Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) GAI válasza Ed3r_X_ (#3) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Biztos, hogy nem lesz baja, a gyártási folyamat során is többször átmossák a nyákot. A portól-ragacstól (és főleg az ezek hatására lecsökkent hűtési teljesítménytől) sokkal inkább bajuk lesz. Így meg lemosod és szinte olyan mint ha most vetted volna ki a dobozból újonnan :)

Természetesen az alábbiakra oda kell figyelni:

- óvatosan, érzéssel kell hozzányúlni, hogy nehogy letörj valamilyen apró alkatrészt (de ez akkor is igaz, ha nem mosod meg)
- mosás után a lehető legtöbb vizet távolítsd el róla, ne hagyd vízben tocsogni, különben az a minimális mennyiségű rozsdásodó anyagból készült alkatrész, ami van a kártyákon (gyakorlatilag csak a csavarok és a hátlapi lemez) berozsdásodhatnak. Én erősen ki szoktam fújkodni a vizet a résekből, majd a radiátorra teszem száradni.
- mosás után minimum 24 óráig ne tedd gépbe a kártyát, hogy biztosan 100%-osan megszáradjon

Ennyi, többszáz kártyán alkalmaztam már, és még egyiknek sem lett baja, sőt több kártya (mint az itt említett 9800XT is) stabilabban működött utána. De természetesen az ilyen extrém eseteket leszámítva legtöbbször csak esztétikai okokból tisztítom meg így a kártyákat. Többen kérdezték, hogy a cikkeimben szereplő fotókon miért néznek ki úgy a kártyák, mint ha újak lennének? Nos, nagyrészt ettől (plusz némi utólagos retus :) )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.