Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 3L1T3


3L1T3
addikt

:C

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2) .mf


.mf
veterán

Szép és jó meg minden, de xx700 azaz már a felső középkategóriában is 220-230k-s proci, 250-260k-s lap, videókártyákról inkább ne is beszéljünk. Ez már rég nem az a széles néprétegek számára elérhető szint, ami még (jó)pár éve a számtech volt. Aztán panaszkodnak, hogy csökken a kereslet...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) kisharsany


kisharsany
tag

250 ezer Ft-ból 8 éjszakát nyaraltunk Kranjska Gorában és ebben az összes költségünk benne volt üzemanyaggal, éttermekkel, belépőkkel.
Ez meg 370 ezer és csak egy processzor, meg gondolom egy instant kuka gyári hűtő. Nevetséges. Akkor sem lenne semmi értelme, ha 24 órában a CERN-nek számolna.

(#4) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ez az! Köszi :R , át kell olvasnom!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) Sirus86 válasza kisharsany (#3) üzenetére


Sirus86
tag

Írtam PM-et. Azt hiszem megnézem ezt a helyet én is élőben. Még Magyarországnál is olcsóbbnak tűnik így,

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#6) snecy20 válasza kisharsany (#3) üzenetére


snecy20
veterán

Ezt viszont használhatod életed végéig, nem csak 8 napig. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7) Duree


Duree
veterán

Sajnos elszabadultak az árak, lap proci,vga kártyábol egy jobb és máris 1 milla, erre kevés embernek van pénze. Tehát a fejlesztés elnapolva.

duree54

(#8) komi77


komi77
senior tag

Köszi a tesztet. :C
Amd fanként nem volt jó látni, hogy megint folytatódik a követés, kullogás a soha be nem érhető felé. Árban és fogyasztásban kicsit jobb a piros, de ott is magas minden - úgyhogy hagyjuk. Szerintem nagyon jól sikerültek ezek a procik - árak, fogyasztás nélkül mondom. Ha még a gyártás-technológia is olyan "fejlett" lenne mint piroséknál, ki tudja hol tartana az Intel 5nm-en :F . Feladták a leckét Amd-nek az biztos. Ez van.

Szegény ember kézzel nőz.

(#9) kisharsany válasza snecy20 (#6) üzenetére


kisharsany
tag

Vagy ameddig be nem krepál alatta az alaplap, memória, videokártya, etc. Ezeket inkább gyorsan elfelejtenéd, az utazásokra meg szívesen gondolsz vissza évekkel később is.

(#10) Ajándékok válasza komi77 (#8) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Nézz utána kicsit jobban.
Ne az Abu féle AMD propagandát szajkózd!
A rendszer fogyasztás táblázat szerint az i9-13900k idle-ben, videó lejátszás közben és játék alatt is kevesebbet fogyaszt, mint a 7900x. Még a 7900x eco-nál kevesebbet fogyaszt mind a 3 esetben. CSAK Aida alatt fogyaszt többet.
Ebből a cikk író le is vonja a végkövetkeztetést: "Mindez azt jelenti, hogy az új Intel processzorok teljesítmény/fogyasztás aránya nem igazán jó, a Zen 4 még normál, tehát nem Eco beállítások mellett is jobb ebben."
Végül is... lehet, hogy igaza van. A számítógépét mindenki nagyrészt CSAK Aida futtatásra használja. :W

A fogyasztást miért pont vulkan-t használó játék alatt méritek. Az a leggyakoribb?

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#11) adamssss


adamssss
veterán

Par ev alatt ledolgozta a hatranyat az intel. Az amd-nek most marad az arverseny mert mind teljesitmenyben mind fogyasztasban most jobbak a kekek. De ez nekunk csak jo.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#12) komi77 válasza Ajándékok (#10) üzenetére


komi77
senior tag

Huhh ez kicsit durva volt. Nem szajkózom senki véleményét. Főleg úgy nem, hogy pont az a véleményem mint a Tiéd. Intel jó lett és komolyan eltángálta Amd-t. Még a fogyasztások tekintetében sem rossz a helyzet Intel részére. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#13) E.Kaufmann válasza komi77 (#8) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem sírni kell, örülni, van konkurencia, mehet tovább az ár (mondjuk ez mostanában kevésbé) és fejlesztés verseny. Annyit nem javítottak amúgy, hogy a Zen4-et most ki kéne dobni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14) GalaHU


GalaHU
őstag

De hogy még mindig 2080ti-vel kell tesztelni… :(

Ezeknek a prociknak minimum a 30-as szériának kellene húzni a talpalávalót, de méginkább egy 4090-esnek…

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#15) snecy20 válasza kisharsany (#9) üzenetére


snecy20
veterán

Én speciel a tech / IT cuccokat mindig többre értékeltem a külföldi nyaralásoknál, dehát van ilyen, mindenki máshogy van bekötve. :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16) 3L1T3 válasza kisharsany (#9) üzenetére


3L1T3
addikt

Egyre több az ilyen hozzászólás, de engedjük már meg egymásnak, hogy mindenki arra költse és abba lelje a boldogságát amibe szeretné.

