Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) babosmiki


babosmiki
addikt

Jó sokat csúsznak.. :U

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#2) asdf_


asdf_
veterán

Sose fogom megerteni az AMOLED kijelzore valo gerjedest. Irrealisan tulszaturalt szinek alapallapotban, (amit a juzerek 95%-a nem kapcsol ki es allitja at a normalisra es nezi azt a rettenet szinorgiat), meg ahogy elkezdi letekerni az ember a fenyerot, elkezd villogni mint a barom (kitoltesi tenyezovel szabalyoznak fenyerot, mint -sajnos- kb. az osszes notebookban azzal a csodas PWM-es LED-es hattervilagitassal, ha egy asztali monitort meg lehet csinalni flicker free-re, egy notebooket miert nem?). Jo, a feketeje tenyleg fekete, de ebben ki is merult minden elonye...

[ Szerkesztve ]

(#3) #02683648


#02683648
törölt tag

Nem olvasnak mobilaréna fórumot. Itt elolvashatnák az egyetlen és szent igazságot, h tabletre nincs szükség, azt csak a megvezetett retardáltak vesznek, vagy max gyereknek játszani.
;] ;] ;]

(#4) nkmedve válasza asdf_ (#2) üzenetére


nkmedve
őstag

Én nemrég vettem Tab S2-t, a 8.0"-es 2016-os kiadást (volt ilyen, csak minimális változtatásokkal). Tökéletesen meg vagyok elégedve a kijelzőjével. Azonnal ment át Basic módra amivel egy nagyon jól kalibrált kijelzőt kaptam (akinek a túlszaturáltság kell az használja az eredeti beálitáson, a lényeg hogy lehet választani) Egyáltalán nem vettem észre vibrálást semmilyen fényerőn, pedig arra én is érzékeny vagyok.
Az egyedüli gond a kijelzővel hosszú távon a beégés lehet, arra még most is érzékenyek, de talán a 8.0 a pentile mátrix miatt nem annyira.

(#5) #06658560


#06658560
törölt tag

Látom humorpirulát vettetek be reggel.

(#6) asdf_ válasza nkmedve (#4) üzenetére


asdf_
veterán

Oda kellett volna irnom ala disclaimerbe, hogy Tab S2 VE tulajkent irom ezt (Basic modba termeszetesen en is fejvesztve kapcsoltam, azonnal). De mivel a play store-ban hegyekben allnak programok a villogas kompromisszumos kezelesere, meg miota megvan, direkte figyelem, sotet vonaton, koncerten, nagyon sok villogo kijelzos telefont latok (meg persze a Samsung feliratot folotte), nem en vagyok a hulye, hanem ez ilyen. Majd egyszer nekimegyek komolyabban is, lemerem ezt a villogast.

(#7) kibergx válasza asdf_ (#2) üzenetére


kibergx
csendes tag

Nekem amoled van, nem is kéne más. Nem az a hátránya amit írtál, még minimum fényerőn sem látni a villogást (max érzékelni lehet ha szemem előtt gyorsan elhúzom a képernyőt valóban van, olyan 70-100hz körül lehet MINIMUM fényerőn a flickelés. Ha ez bárkit zavarna - amit nem tudok elképzelni - nyugodtan letölthet valamit ami softweresen sötétíti a szineket, nativ fényerőt meg kb. 20-30%-ra).
Hátránya szerintem annyi hogy pentile miatt nem élesek az élek, 720p 5colon legalábbis de valós használatkor nyilván kb. fel sem tűnik.
Szinek engem nem zavarnak hogy élénkek + kevesebbet fogyaszt az is nagy előny.

[ Szerkesztve ]

(#8) rollins válasza nkmedve (#4) üzenetére


rollins
őstag

Nekem még a korábbi exynos sm-t710 van android 5.02 .vel és jó.
A 4:3 először nagyon fura, de annyira megszoktam, hogy most már csak 4:3-at akarok.
Super Amoled nagyon tetszik. A régi nexus IPS tablet meg fakónak tűnik mellette.
6.01.gyel viszont őrületbe kerget. Már 2x visszaraktam az 5.02.t Fura, mert mások nem panaszkodtak 6.01-re ilyen problémákkal. Játéknál drasztikus szaggatás, email nem tudott szinkronizálni és ez elég volt hogy kerüljem. Sajnos a system update értesítő állandóan az orrom alá dörgöli, hogy ott van, nem tudom kikapcsolni.
Másik gond a töltővel volt, ami gallyra ment. Ennek ellenére örülök, hogy lesz Tab S3.

[ Szerkesztve ]

(#9) nkmedve válasza asdf_ (#6) üzenetére


nkmedve
őstag

Érdekes, akármennyit nézem, nem látok vibrálást (akkor sem ha mozgatom a szemem előtt), pedig itt bent nagyon alacsony fényerőn használom a tabot (10-20%).

