Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid 5 vs raid 0 - hogy éri meg? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#88) #64791808 válasza Lockstock (#87) üzenetére


#64791808
törölt tag

Húha, itt azért vannak keveredések.

1., Nem. Messze nem.

2., Ha szoftveres raid tömbről van szó, akkor minimális esélye lehet ennek, de ez valóban minimális. Ha hardveres a raid, tehát alaplapi raid vezérlővel dolgozol, vagy veszel egy PCI raid vezérlőt, stb, akkor az oprendszer semmit nem lát abból, hogy alatta raid van. Ő egy virtuális merevlemezt lát. A raid vezérlő kontrollálja a merevlemezeket, és fölfelé a windowsnak azt hazudja, hogy ''rajtam egy vinyó van, annak az a neve, hogy xy raid tömb, és 356 gigás''.

3., Ismét szoftveres-hardveres különbség. Ha szoftveresen akarsz RAID5-öt, akkor byebye XP, mert nem tudja. XP csak raid0-t és jbod-et tud. RAID1-t (tükrözés) és RAID5-t windowsok esetében CSAK a server windowsok tudnak, Windows 2000 Server és Windows Server 2003. Ha hardveresen csinálod, akkor bármi lehet rajta, akár win98.

Windows XP stabilitásával akár egyet is értek. Okosan kell beállítani. Mondjuk nekem helyzeti előnyöm van, Whistler Betatester voltam, ezért rengeteg infó is rendelkezésemre áll. Például ezekre alapozva mondom azt, hogy elvileg XP alatt is lehet csinálni szoftveres RAID1-et és RAID5-öt, úgy, hogy a winserver 2003 dinamikus lemezkezelő fájlokat bemásolod xp alá. Csak ezt nagyon nem illik.

Summázom, csak neked, csak most: Ha szoftveres raid-et akarsz, akkor felejsd el az XP-t, csak server2003. Többségében nem lesz vele gondod, de egykét játéknál jóóóóóól pofára fogsz esni, nyílván nem erre tervezték. Ha a winserv elhasal, amit nem szokott, de megeshet, akkor 99,99%, hogy nincs semmi gond a raid tömböddel. 0,01%, hogy van, és akkor nagyon le fogsz izzadni, mire adatok lesznek. Ezért csináld hardveresen a raidet. Feldobsz egy xp-t, ami egy ''vinyót'' amit felosztassz megfelelően és kész.

Más: RAID1 tömb biztonságos lesz, ámbátor elég lomha, ezt tarsd szem előtt. Ami gyors, az a RAID0, de biztonság szempontjából vacak. RAID5 preferred :)

Remélem segítettem, ha konkrét kérdésed van, akkor akár ide, akár email.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid 5 vs raid 0 - hogy éri meg? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.