Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Morden24 válasza orbano (#599) üzenetére


Morden24
nagyúr

visszajut hozzád, és rajtad is segítenek

Igen, csak ahhoz paradigmaváltás kell. Hogy egyszerű példát hozzak: attól, hogy én ma felveszek egy stoppost, még engem nem fognak felvenni holnap, ha stoppolok.
És itt nem a közvetlen haszon hiányával van a gond, hanem azzal, hogy konkrétan rábaszok, ha én segítek, de rajtam más nem.

így a társadalom össztermelékenysége sokkal nagyobb lenne, mert nem egymás ellen, hanem egymásért dolgoznánk.

Mivel a mostani társadalom minden aspektusának lényege a versenyhelyzet (illetve ennek elősegítése), ez nem fog összejönni. Potenciális vetélytársak vagyunk, legyen szó a munkaerőpiacról, a vállalkozói szektorról, a tanulmányokról vagy szimplán a szombat esti csajozáról.

szerk.: Igazából én abban látom a világ változását, hogy az emberek elkezdenek jobban a saját életükkel foglalkozni, és kevesebbet a másokéval. Akkor nem állna "Banké, oszt?" mercédesz a panelputri ablaka alatt.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#602) orbano válasza Morden24 (#601) üzenetére


orbano
félisten

paradigmaváltás nem lesz. ez bizony az egyedi emberi döntéseken múlik. ha te végigviszed úgy az életedet, hogy a lehető legtöbbet segítesz emberken, és erre nevelsz mindenkit, akkor már egy kicsit közelebb jutsz a célhoz. aztán majd talán az a pár ember is átadja pár embernek, stb... és itt nem kell feltétlen drasztikus lépésekre gondolni, nem kell feláldozni az életedet, csak kicsit nyitni a másik emberek felé, és picit többet segíteni nekik: nincstéligumidos kurvaanyázás helyett kiszállni és segíteni áttolni a havon az elakadt kocsit, tanácsot adni a hülyeazértnemvagyokosban a látszólag tanácstalanoknak, felvenni néha 1-2 stoppost, több embert magad elé engedni a forgalomban, ha csak egy kis gázelvételbe kerül, szelektíven gyűjteni a szemetet, mert majd egyszer talán mindenki rászokik, és nem azt mondani, hogy ó a jozsi is szarik bele, akkor én is szarok, stb...

"Mivel a mostani társadalom minden aspektusának lényege a versenyhelyzet (illetve ennek elősegítése), ez nem fog összejönni. Potenciális vetélytársak vagyunk, legyen szó a munkaerőpiacról, a vállalkozói szektorról, a tanulmányokról vagy szimplán a szombat esti csajozáról."
Igen tudom, pont azért írtam, hogy ez a baj, a mostani rendszerrel. annak a pár győztesnek jó csak a legtetején, akik az egészet kitalálták. pont ettől lesz az egész természeténél fogva egyre embertelenebb.

a szerkesztett megjegyzésedet nem teljesen értem. elmagyaráznád jobban?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#603) TazLeacher válasza orbano (#602) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Arra gondol, hogyha nem az lesz majd a legfontosabb, hog a 7 milliós panellakás mellé felveszünk 8 milla hitelt, hogy Mercivel vihessük a gyereket a suliba...erről van szó. Tehát nem az lesz a legfontosabb, hogyha a szomszédnak BMW-je van, akkor nehogymá' nekem csak Fordom legyen, és ha bele döglik a család, és akkor is megmutatom...kifelé.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#604) orbano válasza TazLeacher (#603) üzenetére


orbano
félisten

szerintem ez nem azért van így, mert a szomszédtól látja, hanem azért, mert arra nevelik, hogy a szomszéd ettől király csávó, és te is király csávó karsz lenni. pedig a szomszéd is egy senki és te is senki leszel. de a menő többséghez akarsz tartozni, mert ezt diktálják az ösztöneid.

A vér nem válik VAZZE!™

(#605) Morden24 válasza orbano (#602) üzenetére


Morden24
nagyúr

A szerkesztett részt úgy értem, hogy sok ember gyakran ezzel foglalkozik:

ó a jozsi is szarik bele

És ez lesz az indok arra, hogy ő is szarik, vagy éppen nem szarik bele. Ha mindenki a saját faszságával foglalkozna, a saját portáján sepregetne, és nem azt nézné állandóan, hogy a szomszédnak hogy megy, akkor mindenki elégedettebb lenne a tyúkszaros életével, mert a saját igényeinek próbálna megfelelni.

Ehelyett az van, hogy itthon a trabantos szidja a kadettost, a kadettos a szuzukist, a szuzukis a fiestást és így fölfelé. Ha a Józsinak jobban megy, mint nekem, akkor már tuti lopcsalhazudik, meg egyébként is csókos, a nagyapja meg bácsiverő leninfiú volt valamikor a honfoglalás idején, ráadásul a B pártra szavazott az A helyett, úgyhogy miatta fos az ország.

