Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) yuing


yuing
őstag

Köszi, informatív cikk!
Siker esetén míg ebből európai forgalmazásra kerül sor... Jó néhány év.
Lehet addig már az autómegosztók nyernek teret a saját tulajdon helyett.

(#2) Graphics válasza yuing (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az egy viszonylag egyszerű lépcsőfok a dologban

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha olyan jó árak lesznek mint a telefonoknál, akkor benevezek egyre.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) #16820480 válasza pusszycat (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mármint hogy a fullos modell drágább mint egy Model S Plaid, és az olcsóbbaknál meg böngészheted az adatlapot, hogy az indexet, szervokormányt, légkondit vagy mi mást hagytak ki éppen az adott modellből...? :D
Mert telefonoknál nagyjából ez a helyzet velük.

[ Szerkesztve ]

(#5) pusszycat válasza #16820480 (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Most ott tartok, h egy Dacia Springnek is örülnék. Lehetnek nagy igényeid, ha nem tudod finanszírozni, akkor bhatod. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) GoldhandRent válasza #16820480 (#4) üzenetére


GoldhandRent
őstag

én is gondolkoztam valami hasonlón, de aztán nem írtam le (annyit fikázom őket mostanában) ... megtetted helyettem, szóval köszönöm! :R
(automotive industry köti őket ---valamelyest--- de ki tudja... azért még lehet jó lesz, de a telefonokból kiindulva...max 1 évig)

DEHAMÁR XD
meg 2 hónappal a hivatalos megjelenés, és a lemondhatatlan előrendelés után előrejelzés nélkül kijön egy új verzió, aminek szenszál a teteje súlycsökkentés céljából és még az akku is nagyobb, így +400km-t tudsz megtenni egy töltéssel
aztán emiatt kap az original egy FW updatet, ami miatt 80km-rel kevesebbet tud megtenni, és még lassabban is tölt mint előtte. Ezt már nem javítják ki, és ez volt az egyetlen FW update amit a következő 1200 évben kapni fog :)

#5pusszycat
nem arról van szó.. hanem az olcsóbb modell is drágább lesz mint a spring, és 4 kerék helyett csak 3 lesz neki, és jobbra nem fog tudni indexelni, csak balra, a klíma meg csak akkor működik ha egyszerre fűtesz is, és amúgy töltsd le a SmartMI_Home&Car appot, amin keresztül tudod nyomni a gázpedált - a telefonodon.
És csak akkor megy előre, ha fejen állsz, mármint az autóval -kerekekkel az égnek.

[ Szerkesztve ]

-

(#7) Graphics válasza #16820480 (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem létező termékről véleményt alkotni nagyon nehéz feladat.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) Felesbandi válasza Graphics (#7) üzenetére


Felesbandi
senior tag

De a gyarto eddigi szokasaibol ki lehet indulni es a Xiaomi-nal a vasarlok reszerol ezt hozzaallast csak maguknak koszonhetik.

Igy vaktaban nekem csak az a meglatasom, hogy az elso modelleket messzirol kerulnem toluk, amig par ev tavlatabol be nem bizonyosodik, hogy valoban megbizhatoak.
Ez nagyon nem egy arkategoria egy telefonnal, parszazezerert meg csak csak meg merek kockaztatni egy Xiaomi telot, mint milliokert egy autot, ha nincs veluk tul sok (jo) tapasztalatom.

Raadasul a telefonjaikkal ellentetben auto eseten a csaladom elete mulhat azon, hogy hogy raktak ossze a jarganyt, ha pl. autopalyan beut valami gebasz.

(#9) GoldhandRent válasza Felesbandi (#8) üzenetére


GoldhandRent
őstag

tegyük fel, hogy az autós szektor megismétli a mobilos szektor minden dolgát:
az első pár évben kell venni - olcsón jót - aztán mihamarabb elfelejteni, és nem eladni magad a papíron szép speceknek.
ha folytatják autós fronton onnan, ahol most mobilokkal tartanak, akkor messze kerülni kell őket EVER. :N

-

(#10) Graphics válasza Felesbandi (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szép gondolatmenet.

A Xiaomi nem önállóan fog bele az autóépítésbe, ebben nagyon jó partnert fog találni a Foxconn személyében szerintem.

De érdemben én sem tudok nyilatkozni, így nem is akarok véleményt formálni egy meg nem jelent termékről :)

@GoldhandRent: Téged jól megbántott a Xiaomi valamivel, hogy már nincs olyan hír, ahol ne ekéznéd őket...

A mobilipart autóiparhoz hasonlítani egy nagyon merész gondolat szerintem. Én mondanám hülyeségnek is, hisz hogy a picsába lehetne hasonlítani bármiben is?
Általánosítani szeretnél egy-egy rossz élmény miatt...

