Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56) 7Heads Drago válasza Tapsi (#55) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mint írtam is: egy rokon fél éve vár a 3 fázisra. Kecskemét melletti település konkrétan Ballószög Vörösmarty M. u. 13. és nem kap mivel kicsi a trafó és maxon van az utca. 3x25 ampert kért ha jól tudom. Az az ígéret hogy majd cserélik és kapnak valamikor.
Az egyik linkelt cikkben írják hogy kb a fogyasztás 25-30% import. Hogy akarsz és mit importálni ha ott se lesz elég ami van? Mint írtad is az e-autót éjjel töltjük majd a legtöbbet amikor pont szart se fog érni a napelem a tetőn. Arról nem is beszélve hogyha épp borult idő van egy hétig akkor nem megyek be dolgozni, mert nem tudok tölteni? A hazai áram termelés mivel is történik éjjel? Paks-gáz-szén. Urán van (remélem), a szén meg a gáz meg nem rajtunk múlik. Ha elzárják az oroszok a csapot nem lesz itt kérlek semmi se. A szenet is kintről szerezzük be ha jól gondolom. Csak ugye ezt akarják egyre inkább csökkenteni és a gáz felé eltolni az egészet.
A másik hogy nem csak az E-autók miatt nő a fogyasztás. Tudtommal a klímák és elektromos fűtő rendszerek sokkal többet fognak erre rádobni. És ugye manapság a lakások zöme már ilyen fűtéssel épül fel. A gáz nem korszerű az okosok szerint... nah meg most drágább is.
Az nyilván változni fog, mert a lakosság kikényszeríti, hogy legyen normálisan áram a rendszerben.
Persze. :D Dolgoztam olyan helyen ahol instabil volt a rendszer. Falutól kb 5 km-re egy volt iskolát vett meg az ember és több száz milliót költött rá a házra és nem tudott elérni semmit se a démásznál... pedig a pénz nem lett volna akadály neki. Ez kb 2005-ben volt.
Nézz utána hogy mostanság az elektromos berendezések miért mennek tönkre. Mert egy kalap szar amit kapunk a hálózatból és ezek a finom kis panelek mindenben ott vannak és nem bírjak se a túl feszt, se ha kevesebb a feszültség. És a sok ingadozás előbb-utóbb kinyírja és veheted az újat. És szerinted nálunk minden oké az elektromos hálózattal??? :O :O :O
Volt olyan okos hűtőnk ami szünetmentesre kapcsolva tökéletesen működött, a hálózatra dugva meg random kiengedett vagy épp lefagyasztott mindent. Attól függően hol fagyott le a panel szoftverre.
Én valahogy nem látom ezt olyan tökéletesnek.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.