Most kipróbáltam fényképezővel (kevesebb mint 10% fényerőn), a legkissebb 1/8000-es záridőn látszik a flicker, de még ennél is gyorsabban vibrál (lehet 1/16000 vagy 1/32000, de annyit már nem tud a DSLR). Ezt azért durvának nem nevezném, valakinek nagyon jó szeme kell legyen és nagyon kell figyelje hogy feltűnjön. Talán más modellek jobban vibrálnak, esetleg a 9.7-es aminek teljesen más panelja van.

Érdekességként tegyük hozzá, hogy a CRT-k másodpercenként 60szor "gyúltak fel", és azokat is meg lehetett szokni (persze ott nagyon látszott a vibrálás). Ehhez képest a minimum 10 KHz, teljesen észrevehetetlen.

Amúgy LCD-nél (IPS, VA) sem olyan rózsás a helyzet, sok tévénél például a mozgásfelbontás javitására sötét képkockákat szúrnak be (Black Frame Insertion) ami miatt CRT-hez hasonlóan vibrálni kezd (mondjuk 120 vagy 240 Hz-en). És ez nem az olcsó gagyira, hanem főleg a drágább modellekre jellemző.

(#8) rollins: A 2016-os VE már alapból 6.0.1-el jött úgyhogy nincs összehasonlitási alapom, de eddig jól teszi a dolgát, játékokat is próbáltam és jól mentek, kivéve az Assassins Creed Pirates, ami nagyon szaggatott (emellett nagyon ronda is), nem tudom hogy az minek köszönhető, de töröltem is nagyon hamar.

[ Szerkesztve ]

(#10) asdf_ válasza nkmedve (#9) üzenetére


asdf_
veterán

Érdekességként tegyük hozzá, hogy a CRT-k másodpercenként 60szor "gyúltak fel", és azokat is meg lehetett szokni (persze ott nagyon látszott a vibrálás). Ehhez képest a minimum 10 KHz, teljesen észrevehetetlen.

Tegyuk hozza gyorsan azt is, hogy a foszforretegnek van egy utanvilagitasa is, tehat a CRT 60 Hz es a notebookkijelzo/amoled 60 Hz az alma, korte.

Oszcilloszkop most nincs, de este nekimegyek fenykepezovel, aztan mondok Hertzeket a sajat gepemrol.

(#11) Romvr


Romvr
őstag

Kedves Samsung!

Legyetek szívesek a Tab S 10.5 -ös vonalat érdemben folytatni. Úgy értem:
- 16:10-es képarány (!!!)
- 10-11" (!!!)
- Landscape nézetben a készülék két átellenes oldalán lévő hangszóró, felül (!!!)
- SD kártya Slot
- ~8000-es akksi

Az iPad majmolást meg hagyjátok meg a középkategóriában, mert így addig nem veszek új tabletet amíg még élet van a Galaxy Tab S 10.5-ömben... ami nektek is rossz. ;)

Üdvözlettel

Romvr (és még sokan mások)

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#12) Versus válasza Romvr (#11) üzenetére


Versus
senior tag

Köszönöm hogy valaki a hírhez is hozzászólt és minden egyes szavadat támogatom !

Valaki a "sokan mások" klubból ! :)

Premium Vintage

(#13) nkmedve válasza Romvr (#11) üzenetére


nkmedve
őstag

Nekem mindig is úgy tűnt, hogy az S2 (és mostmár az S3) egy másik kategória, nem a Tab S utódja (meg ha a Samu annak is próbálta beállitani). Az S annak idején a csúcsot képviselte nagyjából minden szempontból, az S2 viszont már inkább csak egy erős középkategória volt amikor kijött (ehhez képest az árazás eléggé el volt szállva az elején).

Mindenképp elférne még egy 10+-os tablet azokkal a tulajdonságokkal amiket irsz, esetleg a Tab Pro sorozatban ha az S-et már más irányba vitték.

(#14) Drageez válasza Romvr (#11) üzenetére


Drageez
csendes tag

Nekem 10.5-öm van, de nem adnám semmiért. Nézegettem az S2-őt de a 4:3 és a kisebb kijelző miatt nem választottam volna.
Szóval csatlakozom a sokan másokhoz :D

"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." - Josh Billings

(#15) asdf_ válasza Romvr (#11) üzenetére


asdf_
veterán

- 16:10-es képarány (!!!)

Igazabol kene 16:10/16:9-es 4:3 is. Egyszerre. Valoszinuleg sajna annyian -mar- nem vesznek tabletet, hogy megerje mindkettot szimultan gyartani es arulni. Ket kulon felhasznaloi csoport, van a filmezos, jatszos es az olvasos webezos. Utobbiba tartozokent kizart, hogy szelesvasznu tabletem legyen, ha filmezos lennek, akkor meg kizart, hogy 4:3-ast vennek.