Próbáld már meg kicsit objektíven szemlélni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) #72042496


#72042496
törölt tag

Ennyire gáz a Xiaomi? Nekem még mindig a fan-favorite imázs van meg róluk. Közvetlen tapasztalatom nincs, több éve vettem csak egy közepes "mindenre elég" példányt. De nem szívesen használtam, visszamentem inkább a Galaxy S-re. :)

(#12) Felesbandi válasza Graphics (#10) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Ha jol tudom anno a Kia is noname marka volt errefelé es nem is biztak bennuk. Racsaptak 7 ev garit a kocsiaikra es mindjárt mas lett a leanyzo fekvese. Xiaomi ha valami hasonlot huzna az meg tudna dobni az emberek bizalmat.

Minden esetre mint bármilyen piacon, mi vasarlok csak nyerhetünk, ha nagyobb a konkurencia. Meg akkor is ha nem tervezünk Xiaomi kocsit venni.

(#13) Graphics válasza Felesbandi (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez egy jó meglátás.

Árverseny, kínálat, stbstb. És a dél-koreai márkákra is finnyásan néztek. Ahogy anno a japánokra...

@Balika911: Az elégedetlenek mindig is hangot fognak adni a nemtetszésüknek, és mindezt sokszor megteszik. Hogy mi az oka? Nem tudni, sértettség? vagy utálat?

Én néha fektetek kis időt ennek megfejtésébe, de utána rájövök , tényleg le kell szarni. Mindenki azt használja, ami neki jó, de időt fektetni egy márka sározásába ugyanannyira felesleges, mint a védelem venni... Tőlem már rengeteg időt vett el a felesleges "vitatkozás"... egy idő után kialakult a védettség ezekre :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) #72042496 válasza Graphics (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

No de pár éve még azzal találkoztam, hogy egy Xiaomi telefon a legjobb dolog a szeletelt kenyér óta. Innét jutottak odáig, hogy már többnyire olyat olvasok, hogy drágán adnak nem túl jó telefonokat.

Nekem az látszik, hogy itt nem sértődöttség vagy utálat van, hanem egyszerűen nem jók a termékeik.

[ Szerkesztve ]

(#15) Felesbandi válasza #72042496 (#11) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Nekem most Xiaomi Mi 9T-m van. Teljesen jol mukodik (ertsd: nincs semmilyen hardveres hibaja egyelore), de a gyártó a frissitesekkel csak rontott a keszuleken. Az egyetlen frissites ami jo volt az is egy olyan hibat javitott ami eleve vállalhatatlan volt.

Nagyon szívesen lecserelnem mar, de amig turhetoen mukodik, nem tervezem. Kicsit elvi kérdés, hogy amig mukodik, addig "pénzkidobás" lenne ujat venni.

Annyit mindenesetre elertek nalam, hogy életemben eloszor következő telefonnak iPhone-t fontolgatok, pedig vilag eletemben Android parti voltam, az iOS nem az en kenyerem (tabletes tapasztalataim alapjan), de az Apple legalabb nem arul zsákbamacskát.

(#16) Graphics válasza #72042496 (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez is egy álláspont, mint mondtam, nem fektetek energiát más meggyőzésébe.

Ha ezt látod, alakuljon ki ez a véleményed.
Én használom lassan 7-8 éve, fórumon is használják elég sokan.

Azt te is tudod jól, hogy az elégedetlen fog hangot adni, az elégedett nem jár ide dicsérni. Mert minek tenné? Elvan vele, nincs kérdése, és ez igaz bármely elektronikai eszközre, márkától függetlenül.
El is kanyarodtunk, én zárom a részemről az off áradatot :R :)

szerk.: Az előbb még szarok voltak a termékei? :D

@Felesbandi: Ki kell próbálni az iPhone-t. Lehet jobban bejön majd.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) pusszycat válasza Felesbandi (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy 3-4 éves telefontól már ne várj sokat, ilyenkor már mindenki az utódon gondolkozik/nézelődik. 4 teló van most előttem, megpróbálok visszavenni. Nem csak telefon van a világon. :)

iPhone-t nem, akkor sem, soha sem. :N

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#18) Felesbandi válasza pusszycat (#17) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Mar nem a 2010-es evek elejen vagyunk, hogy evrol evre brutal elorelepesek legyenek mobiloknal. Szerintem teljesen jogos elvaras, hogy a 3-4 eves telo normalisan mukodjon, ez a 2 evente cserelgetes csak az itteni es hozzank hasonlo kockak koreben trend. Nem azt varom el, hogy a mostani csucsokkal tartsa az iramot, csak azt, hogy megbizhatoan mukodjon. Akksi es egyeb komponensek fizikai degradaciojan kivul illene azt hoznia, amit megvetel pillanataban hozott.

Itt a fo problema az, hogy ha a 2 evvel ezelotti modon menne a telefonom, jobb lenne, mint most.
Az elso frissitest leszamitva az osszes tobbi fokozatosan szetcseszte a hasznalhatosagot. Kiszedtek altalam hasznalt funkciot indoklas nelkul, egyre tobb animacio akad be, az ertesitesi sav egyre gyakrabban hulyul meg, random screenshotok, stb. Nem az ido ment el a telefon mellett, hanem a gyarto jott vissza a frissitesekkel fokozatosan kihuzni alola a talajt. Ezt egyszer eljatszhatta velem a Xiaomi, tobbszor nem fogja.