A te hozzászólásod is engedve lett pedig van aki arra nem kíváncsi vagy azt tartja feleslegesnek.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#17) opr


opr
veterán

Nah, vegre itt a teszt, ez is szepen megmutatta, hogy most az intel vegre nagyon osszekapta magat, rendesen el van picsazva az AMD. Platformszinten pedig konkretan az van, hogy nincs olyan AMD, amit ajanlani lehet a jelen generaciobol. Plane, hogy ebben a tesztben ugyan nem szerepel, de az i5-13600k az valami burtalis ajanlat lett, minden szempontbol. Teljesitmeny, fogyasztas, ar onmagaban es DDR4-el platformszinten is. Szvsz ugyanolyan szinten fogjuk emlegetni, mint par masik legendas tarsat (pl A64 3200, i7-2700, r5-3600, stb), ami jo aron volt, jokor, es nagyon sokaig tudtad hasznalni minimalis kompromisszumokkal.

Ami viszont meg jobb hir, az az, hogy vegre lehet megint a verseny. Ok, kotelezo DDR5 miatt az AMD kb akkor se lenne versenykepes, ha ingyen adna a procijait, olyan felara van szegeny DDR5-nek, de jovore ez remelhetoleg rendezodik, utana plane, ami azt jelenti, amire a zen2 ota hiaba varunk: ARVERSENYT. Vegre!
Legalabbis erosen remelem... :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) E.Kaufmann válasza snecy20 (#15) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ez idővel és élethelyzettel is változik. A környéken nem volt nagyobb kocka nálam, de mostanában meg úgy tele volt a bakkkkkkkkkancs mindennel, hogy inkább kocsit béreltem és vezettem, hogy elmehessünk itthonról egy hétre a tengerpartra.

PS:
Megérte

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19) snecy20 válasza opr (#17) üzenetére


snecy20
veterán

Árverseny az amúgy van, csak felfelé és nem lefelé. ;] :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20) opr válasza snecy20 (#19) üzenetére


opr
veterán

Jogos, jogos... :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) gulupeti


gulupeti
senior tag

Érdekesek ezek a fogyasztási adatok. :U Néhány tesztet megnéztem már a neten és ott nem igazán ezt láttam. Alkalmazások alatt áltagosan kb. 50%-kal, míg játékok alatt kb. 40%-kal többet fogyasztott a 13900k, mint a 7900X.

(#22) Gave válasza Duree (#7) üzenetére


Gave
addikt

Most próbálnak túladni a készleteken amit a hyánnyal™ sikerült felhalmozni.

Sokkal jobb dealnek néz ki egy "friss" 4 éves konfig, ha 1/3 áron megy.

..szvsz

(#23) E.Kaufmann válasza gulupeti (#21) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Laptopban akkus idő miatt ez fontos lenne, de szerintem asztali gépben max akkor számít ha egy cégnél még a titkárnő Gizi is i9-es szintű gépet kell, hogy kapjon. Még mindig nagyobb gond a GPU.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24) 1dude válasza adamssss (#11) üzenetére


1dude
aktív tag

A ki adja drágábban árverseny? :DDD
Még versenyeznek kicsit a fejlesztésekkel is és mehetsz fél millióért i3 -at venni ;]

(#25) Csandi válasza kisharsany (#3) üzenetére


Csandi
őstag

Ugyan ilyen procit sem fogok venni, de engem nem érdekel az a hely amit írtál, tehát azért sem adnék 250-et. Fölösleges összehaosnlítás.

(#26) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Azért azt megnéztem volna, hogy egy úgymond ECO módban(140W/125W/95W) mit mentek volna ezek az intel procik, sokkal reálisabb képet kapnánk a teljesítményükről, mint így úgymond "zaba" módban.

