Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ribi


Ribi
nagyúr

Sávszél duplázás szerintem semmire sem jó.
Pont mint a SATA3. Még el sem terjedt igazán, de az SSDk már most kezdik feszegetni a határt.
Bár 2015 még messze van addigra remélhetőleg átgondolják a dolgot.

(#2) #56573440 válasza Ribi (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

főleg a mostani konzolportok mellett, ahol gyak a crysis 2 elfut maxolva egy két gennel régebbi vga-n is szépen...

mondjuk aki munkára használja esetleg annak jó lehet majd az esetleges további teljesítmény növelés, de a játékok ahogy látom nem feltétlenül fognak akadályt jelenteni a közeljövőben, a köv generációs konzolokkal azért ez változhat de szerintem max 1 év alatt megint ráver a desktop piac a teljesítményre, és aztán megint nincs értelme fejleszteni

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

Még meg sem jelent a 3.0 de már most a 4.0-ról beszélnek - ez azért kicsit túlzás. :)
Az OK, hogy a specifikációk lezártak, de amíg mi, végfelhasználók a 3.0-t sem tudjuk használni, addig felesleges a 4.0-ról tájékoztatást kiadni - max. a szakmának.

(#4) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ja ráérünk erre váltani még :K + a 3.0-nak sem van igazán értelme :U

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) Plazmacucci válasza Angel1981 (#3) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Előre szólnak, hogy drágább lesz ez emberek, készüljetek. :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) waporka


waporka
tag

jólenne ha már ottjárnánk...

a privire illik válaszolni....

(#7) priti válasza waporka (#6) üzenetére


priti
addikt

Mi van nem mennek a részvények vagy mi ez a hír? Ez most mire jó? Lesz 6.0 is vazz a mostani sebességének a 16 szorosával, ha meg nem lesz akkor meg majd szóljatok be, hogy miért mondtam hogy lesz. Azé' mer' folynak a fejlesztések vaze, vágod? Felkapcsoltuk a lámpát azt világos lett. A pontos dátum még ismeretlen, mert később meg lekapcsoltuk, azt sötét lett.

Hardverlesen

(#8) KKaresz45


KKaresz45
senior tag

Az király, csak az a baj, hogy ha így haladunk, akkor 2015-re nem lesznek már VGA kártyák sem.

Bár attól a PCI-E, mint csatoló felület még használható.

(#9) Zigur válasza #56573440 (#2) üzenetére


Zigur
senior tag

Ami azt illeti, a PCI 3.0 már eléri azt a sávszélességet ami az "ócska" ps3 és xbox360-ban van...

(#10) tome.jr válasza Angel1981 (#3) üzenetére


tome.jr
addikt

felesleges a 4.0-ról tájékoztatást kiadni - max. a szakmának.

Mivel ez egy félig-meddig szakmai oldal, talán mégis itt a helye a hírnek. :U

(#11) Boxi88


Boxi88
őstag

Alig kell már aludni csak egy párat és ilyet vesz mindenki... :U

(#12) Angel1981 válasza tome.jr (#10) üzenetére


Angel1981
veterán

Te magad részt veszel a tervezésben?
Tagja vagy a mérnöki karnak, aki eldönti a fejlesztési irányokat? :U
"Szakma" és SZAKMA között különbség van...

[ Szerkesztve ]

(#13) mpioca válasza Zigur (#9) üzenetére


mpioca
tag

Azt a sávszélességet már a 4x-es AGP is elérte. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14) banhammer


banhammer
veterán

Még ráérek váltani.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) tome.jr válasza Angel1981 (#12) üzenetére


tome.jr
addikt

Akit érdekel az ilyen hír az elolvassa akit meg nem az továbblép rajta. Engem kb. a hírek 20-30 %-a fog meg, a maradékban viszont nem kezdek el azon okoskodni, hogy ez most miért jelent meg.

(#16) antikomcsi válasza Angel1981 (#12) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ezt most úgy kell érteni, hogy amíg nincs kész teljesen a dolog, én mint pórnép, ne is tudhassak róla, hogy egyáltalán valaha lesz ilyen?

(#17) misx


misx
senior tag

És a foglalat is változik majd? Mert hál istennek az 1.0>2.0 között nincs fizikai különbség, így alaplap cserénél legalább a VGA-t megtarthatod (egyelőre)

(#18) lee56 válasza misx (#17) üzenetére


lee56
őstag

Elméletileg visszafele kompatibilitás megmarad, legalábbis a 3.0-ról ezt írták, még 2007ben, amikor elkezdték beiktatni :) De valószinűleg ez egy fontos pont, az elég gáz lenne ha nem működnének a "régebbi" kártyák az új alaplapokban.
Meg kell hagyni nem siet a PCI-SIG, mondjuk nincs is nagyon oka rá..

No Comment

(#19) Zigur válasza mpioca (#13) üzenetére


Zigur
senior tag

Wikipediaból (X360):

"The eDRAM internal logic to its internal memory bandwidth is 256 GB/s. The high bandwidth is used primarily for z-buffering, alpha blending, and antialiasing; it saves time and space on the GPU die. Between the eDRAM die and the GPU, data is transferred at 32 GB/s.[5] The memory interface bus has a bandwidth of 22.40 GB/s and the southbridge a bandwidth of 500 MB/s."

