Hirdetés

2021. július 30., péntek

Gyorskeresés

(#1) Energie X

Energie X
senior tag

Ide is eljutott a hír :D Amúgy Sun Walley a kódneve, azt is rebesgetik, hogy ez lesz a hivatalos neve is. De sztem a számozást el kellene felejteni, elég ódivatú. Inkább Windows neXt vagy valami hasonló lenne jobb.

Bővítsd laptopod még rammal: https://hardverapro.hu/apro/adata_ao1p24hc8t1bqxs_8gb_ddr4_so-dimm/hsz_1-50.html

(#2) CPT.Pirk

CPT.Pirk
Jómunkásember
LOGOUT blog

Vajon megszüntetik végre a 32 bites Windows kiadásokat? Mindenki nyerne vele...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) Energie X válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére

Energie X
senior tag

Szerintem ideje lenne. Én is utoljára 2 éve találkoztam Windows 7 Starter-rel mivel az egy régimódi netbook volt. Előtte meg vagy 5 évvel ezelőtt kellett 32 bites windows telepítenem. Szerintem ma már nem hoznak forgalomba olyan gépet ahol 4GB vagy az alatt kerül forgalomba bármi is vagy ha igen nyilván nem az a döntő többség)

[ Szerkesztve ]

Bővítsd laptopod még rammal: https://hardverapro.hu/apro/adata_ao1p24hc8t1bqxs_8gb_ddr4_so-dimm/hsz_1-50.html

(#4) AxBattler

AxBattler
félisten

Nem úgy volt, hogy csakatíz lesz ezután, aztán 15+ éven keresztül kapja majd a nagyobb frissítéseket? :U

[ Szerkesztve ]

ELADÓ: Jonsbo U1 Plus - 13k, Lian Li PC-Q11 - 18k, Ryzen 5 2400G - 42k ... Cable management is for the weak! ............................ "Vásárolj Durex terméket, és nyerd meg a legújabb Microsoft Xbox Series X 1TB játékkonzolt!"

(#5) aprokaroka87

aprokaroka87
nagyúr

Nem az volt, hogy a Windows 10 lesz az utolsó Windows ( verzió ) ? :)

(#6) p a s s e r

p a s s e r
senior tag

ja, a win10 lesz az utolsó windows... a trükk az, hogy nem windows-nak fogják hívni, szal tulképp nem b-tak át senkit...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#7) CPT.Pirk válasza Energie X (#3) üzenetére

CPT.Pirk
Jómunkásember
LOGOUT blog

Már a 10-nél is ígérték ezt, de aztán azt hiszem a gyártók szóvá tették, hogy akkor nem tudják eladni a 32 bites vacak gépeiket, szóval maradt a 32 bit.

A szomszédomban amúgy van egy 64 bites W10 4GB ram mellett, nem egy álom, de működik. Majd lesz fejlesztve, már legalább egy SSD került bele a hdd helyére, bár csodát nem tett, low-end PC.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8) Fücsök007 válasza Energie X (#3) üzenetére

Fücsök007
senior tag

Eleve ddr3 volt utoljára ahol voltak még 1 vagy 2GB-os sima és so-dimm ramok, ddr4-nél már 4GB volt az alap modulonként. Arról már nem is szólva, hogy ma már a 32-bites programok támogatása se nagy, végezetül ma már kozép/felsőkategóriás mobiltelefonoknál is szükséges a 64-bit, így bezárul a kör. :))
CPT.Pirk: 6GB elég ha nem kell rengeteg oldalt meg böngészőt egyszerre használni, persze 8GB az ajánlott, továbbá ajánlott valódi 4 magos proci is a rendszerhez. Egy retro Core 2 Duo nem való Win10-hez.