A mercédeszes részt meg arra értettem, hogy nálunk nem csak azért sok a hitelek miatt elúszott ember, mert szarul élünk, hanem azért, mert ez a helyi mentalitás: mindent csak az adott pillanatban néznek a népek. Jajj, most milyen olcsó ez a 200K-s hűtő, hiszen a kezdőrészlet csak húszezer forint, jó lesz ez a lakótelepi putrimba, mert akkor a szomszédot megüti a guta.
Ez a vállalkozói szektorban pepitában megy. Hosszútávú befektetések elég ritkák, minden magyar befektető azonnali hasznot akar látni, ha már holnapután fial, az már régen késő, hiszen tegnapelőtt kellene. Egyszerűen szar a mentalitás.

Asszem volt/van egy olyan mondás, hogy Mo. a tízmillió csapatkapitány országa, utalva ezzel arra, hogy mindenki dekurvára ért a focihoz, és a karosszékből mindent jobban tud, mint azok, akik a tévében rohangásznak.
Mára ez kiegészült tízmillió politikussal, közgazdásszal, jogásszal, marketingessel és minden egyébbel, ami lehet :U

Az már egy iszonyatosan offtopik dolog, hogy itthon extramód tahók egymással az emberek - tudom, hogy nagyon nagy divat ezt mondani, de nyugatabbra tényleg normálisabb a közparaszt, mint itthon.

Sectumsempra - For Enemies

(#606) orbano válasza Morden24 (#605) üzenetére


orbano
félisten

csak túlzottan ne menjünk nyugatra, mert ott meg rém kúltúrált birka mindenki, közben meg egy önző közönyös fakkalap mind. persze rém civilizáltan azok.
tisztelet a kivételnek persze. de sajnos a birka az mindenhol birka, max többé-kevésbé jobban elviselhető.

A vér nem válik VAZZE!™

(#607) Morden24 válasza orbano (#606) üzenetére


Morden24
nagyúr

max többé-kevésbé jobban elviselhető.

Ez lenne a lényeg. :)

Sectumsempra - For Enemies

(#608) orbano válasza Morden24 (#607) üzenetére


orbano
félisten

no innen meg már tényleg nem kéne sok, hogy annyival tudatosabbak legyünk, hogy ne csak elviselhető legyen az élet, hanem elinduljon egy sokkal jobb dolog irányába.

A vér nem válik VAZZE!™

(#609) Rics22 válasza Morden24 (#607) üzenetére


Rics22
tag

Végképp OFF

én ma felveszek egy stoppost, még engem nem fognak felvenni holnap, ha stoppolok.
igen,gondolom arra nem gondol senki,amikor felvesz egy stoppost,hogy neadj isten valami történne úton,a stopposnak baja lesz,és téged perelhet milliókra!(ha halálos kimenetelű,akkor pedig a családja...

tényleg bocs,de muszáj volt :U

hogy a témához is szóljak,én is warezolok,Igen,de pl a crysis-t is megvettem miután kiakasztottam a SP-t és Megérte :K

[ Szerkesztve ]

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#610) orbano válasza Rics22 (#609) üzenetére


orbano
félisten

na az ilyen emberek miatt tartunk ott, ahol :D no comment...

A vér nem válik VAZZE!™

(#611) elithun válasza ollie (#594) üzenetére


elithun
őstag

Igazából a mai világban a politika nem jó, mivel ott lényegében tényleg nincs választásunk, csak látszólag. Viszont minden másban igen, és itt már főleg orbano-hoz szólok. Egy életbeni példa: mikor az irodalom tanáromnak mondom, hogy nem volt, időm tanulni az edzés, a szülők és a suli miatt,de én is nagyon jól tudom, hogy bőven lett volna időm tanulni a felelésre. Aki szegényebb az nagy eséllyel nem azért szegény, mert letaszították, hanem azért, mert tanulás helyett 100 más dolgot csinált (persze itt is van kivétel, akinek esélye se volt például iskolába járni,de erre is fel van találva a segély amiből élni tud: enni, inni, feje fölött fedél), szóval ne hangoztassa, hogy ő áldozat, nem az. Én magam eddig a napig azzal voltam, hogy a rendszer a rossz amiért nekem már így 17 évesen nem telik menő kocsira, vagy egyáltalán jogsira,de rájöttem, hogy nem a rendszer a rossz hiszen ,,A cél szentesíti az eszközt" és ahelyett, hogy kifogást keresek talán tehetnék is valamit azért a jogsiért, például valami munkát vállalni, vagy, a jövőre alapozva, jobban tanulnék. (Biztos fárasztó, hogy mindig a tanulást hozom fel példának, bocsi) A probléma nem a rendszerrel van (persze van mit csiszolni rajta,de ugye semmi se tökéletes), hanem a sült galambra váró lusta emberekkel.
Aki pedig azzal "takarózik", hogy nincs ideje, lehetősége utána járni annak, hogy mit is vesz annak ajánlom, hogy olvassa el az ebben a hozzászólásban szereplő első példámat. :D

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#612) sztikac válasza katt777 (#498) üzenetére


sztikac
őstag

Ha az US fogyvédők olyan sikeresek lennének, nem létezne a Steam, a Starforce és társaik, nem küldenének adatot minden nyomtatásról a legtöbb nagy nyomtatógyártó szoftverei a CIA-nak, és még sorolhatnám, mi minden volt "odakint", amiről ideát nem is hall egy mezei user.

