Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Ram időzítések (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ra^ven


ra^ven
senior tag

Utánanéztem van e ilyen topic, de amire kivancsi vagyok azt nem találtam meg.
Ramokhoz full hülye vagyok, most jelenleg egy 256 (400mhz) os samsungom van. Jelenleg a szorzó alatti ram érték 6/6 400 mhz. Ez a 6/6 mit takar pontosan, ez akkor jo ha magas vagy ha pl 3/5 ben kiteszi a 400mhz et akkor jobban megéri ezen futtatni?
Jah meg a többi ram időzítés, én Optimalon hagytam ami alapon van, most igy nem tudom az értékeket, ezt a ramot lehet vmennyire huzni, tehat mas értékeket beallítani, ha igen akkor megköszönném a segítségeket mit csinaljak először vele.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#2) c41r0^ válasza ra^ven (#1) üzenetére


c41r0^
őstag

szvsz mindegy mit állítasz osztónak, a ram úgyis a psb kétszeresével fog menni (fsb). Valszleg most a 3200+ miatt 200 az fsb, magyarul maximálisan kihajtod a ramot (ddr400), az időzítések így gyárilag ált. cas3-3-3-7. Ezen lehet javítani, a CAS-t próbáld 2.5-re tenni, a többit meg a legalacsonyabb számra, amin még nem hibázik.

ha mákod van, fog az menni cas2-n is...

6/6=200/200
6/5=200/166
stb...
az első érték a psb, a második érték meg a ramot hajtja meg ezen a frekin (gondolom én, hogy NF7nél így van, de szvsz hiába korlátozod le 6/5-re mondjuk, az FSB miatt a ram úgyis 200on fog menni...)

[Szerkesztve]

(#3) ra^ven


ra^ven
senior tag

Szia! ok ezt megnézem otthon ha hazaértem, aztan vmi okosat ugyis csak akkor tudok mondani, azt tudom hogy egyszer hozzanyultam hogy biosban expertre raktam az időzítéseket, de ott nemvolt hajlandó elindulni :D

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#4) c41r0^ válasza ra^ven (#3) üzenetére


c41r0^
őstag

az lehet, hogy cas1.5öt nyom be, az már tényleg brutális időzítés...everesttel és sisoft sandrával teszteld a memó olvasás/írás értékeket, mikor hogy jobb...de ha a lapon van manuális késleltetés beállítására lehetőség (nem ilyen optimal, expert, kutyaf@sza), akkor ott állítgasd

(#5) #25954560


#25954560
törölt tag

azert van idozitesekkel foglalkozo topik :)
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=54393&arc=f[/L]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Ram időzítések (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.