Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) paprobert válasza Abu85 (#243) üzenetére


paprobert
senior tag

"és ha a BIOS-ban módosítod a feszültséget, akkor az befolyásolja azt, hogy milyen hőmérsékletet számol ki a hardver."

Tehát lehet, hogy undervoltolva is 95C a CPU, csak nem érdemes a kiírt hőfokot készpénznek venni?
Egyébként amilyen fogyasztáscsökkenéssel, ill. stabilabb turbóval fut a Zen4 UV esetén, számomra hihető lenne a kiírt alacsonyabb hőmérséklet.

Dr. Akula
A 2 CCD-s Zen-ek megjelenése óta látjuk a tesztekben, hogy játékra inkább érdemes a leggyorsabb 1 CCD-set venni, a játék szálainak lapkák közötti dobálgatását elkerülve, mert az elrontja a 1% 0.1% értékeket. Azaz Zen4-nél játékra egyelőre a 7700X a csúcs.

hokuszpk
Igen, lehetséges.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#252) Dr. Akula válasza Abu85 (#243) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor a 7900X is már 2 chipelet, mint a 7950, gondolom akkor nincs különbség.

(#253) Alaaf Pi válasza opr (#230) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Van az és? Más nem igazán. Az Asus egyetlen laptoppal kompatibilis megoldása elég vicces. Alienware meg mintha már nem forgalmazná a sajátját.
Kb. félévente nézem mik vannak, mert egy ilyen konfig lenne nekem tökéletes.

(#254) opr válasza Alaaf Pi (#253) üzenetére


opr
veterán

Ok, akkor csak az van, ES? Van, raadasul teljesen korrekt aron, teljesen korrekt cucc, hol a problema? Komolyan nem ertem a gondodat. :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#255) juhtej


juhtej
újonc

Hát egy darabig csak jó lesz még a 7-8 gen intel is. Nem fogok váltani

Az élet labirintus, de valahogy senki sem keresi belőle a kijáratot.

(#256) Steve_Brown válasza juhtej (#255) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Óriási különbségek vannak user és user közt. Például én a napokban vettem elő a Far Cry 3-at. És csodálkoztam milyen baromi jól fut csutkára húzva. Aztán rájöttem, hogy én ezt először egy HD6570-nel játszottam végig.

Innen feltekintve olyan minimális különbség van a legújabb generációs Intel és AMD processzorok közt, hogy nem is látjuk.

(#257) Abu85 válasza paprobert (#251) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A kiírt adatok pontossága a Zen 4-nél csak a gyári beállításokon garantálható. UV-vel működni fog, de a hőmérséklet pontossága nem garantált.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#258) paprobert válasza Abu85 (#257) üzenetére


paprobert
senior tag

Érthető, köszi. :R

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#259) Alaaf Pi válasza opr (#254) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Rohadtul nem terjedt el a dolog. Az a problémám.

(#260) Sasal1ty


Sasal1ty
tag

Na jó de akkor most fut a Crysis max grafikán vagy sem?

GTA V : Pacikuki007

(#261) opr válasza Alaaf Pi (#259) üzenetére


opr
veterán

Eskuszom nem ertem. A problemadra letezik megoldas, raadasul kiforrott, plug&play szinten mukodo megoldas, teljesen ertelmes aron. Miert erdekel teged az, hogy kevesen hasznaljak? Kit erdekel? :F
Nem kotekedni akarod a vita kedveert, eskuszom tenyleg nem ertem, miert nem szarod le es oldod meg a problemadat, ha mar letezik ra trivialis es egyszeru megoldas. :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#262) komi77 válasza choosen (#198) üzenetére


komi77
senior tag

Őszinte leszek. Ahány teszt annyi eredmény. Van ahol 7600x parkban van i7-el. Máshol 7700x-et kisebb fogyasztással beéri a 12700k és így tovább. A 13-ig gen rendre nagyobb fogyasztás kisebb hő mellett gyorsabb de nem mindenben. Kicsit káoszos az egész.

Szegény ember kézzel nőz.