@Graphics volt iPad-em, meg baratnom iPhone-jat is probalhattam. Nem fog az jobban bejonni. :DDD De ha esetleg atternek type-c-re es bejon az AOD (ha meg esetleg nincs bennuk), lehet lenyelem a bekat es valtok. Ismerosom i6s-e meg mai napig teljesen jol mukodik. Apple nem ad sokat (szoftveresen legalabbis), de legalabb nem ad zsakbamacskat.

(#19) pusszycat válasza Felesbandi (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hagyjuk már ezt a zsákbamacskát. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#20) #72042496 válasza Felesbandi (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nagyon sokan cserélnek pedig kétévente, mert akkor újítanak szerződést a szolgáltatóval, és kapnak olcsón új telefont. (Szerintem még itthon is jellemző, itthon nem azért, mert akkorák a készülékkedvezmények, hanem mert részletre odaadják az adott telefont.)

Mondjuk az én S10-em is két éves, és érzésre úgy megy, mint az új. Az évtized első felében még remélhetőleg kiszolgál.

[ Szerkesztve ]

(#21) Felesbandi válasza #72042496 (#20) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Nyilvan attol is fugg, milyen kozossegben vagy. Nekem egy kozelebbi ismerosom sincs, aki igy cserelgetne a telojat.

Haveromnak S9 volt, neki se volt semmi baja vele, csak azert cserelte mult honapban, mert kapott uj ceges telot. Szoval mas markanal azert valahogy osszejon az, hogy a 3 eves telo jol mukodjon.

@pusszycat Bocsi, nem szemelyeskedni akartam. :DDD

(#22) GoldhandRent válasza Felesbandi (#15) üzenetére


GoldhandRent
őstag

pontosan ugyan ez van nálam is. egyre többet hibázik a telefon, egyre több zavaró dolog jön elő a frissítésekkel.
eddig én is pussycattel megegyezően nem-nem-soha iphone-oztam, aztán januárban vettem egy 2016-os....5 éves... iPhone SE-t, ami... 5 éves... és mérföldekkel jobban működik, és jobban használható, mint a Xiaomi Mi Note 10. És úgy használható jobban, hogy a mai, 5 éves SE az iOS 14.5-tel, jobban használható, mint a Xiaomi Mi Note 10 a 2019-es releasekor szűzen, frissen !

#16Graphics
én 2014-ben ültem fel a Xiaomi telefon vonatra, ezt máshol már le is írtam. Akkor a Redmi Note WCDMA modellel. Teljesen meg voltam vele elégedve, 8mag, 2giga ram 2014-ben ! Ár értékben rettenet jó telefon volt. Mindenhol dícsértem a márkát, és a készüléke(ke)t, hogy amilyen noname, olyan jó is. És az is volt. Mindenkinek ajánlottam, sok ember miattam váltott Xiaomira, a családban is csak ezeket vettük. És így 7 év távlatban, mostmár ex-Xiaomi fanként mondhatom, hogy a kezdeti lendületük és hozzáállásuk nemhogy eltűnt, de még mindig négyzetesen csökken. (a lendületük nem, mert a számokat produkálják.. de értitek)
Az évek alatt eljutottam oda, hogy a Redmi már nem volt elég, feljebb váltottam Mi szériára, a Mi Note 3 személyében 2017-ben, amivel a mai napig szintén semmi probléma nincs. Annyira, hogy kettő is van a családban ma is. Majd bedőltem ennek a 108MPx marhaságnak, meg az 5 kamerás rendszernek, és megvettem a Mi Note 10-et.. Na ezt nem kellett volna.
A hardver nem lenne rossz, de a szoftver egy összefosott szar. Mindent lassan csinál, annyira lassan, hogy mire megnyílik az amit meg szeretnék nyitni, már nincs értelme annak, hogy megnyitottam. Inkább használom az SE-t, amíg le nem merül, és botránykozom töltési időben a Xiaomin...

Szóval nem, nem sértettség, nem utálat.. csalódás.. baromi nagy csalódás.. és az észrevételek kivetülése. Az öreg motorosok mind ezt mondják, mert megtapasztaltuk a jót, és tudjuk, hogy az nem olyan, mint most. Aki most lép be, annak még mindig lehet jó alternatíva az olcsó vonal. Ott annyi pénzért elnézed a hibákat. Vagy nem is értekel egyáltalán.
De a Mi szériánál, mikor alsóhangon 150++ ezer pénzről beszélünk, már nem megengedhető. szerintem.
Ezzel a telefonnal most 2 év után ugyan ott vagyok anyagilag, mintha egy iPhone akármi PRO-t nyúznék 5 évig. És az egy PRO telefon, felsőház, annak is a tewteje, ez meg csak egy felső közép, vagy közép felső készülék volt.

