Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Quake Champions

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-13 15:57:37

LOGOUT.hu

:::: Téma összefoglaló / lenyitható ::::

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) Vigilante válasza Franklin (#2496) üzenetére


Vigilante
őstag

Egyszerűen nem is értettem, hogy miért vették ki a külön instagib-et!? De legalább amit elbasznak, azt jóváteszik. ;)

Synthwave: Abszolút megéri felrakni, nekem spec semmi bajom nincs vele a Win7-hez képest. :N

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#2502) rumkola válasza Synthwave (#2500) üzenetére


rumkola
veterán

Én kb. 4 hónapja nyomtam rá egy upgradet a nemtiszta win7 home-ra (még működik az ingyenes dolog és akitvált lesz szóval vírusos töréseket sem kell feltenni), és minden hiba nélkül megcsinálta. Azóta sincs semmi bajom vele, igaz nem is telepítgetek mindenféle bizbazbuzeráló programot.
Csináld meg, jó ez már, nem olyan mint 1 évvel ezelőtt...

(#2503) s.bala31


s.bala31
őstag

Üdv. Lenne valami ötlet hogyan lehetne csökkenteni a lagot? 30-55 ping-em van általában, mégis beszaggat. Nem hinném hogy hardver gondom lenne, netem 15 Mb esetleg ez kevés neki? Qlive simán fut.

[ Szerkesztve ]

(#2504) Synthwave válasza s.bala31 (#2503) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Úgy hallottam,a Saber Interactive lead programmert keres.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2505) s.bala31 válasza Synthwave (#2504) üzenetére


s.bala31
őstag

Ok, akkor marad a Qlive, úgy néz ki ez a Champions soha nem készül el. Bár ezzel a laggal kicsit visszajött a régi Q3-as fíling amikor 120-as pingem is volt:)

(#2506) frango13


frango13
aktív tag

Most megint felraktam a játékot megnézni mi változott. Instagibre voltam kíváncsi, mert mindig is szerettem. Hát azért ez elég nagy vicc. Miért hívják Instagibnek, ha nem az? Komolyan mondom olyan, mintha direkt akarnák elvenni a kedvem az egésztől... De legalább már stabilabban fut és jobban érezni az egészet. Az egérkezelés még mindig fura, de azért jobb, mint volt.

:)

(#2507) Franklin válasza frango13 (#2506) üzenetére


Franklin
addikt

Már hogy érted, hogy nem az? Mert lehet használni a képességeket?

Ez nekem sem tetszik, reméljük hamarosan jön olyan lehetőség, hogy le lehet tiltani.

(#2508) Vigilante válasza Franklin (#2507) üzenetére


Vigilante
őstag

A public custom game-nél sztem ez a probléma is meg lesz oldva. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#2509) frango13 válasza Franklin (#2507) üzenetére


frango13
aktív tag

Igen a képességek. Clutch nagyon gáz. Ellövöm és nincs kill? Instagib...
Jó persze majd custom gameben biztos ki lehet lőni, de azt ba..hatom. :D Quick matchben úgy is maradnak a skillek.
Azt meg vissza is vonom, hogy jól fut. Ugyan úgy meg-megakad. Gondolom a "prémium" szerverek... 50-es pinggel nem lehet rendesen játszani...Annó 110-120-as pinggel ET-t kompetitíven lehetett tolni. 10 évvel később meg 50-es pinggel fo.tos casualba nem lehet rendesen lőni. Fejlődik a technika... :)
Na de nem akarok nagyon károgni, csak megint elkeserít ez az egész, amit művelnek ezek. :( Pedig szeretném szeretni ezt a Quaket is, de így nem lehet.

:)

(#2510) Rickeffe válasza frango13 (#2509) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Akkor nem csak én éreztem furcsának. Sebzés volt de nem halt az ellen.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#2511) Franklin válasza Rickeffe (#2510) üzenetére


Franklin
addikt

Van egy pár mp-es időszak respawn után, amikor nem tudod sebezni az ellent, olyankor zöld színű a páncélja, nem arra gondoltok?