[ Szerkesztve ]

(#9) Z10N

Z10N
veterán

Meanwhile... :D

Microsoft Windows 11 PRO operating system has been leaked ahead of launch

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#10) S.J.M. válasza Z10N (#9) üzenetére

S.J.M.
senior tag

Installed on: 2021/06/16?? :U

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#11) PuMbA válasza Z10N (#9) üzenetére

PuMbA
félisten

Micsoda meglepetés...ja, nem :D

[ Szerkesztve ]

(#12) CPT.Pirk válasza Z10N (#9) üzenetére

CPT.Pirk
Jómunkásember
LOGOUT blog

Jajj. Középre rakták az ikonokat... A többi meg csak egy új skin kb. Remélem fake.

Fücsök007: tudom, de még W7-hez készült a gép, oda is budget megoldás volt mert arra volt keret az illetőnél. Csak hát azóta meghalt a W7 és muszáj volt frissíteni... Majd kap egy-két filléres alkatrészt a vásárból aztán ellesz még pár évet.

(#13) Energie X válasza S.J.M. (#10) üzenetére

Energie X
senior tag

Előre dolgoztak, hogy holnapra kész legyen minden videoanyag :) Bármikor tudod módosítani a dátumot/órát a gépen :)

(#14) rii válasza Z10N (#9) üzenetére

rii
nagyúr

valamiért tökre nem akar designos gui-t csinálni az ms.*
csak nem azért mert az osx annyira el lett találva, hogy inkább meg se próbálják?
... amúgy az osx annyira el lett találva, hogy még az apple is alig mer mindig csak kicsit reszelgetni a GUI-n, azt is csak azért mert valamit muszaj hogy ki lehessen adni: új OS.

*de azért megpróbálhatná
itt vannak az atom erős gépek, és akkor a win95-ös high contrast theme flat design

[ Szerkesztve ]

"A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

(#15) Piftuka válasza AxBattler (#4) üzenetére

Piftuka
veterán

Én is értetlenül állok a hír hallatán. :F

Korábban mindig azt nyilatkozták, hogy - kis túlzással - "soha nem volt ilyen hosszú ideig életben tartott MS OS, mint a Win10".

Erre kiderül, hogy miközben alig 1-2 éve használjuk (nagy általánosságban), 3 éven belül jön az utódja... :U

Ez így nem jó! :(

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#16) Alogonomus

Alogonomus
senior tag

Sok helyen arra tippelnek, hogy az új elrendezésű Intel processzor miatt egyébként is kénytelen a Microsoft teljesen átalakítani az adatfeldolgozás mikéntjét, és az már nem csak egy update formájában érkezik majd, hanem egyúttal új operációs rendszert is bevezet hozzá a Microsoft. Gondolom megint lehet majd frissíteni az előző rendszerről, ahogy lehetett a Win7-Win8 esetén Win10-re.
Ezzel ráadásul a Microsoft egy lépéssel közelebb kerülhet a mobileszközök rendszeréhez, és talán ezért is lőtték le a külön fejlesztett Windows 10X irányt.

(#17) PuMbA válasza Piftuka (#15) üzenetére

PuMbA
félisten

Hamarabb kell váltani. Én Win 10 megjelenése után 6 hónappal már felraktam és azóta csak ezt használom :) Azért csinálom így, mert hamarabb megtanulom az új rendszert és a dolgait. Így mire mások váltanak és még ott tartanak, hogy nem tudják, hogy x és y hogy működik, merre van, én már ismerem fejből a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#18) Fücsök007 válasza Piftuka (#15) üzenetére

Fücsök007
senior tag

Szerintem köze van a mostani fejlődésnek hozzá, mert radikálisan fejlődik minden. Ehhez az OP rendszereknek is alkalmazkodniuk kell. Az sem véletlen, hogy eddig csak a WinXP és Win7 támogatása haladta meg a 10 évet.