Semelyik nyomtatószoftver nem küldött semmit a CIA-nek, a papírt jelölte meg pár nyomtató. A Steammel mi a baj? Mesélj még pls. miről nem hallunk mi mezei userek (ha addig a multik el nem tesznek láb alól ;] ) Elhiszem Én neked, hogy téged mindenki bánt, átver, megfigyel, tudtod nélkül használja a géped, szar hardvert/szoftvert sóz rád és még a sörödet is megisszák de azért ez a szintű paranoia hosszú távon nem egészséges :)

(#613) orbano válasza elithun (#611) üzenetére


orbano
félisten

"Aki szegényebb az nagy eséllyel nem azért szegény, mert letaszították, hanem azért, mert tanulás helyett 100 más dolgot csinált"

igen, pl a napjának a felét azzal töltötte az aljas, hogy ivóvizet szerezzen a sivatagban. degeci, fel kéne akasztani, közveszélyes munkakerülő

Aki pedig azzal "takarózik", hogy nincs ideje, lehetősége utána járni annak, hogy mit is vesz annak ajánlom, hogy olvassa el az ebben a hozzászólásban szereplő első példámat
Keress meg valakit, aki mondjuk két műszakban dolgozik, és teremtsd le, hogy te szarházi, miért nem a prohardvert olvas, amikor hazaér. vagy közlönyt.

szerintem minimális demográfiai ismeretek nélkül nem kéne ilyen blőd marhaságokat írogatni. :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#614) orbano válasza sztikac (#612) üzenetére


orbano
félisten

igazából nem is a spam teszi ki az internetforgalom kb. 80%-át vagy mennyit, hanem a nyomtatódriverek adatforgalma, mert minden kinyomtatott lapot elküldenek a CIA-nek :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#615) Morden24 válasza orbano (#613) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mondjuk az az egy dolog azért tény, hogy ha az ember nem ért valamihez, akkor segítséget kér, akár szívességből, akár pénzért.

Én is, amikor nemrég vettem használt autót, egyik ismerősömet vittem el, aki autószerelő - így kisebb eséllyel futok bele faszságba.

A barátnőm meg engem kérdezett meg, amikor mobilt meg notebookot vett, mert ő meg ahhoz nem ért.

Szóval azért nem is arról van szó, hogy a geci nem prohardvert olvas, de aki nagyértékű cuccot hozzáértés nélkül vesz, az vagy dúsgazdag és leszarhatja, vagy túlélési ösztön nélkül született.

A CIA meg nem vicc. A Steam-en főleg az RPG-kre utaznak. Feltöltik a mentéseidet, majd kielemzik a döntéseidet, meg hogy milyen karaketereket csinálsz. Ha sok gonoszpontot kapsz, akkor előbb-utóbb jön egy navy seal, aki tesz egy golyót a fejedbe. Ebben persze a Microsoft is segít nekik, ott a WMP kémkedik. Na meg a Google Earth-öt se fejedjük ;]

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#616) HaaS válasza Morden24 (#615) üzenetére


HaaS
addikt

" - Keress meg valakit, aki mondjuk két műszakban dolgozik, és teremtsd le, hogy te szarházi, miért nem a prohardvert olvas, amikor hazaér. vagy közlönyt."
" - Szóval azért nem is arról van szó, hogy a geci nem prohardvert olvas, de aki nagyértékű cuccot hozzáértés nélkül vesz, az vagy dúsgazdag és leszarhatja, vagy túlélési ösztön nélkül született."

Aha.
És Te csodálkozol, hogy fröcsögve ordítják az arcodba, hogy nem vagy normális? És ezek az emberek a hibásak? Rád, és hozzád hasonló emberekre nem érdemes időt pazarolni. Warez ide vagy oda... egy ilyen ember tőlem bármit mondhat. Nincs itt moderátor? Trollok járkálnak fel és alá, akkora flame szablyákkal, hogy egy erpégében sem láttam hasonlót.
Na viszlát.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#617) ollie válasza HaaS (#616) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Inkább játssz az Armored Princess-el, szerintem jobban sikerült, mint a The Legend.

Én már inkább kiszálltam a vitából.

[ Szerkesztve ]

***

(#618) Morden24 válasza HaaS (#616) üzenetére


Morden24
nagyúr

Te miről beszélsz?

Ha két műszakban dolgozom, sem vagyok a pénzem ellensége. Sőt, akkor még kevésbé.

Egyébként ha nem tudsz olvasni, javaslom az általános iskolát, sokat segít. A "gecit" azért írtam, mert orbano kommentjében ez volt: degeci, fel kéne akasztani, közveszélyes munkakerülő - utalva arra, hogy valszeg senki nem állítja a delikvensről, hogy geci, csak azért mert nem tájékozott. De látom, ezek már túl bonyolult retorikai folyamatok... máskor szorítkozom az egyszerűbb mondatszerkezetekre.

Remélem most már leesett.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#619) katt777 válasza ollie (#526) üzenetére


katt777
félisten

Figyu már, éppen az a baj, hogy elfogadjátok, hogy így működik, és mint írtam, nem az a bajom, hogy a gyártó hasznot húz a vásárlásomból, hanem hogy olyan hasznot is, amelyre - részben törvények miatt, részben erkölcsileg - nem jogosult.

