Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  RAM-használat: XP SP3 kontra Vista (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Qpwoeirutz


Qpwoeirutz
csendes tag

Sziasztok!

Utánaolvasgattam a két Windows memóriakezelésének, miután azt láttam, hogy a Vista "felzabálja minden RAM-omat", és megértettem, hogy valójában csak agresszíven cache-el a szentem, kitalálja, hogy milyen programokat akarok majd használni, és előre betölti őket a memóriába, háthaeltalálta-alapon, hogy tíz mega se vesszen kárba. Eddig oké. Az XP ugyebár nem használt ilyen módszert, szóval ott meg amennyi memória nem kell, annyi üres.

A kíváncsiságomat az a tény piszkálja, hogy a régi 384 mega RAM-mal és 1.7-es Celeron procival megtömött XP-s asztali gépem az arra telepített szoftverekkel nagyjából ugyanúgy teljesített, mint az új Core 2 Duós, 2 giga RAM-os, Vistás laptopom az erre telepített újabb programokkal. Persze ez némi túlzás, de igazság szerint nem sok lendületkülönbség vehető észre a kettő közt. ;)

A véleményetek érdekelne, elfogulatlanul. Lehet, hogy egy átlag usernek jó ez a "nagymama befőttjének recepjét is cache-elem, hátha" metódus, de én audióval és MIDI-vel dolgoznék sokat a választott oprendszeren, ami azzal jár, hogy teletömöm a memóriát pár gigás hangkönyvtárakkal, amelyeket folyamatosan használok. XP SP3 vagy Vista? Melyikkel érhető el nagyobb teljesítmény, gyorsabb performansz?

Köszi. :)

(#2) #19617792 válasza Qpwoeirutz (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

Bocsesz, de szerintem bőven elfért volna ezekben a topikokban:
Windows Vista
Windows XP kérdések és válaszok
Azonnali kérdések órája

[ Szerkesztve ]

(#3) Qpwoeirutz válasza #19617792 (#2) üzenetére


Qpwoeirutz
csendes tag

Ez most annyira magyar volt. :)

(#4) Racecam válasza Qpwoeirutz (#3) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Megkaptad a linkekekt, légy szíves ott tedd fel a kérdésedet. Ezt zárom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  RAM-használat: XP SP3 kontra Vista (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.