Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) D4rkAv3ng3r válasza DiVaD (#330) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Pesze és akkor azt a réteget kihagyod aki munkája miatt kell, hogy használjon erős gépet. Soroljam? AutoCAD meg úgy általában a tervező programok zöme, profi Photoshop, videóvágás-, konvertálás-, készítés stb. Azok között is van sok aki játszik, így ez általánosítás. Így rögtön nem luxuscikk a számítógép hanem munkaeszköz. Én a konzolt mondanám egyedül luxuscikknek, mivel játékon és videónézésen meg egy-két multimédiás dolgon kívül (alapból) alkalmatlan munkavégzésre.

[ Szerkesztve ]

(#452) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Tjuuu, paran azert toltogetnek :D

...

(#453) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

Amúgy meg ha szigorúan nézzük akkor a cserélgetés is bevételkiadást okoz a kiadóknak, így mellette érvelni butaság. Ha nem cserélnéd el a játékot akkor kénytelen lenne megvenni. ;] Annyi, hogy nem letölti a játékot hanem te osztod meg vele tulajdonképpen. (A torrent is megosztás, csak nem fizikailag kapod meg a játékot hanem lemásolod, a releaser-ek meg megvették egy példányban különben mit másolnának le és tennének közzé?) Bezzeg ez nem erkölcstelen. :N

[ Szerkesztve ]

(#454) ollie válasza D4rkAv3ng3r (#450) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gondolkodni luxus, mi?

***

(#455) D4rkAv3ng3r válasza ollie (#454) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Kötöszködni nem luxus mi? ;] Legalább leírnád mivel nem értesz egyet. :W Persze az előző hsz.-eid alapján nem vártam mást. :D Ja ahhoz gondolkodni is kéne, meg érvelni. Vagy elfogytak az érvek? ;]

[ Szerkesztve ]

(#456) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Tehát ennyi ember van a világon aki lusta letölteni, van rendesen zséje, és inkább megveszi. :DDD (USA, Anglia, Ausztrália, Németország stb...)

Nem tudom Oroszország, Szlovákia, Románia, Magyarországnak stb.. mennyi ebből a része. (warez)

Viccet félretéve, nem semmi azért a warez-olók aránya.

(#457) tzsolesz válasza remington2 (#444) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Uff, ez még csak most láttam meg. Egyéni definíciója ez a warez fogalmának, de mindenképpen elgondolkodtató. :U

(#458) Barthezz2 válasza D4rkAv3ng3r (#453) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na végre valaki érti mit akartam tegnap este mondani :R

Everybody lies.

(#459) remington2 válasza ollie (#447) üzenetére


remington2
senior tag

Semmivel sem radikálisabb vélemény, mint a gyakran elhangzó "én szoftverért elvből nem fizetek" - "minek fizessek, ingyen van", stb.

Felőlem kiröhöghetnek, ingyen van, valószínűleg nem sértenek vele semmilyen jogot. Az nevet, aki utoljára nevet.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#460) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

Na most a sok kötözködőnek megpróbálom leírni utoljára hátha leveszik 1 percre a szemellenzőt: (0 esélyt látok rá :D)

Alapvetően ez egy meddő vita mert a két tábor szemellenzőt hord, mint a lovak. Ha valaki érvelni vagy magyarázni mer a warez-zal kapcsolatban azt rögtön jönenk a "szentéletűek" és már jön a támadás is, alap a másik fél ostobának és erköölcstelennek nézése. (magyar mentalitás)
Az erkölccsel dobálózni jól hangzik csak nincsenek általánosan mindenki által egyformán elfogadott erkölcs, azt kéne írni, hogy az én erkölcsi szintemnek nem megfelelő. Mert mi is manapsg a társadalmilag elfogadott erkölcs? Amit a többség elfogad? Nem hinném, akkor pont, hogy a warez van elfogadva.
mint írtam párszor én a két tábor közt voltam, ha megbecsültem egykiadót, fejleszutő céget megvettem a játékot ha megengedhettem magamnak, sokat meg csak kipróbálta. Senki sem verte itt büszkén a mellét, hogy milyen jó a warez csak bevallották ami számomra szimpatikusabb, mint aki álszentkedik.

Szerencsére láttam itt pár fórumozót aki gondolkodik is és használja a szürkeállományát (Barthez2, HaaS, remington2 ...)

A magam részéről meg egy "erkölcstelen" ember vagyok mivel megértem ezt is aki warez-ol meg azt is aki nem. Biztos bennem van a hiba. ;] Csak az a különbség, hogy a szűklátókörű emberek véleményére nem adok. (sry) Szóval itt lehet erkölcsösködni, hogy minden játékod eredeti, de sokan nem engedhetik meg maguknak, így inkább menj játszani és örülj milyen f@sza gyerek vagy.

Természetesen minden leírt sor szubjektív vélemény és támadni kötelező, természetesen már nem válaszlok rá, az érdektelenség teljessége miatt. ;] Ja és akinek nem inge ....

remington2: Hagyd rájuk ők tipikusan oylan emebrek aki mindenkinél okosabbnak hiszik magukat, holott ugyanolyan szűklátókörűek, mint a társadalom 99%-s, semmivel sem különbek náluk. Akik itt páran gondolkozunk is nem röhögtünk rajta. Azt hiszik ha kellően leugatják a vitapartnert akkor rögtön mindenki más is nekik ad igazat.

