Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Goblin12


Goblin12
őstag

Öhm, ha mindegyik független egymástól és 1 darab USB 3.0-ánk van az, hogy a fenébe fog meghajtani 5 SSD-d max speeden? :S Vagy én gondolkodom rosszul?

(#2) bsh válasza Goblin12 (#1) üzenetére


bsh
őstag

írták valahol, hogy "max speeden"? :P

(#3) htc07


htc07
addikt

2014ben még létezik olyan, hogy nem támogatja a RAID-et? ;]

(#4) Taky


Taky
senior tag

RAID nélkül ennyi háttértárral?! Aki szeret veszélyesen élni, annak tökéletes választás! :))

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#5) shteer


shteer
titán

hiánypótló ;]

..szerintem jónak tűnik

(#6) #16939776


#16939776
törölt tag

Nemá :U

(#7) TOM-202


TOM-202
senior tag

RAID nélkül szerintem is ez egy életképtelen próbálkozás.

(#8) devast


devast
addikt

Ipari dizájn csúcsa.... vinyókat kulccsal lehet zárni, de mindegyik mellett ott egy gomb amivel szabadon bárki kikapcsolhatja :DDD

(#9) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Oké, hogy csak egy rack, de ebben a formában ez konkrétan baromság (legalább valami kis védelem lenne a kapcsológombokon, véletleneket kiszűrendő)... akinek 10 értelmes vinyója van, nem egy ilyen vacakba fogja beleb@szni őket. :U

Sent from my keyBoard

(#10) FoxiestFox válasza N€T0X|N (#9) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én beletenném, ha egy 10k-s termék lenne.. de ennyiért möhöh

(#11) anulu


anulu
félisten

usb-n? raid nélkül? elhiszem, hogy jó dolog a szaké, de valaki túllőtt a célon, mielőtt ezt kitalálta...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) Sotho válasza anulu (#11) üzenetére


Sotho
őstag

Poreszra jó. :D

(#13) F34R


F34R
nagyúr

blikkre olyan lehet mint ez itt van RAID [link]

(#14) anulu válasza Sotho (#12) üzenetére


anulu
félisten

ahhoz meg JBOD-t kéne minimum tudnia. nehogy a 4k-s 60GB-os filmet vágni kelljen, vagy ne férjen rá a partaícióra :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Jobb mint a kályha.

[ Szerkesztve ]

(#16) anulu válasza F34R (#13) üzenetére


anulu
félisten

köszi a linket! btw, az érdekelne mondjuk (még nem használtam soha ilyen multi diszkes külső cumót), hogy ha beletolok 8 hdd-t, esatan az hogy fog megjelenni a gépen? :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) F34R válasza anulu (#16) üzenetére


F34R
nagyúr

hasonloan mint itt [link]

(#18) N€T0X|N válasza FoxiestFox (#10) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Igen, ha 10K lenne vagy legalábbis sokkal olcsóbb, akkor volna értelme.

Sent from my keyBoard

(#19) Dr. Akula válasza Taky (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jó ez, csak nem arra amire gondolod.

(#20) Alchemist


Alchemist
addikt

RAID nélkül ez a termék lezúziusz...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#21) Konflikt


Konflikt
addikt

az a tap sem tunik valami bizalomgerjesztonek a haz aljan...

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#22) Jakuu


Jakuu
őstag

Raid nelkul enne sok ertelmet nem latom.

(#23) nlq


nlq
aktív tag

Április elsején jó hir lenne...

(2-4db)10 gigas csatoloval belso raiddel fincsi lehetne...

[ Szerkesztve ]

(#24) Reggie0 válasza Goblin12 (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk felvaltva:)

(#25) devast válasza nlq (#23) üzenetére


devast
addikt

Azt úgy hívják hogy san, és nem 80k hanem 800k-nál kezdődik :)

(#26) nlq válasza devast (#25) üzenetére


nlq
aktív tag

tudom... azert irtam...