Szóval részemről is ennyi.
Ha nem is hiszed feltétlenül el, amiket mondok (csökkent a színvonal, stb), remélem egy kis magyarázatot nyújt, hogy miért több már a "károgó", mint a dicsekvő ember Xiaomi témánál.

[ Szerkesztve ]

-

(#23) Schuler888 válasza GoldhandRent (#22) üzenetére


Schuler888
senior tag

+1! Anno, amikor bejott 14-15ben es elkezdtuk arulni, en is ajanlottam mindenkinek aki olcson akart jot, ahhoz kepest mar egy ideje senkinek..ellenben az okoseszkozeikben meg nem csalodtam. Meg.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#24) subset


subset
senior tag

Ahhoz képest, hogy az első telefonjukat 10 éve dobták piacra...most meg már autót gyártani készülnek. 2031-re mi várható ? Mindenki Mi-Space űrhajóval fog repkedni ?
Jó lenne...de arra sajnos nagyobb az esély, hogy tank, lézerágyú és plazmavető lesz a portfólióban.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#25) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Icipicit térjünk már vissza a képhez! Azt gondoltam, hogy valami kosz van a kijelzőmön, aztán jobban megnéztem.
A kék lepel alatt valami bődületes harckocsi van vagy mi a bànat??? :DDD :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#26) pusszycat válasza subset (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem olvastad mire készül cukember? Virtuálisan megyünk majd moziba, étterembe, diszkóba. :DDD Azért oda kell majd hardware rendesen. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#27) Polarstar válasza pusszycat (#26) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Kompjuter! Energiát! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#28) dabadab válasza #16820480 (#4) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, hogy most mi van, de amikor utoljára vettem Xiaomi telefont, akkor az alsóközép darabjukban több hasznos feature volt, mint a flagshipekben (sd slot, jack, infra).

DRM is theft

(#29) pusszycat válasza dabadab (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Infra csak a xiaomiban van szinte.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#30) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Jajjj…. :D
Az eddigi kici-ocó csájná villanyosok az EU-ban instant megkapnák az “életveszélyes” besorolást.
Remélem a Xiaomi fejleszt egy kicsit a minőség terén is.
Bár a telóikból kiindulva…Ott is csak az jó, amit mástól vesznek. :D

(#31) Graphics válasza Polarstar (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nézd meg újra a képet, azért csalóka, mert az egy LED-fal és előtte áll a kis kínai, nem valós méret. :)

@GoldHandRent: Találd meg a számításod egy másik márkánál, azt kívánom. Érdemes akkor most beruháznod egy iPhone-ra, 5 évig használni, aztán a végén leszűrni a konklúziót. Én nekem nem jön be, így nem is erőltetem. A Xiaomi áll a kezemre még mindig.

Én néha előszedem a régebbi készülékeimet és megnézem, miért váltottam. Tedd néha Te is ezt, mert nem biztos, hogy a termékben van a hiba, hanem a növekvő igényekben.. Régen azt mondod, jó volt a Redmi Note WCDMA is... Tény... Megyünk előre... gyorsabban, jobban, azonnal... A világ felgyorsult, és mi emberek xyZ összegért "követeljük" hogy de akkor legyen már gyorsabb jobb... Megint csak általános dolgokat durrogtatok... :) Gondolatébresztőnek talán jó.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) GoldhandRent válasza Graphics (#31) üzenetére


GoldhandRent
őstag

a Redmi Note WCDMA már nem üzemel, alaplaphibás lett. Az utána lévő Redmi Note 3-at elajándékoztam, azzal nem tudom mi van, utána vettem a Mi Note 3-at, ami még mindig tökéletes. Az néha a kezembe kerül, arról nem kellett volna váltanom bedőlve a marketing biullshitnek. Akkor is úgy voltam vele, hogy semmi okom cserélni, de olyan bíztató a papírforma, eddig sem csalódtam bennük, stb. 2017-es készülék.
Van még egy Redmi 2 valami, az még talán működik. Ez egy beázott Redmi 1S-t váltott, kényszerből.

Ez a Mi Note 10 hatalmas csalódás mindenféle tekintetben.. Nem tudom, te most mit használsz, de én a mi6 és mi noet 3 utániakban már nem hiszek.
Az is a terv, ha végre készleten lesz 256-os 13Pro, már kukázom is a Xiaomit.

Időközben volt céges Galaxy S10-em (párhuzamosan először a miNote 3-mal, majd a miNote 10-zel) de az sem vett meg annyira, mint a régi SE.

-

(#33) Graphics válasza GoldhandRent (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

F3. :) Igényeimnek megfelelő választás volt.