Morden24: Nem ismered a mondást: Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy nem akar elkapni senki. Egyébként nem vagyok paranoiás, csak tájékozott. :P A tájékozatlanok meg úgysem értik meg a dolgok állását.
Azt nem tudom, miért nem akarod megérteni, hogy nem a warez mellett érvelünk páran, hanem arról beszélünk, hogy a warez-ért rohadt nagy mértékben a gyártók a felelősek a gerjesztett fogyasztói igényekkel. A piroson való áthajtás messze nem ide illő hasonlat.
A steam és egyéb szerverek leterheltségének csökkentésére az a legjobb, régi, és bevált módszer, ha dobozban árulják a szoftvereket, csak persze úgy nehezebb adatokat lopni. :P (Mint írtam, cui prodest, már ez bizonyítja, hogy számunkra káros befolyás éri a gépünket, és ezáltal minket.)
Sokadszor is leírom: a törvény NEM a felhasználót védi, az állampolgárra kifejezetten káros törvények megkerülésére történő próbálkozások elítélése ezen törvényre hivatkozva farizeus magatartás. Hogy a hasonlatodnál maradjak: mintha a pirosnál állva valaki percenként fejbe vágna téged egy kalapáccsal (mert egy kalapács- v. bukósisak-gyártónak ez az érdeke, és képes ehhez megfizetni a törvényhozókat), de te lehülyéznél és elítélnél minden embert, aki átugrik a piroson, hogy épségben maradjon. :P Kíváncsi vagyok, akkor is ott ácsorognál e a piros mögött, mert ez a törvény. :F :U
Olyan vagy, mintha az agyad helyén egy HT computer chipje lenne. :((( A pszichológiáról és a szociológiáról (ill. az ezeket gátlástalanul kihasználó marketingről) pedig végképp semmi fogalmad nincs. :(((
Már írtam régebben, hogy más jellegű (azaz nem gyártók, hanem fogyasztóvédők által megrendelt) felmérések alapján a warezolóknak, különböző okokból, kb. 10-15%-a lehetne vásárlásra kényszeríthető a gyártók jelenlegi túlhatalma mellett.

band1103: Nekem úgy tűnik, hogy amit a legjobban tagadnak egyesek, az a gondolkodás, részvétem, te is megkaptad a magadét. Sztem annyi értelme van a cikknek, hogy vitát indított, mindamellett tartom, hogy csak népszerűségi lista, és jobb helyeken azt is sietnek közölni, hogy "nem reprezentatív", már ha tudják, mit jelent a kifejezés (ti. hogy nem a valóság alapján leképezett felhasználói csoportot vizsgáltak, hanem csak azok szavaztak, akiket érdekelt a téma, vagy egyáltalán megtalálták).
A modern rabszolgaságnak éppen az a bája, hogy a rabszolga nincs tudatában saját sorsának. Nem is tudod megértetni vele, mert már az óvodától erre kondicionálják.
Én is a holisztikus filozófia híve vagyok, főleg, hogy nap mint nap látom igazolódni. :R

orbano: Akik nem értenek, vagy ellenérdekeltek, azoknak hiába érvelsz. A keresletgenerálásról, és a fogyasztó tudatának egyéb befolyásolásáról is írtam már, hiába.
Talán nem is éltek az "átkosban", ahol az ember védett volt (kivéve, ha sokat ugrált a rendszer ellen), az a kevés termék, amit megvásárolhattál, a vislitől a hifi-ig minőségi munka volt.

HaaS: Sok program létezik, amelyeket letölthetsz, és CSAK akkor kérnek érte pénzt, ha tetszik. Ez jó neked, mert érzed, hogy fontos vagy a program készítői számára, és jó nekik is, mert ugyan több munkával, de jobb szoftvert készítenek. Sajnos ez a hozzáállás egyáltalán nem jellemző a nagy szoftvergyártókra, és úgy általában a tőkére.

zolka78: Csak el kell olvasni az EULA-t, minden szoftverhez mellékelik. Egyébként éppen erről a nyomon követhetőségről szóltam, amit egyesek képtelenek elhinni. A program-feltörők éppen az e téren meglévő elnyomás ellen harcolnak, a felhasználó védelmében, nem véletlenül olvashatod tőlük, hogy VÁSÁROLD MEG a programot, ha tetszett, mert ezzel támogatod a szoftver készítőjét. Ha eleve így adnák ki a programot (azaz telepítsd, és fizesd, ha tetszik), ők nem is léteznének, viszont akkor nem lehetne ekkora hadjáratot generálni egy társadalmi csoport ellen. Ez termmészetesen nem csak a játékiparban van így.

D1Rect: Ha nyomort akarsz látni, látogass meg néhány falut az ország nem is annyira eldugott tájain.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#620) HaaS válasza Morden24 (#618) üzenetére


HaaS
addikt

Most van nagyszünet a suliban, Peti laptopjáról írok... alakul az olvasás! Nekünk mikor lesz már laptopunk vagy okostelcsink? És előrendelted már a Mass Effect kettőt? Azt mondtad, lehet hogy az elsőt részét is megvesszük! Szülinapom óta mondom, hogy fejlesszünk a gépen, mert nem fog futni... bezzeg Zoli karácsonyra megapta a négymagos hátés procis gépét, nagyon kafa, délután elmegyek hozzájuk, ha szabad, inkább ne gyere értem a suliba. Meséltem nekik, hogy Eztveddmegben megvetted nekem a FlatOutot, azóta Gábor már abszolút nem beszélget velem... hallottam egyébként, hogy WoWban felvették egy király guildbe, és lehet, hogy officer lesz! Mikor WoWozhatok már végre én is? Annyira unalmas mindig, hogy az oszitársakhoz kell mennem minden este, hogy lássak valami értelmes játékot!
Ja, FlatOutot elcseréltem Petivel Left4Dead kettőre, azt mondja biztos menni fog otthon is, meg hogy nincs meg a doboza... ugye nem baj?
Jövő héten kezdődik a suliban egy időutazó-gondolatolvasó tanfolyam, arra is megyek!