(#27) bambano válasza TOM-202 (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mert nem tudsz összeütni egy raidet a gépen, amibe beledugtad?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Borisz76


Borisz76
veterán

Én inkább erre szavaznék !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Ide nekem az internet összes XXX tartalmát! :DDD

(#30) molnartibor


molnartibor
tag

Ennyi pénzért egy Giga LAN is férjen már bele az usb 3 mellé! Ez tipikusan nem az a termék hogy felkapom mint a külső vinyót és átrohanok haverhoz vele.

(#31) Reggie0 válasza bambano (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat annak nagyon sok ertelme van, amikor az USB a szuk keresztmetszet. Esetleg RS232-re nem kene kitolni raid elott?

(#32) bambano válasza Reggie0 (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

valami akkor lesz szűk keresztmetszet, ha az igényeidnek nem felel meg. sokadik szintű backupnak tökéletesen megfelel, ha 10-20 MB-ot tudsz rá írni. USB3.0-s interfésze van, nem olyan lassú az.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Reggie0 válasza bambano (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Annak igen, de ha lenne benne raid, akkor nem csak sokadik szintunek lenne jo. Ennyi HDD-nel mar erdemes raid5/6-ban gondolkodni, oda meg azert kell a savszel.

[ Szerkesztve ]

(#34) bambano válasza Reggie0 (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de, egy usb-s házi konzumer kütyü csak sokadikszintű mentésnek jó, ha vállalati szinten gondolkodsz. vagy annak se.

egyébként meg egy ph!-s teszten a wd mybookja 120 MBps körüli eredményt ért el, ennyit ez a cucc is tud, ez meg otthonra elég.

Ha csinálsz belőle egy tíz lemezes raid5-öt és behangolod a fájlrendszeredet, hogy mindig teljes blokkot írjon, akkor lesz vagy 11% a sebességvesztés a hw-s raidhez képest, az meg érdektelen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) Reggie0 válasza bambano (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk 10 lemez eseten mar raid6-ban erdemes gondolkodni minimum, ott meg mar 20% a veszteseg. Ha meg 0+1-et csinalsz, akkor meg tobb. Linearis iras eseten az USB3 legfeljebb 4 lemezt tud kihasznalni 100%-on, utana elfogy az USB savszel.

[ Szerkesztve ]

(#36) nlq válasza Borisz76 (#28) üzenetére


nlq
aktív tag

en meg egy Dell T20-ra xpenology szoftverrel ötöd áron

(#37) devast válasza nlq (#36) üzenetére


devast
addikt

Abba is csak 4 hdd fér :( Pedig 8 hdd-vel nagyon fasza lenne.
Itthon nekem saját építésű sima i3-as pc + linux megy, 6db hdd-vel 45W idle, igaz "nehezebb" összekalapálni mint egy synology dsm rendszert, viszont ha valami elhal benne, a vinyokat belerakom másik gépre, rábootolok egy linux livecd-t, és minden adatom megvan.
Anno én is nagyon sokáig kerestem olyan megoldást, amivel a hdd-ket a házon kívülre tudnám helyezni, de úgy, hogy "san"-ként üzemeljen a külső tároló (tehát sima block device-okat akarok látni, a fáljrendszert + raidet majd a szerver intézi), de nem találtam semmi használhatót. Az ilyen egy portos sata + port multiplier iszonyatosan lassú tud lenni raid5/6-al (és csak sata2-eseket láttam), azok ki lettek zárva.

(#38) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Két rendszergazda beszélget.
- Te, hogy lehetsz olyan hülye, hogy a rack-ed típusát adod meg jelszónak?
- Miért, mi a bajod azzal, hogy crST1035u3IS6g ?

[ Szerkesztve ]

(#39) Sotho válasza Cs_Laci (#38) üzenetére


Sotho
őstag

A kutyád nevét!! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.