(#263) opr válasza komi77 (#262) üzenetére


opr
veterán

Komplex rendszerek ezek mar nagyon, rengeteg dologtol fugg az eredmeny:
- Hany fokos szobaban tesztelnek, milyen hutessel
- Milyen memoriakkal (igaz, ez nagyon picit, de szamit)
- OS hogy van beallitva
- Milyen programokkal tesztelnek
- Mennyi idot varnak ket teszt kozott (!)
- BIOS hogy van beallitva

Meg meg ki tudja mi, ami nem jutott hirtelen eszembe. Minden teszt, amit latsz, az ezek valamilyen kombinaciojanak koszonheti az eredmenyet. Igy lehet az, hogy amugy teljesen hiteles es valos tesztek azonos vasakra mas eredmenyt hoznak. Ahhoz, hogy egyertelmu legyen a dolog, sokkal nagyobb teljesitmenybeni kulonbseg kell.
Ami amugy nekunk fogyasztoknak jo, mert innentol kezdve annyi az egesz, hogy melyik olcsobb (platformszinten!), azt kell venni es kesz. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#264) Alogonomus válasza opr (#263) üzenetére


Alogonomus
őstag

A memória paraméterei adott esetben annyira nem is annyira kicsit számítanak.

(#265) komi77 válasza opr (#263) üzenetére


komi77
senior tag

Az utolsô gondolatod - a platform szinten olcsóbb ajánlott - amit én is javasolok újabban. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#266) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Erősek lettek az új Intelek meg kell hagyni. Bár alapból inkább AMD párti vagyok.

Viszont egyik fél platformja sem váltja ki bennem azt az érzést, hogy húúú de nagyon kellene.
Az árak az egekben (én főleg az alaplapok árával nem tudok megbarátkozni) a hőmérsékletek és fogyasztási adatok is az egekben.

30 éve építek PC-ket (magamnak és másoknak is) de nem vagyok lenyűgözve.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#267) Sirus86 válasza Hun'reeth (#266) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog (1)

Én is egyetértek veled. Én pl olyan Intel v. AMD gépet keresnék, ami hasonló, mint egy M1 chip. Passzív, szuperül megy minden átlag user igényekre elég. És az áramszámlámat is kordában tartja. Pl most kaptam egy új Zbook Studiot, amit 150W-os töltővel jött. Kicsit gyorsabb, mint a Macbook Airem, de kell a workstation,mert hypervzek. Na ezt passzívban, értelmezehtő teljesítménnyel szívesen látnám, nem, mint ezt az áramzabáló dögöt, amit kaptam. (Németországban élek, 47 cent az áram kWh és 16 Euró a rendelkezésre állási díj)

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#268) Dr. Akula válasza Sirus86 (#267) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hozzáraksz még 3 centet és...


:D

Neked egy notebook belsős gép kéne, régen divat volt (mint a passzív bordás IONITX, csak egyel komolyabb hardverrel), ma már nem látok hasonlókat. Aztán pár éve még ment az hogy volt 35W-os asztali proci, és azzal gépet építeni, hát nem tudom ma még divat-e 120W alá menni. Most láttam legújabb NAS-ban, Alder Lake Pentium 45W, és ezt már oda szánják, ahol eddig a 15W-osak mentek. Vegyél inkább egy minőségi notit, ami bírja a folyamatos használatot, +dokkoló +monitor. Thinkpad, Latitude, ilyesmi. De ha VGA-ból nem elég az integrált, ezzel is hamar túlmész a 150W-on.

(#269) E.Kaufmann válasza Dr. Akula (#268) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A 6000-es sorozatú AMD mobilprocik nem lennének ideálisak neki? Ahogy néztem youtube videókat pont jó kompromisszum a mobil ZEN3 és az asztali ZEN4 között.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#270) Dr. Akula válasza E.Kaufmann (#269) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Gyanítom azok is alaplapra forrasztva kaphatók csak, mint az inteles társaik. Alder Lakeből van miniITX deszkára forrasztott, de a cikk szerint csak Kínában. Az aprón van 2 NAS szintű processzoros deszka (meg 1 Kína only valami), aztán a 10 éves procik zárják a sort. Eltűnt ez is, mint a 2.5".

(#271) E.Kaufmann válasza Dr. Akula (#270) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Laptopban gondoltam, mert én is látom, siralmas az ITX piac, pláne az integrált CPU-s :(

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#272) Dr. Akula válasza E.Kaufmann (#271) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Abban bármi jó, mindegy hogy Intel vagy AMD. A VGA fogja vinni a nagy fogyasztást, ha az is kell bele.