Képzeld, Szandrának bedajjeroltatták a haját, szerelmesebb vagyok belé, mint valaha:)!

(#617) ollie:
Hú, már annyian ajánlották, hogy csak na... egyelőre várok még vele. Kösz.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#621) orbano válasza Morden24 (#615) üzenetére


orbano
félisten

én most nem erre a szálra reagáltam ezt, ebben igazad van, hanem arra, hogy a barátunk közölte: aki csóró, az azért csóró, mert nem tanul eleget.

egyébként ez már azért is vicces, mert oktatás, a maga klasszikus értelmében már nemigen létezik. általánosban és gimiben már csak nevelnek, meg lefoglalják az agyadat valamivel, és egyetemeken is kezd már ez lenni a színvonal: nagyon túlképzett szakmunkások jönnek ki, saját ötletek és gondolatok nélkül.
persze tisztelet az egyre ritkább kivételnek.

azt még hozzátenném: lehet olyan is, hogy valakinek nincs hozzáértő ismerőse. Te értelmiségi vagy, értelmiségi ismerősökkel. De mi van, ha egy falusi kis parasztbácsi vagy (a parasztot nem pejoratívan értem), hasonló kaliberű emberkékkel körülvéve, "értelmiségi" ismerősök nélkül, akinek max a fiának az ismerősének az ismerőse tud segíteni, valami tanáccsal, amit ő szentírásként elfogad, mert valahol valaki azt mondta, hogy ért hozzá. Vagy nem talál ilyet, és bízni mer az eladóban, vagy a katalógusokban. láttam már példát mindegyikre, teljesen józan eszű emberek körében. ráadásul még ennek ellenére is nehezen magyarázod meg sok embernek pl. hogy a csúnya, nem fényes kijelzős business notebook igazából sokkal jobb választás, mint egy fényes műanyag csicsás vacak. és nem azért, mert hülye, hanem azért, mert mint idegen, nem biztos, hogy jobban ad a véleményedre, mint a "húdeszép ezkell" érzésére a gyomrában, amit a kiszemelt kedvence keltett, amiről sok szép képet és hangzatos leírásokat olvasott valahol

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#622) Morden24 válasza katt777 (#619) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ne fecséreld rám a szavaidat. Hidd el, kár.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#623) Morden24 válasza katt777 (#619) üzenetére


Morden24
nagyúr

Passz.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#624) Morden24 válasza orbano (#621) üzenetére


Morden24
nagyúr

aki csóró, az azért csóró, mert nem tanul eleget

Biztos ilyen is van. Mondjuk lehet, hogy mázlim van, de én általában az ellenpéldájával találkoztam az életemben. Úgy értem, hogy jócskán kitartóbb és eltökéltebb az, aki kevésbé jó körülmények közül jön.

és egyetemeken is kezd már ez lenni a színvonal

Ne is mondd. Ez viszont sajnos tényleg igaz. Ráadásul a jobb hírű egyetemeken/főiskolákon is.

A többi meg ugye mind olyan dolog, hogy persze, bármit be lehet szívni. Nyilván így is, úgy is az egyetlen esélyed a tájékozódás. Olyan nincsen, hogy valaki sosem farag rá.

Sectumsempra - For Enemies

(#625) ollie válasza katt777 (#619) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Figyu már, éppen az a baj, hogy elfogadjátok, hogy így működik, és mint írtam, nem az a bajom, hogy a gyártó hasznot húz a vásárlásomból, hanem hogy olyan hasznot is, amelyre - részben törvények miatt, részben erkölcsileg - nem jogosult."

Ezt kifejthetnéd részletesebben, mert így nincs értelme. Mi az, hogy valaki olyan hasznot húz, amire nem jogosult? Hát kérem, ha valaminek az ár/érték aránya rossz, nem kell megvenni... Mindenki annyiért adja a termékét, amennyiért akarja. Legfeljebb nem veszi meg senki.

***

(#626) adalbert1 válasza orbano (#621) üzenetére


adalbert1
veterán

Vagy nem talál ilyet, és bízni mer az eladóban, vagy a katalógusokban.

Ez sokszor nagyon nagy hiba, az átlag eladók nagy része (természetesen tisztelet a kivételnek) sokszor nagyon nincs képben az általa forgalmazott termékekkel sem. Az meg a másik, hogy neki sokszor jobban érdeke eladni ott és akkor a potenciális vevőnek a konzumer notit, mint hogy esetleg megpróbálja rábeszélni egy business class modellre, ami esetleg nincs is raktáron és így el is esik a bevételtől.

(#627) orbano válasza adalbert1 (#626) üzenetére


orbano
félisten

persze, ez sajnos így van. de ezt sokan nem tudják...