Ez alapján kell mindenkinek választania.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) a510


a510
aktív tag

A kép alapján jó nagy autó lesz :D :DD :DDD

(#35) #16820480 válasza dabadab (#28) üzenetére


#16820480
törölt tag

A felső kategóriájuk szépen hozzádrágult (sőt a 11 Ultra le is hagyta) a nyugati gyártók zászlóshajóihoz, ők is szépen kivettek mindent (jack, töltő) miután jól kiröhögték Twitteren a többieket, hogy milyen köcsögök. A közép és alsó kategóriában ott kell sakkozni, hogy melyik telefonban van NFC, Qi, elég memória, gyorsabb-lassabb SoC, meg még pár funkció, mint például hogy vajon a szar beszállító kijelzőjét kapja a te készüléked vagy sem. Kb random generátorral döntik el a paramétereit egy-egy terméküknek, amiket hetente kell bemutatni, hogy még véletlenül se lehessen követni.
Az egész cég amúgy egy hatalmas nyúlásból indult, bár egy konkurens kínai cégtől vették a telefonkészítés ötletét (illetve az egész business plant), aztán ők hozták be azt is, hogy flash sale-en lehet csak hozzájutni a termékhez, ami azt jelenti, hogy pár másodperc alatt elfogy az néhány ezer darab, amit nyitásra gyártottak, aztán lehet várni heteket-hónapokat az új szállítmányra. Még Mi2 korszakban próbáltam egy darabig venni tőlük telefont, aztán feladtam, amikor sokadik alkalommal is esélytelen volt (kb úgy nézett ki mint most a konzolokkal és VGA-kkal, csak mesterségesen. Tabletet vettem tőlük Mipad 1 és 2-t is, egy rakás szar volt a szoftverük, annyira bugos volt, nem működtek funkciók, amik AOSP-ben benne voltak mert átírták/kihagyták őket, frissítés kb nulla volt hozzájuk (az 1-hez talán összesen egy frissítés jött közel egy év alatt, és az sem major, hanem valami kis bugfix). Sikerült vegyek egy Mi5-öt is, akkori flagshipjük, kb pár hónappal rá kihozták a Mi5S-t, és onnantól a sw támogatása nullára redukálódott a Mi5-nek, pedig igencsak bugos volt. Kernel forrást persze nem adtak ki csak nagyon későn, pedig be lett ígérve, így nem lehetett érdemben 3rd party ROM-ot fejleszteni rá. Közben meg előtérben levő appokat bezárt, amikor elfogyott a RAM, nem működött háttérben a GPS (csak pár percig), meg már tudom is én milyen problémák voltak vele (vissza lehet keresni, elég sokat panaszkodtam a topikjában). Általában az volt a válasz, hogy tegyem fel az Eu ROM-ot meg a miuihu-t, meg tudja fene melyiket, de egyik sem működött igazán jól, csak más bugok voltak bennük. Persze bootloader unlock is csak a Xiaomi szoftverével ment, külön kellett igényelni IMEI alapján és remélni hogy pár hét alatt elküldik a feloldó engedélyt.
Azóta az változott leginkább, hogy még több modellt futtatnak párhuzamosan, még kevesebb support juthat így rájuk és szépen az árak is felkúsztak. Ha ezt kívánják művelni az autókkal is, akkor talán jobb, ha a LeEco sorsára jutnak :U

(#36) Graphics válasza #16820480 (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Úgy gondolod jót tenne a piacnak, ha a Xiaomi nem is létezne? Markáns, nem?
Melyik kínai cégtől vették a telefongyártás ötletét?

De hát ez is egy vélemény. ( bootloader nyitásához nem kell semmi extra szerintem)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) #16820480 válasza Graphics (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, a telefonos üzletáguk felőlem meg is szűnhetne, nem sok hasznát láttam eddig soha :N Sem közvetlen, sem közvetve.
A Meizutól lopták a telefon ötletet, annak idején tele volt vele a kínai internet, hogy a két CEO leült tárgyalni, hogy közösen csinálják (akkor a Xiaomi még csak szoftvert csinált, a Meizu meg leginkább hardvert), majd a tárgyalások után Lei Jun szépen lelépett az ötlettel és megcsinálta egyedül. Aztán amúgy éveken át próbálta tönkre tenni a Meizut, nagy rivalizálás volt a két cég között.

(#38) Graphics válasza #16820480 (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hmm, hát itt akkor mi volt az ötlet?

Leültek közösen, nem jutottak egyezségre. Szerintem ott már egyértelmű volt, ha szoftvert készítenek , akkor hamarosan telefont is hozzá.

Meizu nem volt tényező mobilpiacon. Tény, ígéretes volt az M8 anno

Tudsz linket? Gondolom ez lenne az [link]

Szegények, elmondtak mindent egy szerződéskötés előtt...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) #16820480 válasza Graphics (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, végül is nem gond, hogy egy csaló a Xiaomi CEO-ja, aki conman-ként szerezte a cége futásához szükséges tudást, majd kitúrta és ellehetetlenítette a konkurenciát. De tapsoljunk neki és a hasonlóknak, mert hát ez a helyes üzleti hozzáállás :K Amúgy ja, a Meizu annyira semmi volt, hogy ők csinálták az első kínai okostelefont. Persze elég nagy iphone koppintás volt, de hát a Miui is egy arcátlan iOS koppintásnak indult és még manapság sem vetkőzte ezt teljesen le.
Persze gondolom neked mit sem számít hogy érik el, ha tudsz olcsó cuccokat venni tőlük. "Hát ez is egy vélemény."

