Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70) -Skylake- válasza Cs1csó (#60) üzenetére


-Skylake-
addikt

Figyelj, a hifi, foleg a high end , az leginkabb egy vallas. Vannak dolgok amik javitjak a hallhato hangot es vannak amik javitjak a merheto hangot. En szeretem a hifit, szeretem az ilyen termekeket legyen az akar egy mono preamp vagy egy hangfalkabel, jo cuccok ezek. Meg azt is hajlando vagyok elhinni, hogy vannak emberek akik mast hallanak egy nordost odinnal kabelezett rendszeren , mint ugyan azon a rendszeren , csak mondjuk valami midrange kabelezessel (3-600k-s hangfalkabelekre gondolok). Viszont be kell latni azt, hogy egyreszt nagyon-nagyon-nagyon-NAGYON keves embernek van olyan hallasa, ami ilyen eszkozoket indokolni tud, masreszt pedig itt nagyon erosen bejatszik a placebo hatas is. Igazabol en azt gondolom, hogy az a hallas ami kulonbseget tud(hat) tenni a hangfalkabel iranya kozott az inkabb egy atok. En nem szeretnek ennyire jol hallani, de nem is hallok ennyire jol. Lehet szurni a tapot, ki lehet bontani az egesz falat es az oszloptol ujrakebelzni az egesz hazat , vehetsz "csoda kavicsot" amit a hangfalkabelere kell gumizni (tru story, nezz utana) , de egy ponton ez mar csak siman hobby/mania/vallas/random szo es nem pedig esszeru fejlesztes. Ugyan ezt gondolom a fent emlitett 96-192-384khz atmenetekrol, fasza, meg jo hogy vannak ilyenek, de gyakorlatilag ertelmezhetetlenek, mert hallhatatlan a kulonbseg. Nem allitom, hogy hazudik aki azt mondja hallja a 192-384 vagy dsd32-dsd64 kulonbseget, de azt sem mondanam hogy igazat mond.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.