Az a 16PCIe sáv mindennek is, hát igen karcsú.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#27) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Köszi a tesztet! :R
Annyit tennék hozzá, hogy a képet még árnyalja a 7950X hiánya és én még oda tettem volna a korábbi gen. 5800X3D-t is. Nem néztem utána, hogy ezek hogyan viszonyulnak a 13. gen-hez.

Mondjuk az árak és a fogyasztások alapján ismét meggyőztem magam, hogy a 10900 marad még jó pár évig, az tuti.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) Abu85 válasza tibaimp (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

7950X később lesz, 5800X3D kérdőjeles.

#11 adamssss : Fogyasztásban sajnos nagyon nem. Az a Raptor Lake gyenge pontja, ebben versenyképtelen. Viszont legalább a teljesítménye jó. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) nkmedve válasza Robi BALBOA (#26) üzenetére


nkmedve
őstag

Én végeztem néhány CB23 Multi tesztet 13700KF-el. Nem pont azokon a szinteken amiket írtál, de nagyjából látszik, hogy mennyire befolyásolja a PL a teljesítményt:
Azt megjegyzem, hogy a teszt DDR4-3600 CL18 mellett készült, nem tudom ha az bármit is befolyásol CB esetén. Még az is látszik, hogy 200W fölött már komoly throttling-gondok vannak (egyelőre egy mezei Noctua NH-U12S hűti 2 ventivel), így azoknak az eredményeknek nem tulajdonítanék nagy jelentősséget.

Összességében azt mondanám, hogy 95-125W körül már elég hatékony, miközben a teljesítmény nagy része is megmarad. Nem éppen Zen4 szint, de nincs nagyon távol. Nálam jelenleg 155W-ra van állítva a PL1 és PL2 is, így jól hűthető és még bőven elég erős is.

[ Szerkesztve ]

(#30) tibaimp válasza Abu85 (#28) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, köszi az infót! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) macilaci78 válasza Duree (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez így van már egy pár éve. Egy komolyabb fejlesztés platformváltással járna nálam is egy ideje, 500k-1m összeget kéne gépre költeni. Ehelyett a 8 giga ramból lett 16, maradt a 1050 Ti, meg egy a legerősebb proci, ami a deszkába belemegy 45W alatt (hűtés) 35k-ért. FHD-ban alacsony beállításokkal megvan a 30 fps így is.
Olcsóbb az igényeket igazítani a lehetőségekhez és időmilliomos sem vagyok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#32) adamssss válasza Abu85 (#28) üzenetére


adamssss
veterán

Igen elnezest felre neztem, ott meg tenyleg van kb 30 szazalek elonye az AMD-nek.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#33) Robi BALBOA válasza nkmedve (#29) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ez igen hasznos és beszédes.
Köszönöm! :R

Igen, lászik, hogy 95W alatt kezd bezuhanni, és az optimális fogyasztás/teljesítmény arány az ilyen 110-170W körül van, itt igen-igen jól skálázódik.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#34) kukulec


kukulec
őstag

jövőre vennék új gépet, de a procik árai irreálisak. az alaplapoké, meg a memóriáké is. amennyire elveteműltnek tűnt az m1 előtti időkben apple gépet venni, jövőre vélhetően azt veszek. ez így munkára egyeseknek megéri, de összességében fogalmam sincs kire céloznak a gyártók.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#35) Alogonomus válasza .mf (#2) üzenetére


Alogonomus
őstag

Egyáltalán nem létszükséglet egy Zen 4 vagy Raptor Lake. Játékokban majdnem ugyanazt nyújtja egy 160k-s 5800X3D, 50k-s B550 vagy 70-80k-s X570, plusz 60k-s 32GB DDR4-3600 kit.

(#36) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Eddig a grafikonig bírtam nézni a cikket.

A pirosak miért ott vannak ahol?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#37) TheSaint válasza kukulec (#34) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Pont ezen agyaltam a teszt olvasása alatt, előbb veszek almás gépet a következő váltásnál, mint ezekre egy huncut forintot is pazaroljak... Ez még munkára is kinek/hogy éri meg? Akinek ilyen teljesítmények kellenek az már régen valami felhős/server megoldást használ, munkaállomást ilyen ár/fogyasztás mutatókkal nehezen tudok elképzelni, igen szűk réteg... csak a tényleg HC gamereknek lesz ez jó, nekik minden mindegy.
Ugyanez vonatkozik már lassan a középkategóriára is, értelmezhetetlen mutatókkal rendelkeznek az új generációk...