(#40) Graphics válasza #16820480 (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én a te véleményedre voltam kíváncsi, leírtad, köszönöm.

Viszont én feletted nem ítélkeztem a véleményed kapcsán, tartsuk egymást tiszteletben, ha lehetséges. :)

Én a gyártók helyzetre voltam kíváncsi, szomorú , ez van, az én helyzetemből ennek napjainkban már nincs jelentősége.

Üzleti titkokat másnak sosem szabad kiadni, se a know-how-t, semmit. Ezen a ponton hibázott az egyik fél, és volt szarházi akkor a másik fél.

Erre pedig

The Meizu M8 is a regular Windows CE-based 3.4" smartphone. It is popularly regarded as a Chinese iPhone-like design and similarity to the features and UI: The M8 runs a version of Microsoft Windows CE 6 with a modified GUI, similar to that of the iPhone

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) #16820480 válasza Graphics (#40) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bocs, csak engem mérhetetlenül bosszantanak az ilyen szarrágók. :)

Amúgy tudom milyen volt az M8, volt belőle kettő is (mert az elsőnek tönkrement a kijelzője 2 nap után). Meg aztán M9 és MX is :K

(#42) Graphics válasza #16820480 (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudom, hogy neked nem kell bemutatni a Meizu-t. :K

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) #16820480 válasza Graphics (#42) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyébként ha már összefonódások, Carl Pei korai munkássága a legnagyobb nemzetközi Meizu rajongói fórum működtetése volt, amíg át nem ment az Oppo-hoz dolgozni :)

[ Szerkesztve ]

(#44) Schuler888 válasza #16820480 (#37) üzenetére


Schuler888
senior tag

Azta :R :Y sok sok evig kedvencem volt a meizu kb amiota kijottek anno az elso "kinai iphone killer" gyarto plecsnivel, mar elotte is volt ezereve meizu mp3 lejatszom amit szerettem, ezert megvolt a bizalom es a kinaiak felemelkedesevel vartam volna oket is, es elszomoritott hogy na de miert nem? Na most ennyi ev tavlatabol mar ertem... hat reg volt hogy ennyire mashogy nezzek egy cegre egy multbeli dolog miatt, es most a xiaomira gondolok...hihetetlen. :( habar Bog cikkei is eleg szep kepeket festenek a ceg hozzaallasarol a piacon a partnerekhez, a sajat eloszto halozatukhoz, meg ugy konkretan a sajat usereikhez. :U .

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#45) hegezsolti


hegezsolti
csendes tag

Itt van már a kertek alatt .. csak a kertek vannak messze :D

(#46) mjani1172 válasza #72042496 (#11) üzenetére


mjani1172
addikt

Ebben mindent összefoglaltál.
-fan-favorite imázs
aki mást mond az hülye,nem ért hozzá, stb... de jön az önkéntes xiaomi rendőrség, és helyreteszi.
-De nem szívesen használtam,
iiigen, de nehéz bevallani hiszen mindenki szerint szuper,

[ Szerkesztve ]

(#47) #72042496 válasza mjani1172 (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennyire nem ástam mélyre magam a fórumokban, csak vettem egyet a gyakorlatilag egyöntetűen pozitív visszhangok miatt, amikor a korábbi készülékem elromlott. Kikerestem, Redmi 5 Plus volt 58 ezer forintért 2018 közepén. Annyit egyébként meg is ért, csak nekem idővel sem állt kézre és a kategóriával is alálőttem.

[ Szerkesztve ]

(#48) UnA válasza subset (#24) üzenetére


UnA
Korrektor

Esetleg egy Xiaomi repülőgép-hordozó még nagyon hiánypótló lenne... :)

(#49) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ksh adat szerint MO. Ma kb 4.000.000 jármű van forgalomban. Ha most ennek csak fele holnap hirtelen elektromos lenne mit is jelentene? És ezt hogy is bírná a hálózat? Hogy akarják itt növelni az e-autók arányát? Sok országban máris tervezett áramkimaradások vannak a baromságok miatt. Én fő problémának a cripto valutákat látom. Túl sok áramot használnak el rá és a hardverek előállítása is felborítja a piacot.
Kecskeméttől 10 km-re kis településen fél éve be van adva az igény 3 fázisra. Nincs rá szufla. 1 fázison a töltés meg vicc. Nagyon el van itt maradva a hálózat fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#50) dabadab válasza 7Heads Drago (#49) üzenetére


dabadab
titán

Ha most ennek csak fele holnap hirtelen elektromos lenne mit is jelentene?

Hogy csoda történt.
Valójában annak, hogy az autók fele elektromos legyen, 2040-2050 előtt semmi realitása nincs, pont ezért teljesen felesleges azt feszegetni, hogy ezt a terhelést hogyan bírná a 2021-es áramhálózat.