(#19) Energie X válasza CPT.Pirk (#7) üzenetére

Energie X
senior tag

Ha még 2GB kerül mellé sokkal jobb lesz :) Meg esetleg egy új proci. Gyors kétmagos, esetleg HT-val már sokat segít. Én mindig azt mondtam az "ügyfeleknek", hogy kellene gépet bővíteni, mivel nem bírja az oprendszert. Az elején senki sem akar belemenni, de később amikor minden lassú mert tényleg nem bírja belemennek. Nyilván korlátozott keretek között. Neki is jó mert jobb gépe lesz, nekem is jó mert egy kis maszek, és amikor legközelebb megyek akkor nekem sem kínszenvedés a várakozás :)

(#20) kleinguru válasza rii (#14) üzenetére

kleinguru
addikt

Osx eltalálva :F

Nem csúnya, de orbitális különbség nincs a kettő között (véleményem szerint (nekem jobban tetszik a windows, de lehet csak azért, mert ezen nőttem fel))

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#21) Dave™ válasza rii (#14) üzenetére

Dave™
nagyúr

Ha visszanézünk a Windows 10 elmúlt bő 5 évére, akkor vajon annak van-e nagyobb esélye, hogy most előrántanak valami nagy csodát a kalapból, vagy egy átskinezett Windows 10-et, amit újra lehet licenceltetni? Olyan izgatott vagyok, bár már 5 éve nem érint, de a MS egyszerűen nem tud nem hibázni :D

(#22) jerry311

jerry311
veterán

2025-ig lehet kihúzni a Windows 10-zel

HAHAHAAHAH hát persze. Menni fog az később is.
(sajnos) Még mindig van működő Win 7 virtuális gépem, még a Flash is megy rajta. Ma is használtam. :(

https://www.facebook.com/RailwayRelay/ - League of Legends: spambox

(#23) Alchemist válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére

Alchemist
addikt

Az UWP-t is kivághatnák belőle, a Windows Mobile elhalálozása után nem sok értelme maradt.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#24) morgyi

morgyi
nagyúr

0 értelmét látom. A mostani Windows 10-et is nyugodtan hívhatnák Windows 11-nek a legelső verziójához képest.

Mondjuk pont leszarom hogy hívják ha úgy jön az új, mint bármelyik negyedéves nagy frissítés a Win10-re.

De nem értem miért balfaszkodnak. Először voltak a kódnevek, aztán már csak buildszámok, aztán kitalálták hogy innentől 21H1 lesz a neve, és évente csak 1x jön nagyobb funkció update.
3x váltottak frissítési stratégiát.

Nem értem miért nem lehetett már alapból az évi egy kódnévvel ellátott buildet (mint az OSX-nél) tartani.

Az OSX 10.0-nak kb nulla köze lehet a MacOS 12 Monterey-hez. Ott pl. tavaly váltottak 10-es számozásról. Azóta megélt az az OS egy architektúra váltást, egy totál új grafikus apit, és számtalan dizájn váltást.

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#25) ddekany

ddekany
veterán

OK, hívják máshogy, de milyen lényegi változás áll e mögött? Már előre félek... Van mit jobbítani persze, de kicsit félek, hogy ahelyett inkább megint valami elborult víziójuk lesz.

(#26) CJ4567 válasza Alchemist (#23) üzenetére

CJ4567
veterán

Az UWP kivágásával kb. lőttek is az Xbox Play Anywherenek. Igen, tudom hogy a MS játékai már Steamen is fent vannak, viszont amit digitálisan az MS Storeban veszel meg(és MS/Xbox Play Anywhere játék), az működik W10, és XO/XS konzolon is.

(#27) ddekany válasza morgyi (#24) üzenetére

ddekany
veterán

Miért akarsz kódneveket? Én pont attól kapok frászt, hogy nem lehet simán számozni valamit. A franc tudja a sok idióta nevet megjegyezni, és főleg ha még csak nem ABC rendben jönnek, sorba rakni. A másik, hogy MS-nél eleve debilek akik a neveket adják. XBox One? XBox One X??? :DDD Szóval biztos elneveznék Windows X One-nak, vagy hasonló...