A vér nem válik VAZZE!™

(#628) elithun válasza orbano (#613) üzenetére


elithun
őstag

Már bocsánat,de ne mindig a legszélsőségesebb példákkal dobálózzunk. De jó induljunk ki ebből, akkor az én kérdésem az , hogy éhező afrikai barátunk minek vett gépet ha ivóvizet is nehezen talál, nemhogy áramot a tápegységbe?

A másodikban igazad van, nem gondoltam arra a személyre aki 2 műszakban dolgozik és valóban nincs ideje utánanézni,DE akkor viszont az ő felelőssége az, hogy vaktában vesz valamit, mivel a döntést ő hozta meg abban, hogy vaktában, zsákbamacska módra, vesz meg valamit. :R

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#629) Rics22 válasza orbano (#610) üzenetére


Rics22
tag

na az ilyen emberek miatt tartunk ott, ahol :D no comment...

Igen Épp olyanok miatt mint te,akik nem tisztelik a törvényt :(((

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#630) Morden24 válasza Rics22 (#629) üzenetére


Morden24
nagyúr

Fentebb írtad, hogy warezolsz.
Akkor te tiszteled a törvényt?

Sectumsempra - For Enemies

(#631) Rics22 válasza Morden24 (#630) üzenetére


Rics22
tag

nem értitek,vagy lusták vagytok olvasni?
komolyan mint a lovaknál a szemellenző! :W

le töltöttem,végigvittem a sima single playert(hátha az SP rövidítés tesz mindenkit padlóra!)
ezután megvettem 11.990ft-ért

ez miért is olyan nagy bűn?
ha tegyük fel,nem menne a agp-s HT-es gépemen,akkor 12k-t dobjak ki igaz? :K

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#632) Morden24 válasza Rics22 (#631) üzenetére


Morden24
nagyúr

Eredetileg azt írtad, hogy amúgy warezolsz, de pl. a Crysist megvetted. Ebből sok következtetést nem lehet levonni.
Mondjuk pont a Crysis-ból volt is demo, így megnézhetted volna az agp-s gépeden előtte ;)

Egyébként meg mindegy. Azt mondtad, hogy a másik fél nem törvénytisztelő. Te sem vagy az, mert letöltesz. Ez nem kötözködés, csak kár olyannal indokolni, amiben te is sáros vagy.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#633) elithun válasza Rics22 (#631) üzenetére


elithun
őstag

Emberileg nem bűn, sőt szerintem még követendő így, hogy megveszed ha valóban kaptál valamit a játéktól (szellemi valamit). Viszont társadalmi szempontból, ami nem az én véleményem hanem a törvénykönyvé, bizony amit tettél bűn , mert illegális dolgot követtél el, még ha utána meg is vetted a cuccot. Szerintem senki nem mondja, hogy ez egy jó dolog.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#634) orbano válasza elithun (#628) üzenetére


orbano
félisten

nem biztos, hogy tudja, hogy vaktában veszi meg, mert nem tudja, hogy a marketingben, vagy a hitelesnek tűnő eladóban nem lehet bízni. azért sok minden, ami nekünk (értelmiségieknek, jajj de utálom ezt a szót de nem tudok jobbat) triviális, az azért egyáltalán nem az. sajnos. mert hát a gimiben, meg általánosban ilyenekre nem nevelnek, csak tudd a törit, meg a mandulafa jelentőségét...

A vér nem válik VAZZE!™

(#635) Rics22 válasza Morden24 (#632) üzenetére


Rics22
tag

Igen,ő a stopposra reagált úgy,hogy kit érdekel ha meghal a stoppos,nem lesz semmi...

Igen,ezt belátom hogy volt demo...de miért is olyan nagy bűn,ha utána meg is vettem? :)
amúgy warezolok alatt azt értettem,hogy leszedtem megnézni,nem 100x gb számra szedem le

részemről vita lezárva,nem érzem magam bűnösnek.

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#636) dunc


dunc
nagyúr

Igaza van,hogy kiprobálta elötte,szar az egész miért nem adtaki ki elötte demot?
Lásd RE5,SF4 fasza progit kiadtak,hogy lásd ,hogy fut majd,vagy bármely másik a játék amiből van demo változat.

(#637) orbano válasza Morden24 (#632) üzenetére


orbano
félisten

ez a tipikus warezos: 1-2 alkalommal megvett pár játékot (gondolom kellett a multihoz), a többi hetvenet meg lewarezolta, aztán meg nagy pofával jön köpködni, meg flamelni.
egyébként meg online kell vásárolni és 8 napon belül vissza lehet küldeni a játékot, ha nem tetszik, szóval szerintem ez önmagában gyenge kifogás a warezolásra...

A vér nem válik VAZZE!™

(#638) orbano válasza Rics22 (#635) üzenetére


orbano
félisten

"ő a stopposra reagált úgy,hogy kit érdekel ha meghal a stoppos,nem lesz semmi"

valahol menetközben nagyon eltájoltad magad. kit érdekel ha meghal a stoppos? wtf? én erre a baromságra reagáltam, hogy nem veszek fel stoppost, mert félek hogy beperel, ha neadjisten baleset történik. hát ez milyen mentalitás már? jesszusom. erre te nekem esel, hogy nem féltem az utasom életét, meg nem tisztelem a törvényt? szedsz valami szert?