Egyébként megtetted legalább azt a minimumot, hogy kiszámoltad, hogy annyi autó kb. mennyi plusz villamosenergiát igényelne és az százalékosan hogyan aránylik a mostani fogyasztáshoz?

DRM is theft

(#51) Tapsi válasza 7Heads Drago (#49) üzenetére


Tapsi
addikt

Bírná. [link]

(#52) 7Heads Drago válasza Tapsi (#51) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Vagy nem. [link] [link] [link] [link]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#53) Tapsi válasza 7Heads Drago (#52) üzenetére


Tapsi
addikt

Ennek semmi köze a hálózat kapacitásához, illetve az elektromos autókhoz. A hálózat már most is ki tudná szolgálni az igényeket, az más kérdés, hogy honnan fognak bele áramot táplálni (hőerőmű ugye leépül, megújulók pedig fel). Az elektromos autók töltése intelligensen vezérelhető, tehát a völgyidőszakok kiegyenlítésére is jó lesz.

(#54) 7Heads Drago válasza Tapsi (#53) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bocs tényleg rosszul fogalmaztam: Elméletileg bírná a hálózat, gyakorlatilag meg most is problémák vannak és várhatóan nem is fognak megszűnni. Engem meg pont nem érdekel az elméleti rész. És nem pont az e-autóval van a baj, hanem a növekvő energia igényekkel összességében.
Az elektromos autók töltése intelligensen vezérelhető, tehát a völgyidőszakok kiegyenlítésére is jó lesz.
Bizonyos keretek között. Mivel Mo. kis ország eléggé szorítani fog ez a nadrág. De természetesen nyilván némileg egyszerűbb lesz a rendszer energia igényét belőni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#55) Tapsi válasza 7Heads Drago (#54) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez pont nem Magyarországot érinti, mert a mi hálózatunk (ha jól tudom) meglepően jó állapotban van, és betápunk is van dögivel. Európában az agyatlan klímapolitika miatt vannak problémák, ami nem technológiai, hanem szabályozói kérdés. Ez nyilván változni fog, mert a lakosság kikényszeríti, hogy legyen normálisan áram a rendszerben.

A növekvő beépített fotovoltaikus teljesítményt nappal okosan el lehet majd osztani az elektromos autók között. Feltételezem, hogy pár éven belül minden kocsibeállón lesz már elektromos töltő, munkahelyeknél is, publikus helyeken. Új építésű lakásoknál már most is kérhető a beállóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#56) 7Heads Drago válasza Tapsi (#55) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mint írtam is: egy rokon fél éve vár a 3 fázisra. Kecskemét melletti település konkrétan Ballószög Vörösmarty M. u. 13. és nem kap mivel kicsi a trafó és maxon van az utca. 3x25 ampert kért ha jól tudom. Az az ígéret hogy majd cserélik és kapnak valamikor.
Az egyik linkelt cikkben írják hogy kb a fogyasztás 25-30% import. Hogy akarsz és mit importálni ha ott se lesz elég ami van? Mint írtad is az e-autót éjjel töltjük majd a legtöbbet amikor pont szart se fog érni a napelem a tetőn. Arról nem is beszélve hogyha épp borult idő van egy hétig akkor nem megyek be dolgozni, mert nem tudok tölteni? A hazai áram termelés mivel is történik éjjel? Paks-gáz-szén. Urán van (remélem), a szén meg a gáz meg nem rajtunk múlik. Ha elzárják az oroszok a csapot nem lesz itt kérlek semmi se. A szenet is kintről szerezzük be ha jól gondolom. Csak ugye ezt akarják egyre inkább csökkenteni és a gáz felé eltolni az egészet.
A másik hogy nem csak az E-autók miatt nő a fogyasztás. Tudtommal a klímák és elektromos fűtő rendszerek sokkal többet fognak erre rádobni. És ugye manapság a lakások zöme már ilyen fűtéssel épül fel. A gáz nem korszerű az okosok szerint... nah meg most drágább is.
Az nyilván változni fog, mert a lakosság kikényszeríti, hogy legyen normálisan áram a rendszerben.
Persze. :D Dolgoztam olyan helyen ahol instabil volt a rendszer. Falutól kb 5 km-re egy volt iskolát vett meg az ember és több száz milliót költött rá a házra és nem tudott elérni semmit se a démásznál... pedig a pénz nem lett volna akadály neki. Ez kb 2005-ben volt.
Nézz utána hogy mostanság az elektromos berendezések miért mennek tönkre. Mert egy kalap szar amit kapunk a hálózatból és ezek a finom kis panelek mindenben ott vannak és nem bírjak se a túl feszt, se ha kevesebb a feszültség. És a sok ingadozás előbb-utóbb kinyírja és veheted az újat. És szerinted nálunk minden oké az elektromos hálózattal??? :O :O :O
Volt olyan okos hűtőnk ami szünetmentesre kapcsolva tökéletesen működött, a hálózatra dugva meg random kiengedett vagy épp lefagyasztott mindent. Attól függően hol fagyott le a panel szoftverre.
Én valahogy nem látom ezt olyan tökéletesnek.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#57) Tapsi válasza 7Heads Drago (#56) üzenetére


Tapsi
addikt

Falutól kb 5 km-re egy volt iskolát vett meg az ember és több száz milliót költött rá a házra és nem tudott elérni semmit se a démásznál... pedig a pénz nem lett volna akadály neki. Ez kb 2005-ben volt.