[ Szerkesztve ]

(#461) Nyugdíjas válasza remington2 (#444) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Értem én, hogy "working class pride", de azé nah :D Lehet nem is nézek már szilveszteri kabarét :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#462) Barthezz2 válasza D4rkAv3ng3r (#460) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

ámen :R

Everybody lies.

(#463) Gabor970


Gabor970
addikt

éljen a szilveszteri tüzijáték! Na ezt nem lehet letölteni, csak betölteni! BUÉK!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#464) HaaS válasza D4rkAv3ng3r (#460) üzenetére


HaaS
addikt

Ámen :R.

szerk: nem sok türelmesebb embert ismerek nálad:D!

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#465) Morden24 válasza D4rkAv3ng3r (#460) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha valaki érvelni vagy magyarázni mer a warez-zal kapcsolatban

Na hát ez az.
Minek érvelni a warezzal kapcsolatban?

Elhiszem, hogy valaki csóró. Elhiszem, hogy valaki inkább vesz félmillióért pc-t, mintsem spóroljon játékra. Elhiszem azt is, hogy valakinek annyira nincsen semmi dolga, hogy muszáj mindent letöltenie a netről. Még uram bocsá' azt is benyalom, hogy ha valaki egyszerűen nem hajlandó szoftverért fizetni, mert amit nem tud megfogni, az ugye nem az övé (remélem, ezutóbbi emberek a konnektorban lévő áramot is ellenőrzik néha-néha...).

Viszont az a pofátlanság netovábbja, hovatovább hányingert keltő, amikor valaki, aki törvényt szeg, morálisan és jogilag is elsikálható, az leáll vitatkozni azokkal, akik nem szegnek törvényt.

Ez nem vélemény kérdése, a franc egye már meg.

csak nincsenek általánosan mindenki által egyformán elfogadott erkölcs

Ezért van a jog intézménye. Azért, hogy ne jus marum alapján menjen a világ. Persze vicces, hogy ha a letöltők jogairól van szó, úgymint netkorlátozás meg egyebek, akkor egyből betekerik magukat paragrafusokkal, de ha azoknak a jogairól van szó, akikét folyamatosan sárba tiporják, akkor bizony fújfúj ügyvédek.

Sectumsempra - For Enemies

(#466) D1Rect válasza D4rkAv3ng3r (#450) üzenetére


D1Rect
félisten

Történetesen nekem is 15/1-es netem van. Örültem is amikor a GTA4 jött le.
Egyébként ez a legkisebb csomag a UPC-nél.

(#467) Morden24 válasza D1Rect (#466) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nekem meg 7,2/3,6-os netem van 14Gb korláttal :P

Sectumsempra - For Enemies

(#468) D1Rect válasza Morden24 (#467) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez bizony:

(#469) HaaS válasza Morden24 (#465) üzenetére


HaaS
addikt

Ez érdekes, nekem az a fura, ha valaki egy fórumban kiröhög embereket, utasítgat, hogy ki hova menjen és mit csináljon, úgy hogy meg sem próbál azonosulni a másik problémájával / mondanivalójával.

Én úgy is leállnék vitatkozni ezekkel az emberekkel, hogyha soha nem szegtem volna törvényt. A baj az, hogy már akkor elkezdődött, mikor az első TDK kazettámat másoltuk át Rafiék kétkazettás magnóján, aztán anyám hajtűjével átállítottam a fejet a C64-es magnómon. Azért ne merjek szólni, mert nem fizettem soha a Barbarianért meg az Interkarate kettőért?

Ha Neked lenne igazad, és mindenkinek be kéne húzni a farkát, aki csak egy kicsit is warezol, akkor maradna néhány ember (mondjuk tíz?), az überkirályistenek, akik bannal fenyegetőznek, utasítgatnak másokat, és moderátor van minden tizedik háeszükben. Hát szerintem nyugodtan folytassanak hadjáratot a warez ellen, én is ezt teszem, de ezt tegyük már meg ember módjára.
Én ettől kapok hányingert, ezektől a "megdolgozomasokpénzemért" emberektől, akik fennhangon szólnak be mindenkinek, mintha a többi magyar ember mind alacsonyabb rendű lenne, mert másképp tesz, mint ő.

A jog intézménye. Erről mindig Spárta jut eszembe... tán Taigetosz?! Nem volt nekik joguk, ez van...

Ez nem vélemény kérdése, ezek tények. Ez a dolog létezik, és nagyon megnehezíti a szoftvergyártók dolgát. Hát küzdjünk ellene.
De ha lehet, ne úgy, hogy az arcába röhögünk azoknak, akik használják az "egyszerűbb utat". Győzzük meg őket.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#470) -Solt-


-Solt-
veterán

Sok letöltőből később vásárló lesz...

www.smart-bus.hu

(#471) Morden24 válasza D1Rect (#468) üzenetére


Morden24
nagyúr

Höhö, miez, HKK? :):D

Egyébként nem szopógödör, nekem teljesen megfelel :)

Sectumsempra - For Enemies

(#472) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Azért tényleg kezdünk már kicsit túlzásokba esni szerintem.. Mindenki tudja, hogy a warez nem a legjárhatóbb út, de sokszor kezdem azt érezni, hogy aki warezol az dögöljön meg, mert egy rohad semmittevő éhenkórász, akinek nincs jobb elfoglaltsága..