(#29) rii válasza morgyi (#24) üzenetére

rii
nagyúr

az osx-nél muszaj mindig az új HW-hez "új" OS-t is adni.
lion meg snoleopard meg sierra high sierra mojave big sur ...
marketing
jobban eladható egy apple gép, ha ott van mellette: a legújabb OSX-szel.
szerintem

a design-váltás szerintem nem igaz ... csak mindig módosítanak azon is egy kicsit, hogy valamennyire eltérjen az elődjétől - azt se lenne muszaj babrálniuk ... csak hát marketing okokból folyton újat kell kihozni ugyanabból a koncepcióból.

az de röhejes, hogy 2020-ig nem volt dark kinézet OSX-n.
mojave jött ki úgy.
ez is egy olyan kártya volt, amit a legvégsőkig a pakliban akartak tartani, ... és most már muszáj volt ezzel is előrukkolniuk.

ez is vánderfull marketing miatt

"A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

(#30) morgyi válasza ddekany (#27) üzenetére

morgyi
nagyúr

Mert ha ötletes (a régi Android sütineveket pl. imádom és fejből is tudom mindet :DDD ráadásul ABC sorrendben jöttek, külön figyelve rá, hogy Alpha, Beta után C-vel kezdődött az első, Cupcake, így szépen sorban...) akkor könnyen megjegyezhető.

Amik pl. kódneveket használnak az a MacOS és az Ubuntu vagy az Android pl.
Mindegyiknél van egy jól megjegyezhető kódnév (MacOS - nagymacskák és híres amerikai városok, Ubuntu - egy állat név és valami vicces rímelő jelző: Utopic Unicorn) mellé mindig jön egy verizószám is.
Droidnál pl.: Android 4.4 Kit Kat
MacOS: OS X 10.10 Yosemite
Ubuntu: 15.10 Willy Werewolf (itt kiadás éve.hónapja a verziószám)

Amúgy eléggé debilek az MS-nél. Egyrészt először elkezdtek belsős kódnéven hivatkozni a frissítésekre (Redstone 1-2-3 stb...) De mindegyiknek volt nyílt kódneve is. Persze 0 logikával. November Update, Anniversary Update, Creators Update, Fall Creators Update...

Ennél még a Nokia Windows Phone saját kis frissítőcsomagjainak a neve is jobb volt. Ők színeket adtak.

[ Szerkesztve ]

(#31) morgyi

morgyi
nagyúr

Hát a Leak alapján ez úgy néz ki eddig hogy:

"Ha már ennyit időt elcsesztünk az elkaszált Windows 10X-re, akkor húzzuk rá a kész UI-t a Windows 10 kernelre."

Mert 1:1-ben úgy néz ki. Ez a mostani leak szvsz a Windows 10X PC-s portja, kiírtva belőle az összes duplakijelzős, tapis funkció.

(#32) tibaimp

tibaimp
addikt

Fasza! Kíváncsi leszek, hogy hoz-e valami igazán új dolgot, vagy csak a skin-t cserélik le! Gondolok itt olyanra, például: telepítésnél igazán komoly személyes beállíthatóság, ha valaki kicsit ért hozzá, vagy az NTFS lecserélése (amit még talán a Longhorn-nál terveztek, ebből lett a Vista), stb... Biztos van egy csomó dolog.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) Bici

Bici
nagyúr

Lehet tippelni, melyik linuxos desktop környezetre hasonlít egyre jobban a Windows (a 10 óta főleg). :U

The Needs of the Many Outweigh the Needs of the Few.

(#34) Cs1csó válasza Energie X (#1) üzenetére

Cs1csó
félisten

Szerintem pedig nem: ott van a PlayStation 1-2-3-4-5 és majd jön a többi. Erre a Microsoft mit csinált: Xbox, Xbox360, Xbox One, Xbox X (ha jól tudom de nehéz követni)
Van azért ahol jobb a számozás.
Vagy amikor a Windows 10-nél elkezdték a: Creators Update meg a hasonló agyatlanságokat pedig bőven elég hogy 20H1, 20H2 stb.