Szerinted mennyire releváns ez a példa? Én meg itt Budán azonnal kaptam 3 fázist egy 70 éves társasházban. Kifizettem a díját, és valami 1-2-3 hét alatt itt volt a lakásban. Vajon hol lesz nagyobb igény e-autó töltésre, a falutól 5 km-re, vagy Budán? :)

Egyébként konkrétan a telkem hasonló helyzetben van, mint amiről írtál, pontosan tudom, hogy mi ennek a menete. Ha a pénz nem akadály, akkor a szolgáltatá BÁRHOVA elviszi neked az áramot. Szóval az ismerősöd vagy hazudott, vagy hülye, vagy te csúsztatsz. :U

(#58) 7Heads Drago válasza Tapsi (#57) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem az áram létével volt a gond. Hanem a minőséggel. 3 fázis volt, medence, halas tó, minden kivilágítva és folyamatosan gond volt az elektromos eszközökkel éveken keresztül. A szgépet javítottam én azt megoldottuk szünetmentessel. De mindenre nem tehetsz szünetmentest... meg nem is tudsz.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#59) Tapsi válasza 7Heads Drago (#58) üzenetére


Tapsi
addikt

Megegyezhetünk abban, hogy egy külterületi telek elektromos ellátottsága nem reprezentatív példa az ország elektromos hálózatának minőségével kapcsolatban? :)

(#60) 7Heads Drago válasza Tapsi (#59) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha bent a városban nem megy a hűtő a hálózatról csak szünetmentessel megbízhatóan akkor az neked kaffa? Vagy hogy pár évente tönkre mennek az elektromos berendezések az is rendben van? Kérdezz meg bármilyen szervizes embert miért mennek tönkre a panelek a kütyükben.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#61) Tapsi válasza 7Heads Drago (#60) üzenetére


Tapsi
addikt

Előbb még valami faluszéli, pénz nem gond ismerősödről volt szó. Jelentem, nálam a városban még egyetlen termék sem ment tönkre. És ja, a szervizesek ugye jellemzően tönkre ment panelekkel találkoznak. És ez a kütyük mekkora százalékát jelenti? Csak mert ha minden elektronikai termék tönkre menne pár éven belül, annak azért híre menne, nem gondolod? :)

(#62) 7Heads Drago válasza Tapsi (#61) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Jah mert ezek szerint se a városi példám nem jó, se a falu széli? Csak az az elfogadott amit te hozol? :C Engedjük el. Te nyertél. Soha semmi se megy tönkre. :W
Csak az a baj hogy kb 3 hónapja volt itt a MVM-től az okosmérő felszerelése miatt a szerelő és ő is hasonló véleményen volt. Na de sebaj, nálatok süt a nap és szép az élet. Szép Napot.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#63) Tapsi válasza 7Heads Drago (#62) üzenetére


Tapsi
addikt

De miért relevánsabb a te példád az enyémnél? És miért reprezentatívabb az ország teljes elektromos átviteli hálózatával kapcsolatban?

Miért, szeinted a szervizesek nem csak hibás termékekkel találkoznak? Tudsz hozni bármilyen statisztikát arról, hogy ez mekkora hányada a forgalomba kerülő elektronikai terméknek? Vagy komolyan azt állítod, hogy abban a városban az összes elektronikai berendezés tönkre megy pár év alatt? Ez most komoly? :)

(#64) 7Heads Drago válasza Tapsi (#63) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem saját példákat hoztam. Bocs a hűtő az igen. Neked egyik se volt jó. Te csak nagy általánoságban írtál hogy nálatok minden király és fantasztikus az egész ország hálózata.
De nem érdekel. Legyen úgy ahogy neked jó.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#65) 7Heads Drago válasza Tapsi (#63) üzenetére


7Heads Drago
veterán

[link]
Érdekes hogy nem csak én panaszkodok rá és szart se csinál a szolgáltató. Csak a legtöbb helyen nem ilyen drasztikusan megy és nem ennek tudják be a fogyasztók a hibát.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#66) Tapsi válasza 7Heads Drago (#65) üzenetére


Tapsi
addikt

Az a baj, hogy példákat ragadsz ki statiszikák helyett. Igen, fa dobozba nem telepítenek órát, mivel nem felel meg a szabványnak. Ez ilyen. Feltételezem, hogy ez valami nagyon vidéki környék lehet, ahol 80 métert kéne földkábelen elvinni a házig az órától. Ez gyakorlatilag csak külterületeken jellemző nyaralóövezetben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.