Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tapsi válasza 7Heads Drago (#49) üzenetére


Tapsi
addikt

Bírná. [link]

(#52) 7Heads Drago válasza Tapsi (#51) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Vagy nem. [link] [link] [link] [link]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#53) Tapsi válasza 7Heads Drago (#52) üzenetére


Tapsi
addikt

Ennek semmi köze a hálózat kapacitásához, illetve az elektromos autókhoz. A hálózat már most is ki tudná szolgálni az igényeket, az más kérdés, hogy honnan fognak bele áramot táplálni (hőerőmű ugye leépül, megújulók pedig fel). Az elektromos autók töltése intelligensen vezérelhető, tehát a völgyidőszakok kiegyenlítésére is jó lesz.

(#54) 7Heads Drago válasza Tapsi (#53) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bocs tényleg rosszul fogalmaztam: Elméletileg bírná a hálózat, gyakorlatilag meg most is problémák vannak és várhatóan nem is fognak megszűnni. Engem meg pont nem érdekel az elméleti rész. És nem pont az e-autóval van a baj, hanem a növekvő energia igényekkel összességében.
Az elektromos autók töltése intelligensen vezérelhető, tehát a völgyidőszakok kiegyenlítésére is jó lesz.
Bizonyos keretek között. Mivel Mo. kis ország eléggé szorítani fog ez a nadrág. De természetesen nyilván némileg egyszerűbb lesz a rendszer energia igényét belőni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#55) Tapsi válasza 7Heads Drago (#54) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez pont nem Magyarországot érinti, mert a mi hálózatunk (ha jól tudom) meglepően jó állapotban van, és betápunk is van dögivel. Európában az agyatlan klímapolitika miatt vannak problémák, ami nem technológiai, hanem szabályozói kérdés. Ez nyilván változni fog, mert a lakosság kikényszeríti, hogy legyen normálisan áram a rendszerben.

A növekvő beépített fotovoltaikus teljesítményt nappal okosan el lehet majd osztani az elektromos autók között. Feltételezem, hogy pár éven belül minden kocsibeállón lesz már elektromos töltő, munkahelyeknél is, publikus helyeken. Új építésű lakásoknál már most is kérhető a beállóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#56) 7Heads Drago válasza Tapsi (#55) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mint írtam is: egy rokon fél éve vár a 3 fázisra. Kecskemét melletti település konkrétan Ballószög Vörösmarty M. u. 13. és nem kap mivel kicsi a trafó és maxon van az utca. 3x25 ampert kért ha jól tudom. Az az ígéret hogy majd cserélik és kapnak valamikor.
Az egyik linkelt cikkben írják hogy kb a fogyasztás 25-30% import. Hogy akarsz és mit importálni ha ott se lesz elég ami van? Mint írtad is az e-autót éjjel töltjük majd a legtöbbet amikor pont szart se fog érni a napelem a tetőn. Arról nem is beszélve hogyha épp borult idő van egy hétig akkor nem megyek be dolgozni, mert nem tudok tölteni? A hazai áram termelés mivel is történik éjjel? Paks-gáz-szén. Urán van (remélem), a szén meg a gáz meg nem rajtunk múlik. Ha elzárják az oroszok a csapot nem lesz itt kérlek semmi se. A szenet is kintről szerezzük be ha jól gondolom. Csak ugye ezt akarják egyre inkább csökkenteni és a gáz felé eltolni az egészet.
A másik hogy nem csak az E-autók miatt nő a fogyasztás. Tudtommal a klímák és elektromos fűtő rendszerek sokkal többet fognak erre rádobni. És ugye manapság a lakások zöme már ilyen fűtéssel épül fel. A gáz nem korszerű az okosok szerint... nah meg most drágább is.
Az nyilván változni fog, mert a lakosság kikényszeríti, hogy legyen normálisan áram a rendszerben.
Persze. :D Dolgoztam olyan helyen ahol instabil volt a rendszer. Falutól kb 5 km-re egy volt iskolát vett meg az ember és több száz milliót költött rá a házra és nem tudott elérni semmit se a démásznál... pedig a pénz nem lett volna akadály neki. Ez kb 2005-ben volt.
Nézz utána hogy mostanság az elektromos berendezések miért mennek tönkre. Mert egy kalap szar amit kapunk a hálózatból és ezek a finom kis panelek mindenben ott vannak és nem bírjak se a túl feszt, se ha kevesebb a feszültség. És a sok ingadozás előbb-utóbb kinyírja és veheted az újat. És szerinted nálunk minden oké az elektromos hálózattal??? :O :O :O
Volt olyan okos hűtőnk ami szünetmentesre kapcsolva tökéletesen működött, a hálózatra dugva meg random kiengedett vagy épp lefagyasztott mindent. Attól függően hol fagyott le a panel szoftverre.
Én valahogy nem látom ezt olyan tökéletesnek.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#57) Tapsi válasza 7Heads Drago (#56) üzenetére


Tapsi
addikt

Falutól kb 5 km-re egy volt iskolát vett meg az ember és több száz milliót költött rá a házra és nem tudott elérni semmit se a démásznál... pedig a pénz nem lett volna akadály neki. Ez kb 2005-ben volt.