Az a baj ebben az országban, hogy sajnos nem csak az él a szakadék szélén, aki szarik rá, hogy mi van vele, hanem bizony sokan vannak, akik ha akarnak sem tudnak mit csinálni, mert egyszerűen nem kap munkát, vagy épp annyit, hogy nagy nehezen ennie van mit minden nap.
Most itt pár hozzászólás elve alapján cselekednék, akkor jószerivel majdhogynem le kéne köpni az ilyet, mert ne akarjon már ő jobb életet, maradjon a gödörben ahol van? Mert aki dolgozik az fizeti az ő segélyét is, meg majd én fogom fizetni a nyugdíját, és akkor az ő pénzemen ő már ne akarjon segíteni magán, hanem kussoljon a gödör alján.
Igen, nem az a megoldás ilyenkor, hogy elmegy, és kirabol egy üzletet, de az sem, hogy a másik oldalról lenézzük, és kiröhögjük, mert lehet nem ő tehet róla, hogy ott van, ahol, viszont ha mindenki pökhendin néz rá, lenézi, akkor ott is fog maradni..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#473) Morden24 válasza HaaS (#469) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha Neked lenne igazad, és mindenkinek be kéne húzni a farkát, aki csak egy kicsit is warezol, akkor maradna néhány ember (mondjuk tíz?), az überkirályistenek, akik bannal fenyegetőznek, utasítgatnak másokat, és moderátor van minden tizedik háeszükben.

Á-á, félreértesz.
Először is, aki nem warezol, az nem űberkirályisten. Az, hogy nem szegek törvényt, az nem szupermenség kérdése, ergo nem vagyok "több", ha érted, mire gondolok.
Másrészről meg nagy különbség van egy józan és élhető véleményformálás (aminek alapfeltétele az, hogy legalább valamennyire képben legyen valaki a dolgok mikéntjével), valamint a leszarom warezolok fizessen a faszom nincsen nekem pénzem károgás között.

Én ettől kapok hányingert, ezektől a "megdolgozomasokpénzemért" emberektől, akik fennhangon szólnak be mindenkinek, mintha a többi magyar ember mind alacsonyabb rendű lenne, mert másképp tesz, mint ő.

Nem tudom, hogy jön ide a "magyar" ember, szerintem kb. mindenkire nyugodtan rá lehet húzni. De igen, úgy gondolom, hogy az "addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér" elv az több szempontból is hasznos, ha alkalmazzák.

De ha lehet, ne úgy, hogy az arcába röhögünk azoknak, akik használják az "egyszerűbb utat". Győzzük meg őket.

Nézd, elég esélytelen meggyőzni valakit arról, hogy fizessen azért, ami eddig ingyen volt, vagy fogyasszon kevesebbet, mint ahogyan eddig tette, esetleg szelektáljon az ordas harácsolás helyett.
Igazság szerint konkrétan a meggyőzésnek nincsen értelme, mert ezek olyan dolgok, amikre az embereknek maguknak kell rájönniük - tapasztalás, munka vagy rossz élmények alapján, egykutya. Aki meg erre immunis, azt sosem fogod meggyőzni arról, hogy fizessen azért, amit ingyen is megszerezhet.

A saját véleményem annyi lenne erről amúgy, hogy ha valaki warezol, akkor tegye, mert ameddig nincsen szankció, illetve az attól való félelem, addig ez így lesz. Ha betörni lehetne olyan felelősségrevonási eséllyel, mint warezolni, akkor a kutyaházon is riasztó lenne.
Viszont nem kéne elfelejteni, hogy a warez az egy tövénytelen kiskapu, nem pedig egy netelőfizetés mellé alanyi jogon járó mindenazenyémlehet-cetli. Nekem az a bajom, hogy rengeteg ember úgy veszi, hogy ez neki JÁR, és az a normális, hogy válogatás, megfontolás és utánanézés nélkül letönt mindent, és amikor ezt ki akarják húzni alóla, akkor megy a lázongás.

Az meg egy megint újabb kérdés, hogy sokan nyomják ezt a fasz dumát, hogy milliomosnak kell lenni ahhoz, hogy játékokat/filmeket vegyünk. Ja vazze, ha minden fost, amit kiadnak, végig akarok játszani/meg akarok nézni, akkor tényleg nem elég az Olsen ikrek összes vagyona sem. De ez nem is normális fogyasztói magatartás.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#474) TazLeacher válasza D1Rect (#468) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

:U Mik fel nem tünnek itt a fórumon...HKK lap. Visszaköszön a múlt...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#475) HaaS válasza Morden24 (#473) üzenetére


HaaS
addikt

Most erre mit írhatnék? Nem szeretem azt a szót, hogy esélytelen.

Az a baj vele, hogy eleve nem sikerülhet semmi, amibe ezzel a hozzáállással kezdünk bele. Persze egy fecske nem csinál nyarat, de ha már fehérítünk, mutassunk példát. Nem nevezném példamutatásnak azt, hogy a "jóvá vált" emberek (akár én is) mindenkit elküldök büntetőkörre, mert töltöget.