ő a stopposra reagált úgy,hogy kit érdekel ha meghal a stoppos,nem lesz semmi
szerintem jópár pszichopata sorozatgyilkos is így van ezzel. én is warezolok mint állat, mégsem érzem magam bűnösnek. na most akkor mi van? ez igazol? nem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#639) ollie válasza dunc (#636) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Épp a Crysisből hamarabb jelent meg a demó, mint a bolti változat, és emlékeim szerint vagy 1 hónappal.

***

(#640) elithun válasza orbano (#634) üzenetére


elithun
őstag

Bebuzdítják egy reklámkampánnyal és végül megvesz valamit. Amint megvan neki ez a valami elkezdi használni és kiderülnek róla a dolgok, kiderül, hogy például nem jó vagy épphogy jó, és tapasztal. Innentől kezdve, hogy ezen tulajdonságokkal rendelkező valamiről tudja, hogy jó-e vagy sem. Ha nem jó akkor tudja, hogy ilyen reklámmal foglalkozni se kell, ha jó akkor tudja, hogy az ilyen reklámra elő kell kapni a pénztárcát.
Viszont abban teljesen igazad van, hogy vannak rossz emberek akiknek a lényeg,hogy ahol tudnak átvágnak, akik csak a pénzre hajtanak még ha téged közben az út szélére löknek a házadból. De ha az útra taszított emberből is kihal a remény, hogy vannak még jó emberek a világon akkor hova jutnánk? Talán pont ide, ahol ma tart az emberiség, talán nem.

Vicces lenne ha erre felhoznánk az erkölcsi dilemmát, hogy jó meg rossz a természetben nincs, és az ember ezt maga gerjesztette. :D

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#641) Coyote2000 válasza elithun (#633) üzenetére


Coyote2000
őstag

szerintem tarsadalmi szempontbol is elfogadhato, persze mas kerdes, hogy a tarsadalmi szempont szubjektiv dolog-e, elvileg mi mindannyian a tarsadalom tagjai vagyunk...

en hasonloan jarok el zenekkel, filmekkel es jatekokkal: warez letolt, ha nem tetszik letorol, ha tetszik megvesz. Igen, megvesz:
- jatekot azert, mert tisztelem ennyivel a keszitoket, es szeretnem oket osztonozni tovabbi hasonlo jatekok gyartasara;
- filmeket azert, mert szeretem, ha tokeletes a kep es a hangminoseg, es sokszor az extrak is erdekesek (hajra extrak!!!)
- zeneket pedig egyszeruen azert, mert szerintem az adott eloado megerdemli es kesz. Azt nagyon sajnalom, hogy a kiadok a penz nagyreszet lenyuljak eloluk...
A zenevasarlastol legfeljebb akkor tekintek el, ha nagyon durvan feltoljak a CD arakat, hiszen mindenkepp mp3-a konvertalnam a lemez tartalmat - igy egyszerubb ha megtartom a warezt. Mi a megoldas? Online zeneboltok, letoltheto zenek (licenszkorlatozas nelkul).

Talan majd egy szep uj vilagban majdnem ingyen lesz az internet, mindent letolthetunk, es a filmek/zenek valoban olcsobbak lesznek, mert az eloallitas koltsege is csokken...

(#642) Morden24 válasza Rics22 (#635) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igen,ő a stopposra reagált úgy,hogy kit érdekel ha meghal a stoppos,nem lesz semmi...

Én nem így értelmeztem, de végülis mindegy :)

Igen,ezt belátom hogy volt demo...de miért is olyan nagy bűn,ha utána meg is vettem?

Nekem tökmindegy, te tudod, mit hogy csinálsz. Én csak azt mondtam, hogy a törvény szerint bűn.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#643) dunc válasza ollie (#639) üzenetére


dunc
nagyúr

Én pl nem a crysis re gondoltam ,hanem nagy álltalánoságban,és pl az MW2 re.

(#644) OnSeT válasza orbano (#637) üzenetére


OnSeT
őstag

én úgy tudom, hogy csak akkor veszik vissza, ha bontatlan a csomagolás.
tehát ez a megveszem, végigjátszom, visszaküldöm dolog nem működik. :N

6.pont

ami a lényeg:

"A hatályos magyar törvények szerint Ön - amennyiben a művet csomagküldéssel vásárolta meg - az átvételtől számított 8 munkanapon belül elállhat a megvásárlásától.

Fontos azonban - hogy mivel szerződi jogi művekről van szó - ez a jog csak akkor érvényesíthető, ha magát a mű csomagolását nem bontotta fel."

[ Szerkesztve ]

(#645) orbano válasza OnSeT (#644) üzenetére


orbano
félisten

hat hogy ennek mennyi ertelme van... semmi. :W
mondjuk megnézném az ide vonatkozó törvény szövegét is, mert az, hogy mit ír egy bolt a weboldalára, az, mint tudjuk, nem minden esetben releváns...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#646) Rics22 válasza orbano (#645) üzenetére


Rics22
tag

te koma,itt gyűlik a polcon szép sorba,3 nagy doboz van tele eredeti játékkal,ha kell képet is csinálok nyugodj meg :)
igen szedek...Nokoment
szerintem a stoppos tényleg nem ide tartozik,aki felhozta,arra IS reagálltam,hogy sokan nem azért nem vesznek fel,mert köcsögök,hanem he történik valami(pl be vagy rúgva,elkezdesz kapkodni nekem a kormánynál vagy gondolsz egyet és kiugrasz?...)