(#20) bacsis


bacsis
Közösségépítő

. Ez azonban több mint fél évtized múlva lehetséges
Gyerekek, úgy beszélünk róla mintha, valami bazi hosszú idő lenne, ne hülyéskedjünk már a Core2 is már 5 éve kint van azt olyan mintha most jelent volna csak meg :))

(#21) djculture válasza Zigur (#9) üzenetére


djculture
félisten

huh de jó ps3 meg az xboxnál is meglehet nézni a "grafikai elmaradást" egy mai direkt pc re fejleszett játékhoz képest.

(#22) Necc válasza Zigur (#19) üzenetére


Necc
addikt

Tök8, hogy mekkora a sávszélesség, ha nincs mögötte érdemben látható haszna. Egy konzolon butább a grafika, mint PC-n...

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#24) vanye


vanye
senior tag

Még az egyes változat is megfelelő sávszélt biztosít, de már nyakunkon a harmadik PCI-E. Most meg ez... :O Remélhetőleg akkor kerül majd kihasználásra, amikor a hármas SATA. :W Nem ártana már tartalommal is megtölteni ezeket a fícsöröket kedves hardvergyártók, hiszen lassan mindenki rutinból legyint és ásít, amint szóba kerülnek a különféle csatolófelületek 'fantasztikusanújésjobbésgyorsabb' változatai.

Stern des Südens!

(#25) Ribi válasza vanye (#24) üzenetére


Ribi
nagyúr

Megfelelő nálad mit jelent? Mert elég szok teszt memgutatja, hogy amíg befér a vga memóba minden textúra, addig tényleg elég, de amit bármit is ovlasni kell, máris kevés a pci-e 2 is.
Mint írtam a 3as SATA már most közel ki van használva.
Szóval nem ártana utánanézni a dolgoknak.
Pont, hogy felesleges az ilyen kis sávszélnövelés.

(#26) vanye válasza Ribi (#25) üzenetére


vanye
senior tag

Amikor azt olvasom, hallom (s tesztekben látom is), hogy a CF PCI-E 2 esetében kétszer x8-on ugyanolyan, mint kétszer fullon, akkor azért elgondolkodom, mennyire szól a foglalatváltás a természetes fejlődésről, a már kinőtt keretek ledöntésről, s mennyire a mindenáron való pénzszerzésről. És mivel a egyes x16-ja kb. a második változat x8-ának felel meg, így a kijelentésem máris értelmezhetővé válik. Amúgy mindkét foglalatot megjártam, de semmi különbséget nem éreztem közöttük.
SATA III esetében nyilván az SSD a mérvadó. Mivel ilyen meghajtóm nincs, így kénytelen vagyok tesztekre hagyatkozni. Ez alapján gyakorlatilag semmi különbség a két verzió között, s nekem ennyi elég is. Mi több: még sok is.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#27) kpal


kpal
veterán

akkor ez kopatibils visszafele?

(#28) lenox válasza Zigur (#19) üzenetére


lenox
veterán

Ebbol egyedul a southbridge fele meno kapcsolat hasonlit esetleg a pcie buszhoz, az meg jo lassu, szoval nem ertem, mit akartal modnani?

(#29) #16939776


#16939776
törölt tag

Nem csak a "VGA" használhat ekkora sávszélességet az IT berkein belül.

(#30) TTomax


TTomax
nagyúr

Ez szuper,hogy kijön...2015-re VGA-t úgyse kell belerakni,max HC gamer gépben,tuszkolhatunk bele akár ssd-t is... ;]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#31) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Vazz, le vagyok maradva nem kicsit.

Nekem még csak az első verzió van a lapomon. :DDD
Mondjuk a 4850-et nem fogja vissza. :D Van aminek kevés a 2.0 16X PCI-E modul? :F

(#32) Ribi válasza tzsolesz (#31) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tesztekben az jött ki, hogy a nagyon textúra igényes játékoknál kell a sávszél.
Pl MS Flight simulator. De ahol nem tölt textúrát a winyóról oda kb a 4x pci-e is elég.
Amúgy meg úgysem tudod megállapítani, hogy azért lassú mert lassú, vagy mert állandóan textúrát töltene. De persze nem csak játékoknak kellhet a sávszél. Gondolom ott ahol a vga dolgoz fel sok adatot is kell.

(#33) Zolaash válasza tzsolesz (#31) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Az én lapom 2.0-s, az előző pedig első verziós volt nekem is. Nem vettem észre különbséget, de lehet hogy láma vagyok.

Abu baszki, a fele cikk kínaiul van, nem értettem. Öregszem, lemaradok. :B

Rip and tear

(#34) fordfairlane válasza Ribi (#32) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én is több fantáziát látok a PCI-e sávszélesség növelésben, mint hogy a VGA memóriáját növeljék az egekbe, ami végül is csak egy átmeneti tároló, "video cache".

x gon' give it to ya

(#35) Ł-IceRocK-Ł válasza Angel1981 (#3) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Így van. :DD

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#36) k.geri19


k.geri19
tag

érdekes lesz, repülögépeket majd tudunk eltériteni egy ilyen teljesitményü gépel?:d

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=k.geri19

(#37) k.geri19 válasza Zolaash (#33) üzenetére


k.geri19
tag

én ugy halotam hogy az egy is olyan magas gb átvitelre képes
amit a vincseszter ,alaplap se tud szálitani, szerintem van ebbe vallami hogy csak gyátják az ujab slotokat és csak azért hogy az ujakat csak az uj slotba tud teni és kompatibilisebb tudjon lenni. sebeség pedig oda bigyesztik enyit tud de mivel mérték nemtudják

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=k.geri19

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.