(#2512) frango13 válasza Franklin (#2511) üzenetére


frango13
aktív tag

Na van olyan is? Az mennyi idő? Skillek nélkül normális szerveren egész játszható lenne amúgy. Még megoldják, hogy ne csak rángatva lehessen RG-nal normálisan lőni és már jó is. :)

:)

(#2513) 5150 válasza SP!T (#2499) üzenetére


5150
aktív tag

Franken miatt kérdeztem. Még nem keztem hozzá, de a scroll bakja problémásnak a gyári egértest aljában :(

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#2514) frango13


frango13
aktív tag

Erre a stutteringre meg lagra van valami trükk vagy hack? Vagy egyáltalán mitől van? Látom, hogy másnak simán fut, akkor nálam miért ilyen f.s....?

:)

(#2515) Rickeffe válasza frango13 (#2514) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Csak tipp, de gondolom programozási "hiányosságok". Manapság kevés cég optimalizál, mert az pénz/idő. Úgy is az fog érte fizetni nagy valószínűséggel, aki a legújabb hardvert is megveszi, azon meg fut "nyers erőből".

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#2516) frango13 válasza Rickeffe (#2515) üzenetére


frango13
aktív tag

Ahogy a fórumot elnézem 1070, 1080 tulajok is panaszkodnak erre. Amúgy meg a nagy többségnek nincs 2-3000 dolláros gépe, úgyhogy elég rossz hozzáállás lenne a részükről.

:)

(#2517) Rickeffe válasza frango13 (#2516) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Lehet. De pl. az overwatchnak igencsak hasonló a követelménye, azt is kipóbáltam. Ott nincsenek ilyen lagok meg akadások.

Rickeffe

(#2518) dargelot válasza Rickeffe (#2517) üzenetére


dargelot
senior tag

Ez csak szervergond lehet, nem optimalizálás kérdése. Ha maga a játék motorja lenne ludas akkor fps dropp lenne, de ezzel ellentétben magas fps és jó ping melett vannak a gondok.
Egyébként módosított havok fizikát és egy új hibrid motor használ a game. Persze lehet, hogy házon belül jobb lett volna a doom motorját (id6) használni, mert azt támogat modokat, vulkant használ!!, stb.
Egy szó mint száz, itt biztosra veszem hogy szerver gondok vannak a játékkal.

(#2519) 5150


5150
aktív tag

Azzal lehet valamit kezdeni, hogy ne vágjon ki minden meccs után valami "xp gyűjtögető" felületre és kelljen rányomkodni újra a szerver keresésre, várni a csatlakozásra? Ez nekem új. Eddig az összes quakeben felmentem a szerverekre lenyomtuk a meccseket utána pályaszavazás és újabb meccs, vagy maradtunk ugyanazon a pályán és játszottunk. Idegesitő, hogy sok ideig kell várni mire végre talál szervert, aztán meccs után nem lehet skipelni ezt a pontgyűjtő baromságot, utána visszadob az alap felületre és kezdhetem elölről az egészet a várakozásokkal és legtöbbször egész más playerekhez dob be más szerverre, mint előtte.

Tudja valaki hogy lehet ezt orvosolni :F

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#2520) wjbhbdux válasza 5150 (#2519) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Manapság így működnek a játékok, ezzel nem tudsz mit kezdeni.

/s

(#2521) Synthwave válasza Rickeffe (#2515) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez még azon se megy normálisan. Öröm nézni, ahogy félmillió+ -os gépeken stutterelget és droppol a framerate.

Az optimalizálás meg baromság: ha már id, nézz meg egy DOOM (2016)-ot (vagy egy másik vegytiszta id Tech 6-ra épülő gémet, az új Wolfensteint). Reszponzív és öröm nézni, hogy milyen jól skálázódik az engine.

A külöbség az, hogy az ezeket programozók, a QC-t meg fánkzabáló, ZS-kategóriás junior developerek készítik.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2522) Synthwave válasza 5150 (#2519) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Persze.