Azt kell megpróbálni megértetni, hogy ha valami tetszik, akkor azért adjunk pénzt, azért, mert ez a "jutalom" a jó munkáért. katt777 nagyon szépen kifejtette, milyen előnyökkel jár az "egyszerűbb út"... azt kell hangsúlyozni, hogy ha akarsz _még_ játékokat egy fejlesztőbrigádtól, mert tetszik, amit csinálnak, akkor lehetőleg adj nekik pénzt a munkájukért.
Ebből élnek.

szerk: offra ment elsőre:)

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#476) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Most olvastam, nem tudom, hogy mennyi a valóságalapja, antiwarez emberkéknek kötelező.

Ha egy bármennyire príma termék mellé pannon stílusú ügyfélkezelés járul, akkor olyan ijesztő esetek történnek, mint Bucserrel. Naiv Ügyfelünk 2007-ben vett egy Nav N Go navigációs szoftvert, SD kártyán. Az adathordozó most elromlott, a cég pedig az új kártyáért + ügyintézési díj címén 49 eurót kér, jóllehet a Naiv Ügyfélnek érvényes jogosultsága van a szoftverre, a kártya maga meg kábé 4000 forintba kerül. Bucser ezt nehezményezni, és ki van borulva az ügyfélszolgálat menetén is. Szomorú kaland, bőséges levelezéssel megtámogatva hajtás után.

Velünk történt a hétvégén. Nem mese nem kitaláció. Még 2007-ben vásároltunk egy IGO My Way 2006 Plus software-t egy helyi disztribútortól. A szoftver digitális formában nem elérhető, nem pótolható amennyiben az adathordozónak használt SD kártya tönkremegy, biztonsági másolat nem készíthető róla. Németországba készülvén frissíteni akartam a szoftver térképkészletét ám mikor betettem a számítógépembe a kártyát az kérte, hogy formázzam meg, mert nem olvasható. Kivettem a kártyát vissza a PDA-ba, de nincs haszna már az sem ismerte fel.

Nosza felbátorodva, hogy legális szoftver és licenckód birtokában vagyok írtam egy levelet a navngo support részére.

"2007-ben vásároltunk I-go MyWay 2006 Plus software-t dobozos MiniSD kártyás kiszerelésben. Sajnálatos módon a kártya tönkrement így a szoftvert sem használni sem telepíteni, sem frissíteni nem tudjuk. A szoftverünk regisztrálva van a honlapjukon ahogy a korábbi frissítések is. Afelől szeretnék érdeklődni, hogy lehetséges-e hogy küldjenek nekünk egy cserekártyát vagy pedig digitális formában letölthetővé tegyenek számunkra egy példányt a szoftverből.

Az SD kártyát több dokkolóban is kipróbáltuk több számítógépen melyek más SD és MiniSD kártyát gond nélkül fogadnak az I-go-t tartalmazó kártyát és tartalmát viszont nem látják.

Amennyiben szükséges a licenckódunkat is meg tudom adni. A probléma megoldása sürgős lenne ugyanis április elején Németországba való kijutáshoz szükségünk lenne a szoftverre is.

Tisztelettel: x.y."

nem érkezett rá válasz úgyhogy kicsit megsürgettük a dolgot egy újabb levéllel.

" Tisztelt NavNGo kft.

Az alábbi szövegű Mailt küldtük el Önöknek
Nem értjük miért nem kapunk valamilyen választ a levelünkre
Reméljük nem a válasz levél szállítással van gondd
Gondolom, Ha megrendelésről lenne szó akkor azonnal válaszoltak volna
De azt is elfogadom ha nem érdekli a problémám Önöket"

És itt beidéztük az előző levelet amire már a következő választ kaptuk.

" Tisztelt x.y. Úr!

Mindenekelőtt köszönjük megtisztelő érdeklődését, és a visszajelzését navigációs szoftverünk iránt.

Cégünk minden felhasználónak válaszol, minden esetben érkezési sorrendben. Az ügymenettől nem áll módunkban eltérni, nem teszünk különbséget levélíroink között.

A levelére válaszolva: Természetesen lehetséges. A kártyára egy év garancia van, amit a vásárlás helyén lehet érvényesíteni. Garancia lejártával a kártyacsere ügyintézésének, és a kártyának együttes díja 49€.

A kártyacserét disztribútorunk intézi, elérhetősége: (itt megadták a disztribútor elérhetőségét)"

Felkerestük a disztribútort hátha tud tenni valamit az érdekünkben.

" Tisztel Hölgyeim és Uraim!
(navNgo support) által írt levél alapján kérem a I-go meghibásodott program adathordozó cseréjét utánvéttel és vállalom akár a megjelölt költségeket is

A levél a mellékletben szerepel"

Itt bemásoltuk az első levelet.

majd erre a következő válasz érkezett

" Kedves X.Y.!

Ahhoz, hogy ki tudjuk cserélni a kártyát el kell juttatni a régit a Nav N Go nak a vásárlást igazoló számlával együtt. Kérem küldje el nekem a hibás adathordozót a következő címre: RRC Hungary Kft. IV kerület Ezred utca. 1-3 C2-es épület. Nevemre címezze a levelet. Mi továbbküldjük a Nav N Go nak és ők fogják a cserekártyát visszaküldeni nekünk. Sajnos utánvéttel nem tudja kifizetni az új adathordozót . Személyesen be kell fáradnia érte hozzánk a már előzőleg említett címre és kézpénzzel tud fizetni.