(#38) Neck válasza opr (#17) üzenetére


Neck
veterán

Az árverseny csak papíron létezik, amíg a best buy "néptermék" proci (i5-13600k) is 170-180 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#39) opr válasza Neck (#38) üzenetére


opr
veterán

A forintos arakra csak annyit tudok mondani, hogy "kinek mit intezett a kormanya"... :U
Dollarban, euroban, fontban, de gyakorlatilag barmi masban ~10%-ot emelkedtek az arak, az meg kb egyezik az inflacioval.

Nem is olyan reg a 330 euros proci 100kHUF alatt lett volna.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#40) Chiller válasza Alogonomus (#35) üzenetére


Chiller
őstag

Pontosan. Itt a lényeg. Ezek a procik csak a csilliárdosoknak vagy a maxmaxot keresőknek való.

Játékra még mindig a VGA a lényeg, amit felad az ember 5-10%-ot a CPU-n + RAM-on + alaplapon, azon az áron akár 50%-al erősebb VGA-t vehet.

Ettől függetlenül tényleg durva árak vannak, de hát volt anno 1000 dolláros proci is, mindkét oldalon... reméljük minél előbb visszaállnak az árak a pár évvel ezelőtti kellemesebb viszonyokra.

[ Szerkesztve ]

(#41) tibaimp válasza ledgeri (#36) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem értem a kérdést! Mi a baj azzal a grafikonnal?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#42) Duree válasza macilaci78 (#31) üzenetére


Duree
veterán

Igazad van , muszáj megalkudni. Ahogy látom ez nem nagyon fog változni az árak az egekben.

duree54

(#43) Duree válasza Gave (#22) üzenetére


Duree
veterán

Maximálisan igazad van.

duree54

(#44) #52931072


#52931072
törölt tag

Most komolyan azon megy az örömködés, hogy a zintel 24 meg 32 maggal lenyomta
az amd 8 és 16 magosait? Amellett drágábban, de valszeg minimális haszonnal és csilliárd dollár elégetésével érte el mindezt. Vagy ez senkinek nem tűnt fel? A jelen platform pont ugyanolyan drága és kíváncsi leszek mit produkál egy óccó ddr4-es lapban, ha lesz olyan.
Komolyan agyatlan adok-kapokba megy át ez a fejlesztés. Erre majd reagálhatna az amd: “jóvvan basszatok rá még nyócat, had szójjon”.

[ Szerkesztve ]

(#45) gulupeti válasza opr (#39) üzenetére


gulupeti
senior tag

Nem rég volt? kb. 15 éve fért volna bele. :D

(#46) E.Kaufmann válasza #52931072 (#44) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem olyan könnyű manapság nagyot villantani, kellene valami nagyon új technika. Amíg nem jön valami nagyon új gyártástechnológia, vagy röptében nem lehet átstrukturálni egy CPU-t adott feladatokhoz, addig nem könnyű.
Az alma ügyesen optimalizált, meg saját OS-sel picivel könnyebb dolga van.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#47) Frozen válasza komi77 (#8) üzenetére


Frozen
őstag

En ezt egy ideje mondom,hogy technologia hatterben ahogy le vannak maradva ahoz kepest a teljesítményben utik verik a konkurenciat. Amint lejebb fognak menni a technolgia fejlodesben ugy fognak sokat gyorsulni meg hiszen majd elvezik a kevesebb fogyasztast a kevesebb hotermelest es meg par dolgot amivel a kisebb csíkszéleség jár. ( a konkurencia befutott a zen 2 es cpu val es azota reszeltek nekik)

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#48) Semplar válasza E.Kaufmann (#46) üzenetére


Semplar
őstag

Jók lesznek ezek napelemmel a Dubai homokbuckák közé. ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#49) Perillustris válasza Chiller (#40) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nem csak a játékból áll a világ. Ha dolgozol is a géppel, akkor egy nettó 170 ezres CPU itthon sem extrém árú, hát még a hanyatló nyugaton (410EUR).

Perillustris

(#50) #52931072 válasza E.Kaufmann (#46) üzenetére


#52931072
törölt tag

Igen, nekem is az az érzésem, hogy elérték a gödörben az alapkőzetet és most már a gödröt szélesítik.
Eszetlen termék eszetlen áron, főleg az i9, gondolom bukik vagy 200 dodót minden darabon a zintel, de belefér, csak a konkurencia legyen eltaposva. Kétszereplős piacon nem lesz igazi árverseny, pláne ha az egyik a piacvezető.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.