Telepíts QL-t.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2523) Rickeffe válasza Synthwave (#2521) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Az eszmefuttatásod lényegét tekintve, nem pontosan értem miért írod, hogy baromság.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#2524) Synthwave válasza Rickeffe (#2523) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem az idő a probléma, hanem a dilettanizmus.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2525) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Van már valami lineup a QuakeCon duel-hez? Kik lesznek kint? Manapság kicsit le vagyok maradva Quake témában.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2526) edgR válasza .LnB (#2525) üzenetére


edgR
őstag

top 8 2v2 tdm-es csapat tagjai fognak játszani egy egyenes kieséses duel tornát, más nem lesz :(

(#2527) wjbhbdux válasza .LnB (#2525) üzenetére


wjbhbdux
veterán

1v1 gyík bo1 lesz aprópénz díjazással, idén a 2v2t nyomatják.

/s

(#2528) .LnB válasza edgR (#2526) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az meg mi a f***?! :D Így akarják ezt a játékot komoly e-sport játéknak beállítani?!
Ráadásul jól látom, hogy csak az első hely lesz díjazva 25000$-ral és annyi?! :(

Raisy:

"I prefer the way they handled last year's QuakeCon prizes. You can become 2nd and still win nothing. Very unsatisfying."

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2529) wjbhbdux válasza .LnB (#2528) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Talán a Dreamhack winteren lesz komolyabb díjazás 1v1ben mint tavaly.

[ Szerkesztve ]

/s

(#2530) .LnB válasza wjbhbdux (#2529) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor sok év után ez lesz az első QC amit nem fogok követni. Baromi cikinek tartom, hogy a Betösda annyira akarta nyomatni, hogy ez a játék annyira esport-ra készült...hogy ők is leszarják. ;] Mert játszani nem vagyok hajlandó vele, de nézni nézném, főleg, hogy Adrián miatt van is kinek szurkolni..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2531) Synthwave válasza .LnB (#2528) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, hát nyilván jobban díjazta, hogy top 16-tal még 10k USD.

Kár, hogy elfogyott a mézes madzag. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2532) edgR válasza Synthwave (#2531) üzenetére


edgR
őstag

Konkrétan 1 db mézes madzag volt :D

(#2533) 5150 válasza Synthwave (#2522) üzenetére


5150
aktív tag

Fent van. De mit érek vele értelmes playerek nélkül? Ha néha mégis felnézek, találok 1 működő szervert, azt is csak este, amin 95%ban az a felállás fogad, hogy 1 öntömjénező tier3-4 körüli lowping warper lengyel 10 másodpercenként buzizva, kötekedve folyamatosan anyáz és oltogat mindenki mást, akik jellemzően tier feles vagy az alatti 80-300 pinges kezdők, akik hébehóba felnéznek kicsit játszani, a lengyel viszont mintha ott lakna 7/24ben. Ehhez jár egy 2-3 fős "sosem tudjuk meg mit tudnak" állandóan specben tanyázó csapat, akik miatt néha 10-15 perceket kell várni, hogy beférjek valamelyik meccs végére ahol a lengyel "ezezezez xdxdxdxd ezezez losers" végtelenitett öntömjénező selfhypeolását nézegethetem. Nem vágyom erre.

edgR - Ez most komoly :F Ha ez igaz, akkor szerintem csak usa playerek lesznek, mert senkinek nem éri meg már kiutazni sem. Ezek ki akarják nyirni a quakelive után a quakecont is? Lehet rájöttek, hogy nem éri meg tovább fejleszteni a QC-t és csak egy feneketlen zsebbe öntötték a pénzüket, de a szponzorok miatt mégiscsak kell valamit viritani? Nem értem hol élnek ezek. A jól működő és házon belüli (még licenszelni sem kell!) ID6 motor használata helyett tákoltatják azzal a külsős futottak még brigáddal az ő sajátjukat, ami ezer sebből vérzik. És még jól sem néz ki a játék, a karakterekről, animációkról nem is beszélve. Nem értem hogy maradhatott talpon és még hogy működhet egy ilyen csapnivaló cég, mint ez a ID zenimax... De ezeken a hireken már meg sem lepődöm egy ilyen társaságtól, akik soha nem látott módon, többszörösen és gyalázatosan köpték szembe a quake társadalmat, hogy kicsinálják a quakeliveot és utat készitsenek a QC-nek :W