Üdvözlettel:"

mi válaszunk

" Tisztelt Z.ZS Úr!

Köszönettel vettem gyors válaszát de nem lehetne megoldani, hogy az Önök Szegedi Vagy Hódmezővásárhelyi képviseleténél befizetem a kért összeget mert csak ezért Nem utaznék Budapestre.

Oldjuk meg a kérdést valamilyen módon

Megjegyezném, hogy a programot jogtisztán vásároltam és nem használati jogot kérek egy másik gépre , mert jelenleg az i-go értékesítő hálózat ezen az áron kínálja második felhasználó jogosultságát
A szolgáltatás összege számomra magas hisz jogosult vagyok a program használatára így ha küldenék egy 2 GB kártyát eredeti bontatlan csomagolásban, vagy egyedi letölthetőséget biztosítanának részemre, hisz a jogosultságot már megszereztem a korábbi vásárlással.

Tisztelettel X.Y."

ezen kérésre érkező válasz

" Kedves X.Y!

Sajnos más megoldást nem tudunk biztosítani az ön számára. A Nav N Go nem küldi el az új kártyát csak és amennyiben a régi rossz hozzájuk kerül a vásárlást igazoló számlával együtt.
Az én szerepem ebben az ügyben kizárólag közvetítői így nem áll módomban változtatni a feltételeken. Az ön által felvázolt lehetőségek közül egyik sem kivitelezhető. Bármennyire is szeretnék önnek segíteni nem tudok.

Üdvözlettel:"

A kifizetendő összeg amit kérnek az új kártyáért 49 Euro. Ez az összeg véleményem szerint teljesen indokolatlan jelen esetben hiszen egy 2 Gb-os Kingston microSD kártya MiniSD és SD átalakítóval (amire 3 év és nem 1 év garancia jár) 3990 Ft. A kártyát személyesen kell feljuttatni. Készpénzben kell fizetni a csere díját, ez körülbelül 4-5000 Ft költséget jelent csak benzinben autópálya díjat nem is számolva. Kérdem én, hogy amikor az Egyesült Államokból rendelt szoftverem esetén, ha az adathordozóm hibájából nem vagyok képes használni a szoftvert, akkor elég nekik hogy a számlát és az adathordozót visszaküldöm ők postafordultával ingyen és bérmentve küldenek egy újat. Ezt egy magyarországi cég aki elvileg világhírűen jó egy magyarországi ügyfelével miért nem képes megcsinálni?

Postára adom ajánlva az SD kártyát + a számlát sőt felajánlottam, hogy küldök én nekik új kártyát bontatlanul arra sem kell költeniük. De ha egyszer megvásároltam egy szoftvert azért miért is kell újra fizetnem? Nem frissítést kértem, nem újabb licencet, csupán azt, hogy a meglévő jogosultságaimmal élni tudjak.

Vajon a fogyasztóvédelem tud-e ezzel bármit kezdeni?

Üdv.: Bucser

Ezek után nem csodálkoznék ha "lewarezolta" volna a legújabb igo-t.

(#477) Thunderzolee válasza Gabor970 (#463) üzenetére

Te meg monnyá le. ;]
http://logout.hu/bejegyzes/ndruu/ne/friss.html#msg39

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#478) Morden24 válasza HaaS (#475) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ebből élnek.

Tök igazad van, és én ezzel tisztában is vagyok.
Viszont az a gond, hogy a legtöbb ember ezzel úgy van, mint a cigicsikk utcán való eldobásával. Most pont amiatt az egy darab miatt lenne nagyobb kosz, hát van ott már ezer...

szerk.: Amúgy ha pl. Win7 topikba benézel láthatod, hogy a "rezidensebb" topiklakók mindig próbálják elmagyarázni a warez veszélyeit, a lehetséges hibákat, szívesen elmagyarázzuk a trial lehetőségeket, adunk linkeket, de ha kell még konkrétan boltot is ajánlunk itthonról/külföldről, ahol éppen akció van.
Szóval nem parttalan és esélytelen a dolog, de egy olyan topikban, ami a warezosok és a warezzal nem élők vitájáról szól, ez nem megvalósítható.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#479) Wolverine válasza D4rkAv3ng3r (#450) üzenetére


Wolverine
félisten

Mondok neked olyat, amihez kellhet ekkora sávszél: a barátnőd IP tv-t néz, te meg multiznál online valamivel. A saját tapasztalatom szerint az ilyesmi - pláne az esti csúcsban - a 8 Mbitet simán kifekteti, és én csendben anyázok a lag miatt...

szerk: #451: csakhogy az munkaeszköz, és nem játékgép :U Játékra a brutális hardver luxus. Analógia: Schumacher se a Brawnjával közlekedik majd az autópályán jövőre...

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#480) Barthezz2 válasza Wolverine (#479) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Analógia: Schumacher se a Brawnjával közlekedik majd az autópályán jövőre...

Hát azzal tuti nem, mert Mercedes GP lesz :P :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#481) yakuza.tora válasza remington2 (#444) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"Ez persze nekik nem tetszik, mindenáron üldözik, tiltják, lövetnek, de nincs már mit tenni." - Figyu! Amit most az utcán hallasz, az nem sortűz, hanem a szilveszteri petárdázás! :D

Alléz Olympique de Marseille!

