jól működik.
Ha meg valami a rendszer működését érintő folyamatokba akar belenyúlni, arról úgyis jelszavas megerősítést kér.

Ha valaki nem próbálja szándékosan úgy használni a rendszert, ahogy azt nem szabad, akkor ennél több nem is kell. Ha meg valaki szándékosan hülye, az ellen semmilyen program nem véd. :)

Ez olyan, mint az autólopás. A mezei autótolvajt egy egyszerű kormányzár is megfogja. A profikat meg úgysem állítja meg semmi. Szóval teljesen felesleges mindenféle ultramodern védelmi rendszerekkel felszerelni őket.

[ Szerkesztve ]

(#246) fatpingvin válasza Pingüino (#245) üzenetére


fatpingvin
őstag

más szóval, common sense AV suite.

egyébként egy dologban nincs igazad és ezzel akkor szembesültem amikor anyám elkezdte használni az új mintes gépét: a vindózról szökött júzerek esetében teljesen jóhiszemű hülyeség az hogy úgy akarják használni mintha windows lenne.

konkrét példa: anyám szól hogy a gép kéri a rendszergazdai jelszót, ilyenkor mit kell csinálni. mint kiderült, letöltötte a chromium DEB csomagot a böngészőből (tudom, én is jót szórakoztam rajta...) hogy ő most telepít. ja mondom ok, miért nem használtad a csomagkezelőt? miért kéne azt használni? abszolút nem értette a dolgot, mondom olyan mint az androidon, bepötyügüd a keresőbe hogy mit szeretnél és mutatja hogy mit tudsz telepíteni. nope, blank.

gondolkoztam rajta mielőtt átadtam a gépet hogy aa grafikus csomagkezelőhöz adok a júzerének jogosultságot, a wine-t balcklistre teszem meg hasolók de aztán kiderült hogy tök felesleges, mindenkinek egyszerűbb ha megmondja hogy milyen funkcióra kellenek neki szoftverek, azokat felrakom és innentől csak frissíteni kell időnként. így nincs késztetés hogy belenyúljon olyasmibe amit utána egyedül nem tud helyrehozni.

meglepően jól bevált rendszer.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#247) Alchemist válasza wattafaka (#229) üzenetére


Alchemist
addikt

Célgépnél, ahol egyébként is minden le van tiltva, teljesen rendben van.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#248) fatpingvin válasza Alchemist (#247) üzenetére


fatpingvin
őstag

és nincs kiengedve a világhálóra. ez fontos.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#249) Dilikutya válasza fatpingvin (#248) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jobb helyeken nem is indokolja semmi egy vágópad vagy hasonló online jelenlétét. Milliós szoftvernél meg belefér, hogy DVD-n is kiküldik a frissítéseket (Windows-t is lehet offline frissíteni).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#250) fatpingvin válasza Dilikutya (#249) üzenetére


fatpingvin
őstag

exactly. cimbora aki földmérőként dolgozik szokta mesélni hogy az a szoftver amivel ők dolgoznak az olyan szinten van hogy ha valami nem kóser akkor felhívják a fejlesztőcsapat vezetőjét (!) és általában 1-3 munkaÓRÁN belül jön az új alverzió (!). ennek nem sok köze van a gép online vagy offline állapotához, ez inkább arra reflektálás hogy a valódi professzionális enterprise környezet az még kis hazánkban is tud így működni.

a cumóhoz egyébként asszem egy darab hardveres kulcs licenszdíja valami 8 millió vagy mi.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.