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#647) OnSeT válasza orbano (#645) üzenetére


OnSeT
őstag

a hivatalos jogszabályt nem ismerem, de szvsz a gyakorlatban senki sem fog vissza venni eredeti áron semmilyen megbontott szoftvert.

de ha vissza is venné, mit kezdene ezek után a termékkel?
azt már teljes áron, senkinek sem fogja eladni.

ezt a visszavételt szvsz csak a digitális terjesztésnél lehetne hatékonyan megoldani

pl. a steam rendszerében némi átalakítással lehetővé tehetnék.

megveszed a játékot.
letöltéstől számítva kapsz 24 órát arra, hogy teszteld.
ezalatt kiderül, tetszik-e, fut-e rendesen a gépeden, tehát az, hogy a pénzedért azt kaptad-e amit ígértek.
tegyük fel nem jött be gém, erre ott egy "kérem vissza a pénzem gomb" ami ugye 24- órán keresztül aktív a játék mellett.
ezt kiválasztod, a program automatikusan törli a letöltött fájlokat, majd visszakapod a kifizetett összeg 90%-át.

miért csak ennyit?

mert ezzel a 10% levonással elkerülhető a felesleges szerverterhelés, valamint, a "legálisan warezolók" megjelenése (megveszi > játszik, de visszaadja 24 óra előtt > megveszi ismét hogy befejezze > visszaadja > jön a következő játék stb.)
+ a normál vásárlásnál is felmerülnek szállítási költségek, aminek mértékét ez a 10% sem haladja meg.

ezek után mindenki örül, én azért mert visszakaptam a pénzem, a kiadó meg azért mert szerzett némi bevételt a semmitérő játékáért.
nyilvánvaló, hogy a vásárlásokról, visszavételekről statisztikát lehetne vezetni, és így kapnánk egy reális képet arról, hogy egy játék valóban jó, vagy csak a marketing miatt vették annyian. (akik közül sokan végig se játszották)

tehát ez a rendszer jobb minőségű játékokhoz is vezetne.

nyilvánvaló, hogy lennének kikötések is a visszavásárláshoz, pl. az említett 24 óra alatt nem férhetsz hozzá a serial számhoz, valamint, ha banolnak csalás miatt, ugrott a visszavételi lehetőség.

csak lennék én a Steam fejesek egyike. :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#648) ollie válasza OnSeT (#647) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem rossz ötlet, de visszaélésekre ad alkalmat.

Ugyanis hány olyan játékot ismersz, melynek a single része hosszabb, mint 24 óra? Vagyis egy csomóan berendezkedhetnének arra, hogy kifizetik és letöltik a játékot, végigjátszák, majd visszakérik az árát mondván, hogy nem tetszik. És ez ilyen módon legális lenne, de gyakorlatilag egy ordas nagy bunkóság.

Viszont már több olyan szolgáltató is van, mely egy bizonyos havidíjért a rendelkezésedre áll több száz játékkal, melyekkel te annyit és akkor játszhatsz, amennyit és amikor akarsz, feltéve, hogy fizeted a havidíjat, mely egyébként jóval kevesebb, ment egy premium játék ára.

Viszont amit felvázoltál működne multiplayer játékok esetén.

***

(#649) Crystalheart válasza katt777 (#523) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Persze a hatalmi filozófia az, hogy szopassuk a népet, és tegyük lehetetlenné, hogy védekezhessen."

Hogy jön ez az internetrendőrséghez? Ilyen ma is van, csak túl kevés alkalmazottal, és a földrajzi határok furcsamód az internetben is határt szabnak. Pedig lépni kellene a technológiával, és megérteni, hogy az interneten nincsenek igazán határok, a bűnözést is globálisan kell kezelni.

(#650) OnSeT válasza ollie (#648) üzenetére


OnSeT
őstag

kiskapuk mindig lesznek.

de szvsz nem hiszem hogy valaki erre az állandó megveszem , visszaadom verzióra menne rá ( ugye mindig -10%, + törlődik a letöltött anyag)
(egy-egy újabb játék ált. ~ 8 GB-nál kezdődik)
akkor inkább beszerzi a warezt.

ezért is vetettem fel, hogy csak 90%-át adják vissza a kifizettet összegnek, mert ha az általad vázolt megoldást vesszük alapul akkor is minden 10. játék után gyakorlatilag megvett 1-et, amivel az állandó visszaadás miatt nem is rendelkezik.
tehát ebben az esetben úgy működne mint egy kölcsönző.

amit említettél, fix. havidíjért bármivel játszhatsz gyak. kevesebb bevételt eredményezne ennél a megoldásnál, ugye ott havi 1 prémium játék, itt meg 10 naponként 1, tehát havi 3 ára jelentkezik bevételként, az általad vázolt esetben is.

Tudnál egy linket adni az említett oldalhoz? Ez egyébként nálunk is elérhető, vagy csak USA-ban? (Mintha halottam volna már vmi ilyenről, ami csak ott érhető el.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.