(#482) Wolverine válasza Barthezz2 (#480) üzenetére


Wolverine
félisten

Tudom, de Brawn néven kevésbé keverhető az F1-es autó a szimpla utcai Mercivel :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#483) Morden24 válasza Wolverine (#482) üzenetére


Morden24
nagyúr

És egyébként is, egy Abarth FIAT 500-assal közlekedik :)

Amúgy mindenkinek BÚÉK, gyerekek! :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#484) Barthezz2 válasza Morden24 (#483) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Kitudja, most lehet kap egy mercit(is) ajándékba :D

BUÉK!

Everybody lies.

(#485) Morden24 válasza Barthezz2 (#484) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nekem mindegy, részemről hajrá LotusF1 :D

Sectumsempra - For Enemies

(#486) yakuza.tora válasza D4rkAv3ng3r (#460) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nagyon megörültem a hozzászólásodnak!

Kiderült belőle, hogy:
1, - Mindenki szemellenzőt hord, csak te nem;
2, - Te meg tudod ítélni, hogy ki használja a szürkeállományát és ki nem;

Még szerencse, hogy a végén kiderült, hogy "természetesen minden leírt sor szubjektív vélemény", így nincs is jogom megsértődni rád, s bár "támadni kötelező, természetesen már nem" válaszolsz rá, "az érdektelenség teljessége miatt." :C

"Mert mi is manapsg a társadalmilag elfogadott erkölcs?" - A JOG!

Alléz Olympique de Marseille!

(#487) Gabor970 válasza Thunderzolee (#477) üzenetére


Gabor970
addikt

jelentem lemondtam, most inkáb megyek Catanozni :-) Jelentem megvettem rendesen, nem kézzel rajzoltam a búzamezőket és a kőfejtőket. Ahh, nyugodtan is alszom :-) éljen a dobókocka és a társasjáték!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#488) band1103 válasza Gabor970 (#487) üzenetére


band1103
őstag

Békés új évet kívánok mindenkinek!

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#489) ollie válasza D1Rect (#466) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem meg 20/10-es, korlátlan netem van, és ez a legkisebb a Diginél, sőt még rohadt olcsó is, 2500Ft havonta. Persze nyilván warezolok ezerrel...

Azt azért félve megjegyzem, hogy nagyon jól jön a sávszél, amikor le akarok tölteni egy Steam-es játékot a több mint 50 közül, mely az accountomon van.

***

(#490) Gabor970 válasza ollie (#489) üzenetére


Gabor970
addikt

én meg inkább kertes házban lakom, ugyan ide nem hozzák az olcsó netet. :DD

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#491) ollie válasza Gabor970 (#490) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én meg panelban lakom a rohadt nagy jólétemben, mert ugye csak gazdag lehetek, ha még a windows is eredeti a gépemen. :D

***

(#492) Gabor970 válasza ollie (#491) üzenetére


Gabor970
addikt

sajna a gazdagság nem nálam lakik, inkább csak a szerencse, hogy legalább jó helyen és jó házban lakhatunk. Beszarás, most jut eszembe, hogy a netbookomon (amiről most írok) teljesen jogtiszta az XP, hiszen azzal vettem. Na jó, a nagyavason a gyerekszobában már más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#493) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Látom, beindult a nagy coming out! :DDD
Nekem pedig mobil netem van. 10Gb után belassul 64/16kbit/s-re... ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#494) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Újév alkalmából szeretnék gratulálni mindenkinek, aki idáig írt ebbe a topikba. :R

Lassan 500 hsz, és senkit sem kellett banolni, vagy moderálni. :Y

Remélem, hogy továbbra is sikerül kulturált módon beszélgetni erről a kényes témáról.

Boldog Új Évet mindenkinek! :C

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#495) katt777 válasza D4rkAv3ng3r (#450) üzenetére


katt777
félisten

Hát, a lemezekről annyit, hogy több száz kazettányi hanganyagot, és szintén nem kevés kazettányi videofilmet digitalizáltam egy nagy rakás DVD-re (mert régen ugye nem volt még CD sem, nem hogy DVD író), amiért jogdíjat szedtek tőlem, nem is keveset, azaz a jog itt is a lopást támogatja. De amikor az én műveimet lopták, szart sem kaptam a jogvédő hivataltól, nem segítséget. :(((
Felhívnám a figyelmedet arra, amit már írtam: nem vásárolsz szoftvert, hanem egy telepítési jogot. Ez a szemétség legalább jogszerűen a tolvajok (szoftvergyártók) ellen fordítható, hiszen ha egy szoftver mindig csak egy gépre van telepítve, akárhányan végigjátszhatják azt a játékot. :P Pl. elég egy baráti körből 1-1 embernek 1-1 játékot akár még teljes áron is megvásárolnia, az egy főre jutó költség nem lesz magas. Multihoz ez persze nem OK.