Szerinted mennyire releváns ez a példa? Én meg itt Budán azonnal kaptam 3 fázist egy 70 éves társasházban. Kifizettem a díját, és valami 1-2-3 hét alatt itt volt a lakásban. Vajon hol lesz nagyobb igény e-autó töltésre, a falutól 5 km-re, vagy Budán? :)

Egyébként konkrétan a telkem hasonló helyzetben van, mint amiről írtál, pontosan tudom, hogy mi ennek a menete. Ha a pénz nem akadály, akkor a szolgáltatá BÁRHOVA elviszi neked az áramot. Szóval az ismerősöd vagy hazudott, vagy hülye, vagy te csúsztatsz. :U

(#58) 7Heads Drago válasza Tapsi (#57) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem az áram létével volt a gond. Hanem a minőséggel. 3 fázis volt, medence, halas tó, minden kivilágítva és folyamatosan gond volt az elektromos eszközökkel éveken keresztül. A szgépet javítottam én azt megoldottuk szünetmentessel. De mindenre nem tehetsz szünetmentest... meg nem is tudsz.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#59) Tapsi válasza 7Heads Drago (#58) üzenetére


Tapsi
addikt

Megegyezhetünk abban, hogy egy külterületi telek elektromos ellátottsága nem reprezentatív példa az ország elektromos hálózatának minőségével kapcsolatban? :)

(#60) 7Heads Drago válasza Tapsi (#59) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha bent a városban nem megy a hűtő a hálózatról csak szünetmentessel megbízhatóan akkor az neked kaffa? Vagy hogy pár évente tönkre mennek az elektromos berendezések az is rendben van? Kérdezz meg bármilyen szervizes embert miért mennek tönkre a panelek a kütyükben.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#61) Tapsi válasza 7Heads Drago (#60) üzenetére


Tapsi
addikt

Előbb még valami faluszéli, pénz nem gond ismerősödről volt szó. Jelentem, nálam a városban még egyetlen termék sem ment tönkre. És ja, a szervizesek ugye jellemzően tönkre ment panelekkel találkoznak. És ez a kütyük mekkora százalékát jelenti? Csak mert ha minden elektronikai termék tönkre menne pár éven belül, annak azért híre menne, nem gondolod? :)

(#62) 7Heads Drago válasza Tapsi (#61) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Jah mert ezek szerint se a városi példám nem jó, se a falu széli? Csak az az elfogadott amit te hozol? :C Engedjük el. Te nyertél. Soha semmi se megy tönkre. :W
Csak az a baj hogy kb 3 hónapja volt itt a MVM-től az okosmérő felszerelése miatt a szerelő és ő is hasonló véleményen volt. Na de sebaj, nálatok süt a nap és szép az élet. Szép Napot.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#63) Tapsi válasza 7Heads Drago (#62) üzenetére


Tapsi
addikt

De miért relevánsabb a te példád az enyémnél? És miért reprezentatívabb az ország teljes elektromos átviteli hálózatával kapcsolatban?

Miért, szeinted a szervizesek nem csak hibás termékekkel találkoznak? Tudsz hozni bármilyen statisztikát arról, hogy ez mekkora hányada a forgalomba kerülő elektronikai terméknek? Vagy komolyan azt állítod, hogy abban a városban az összes elektronikai berendezés tönkre megy pár év alatt? Ez most komoly? :)

(#64) 7Heads Drago válasza Tapsi (#63) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem saját példákat hoztam. Bocs a hűtő az igen. Neked egyik se volt jó. Te csak nagy általánoságban írtál hogy nálatok minden király és fantasztikus az egész ország hálózata.
De nem érdekel. Legyen úgy ahogy neked jó.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#65) 7Heads Drago válasza Tapsi (#63) üzenetére


7Heads Drago
veterán

[link]
Érdekes hogy nem csak én panaszkodok rá és szart se csinál a szolgáltató. Csak a legtöbb helyen nem ilyen drasztikusan megy és nem ennek tudják be a fogyasztók a hibát.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#66) Tapsi válasza 7Heads Drago (#65) üzenetére


Tapsi
addikt

Az a baj, hogy példákat ragadsz ki statiszikák helyett. Igen, fa dobozba nem telepítenek órát, mivel nem felel meg a szabványnak. Ez ilyen. Feltételezem, hogy ez valami nagyon vidéki környék lehet, ahol 80 métert kéne földkábelen elvinni a házig az órától. Ez gyakorlatilag csak külterületeken jellemző nyaralóövezetben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.