Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Rage theater?

Hozzászólások

(#1) Edgenet


Edgenet
csendes tag

Nemrég vettem egy ABIT 9600XT videókártyát 256MB memóriával csak TV kimenettel. Ez az első kártya aminél problém volt a driverekkel. Kissé zavarban is vagyok, ettől...
Szóval az 1. amit próbáltam, aza 4.10-es Catalyst volt, amit a Control Centerrel szedtem le és telepítettem. Ez idáig szép és jó, igazából müködöt is, de rászokott arra a rendszer, hogy jellemzően videó nézés közben egyszer csak kimerevedett a kép (TV-re kivezetve és monitoron is) és nem csinált semmit (egér se mozdul. Megoldás csak reset. Ezt amugy játék közben is megcsinálta. Állítgattam összevissza, aztán jó lett egy-két hétig nem csinálta. Aztán egyszercsak észre vettem, hogy az eszközkezelőben van egy sárga kérdőjel.

''ATI WDM rage theather video'' nekem ez nem ismerős és azóta sem tudom mi az de nem tűnt el. Amugy minden catalyst-ot expressz-be telepítek és ahogy észrevettem ez azt jelenti, hogy a ''multimedia driver'' részt is felrakja. Nem tudom ez micsoda... kell nekem? Most hogy kijött a 4.11 catalyst frissítettem és megint előjött a fagyás, de most nem volt türelmem szarozni, ugyhogy nyomtam egy rendszervisszaállítást és akkor jó volt. Aztán láttam az ATI site-on, hogy lehet 4.11-et felrakni a régi Control Panellel is. Felraktam azzal. Fagyás szintén volt. Állítgattam. Találtam egy olyan opciót, hogy ''wmv-gyorsítás'' kiszedtem a pipát azóta jó. Ez mi?

Amugy pedig észre vettem, hogy pl. a control center és control paneles driver verziók ugyanarra a játékra teljesen más minőségű képet adnak! A center-el az NFSU2 azonos beállításokkal mindig kicsit elmosott, homály, olyan puha látványt nyújt. Panel-el ez eltűnik, éles, élénk és szerintem szebb képet kapok így!

Tényleg ilyen különbségeket kéne látnom? És a fenti problémára tudna valaki javaslatot adni? Mi az a wdm? és a wmv gyorsítás? lefagyhat ettől? Melyik drivert kéne használnom?

Ezelött 9000Pro karim volt és akkor ugye csak panel-es driver volt még, de sohe nem csinált ilyet a kártya...

(#2) Edgenet


Edgenet
csendes tag

Azt még elfelejtettem, hogy: Nálam a TV mindig össze van kötve a géppel és minden driver frissítésénél úgy állítom be a drivert, hogy a TV-re mindig nyomja a képet. Nem csak akkor ha filmet nézek, hanem bekapcsolástól kikapcsolásig. Ez azt jelenti, hogy bootolás alatt a monitoron kicsit torz a kép arányaiban, de a TV-n jó. Aztán Windows-ba lépés-től tökéletes minden. Szóval ha nézek valamit csak AV-re nyomom a TV-t és mehet a cumó. Amugy színház módban használom az átfedést. Tehát ha videót indítok, akkor csak annak a képe megy a TV-re, de ha nincs videó simán látszik a desktop és minden egyéb.

Na és ez így 9000Pro-val müködött is, meg most is a control paneles verzió óta. Viszont mikor Control Centert használtam, akkor a videók ugyan jól látszottak a TV-n, de mikor bezártam videót a desktop képe csak egy negyed képernyőnyi szétesett szín és csík halmaz lett, szóval videó jól megy de ha nem videó akkor semmi értelmes nem látszik (pl egy játék képe a TV-n). Amugy ez sem alapból volt így, mert mikor belőttem a képet a TV-re jó volt. Csak pár film után ill. újraindítás után váltott át hibás képre.

Ez egyébként nem árt a kártyának ugye, hogy mindig adja a jelet a TV-nek?

(#3) Dilikutya


Dilikutya
félisten

A WDM most nem jut eszembe minek a röviditése, de ilyen driverek kellenek a Windows XP-hez.
az Ati Rage Theater egy chip a kártyán, az felelős a DVD lejátszásért többek közt, hardveres mpeg 1-2 dekóder is van benne.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) Viktor77 válasza Dilikutya (#3) üzenetére


Viktor77
titán

A WDM a multimédia driver (szal bemenet főleg), és az XP-hez nem kell. Legalábbis én nem szoktam felrakni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Edgenet


Edgenet
csendes tag

Köszi!

Más?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Rage theater?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.