(#35) Alchemist válasza CJ4567 (#26) üzenetére

Alchemist
addikt

Hát erre jó lehet, másra nem...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#36) jerry311

jerry311
veterán

De miért jó középre tenni a start menüt?
Ha sarokban van, akkor gyakorlatilag egy végtelen felületű gomb, amit könnyű kattintani. Így meg 50x50 pixel.

(#37) mrwind02 válasza jerry311 (#36) üzenetére

mrwind02
friss újonc

Gépházban lehet beállitani, hogy középen vagy bal sarokban legyek

(#38) Sweet Lou 6 válasza jerry311 (#36) üzenetére

Sweet Lou 6
addikt

Szerintem a tabletek miatt tették oda, amúgy a kiszivargott verzióban is vissza lehet állítani bal oldalra.

sweetlou6.wordpress.com

(#39) Hopkins95 válasza Alchemist (#23) üzenetére

Hopkins95
addikt

Ezzel teljesen egyet tudom érteni, az UWP-t ki kéne vágni belőle a francba, ki nem állom azt a szart.

Ami meg a Microsoftot illeti, nem értem én is minek ez az új verzió, miért nem lehet csak updateként kiadni. Amúgy nekem a mai napig Windows 7 Aero dizájnja tetszik a legjobban, múltkor volt is egy ilyen ötletem, hogy fel is rakom magamnak.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 1600 - MSI Vega 56 \\ XMG Core 15 \\ Playstation 4 Slim \\ DJI Mavic Mini Fly More Combo \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#40) ricsi99

ricsi99
addikt

Kiváncsi lennék eddig mennyi patch volt az alapverzióhoz képest és mennyi lessz a vége 2025 ig... szerintem ez úgy vonul be a torténelembe hogy PatchWindows :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41) jerry311

jerry311
veterán

A kérdés az volt miért jó/jobb középen, nem az hogy be lehet-e tenni a sarokba.

(#42) Cs1csó válasza ricsi99 (#40) üzenetére

Cs1csó
félisten

:U egy Windows vagy általánosságban egy operációs rendszert folyamatosan fejlesztenek, biztonság terén foltoznak stb.

(#43) BiP válasza Energie X (#1) üzenetére

BiP
nagyúr

neXt. Az aztán eredeti :) A 2000-es évek elején volt nagy divat mindenbe x-et tenni. Úgy látom, nem kopott ki.
Szerintem meg nincs baj a 11-gyel.

#27 ddekany :ja, tetézve, hogy a One, One X utáni meg Series X. beragadt nekik az X gomb.

(#44) Agyturbina válasza morgyi (#30) üzenetére

Agyturbina
senior tag
LOGOUT blog (1)

De hát a számok is egymás után következnek szépen sorba 21H1 21H2 stb.... :C

,........A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek........, ,........A paradoxonban az a szép, hogy paradox módon nem szép.............,

(#45) asdf_

asdf_
veterán

Ha lesz ingyen upgrade, akkor pont leszarom az egészet (és gyanítom ezzel még nagyon sokan így lesznek). Tökre nem érdekel, hogy 10-nek vagy 11-nek hívnak-e egy 23H2-t. Egyetlen dolog érdekel, ha holnap veszek egy gépet és OS-t hozzá, az meddig megy legálisan, ennyi mindösszesen.