(#273) vrob


vrob
aktív tag

Nem veszitek észre, de már fordítva ültök a lovon.
Abból számoltok várható fogyasztást hogy mekkora a tápegység meg hogy van-e dVGA meg mekkora a TDP?
Ezek magukban az ég világon semmit nem jelentenek. Semmi köze hozzá mennyi lesz a villanyszámla.

Ezek csak határok ameddig el lehet menni.
A mai gépek nem porszívók fix fogyasztással.

Attól, hogy a NAS-ban 46Watt TDP értékű a proci, még nem jelenti hogy egy fikarcnyival is többet fog fogyasztani az adott feladatra.
Max azt lehet rá mondani, hogy OverKill volt belerakni.

Nyilván, ha már ott van a dVGA és a proci a magas TDP/Pl2 értékkel az asztali gépben/notebookban és valaki ezt meg is küldi rendesen, az fogyasztani is fog
De ez egy tudatos választás.
Mi mint felhasználók döntjük el, hogy hangos, áramzabáló dögöt vagy passzív báránykát akarunk éppen az adott pillanatban. Ez a jó a PC-ben.

(#274) con_di_B


con_di_B
tag

Amúgy ha már a jelek szerint egész jól be sikerült ciccantani a szoftveres környezetet a heterogén designra, akkor az még nem világos, hogy miért kell egynél több P mag? Ha valami egy szálas, akkor 4 P maggal se fog tudni mit kezdeni, ha meg sikerült rendesen skálázni akkor több E maggal messzebbre jutna, nem?

(#275) opr válasza con_di_B (#274) üzenetére


opr
veterán

És mi van akkor, ha valami 40 szálas, de ebből mondjuk 6 olyan, hogy a világ minden ereje se elég neki, mondjuk 20 olyan, hogy folyamatosan aktív ugyan, de azért annyira nem zabálja az eróforrást (audio, raklap networking, telemetria, stb), a többi meg olyan, hogy gyakorlatilag egy gyorsabb kezű csóka lefuttatja egy abakuszon is.

Merthogy a játékok nagy része ilyen. Sőt, nagyon speciális eseteket kivéve (encode, compile, render, stb) a többszálú programok 99%-a ilyen.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#276) Abu85 válasza con_di_B (#274) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Meteor Lake incoming -2 P-mag, de több E-mag. :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#277) Dr. Akula válasza vrob (#273) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Van benne igazság is (hogy nem a maximális fogyasztáson pörög mindig a gép), de nem veszed figyelembe, hogy a teljesítmény / fogyasztás nem lineáris függvény. Az én VGA-m (3090) pl. a semmit is jóval több áramból tudja csinálni mint egy IGP. Ha megnézed a cikkbeli üresjárati fogyasztásokat, annyiból egy notebook már dolgozik is, ezek meg csak pihengetnek.

(#278) Alaaf Pi válasza con_di_B (#274) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Azért általában elég kevesen használnak csak egyféle programot nonstop, így lehet más munkák meg lassabbak lennének a sok kicsi, lassú magon.
PL CAD + FEA/CFD. Vagy néha egy kis szim., máskor multi, harmadszor CIV & co. majd lövölde,open space csatangolós game...

(#279) vrob válasza Dr. Akula (#277) üzenetére


vrob
aktív tag

Az üresjárati fogyasztás már más téma, de érdekes egyébként.
A csatolt eredményekhez tegyük hozzá, tipikusan csúcs felszereltségű tuning alaplapokban csúcs procik ültek. Visszaolvasva az 5600G tesztet, ott alaplap váltás is volt az IGP-s eredménynél. Elég nagy is volt a változás.
Szerencsére van itthon IGP-s összeállításom, majd megnézem én is.

Plusz ami rondítja az eredményeket, hogy az alaplapgyártók egy kategórián felül már figyelmen kívül hagyják a gyári beállításokat. Simán unlimitedre raknak mindent. Érdemes kézzel beállítani a gyári vagy a célnak megfelelő korlátokat.

(#280) Tüzi

Most, hogy kb öt euró az összes halflife steamen, elbír velük?!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#281) Chibass


Chibass
tag

Az USB 4 nélküli 250 ezer forintos alaplapért nem nagyon fáj a szívem.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#282) kreestuff


kreestuff
csendes tag

Miért nincs a táblázatban a 7950x? Nem merték mellétenni?