- Landscape nézetben a készülék két átellenes oldalán lévő hangszóró, felül (!!!)
Ez viszont nagyon jogos. Ez meg a 4:3-ason is vallalhatatlan, nem is ertem, hogyan gondoltak :U

Hozzaadnam meg:

- notification led
- vibra motor nem kisporolasa a wifi only keszulekekbol, szavakat nem talalok ra mennyire ruppotlan, hogy ezt csak a mobilnetes keszulekekbe rakjak bele

[ Szerkesztve ]

(#16) ABal


ABal
őstag

"a táblagépes kategóriában addig ismeretlen, kirobbanóan színes Super AMOLED kijelzőjével."
Hhmm... ezt a díjat a Galaxy Tab 7.7 a 2011-es bemutatásakor már bezsebelte. Még a Mobilaréna is tesztelte.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#17) joey04


joey04
titán

Jó lenne, csak tegyenek bele értelmes méretű akksit (8000 mah), meg ne valami csúcskategóriás vasat. nem tudom miért kellett ezt a szériát is lelökni a középkategóriába, amikor van már ott elég samu tablet.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) asdf_


asdf_
veterán

Egyszer majd irok ebbol a villogasbol egy akademiai szekfoglalot, de addig csak kepek :)

A tableten megjelenitett kepen egy darab vekony vonal van

0% fenyero, 1/25s zarido

50% fenyero 1/100s zarido

A legjobb, hogy maxi fenyeron ha rangatom mint az idegbeteg magam elott -ezt mar nem tudom lefenykepezni- akkor sem egy csikot huzo vonalat latok, hanem vannak benne folytonossagi hianyok, meg akkor is latni, hogy valami nem franko (es azt is, hogy igazabol nem is oszcilloszkop, hanem slow mo guys kellene ehhez ;) ). Olyan, mintha a kep kirajzolasa utan lenne egy kis szunet (keptartalom-frissites a memoriaban?), es utana futna neki ujbol kepet rajzolni.

Portre modban pedig meg mokasabb, amikor a fenykepezo mozgasa keresztben megy a keprfrissitessel, akkor latszik igazan, mitol jojozik az ember szeme:
1/250s zarido egy vekony es egy vastag vonal egymas mellett

1/50s zarido, egy darab vekony vonal

Szoval eletem elso de halalbiztosan utolso amoled kijelzos keszuleket birtoklom, addig pedig -kompromisszumokkal- maxikozeli fenyero + darker app komboban tolom. Utana pedig szigoruan folyamatos hattervilagitasu kijelzo (a feketet visszasirom majd, de ez van).

(#19) nkmedve válasza asdf_ (#18) üzenetére


nkmedve
őstag

Nem biztos hogy jól értem a tesztelési metódust. Szóval ezeknél a képeknél mozgadot a tabletet vagy a fényképezőt a vonalakra merőlegesen?
Nekem most sietve egy ilyet sikerült 1/250-en, landscape módban, a tabletet fel-le mozgatva, kb. 20% fényerőn:

Én is egy vastag és egy vékony vonalat használtam, és próbáltam minél gyorsabban mozgatni a tabletet (és fókuszban is tartani közben :) ).

Látszik a törés a vonalakban természetesen, de messze nem tűnik olyan durvának mint a te képeiden, szemmel nem is látom egyáltalán, csak igy képen. Ugyanakkor valószinű, hogy teljesen más módon teszteltünk, s nem összehasonlitható a két eredmény.
Amúgy neked a 9.7 vagy 8.0 van?

(#20) asdf_ válasza nkmedve (#19) üzenetére


asdf_
veterán

9.7 Elso ket kep allo tablet, azert csikos, masodik ketto fekvo (az elozoben elirrtam), azert fodros ;)

[ Szerkesztve ]

(#21) tntmax


tntmax
aktív tag

"kirobbanóan színes Super AMOLED kijelzőjével"

Nagy surranás 3, izé durranás.

(#22) gusthy


gusthy
veterán

Mindazoknak, akiknek bajuk van az oleddel, a képaránnyal stb: akinek ezek nem tetszenek, az vegyen másmilyet, ezt hívják választási lehetőségnek. Nem a Samu az egyetlen gyártó.
Nekem S2 9.7, feleségemnek S2 8.0, mind a kettő nagyon jól teszi a dolgát.

(#23) nkmedve válasza gusthy (#22) üzenetére


nkmedve
őstag

Nekem is nagyon bejön az S2 8.0, de azért azt nem lehet mondani hogy jelenleg sok választási lehetőség lenne. Én az S2 vásárlása előtt nézelődtem minden gyártó termékei között, de a jobbacska tabok amiket találtam azok ezek voltak:
- iPad (a Pro ami újabb, az Air és Mini már elég régi kiadás). Ha nem valami fapados modellt veszel akkor nagyon drága.
- Samsung S2 (a 2016-os kiadás)
- Sony (Z4 a legújabb ami majdnem másfél éves, és drága).
- Huawei M2 (ez amolyan középkategóriás darab, megfelelő árral, de már elég régi kiadás ez is)
- Google Pixel C (drága és egy halom panasz van rá, ismerősöktől is, úgyhogy hamar kiesett a lehetőségek közül)

Az a helyzet, hogy haldoklik a tabletpiac, az olcsó modelleken kivül nagyon ritkán jönnek ki új modellek. Talán emiatt nem lett az S2 sem aboszlút csúcskategóriás, remélték hogy igy többet tudnak eladni belőle (valószinűleg hasonló lehet az elképzelés az S3-nál is).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.