Morden24: Továbbra is a legelőször írt véleményen vagyok, azaz nem támogatom a warezt, de mielőtt a törvényre hivatkoznál, ismerd meg azt, és gondolkodj el azon, miért védi a jog a szoftvergyártók érdekeit, és miért nem védi a vásárlókéit.
A jog soha nem az igazságosságra alapul, hanem az erőre. Azaz akinek hatalma van, diktál, akinek nincs, az meg tűr, ill. próbál kibújni alóla. Ez egyszerű emberi reakció. Filozófiai kérdésekbe ne nagyon menjünk bele, de az a helyes jog, amelyet az emberek elfogadnak, ha pedig valamit nem fogadnak el, ott a hatalom (itt a pénzügyi, amely képes megvenni a jogalkotókat, akiknek amúgy elméletileg a te érdekeidet kellene védeniük) nyilvánvalóan visszaél az erőfölényével.
Mondjuk ha a csóró warezolók a letöltött játékok híján elmennének zavarogni a Kossuth térre (mint az a pár ezer, akiknek még gépre sem jutott), lehet, előbb utóbb inkább engedélyeznék a letöltéseket. :D
Még egy érdekes adalék: Gépemet védendő szinte kizárólag NoDVD fix-szel használok minden játékot, vagy vírusmentesített image fájlokból. Egyetlen olyan hiba sem jön elő ezekben a játékokban, amelyek az eredetileg a lemezen mellékelt programmal szinte mindennapos, és nem is próbálnak suttyomban az Internetre csatlakozni, hogy ki tudja, kik és mit műveljenek a gépemen (Steam pl.), hiszen nyilvánvalóan akarnak valakik valamit, mert a nem netes játékoknak alapból semmi szükségük erre.

Pikkolo^^: Pannonról csak ennyit. Azóta annyi történt, hogy hosszas levelezés során, miközben egyik levelükben pont az ellenkezőjét állították a másikban foglaltaknak, végül megkérdeztem, mégis mi alapján számolnak és mit, mert az ÁSZF-ből ez nem derül ki. Annyit válaszoltak, hogy benne van az ÁSZF-ben. Magyarul az ügyfél megint csak le van szarva.
Mindemellett a Pannon mobil modemje valami kiszórt Alcatel (X200) cucc, driver hozzá semmi, Pannontól válasz: töltsem le a gyártó honlapjáról, ahol nem is említik már ezt a hardvert. Azaz megvettem 10.000Ft-ért a modemet a szoftverrel, és nem tudom használni a PC-met kihasználó 64 bites OS alatt! Mindenesetre első dolgom lesz az idén bemenni a Pannon vmelyik viszonteladójához (ügyfélszolgálatuk nincs!), és modemcserét kérni. Hadd legyen megint pár jó napjuk. ;]

Wolverine: Hát ezért volt jobb helye a Ferrarinál! :D

yakuza.tora: "Mert mi is manapsg a társadalmilag elfogadott erkölcs?" - A JOG!
Ha ezt komolyan gondoltad, már nem lehetsz józan. ;) :N

B(ugmentes)BUÉK mindenkinek!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#496) Morden24 válasza katt777 (#495) üzenetére


Morden24
nagyúr

gondolkodj el azon, miért védi a jog a szoftvergyártók érdekeit, és miért nem védi a vásárlókéit.

Teljesen őszinte leszek: nem akarom a 2010-et azzal kezdeni, hogy ilyen ökörségeken gondolkodom. Elmondom neked röviden a véleményemet: ha valaki kitalál, megalkot valamit (illetve megfizet másokat, hogy megalkossanak valamit), akkor igenis legyen arra lehetősége, hogy meghatározza azt, hogy ehhez ki férhet hozzá. Ha azt mondja, hogy csak azok, akik 1000 forintot adnak érte, akkor bizony azok, és ha ezt más megtorlástól való félelem nélkül önhatalmúlag felülbírálhatja, akkor kurvanagy baj van.

Azaz akinek hatalma van, diktál, akinek nincs, az meg tűr, ill. próbál kibújni alóla.

Igen, ez olyan műveletlen és öntudat nélküli fogyasztói piacra abszolút jellemző, mint pl. a magyar. Ellenben ha megnézed pl. a sokat fikázott amerikai piacot, ott a fogyasztók érdekérvényesítési lehetőségeiket ki is használják, ergo élnek jogorvoslattal a problémáikra. Szóval ennyit arról, hogy ki diktál, meg ki nem.

de az a helyes jog, amelyet az emberek elfogadnak

Ja, szép világ is lenne, amikor a sületlen átlagparasztra lenne bízva, hogy a világ működését felügyelje. Még mindig huhognánk a fák tetején, és bunkóval vágnánk fejbe egymást.

Mondjuk ha a csóró warezolók a letöltött játékok híján elmennének zavarogni a Kossuth térre (mint az a pár ezer, akiknek még gépre sem jutott), lehet, előbb utóbb inkább engedélyeznék a letöltéseket.