Quake 3 forever!

(#283) Robitrix válasza Dr. Akula (#205) üzenetére


Robitrix
senior tag

Amúgy tökéletesen egyet értünk a 32 szálat használó 13900 igazi ellenfele nem a amd 12/24-es 7900X-e, hanem a 7950X a 16 mag 32 szállal. Mint ahogy az is egyértelmű, hogy aki képes venni magának 32 szálas procit, az valami munkára veszi, ami kihasználja a lehetséges magokat és szálakat. Értelmes ember játék miatt nem vesz 24-32 szálas CPU-kat mert full felesleges pénz kidobás. Játékra bőven elegek a 6/12 vagy 8/16-os CPU-k Annál erősebb CPU csak játékra felesleges pénzkidobás... Alapvetően a az AMD erősebb össz teljesítményben. Amellett valamivel olcsóbb is. Persze, aki kiad 620-660 dollárt egy CPU-ra annál 40 dollár nem oszt vagy szoroz már igazán. Aztán az is kérdés tényleg mit akar futattni a CPU-n az ember. Tény, hogy az Intel P magja erősebb, mint az AMD egy magjának teljesítménye. Persze ott a kérdés, hogy ha van valakink 32 szálas procija, akkor mennyire akarna rajta 2-4 programágat használó programokkal dolgozni. A dolog olyan, mintha valaki az egy köbméter földet a 50 tonnás bánya dömperrel hurcolássza feleslegesen. A hibrid Intel procinál viszont mikor meg van hajtva a CPU már optimálisan képbe jön az E magok rosszabb teljesítménye, ami ront az összteljesítményen. Szóval mindenre tökéletes proci nem létezik. hogy mikor mi az optimális attól függ, hogy mit akar vele megcsinálni valaki.

(#284) tibcsi0407 válasza Robitrix (#283) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem több professzionális programom van, ami csak 1-2 szálat használ. Sajnos nem ritka az ilyesmi ezek között sem. Egy-egy játék jobb motort kapott, mint ezek a programok. :DDD
Mikor a 3950X-ről a 12900k-ra váltottam, akkor brutálisan éreztem a különbséget az 1 szálas teljesítmény miatt. Nyilván a Zen4 és a Raptor között azért nincs akkor különbség 1 szálon, leginkább az a fontos, hogy ki melyik felhasználási módot preferálja. CAD programoknál, végeselemes számításoknál még mindig az Intelnek áll a zászló. [link]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#285) Kaci84


Kaci84
őstag

13600KF + MSI Z690 Torpedo DDR5 + Kingston 5200 CL36 1x16 + Arctic 34 esport duo

OC: Auton hagyva, all core P mag: 5100MHz + E mag 3900MHz Voltage Manual 1.14V

Cinebench R23 Multi 24100 pont hőfok MAX: 81C°

Úgy látom ez az optimális vége. Így nem kell agyon feszelni és nem kell méregdrága hűtő. Ez így tapasztalatom szerint játékstabilnak tekinthető. Játék alatt még ennyi hőfok se lesz.

[ Szerkesztve ]

(#286) hokuszpk válasza Kaci84 (#285) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ezt talan ide.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#287) andromedae


andromedae
tag

Nos, nekem augusztus óta nem sikerült összerakni az új DDR5-ös munkagépemet... Már kételkedek hogy van-e egyáltalán működő DDR5-ös gép és annyira hibás ez az új technológia. De bízok benne hogy lehetséges és nem vertek át mindenkit a gyártók...

Augusztus óta és elég durva hogy össze vissza cipelem, ezt a 20 kg-os gépet, ki be rakatom az alaplapot, procit, szerelgetés, újrapasztázás...eladva pár cucc kissé olcsóbban mint a vételár, ami már 2 millió ftba került összesen nekem.