(#46) Energie X válasza jerry311 (#41) üzenetére

Energie X
senior tag

Be lehet tenni néztem YT-n. Letöltöttem az ISO-t és kicsomagoltam a gyári háttérképeket. Elkezdtem beállítani a saját desktopomra. Nekem nem tetszenek így itthon. Ahogy láttam tableten egy modernizált Win8 jutott eszembe :D

#34 Cs1csó : Nekem akkor sem tetszik. Igen az MS elbénázta az Xboxok számozását.
Régi MS Windows elnevezések se voltak valami okosak: 3.1; 3.11; Win95; Win95 OSR2, Win98; Win98 SE; Win ME; Win 2000; Win XP; Win Vista; Win 7; Win 8; Win 8.1; Win 10; Win 10 és folyamatos buildjei. Nem megy ez az MS-nek lássuk be.
De a laikus ügyfeleimnek, ez jutna eszükbe a Windows 11 kapcsán első hallásra:
1. Volt előtte 10 különböző? Miért? Minek? Azok nem voltak jók? stb.
2. Ilyen öreg vagyok, hogy ennyivel találkoztam már? Bacca meg a kutya repül az idő (és ez kellemetlen érzés :D )!

#43 BiP : Nem volt az igazi a példa na :D De ha valami Ultranagy újításról beszélünk akkor az megérdemelné azt, hogy ne egy szám legyen a neve pl.: Microsoft iWin vagy youWin ;] ;] ;] De amúgy lehetne Microsoft OS is simán a neve, mivel már a Windows 2000 óta nincsen DOS/DOS mód.

[ Szerkesztve ]

(#47) Sweet Lou 6 válasza jerry311 (#41) üzenetére

Sweet Lou 6
addikt

Írtam, a tabletek miatt. Mint ahogy az iPad gombja sem a szélén hanem középen van az ergonómia miatt.

Amúgy tudom egyedül vagyok vele, de nekem kb mindegy hol van, mert mindig a billentyűzet dedikált gombjaval hívom elő. A tálca meg amúgyis a bal oldalon van a wide screen kijelzo miatt. Igen, azok közé tartozom akinek a win8 jobban kézre állt mint a win7 ;]

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#48) BiP válasza morgyi (#24) üzenetére

BiP
nagyúr

Először voltak a kódnevek, aztán már csak buildszámok, aztán kitalálták hogy innentől 21H1 lesz a neve, és évente csak 1x jön nagyobb funkció update.3x váltottak frissítési stratégiát.
Mindig is volt buildszám, évszámos kódnév, meg fantázianév. Egyszerre, mindegyiknél. Más kérdés, hogy épp mi volt előtérben, attól függ, melyik újságot olvastad, melyik mennyire ment bele a részletekbe.
De valóban, a frissítési stratégia is változott, mert korábban félévente jött az update, ami mindig csúszott, aztán átváltottak az évesre, és akkor már a hónapos kódnév is H1,H2-re változott.
Ami sokat változott, az a fejlesztési csatornák ill. az Insider programon belüli csatornák.

"De mindegyiknek volt nyílt kódneve is. Persze 0 logikával. November Update, Anniversary Update, Creators Update, Fall Creators Update..."
Mindegyiknek volt értelme, csak egységes rendszer nem volt benne. A November Update novemberben jött, az Anniversary az első évfordulókor jött, a Fall Creators Update az ősszel jött, a Creators update meg főleg content creatoroknak szánt frissítéseket tartalmazott. stb.

[ Szerkesztve ]

(#49) Hoplitész válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére

Hoplitész
junior tag

Mondtak ezek már mindent.

7#
4GB-tal ugyanolyan jól működik a 64-bites Win, mint felette. Szerintem az oprendszer még 2-n is lenne. De környezetemben 4GB-tal teljesértékű irodai gépek vannak.

Az csak az elnevezéstől függ. Hívhatnák az új szoftvert egy nagyobb update-nek.

[ Szerkesztve ]

(#50) BiP válasza Energie X (#46) üzenetére

BiP
nagyúr

Nem sok desktop Windowsnak volt nem szám a neve. (XP, Millenium, Vista).
De ha nem tetszik a szám, lehet hívni Sun Valley-nek. Nehéz azért jól csengő nevet találni, ami átmegy a marketing- meg a jogi osztályon.

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.