Feltételezem, hogy nem a COD4 tartja őket vissza a forradalom kirobbantásától :U :)

hiszen nyilvánvalóan akarnak valakik valamit

Piackutatás. Mármint ha arra gondolsz, hogy miért vannak az adatbányászások. Ennek azért nem tulajdonítanék a helyedben egy konkrét összeesküvés-elméletet, mert akkor gyorsan kiválik, hogy a cégeket azok az adatok érdeklik, amikből közvetetten vagy közvetlenül pénzt tudnak fialtatni, és akkor bizony átlagJózsi el fogja sírni magát, mert rájön, hogy senkit nem érdekel a tyúkszaros élete, amiről eddig azt hitte, hogy titkos szervezetek tucatjai próbálják lenyomozni.

szerk.: És utólag is Boldog Újévet mindenkinek! :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#497) Vistaboy válasza katt777 (#495) üzenetére


Vistaboy
veterán

Olvastam a történetedet, elképesztő, mik folynak itt, de tényleg.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#498) katt777 válasza Morden24 (#496) üzenetére


katt777
félisten

Ha az US fogyvédők olyan sikeresek lennének, nem létezne a Steam, a Starforce és társaik, nem küldenének adatot minden nyomtatásról a legtöbb nagy nyomtatógyártó szoftverei a CIA-nak, és még sorolhatnám, mi minden volt "odakint", amiről ideát nem is hall egy mezei user.

Nem értettél meg: a "sületlen paraszt"-nak is van igazságérzete, azaz nézd meg, azokban az országokban, ahol magasak az adók, de a polgárok ellenőrizhetik a legutolsó befizetett fillérjüket, sokkal magasabb az adómorál, mint nálunk, ahol pontosan tudja mindenki, hogy az adójának csak egy roppant csekély részét fordítják társadalmilag szükséges célokra, miközben kb. 90%-át a hatalom a saját fenntartására, ill. kiterjesztésére fordítja (bürokrácia). Mondhatod nekik, hogy erkölcsös és jogszerű lenne minden adót maximálisan befizetni, de a polgár úgyis csak azt látja, amiről fent írtam, és tojik a fejedre, ott bújik ki az adózás alól, ahol tud, már ha tud. ;)

Ma is huhogtok a fák tetején, és bunkóval veritek fejbe egymást, csak közben megteremtettétek ehhez a pénzt és a bankokat. :P (Tehát a civilizáció összes vívmánya: kevesebb vér folyik. :D ) Ugyanúgy, ahogy a domináns hím és a szaporodóképes nőstény kiválasztása: csak a keretek változtak. Botorság kollektíve az emberi fajról bármiféle intelligenciát feltételezni pusztán azért, mert némelyik egyede olykor ennek jelét mutatja, ill. a többi képes alkalmazni az előbbiek vívmányait. ;]

Azok vádolnak másokat összeesküvés-elméletek gyártásával, akik önmaguk nem képesek átlátni a valóságot. Qui prodest, ahogy a rómaiak mondták: aki már hozzáfér a gépedhez, minden hozzáférhetőt megszerez, mert ezzel maximalizálhatja a hasznát (pl. értékesíti a számára amúgy haszontalan információt), vagy éppen munkát végez a gépeden, amiért övé a haszon, de te fizeted a villanyszámlát. Emiatt fuccsolt be pl. a világhálós csillagászati program is, mert folyamatosan fullra terhelte a benne részt vevők számítógépeit. De te nem fogd megtudni, hogy egy játék-szerverre kapcsolódva az azt birtokló cég milyen számításokat végez a gépeden, legföljebb csodálkozol, ha néha annyira leterhelnek, hogy elégtelennek tűnik a több Mbites sávszélesség. :)
Vagy vegyük a bankszámlákat és a kötelező átutalásokat (fizetés pl.) az állam pontosan nyomon követi a rabszolgák pénzügyi műveleteit, így folyamatosan maximalizálni tudja a tőlük még lázadás nélkül elorozható pénz mennyiségét (lásd: adóváltozások, átcsoportosítások). De itt vannak a GPS-ek és a mobilok: tökéletesen nyomon követhető és lehallgatható, azaz folyamatosan megfigyelhető vagy, mindezért pedig nemhogy lázonganál, hanem még súlyos összegeket fizetsz is. :P
Szóval nem kell összeesküvés-elméleteket gyártani, elég, ha az ember ismeri az állam, ill. a gazdasági hatalmak működését. Az, hogy az emberek többsége elképzelni sem tudja, milyen totálisan uralja őket a hatalom (Sztálin megtérne Krisztusban, ha ilyen hatalmat kapott volna :DDD ), őket minősíti.
Ami a warezolás kapcsán megjelenik a fentiekből, csak egy vetülete a fogyasztói társadalom egész rendszerének, amit kizsákmányolásnak hívnak, csak 100 év alatt megfelelő szintre fejlődött az egyén elbutítása, hogy már eszébe se jusson gondolkodni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#499) Morden24 válasza katt777 (#498) üzenetére


Morden24
nagyúr

Aha. Jó.

Ebből kb. a Starforce-os dolog érdekel, arra válaszolok is szívesen.
Van egy olyan dolog, amit persze a szelekcióra képtelen és ingyenélő warezosok nem igazán ismernek: bojkott. Elég szép piacalakító hatással bír.

Én is szívtam Starforce védelem miatt, és meg is fogadtam, hogy soha, semmi nem fog a gépemre települni, ami azt a retket használja. Meg is tartottam, de úgy látszik, mások sem voltak restek: manapság szinte egyáltalán nem találkozom vele, a régebbi SF-es progik közül pedig nem egy kapott official no-cd patch-et, ami kiüti a védelmet.

Erről szól a dolog. Ha valami szar, nem veszem meg, aztán aki árulja, szépen éhen hal. Így működik normálisan a világ.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#500) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Tököm tele van veletek. Mindenki ír egy fél oldalas litániát és már el is megy a kedvem az elolvasásától! :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.