Corsair 5000D ház
5db Thermaltake ToughFan 12 Turbo High Static
Corsair HX1200, 80 PLUS Platinum
Western Digital WD Gold 16TB (7200rpm 512MB SATA3 WD161KRYZ)
Samsung 980 PRO with Heatsink 1TB M.2 PCIe 4.0 NVMe SSD (MZ-V8P1T0CW)
ASUS GeForce RTX 3070 Ti 8GB DDR6X OC (ROG-STRIX-RTX3070TI-O8G-GAMING)

Ezeket cserélnem kellett:

Corsair iCUE H150i Elite Capellix, cserélve erre: NZXT Kraken X73 RGB 360mm

Kingston FURY 64GB 4 x 16GB DDR5 6000 Mhz (2x KF560C40BBK2-32), cserélve: Kingston Fury Beast RGB DDR5 64GB 5600MHz C40 (KF556C40BBAK2-64), majd cserélve megint egy ugyanilyenre: Kingston Fury Beast RGB DDR5 64GB 5600MHz C40 (KF556C40BBAK2-64)

Intel Core i9-12900KF, cserélve: i9-13900KF

ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI (xmp 6400-ig), cserélve: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI (xmp 7800-ig)

Először a Corsair vízhűtő volt rossz, mert nem működött a vízpumpa, úgy zúgott a gép mint egy forma 1-es autó, ezt cseréltem Krakenre, a Corsair háznál az egyik ventielosztót is meg kellett forrasztani. Majd ezzel együtt 4 kit memóriamodulból 3 hibás volt amit rendeltem ezen idő alatt, a 2 kit Kingston 2x16GB 6000-ből az egyik hibás volt, és Kingston RGB 2x32GB 5600 is hibás volt, 10 ezer hiba 25 perc alatt memteszten. 4 modul, 4x16gb csak 4000-rel volt képes menni, tehát még az alap 4800 at sem tudták együtt, csak kettesével mentek 4800-an. Utána néztem és tényleg 4 modul esetén a sebesség visszacsökken, tehát értelmetlen 4 modult belerakni az alaplapba, és sajnos az alaplap támogatási listája nem túl bő főleg 64gb esetén, és főleg nem is sok akad ami kapható ebből.

De az az érzésem hogy ez a ram sebesség egy átverés, pár % a gyorsulás, a gyártók dupla annyit kérnek el a gyorsabb ramokért ami olyan mint a szerencsejáték, kifizeted az extra pénzt és nincs garancia hogy működik is. Vagy működik vagy nem.

Ezenkívül az előző Asus Z690-es alaplap is hibás volt, kb 20-25 másodperc feketeség mire feljött a BIOS kép minden indulásnál, XMP egyáltalán nem működött, ha bekapcsoltam akkor boot loop, feketeség, szenvedés, kékhalálozó Windows indulásnál vagy betöltés után rövid idővel. Majd 1,5 hónap javítás után az Asus szervízből visszajőve a futár csak úgy elhagyta... (és rámmaradt egy i9-12900KF proci amit majd el kell adjak ami amúgy tuti jó mert a szervíz bevizsgálta, mint kizárjak minden hiba lehetőséget).

Szóval végül rendeltem egy z790-es lapot i9-13900KF-el mert itt már 5600 a támogatott sebesség ami nem számíthat tuningnak. Nos újból Kingston RGB 2x32GB 5600 rendeltem, és a gép minden teszten kékhalálozott megint (prime95, cinebench, 3dmarkt) és a bios memteszt dobta a hibákat, 6000 hiba után ki is fagyott az is. De egy másik DDR5-öt berakva (2x16gb 6400) már ment a gép, így kiderült hogy ez esetben csak a ram a hibás, ugyanaz a termék ami már egyszer hibás volt, dehát szinte alig lehet kapni 64gb-ot ehhez a konfighoz, nincs nagy választék. Szóval most ott tartok hogy ismét várok mire beérkezik a cserememóra, amiből remélem a 3.dik már jó lesz...

[ Szerkesztve ]

(#288) tibcsi0407 válasza andromedae (#287) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A probléma onnan indul, hogy 64-et akarsz XMP sebességen futtatni. Nem lehetetlen, de nem fog menni out of the box.
Ha utánajártál volna jobban, akkor nem erőltetnéd. Nézd meg az alaplapod QVL-jét 64 GB RAM-ra.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#289) Chaser válasza andromedae (#287) üzenetére


Chaser
titán

te ebbe erősen belenyúltál
milyen jellegű munkához kell a gép? van aminél kb semmit nem számít a memória sebessége, csak sok kell belőle
én 20e ft-os lapba raktam 2x32gb 3200-es c16 ramot amit felpöccintettem 3600-ra, oszt' kész
nem ismerem a ddr5 lelkivilágát, de ddr4-nél a cpu imc-je a mérvadó, lapra kb mindegy mit írnak
4 modulnál nem mindegy a topológia, de nekem a "rosszabbikkal" sem volt gondom mikor 4 modulom volt
intel ezt adja meg a 13900kf-nél:
Up to DDR5 5600 MT/s
tehát ez az elméleti maximális sebesség, lehet 4 modulnál már nem megy
szerintem nézz be a topikjába, majd segítenek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#290) snecy20 válasza andromedae (#287) üzenetére


snecy20
veterán

Van egy olyan gyanúm, hogy nem az alkatrészekben volt a hiba. :N

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#291) andromedae válasza tibcsi0407 (#288) üzenetére


andromedae
tag

Az eddig vásárolt ramok természetesen benne vannak az alaplapi QVL listában 64-ként. De az egyik 2x16gb kit is hibás volt.

(#292) andromedae válasza snecy20 (#290) üzenetére


andromedae
tag

Garanciálisan cseréltek több alkatrészt, és pc-s szakembernél is volt...

(#293) andromedae válasza Chaser (#289) üzenetére


andromedae
tag

3d munkára. Van hogy a 32gb is elfogy. Bár most 32GB 1866-os DDR3 van a régi gépemben.
Mindenképpen csak két modult fogok berakni a korlát miatt.

[ Szerkesztve ]

(#294) tibcsi0407 válasza andromedae (#291) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sajnos az sem garancia, lehet kézzel kell beállítani a feszültségeket. A helyi topikban nincs ilyen tulaj szerintem, de OCN-en kapsz segítséget. Ott most van, aki a 7400-at is elérte 64-gyel.
Én egyébként vígan Teklázok 32-vel.

https://utdetailing.hu/

(#295) Chaser válasza andromedae (#293) üzenetére


Chaser
titán

így nem tudom számít-e a sebesség, de te meg tudod nézni adott sw-nél
ha nem számít én nem vacakolnék, valami jól bevált ddr4 lap és ram
mondtam neked 2x32gb volt 20e ft-os lapban, és ment minden ahogy kell
nem néztem qvl-t, crucial b-die chipes ramok voltak azt meg a zen szereti

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#296) tibcsi0407 válasza Chaser (#295) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Minden a B-die-t szereti DDR4-ből, de hogy jön ide a ZEN? Teljesen máshogy viselkedik a két CPU

https://utdetailing.hu/

(#297) Chaser válasza tibcsi0407 (#296) üzenetére


Chaser
titán

nyilván intelből is van lap/cpu aminél nem gond 2x32gb ddr4 - biztos van ddr5 is, de a fentiek miatt nem erőltetném részemről -
ha nem kell gyors ram felesleges ddr5-tel szenvedni, ezért hoztam fel példának

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#298) tibcsi0407 válasza Chaser (#297) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Elég összetett, de járható a 64 GB, 6400-on szinte minden esetben be lehet röffenteni, fölötte már komoly játék kell hozzá, de nem lehetetlen. Viszont a 6400 sem lesz out of the box.
Ha nagy adatátviteli sebességre van szüksége, akkor sokkal jobb a DDR5, ha a latency a fontos, akkor picivel még mindig jobb a 4 Intelnél. Ugye AMD-nél eleve magasak a késleltetések mind a DDR4, mind a DDR5 esetén hála a fabric-nak..

https://utdetailing.hu/

(#299) Chaser válasza tibcsi0407 (#298) üzenetére


Chaser
titán

render sw-ek általában nem profitálnak gyorsabb ramból, a vágó sw-ek sem, ezért kérdeztem milyen jellegű munka
mikor néztem mit vegyek a resolvánál annyit írtak mindegy milyen, csak sok legyen : )
tehát ha nem fontos a sw-nek a sebesség én nem vackolnék vele, mármint ddr5-tel
nekem mázlim volt amd-nél a ramokkal is, ez a 2x32 crucial is szépet futott még 3100 mellett is kicsit meghajtva, a 4x8 meg 3600 14-17-14-14-14 is ment 3600-on
no mindegy, a gazdi eldönti merre tovább, az ő lova : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#300) tibcsi0407 válasza Chaser (#299) üzenetére


tibcsi0407
félisten

3D munka nem csak render lehet, hanem tervezés is. Nekem ott jól jön a sávszélesség.

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.