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#2534) .LnB válasza Synthwave (#2531) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez prize pool látod: [link]
Hát hol van a QC ehhez képest? A The International-on, a takarítónő is többet kap mint a QC győztes. ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2535) wjbhbdux válasza .LnB (#2530) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A Quakecon megragadt annak a texasi hotel pincéjében ahol 15 éve is volt.. meg anno a CPL-ek. Az esportot vagy nem gondolják komolyan vagy nemértenek hozzá túlságosan.

/s

(#2536) Synthwave válasza 5150 (#2533) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

cg_teamChatsOnly 1

Nem csak pub létezik. Discord telepít és pickupra fel. Ott sem mennek non-stop gémek, de estefelé azért lehet találni, leginkább az orosz csatornán.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2537) Vigilante válasza 5150 (#2533) üzenetére


Vigilante
őstag

Igen kissé elkeserítő ez a toxic közeg. Lehet jót is fog tenni, most a game nélkül az a 2 hét, amit a dubai-szingapúr-bali körúttal fogok tölteni. :DDD Az ilyen EZ-s gyökereket egyébként rendre el szoktam kapni instagib szerókon és azonnal belapul a pofa. :DDD :DDD :DDD

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#2538) 5150 válasza Synthwave (#2536) üzenetére


5150
aktív tag

A pickupoknak olyan szabályrendszerük van, ami nekem túl kötött. Teljesen random érek rá, akkor sem mindig van kedvem gémelni. A pickupoknál viszont jelezni kell mikor jövök, addig kell maradnom mig tart, vagy keriteni valakit helyettesiteni ehhez én már túl vén vagyok.

A teamchatsonly-tól pedig nem lesznek jó playerek fent egy varázsütésre.

Küldtem privátot neked mással kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#2539) Synthwave válasza 5150 (#2538) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak pickup keretein belül van lehetőség értelmes játékmódot játszani (a vanilla FFA is az volt, amíg jártak fel med/high-skillerek), értelmes(ebb) playerekkel.

Discord telepít, csatorna néz, ha éppen van időd, !a, ha el kell közben menni, !r. Ha meg összejön a 8/8 időben, akkor game. Ha az első megvolt, utána már gyakran pikk-pakk betelik a második kör is, mert sokszor kb. mindenki újra addol megint.

Nem, de a retardált low skill senkik tévképzetes janiskodását nem kell olvasni.

Ment válasz is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2540) Franklin


Franklin
addikt

Kikaptunk a botoktól 50-24-re TDM-ben :D :D :D

(#2541) Synthwave válasza Franklin (#2540) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:'

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2542) Vigilante válasza Franklin (#2540) üzenetére


Vigilante
őstag

Instagib-en, 1 sanszod van, másodikra 99%, hogy leszed, ha valahogy is rád lát. ;] De csak úgy van értelme is. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#2543) Synthwave válasza Vigilante (#2542) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

TDM-ről volt szó. :))

Botok ellen mondjuk egyszer sem sikerült meghalni úgy, de mondhatni, rákészültem egy-két évtizedet. : D

Hamarosan jön az a Win10 install, juhuhú...aztán meg nagy valószínűséggel QC uninstall, sokadjára - not annyira juhuhú. : D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2544) Vigilante válasza Synthwave (#2543) üzenetére


Vigilante
őstag

Próbáld meg ugyanezt a mutatványt instagib-en. :K És persze Nightmare botok ellen.

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#2545) Synthwave válasza Vigilante (#2544) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Inkább valóban skilles playerek ellen játszom, mintsem roflol botok ellen. ;)

Mondjuk QC mindenhogy (egy rossz) vicc, de érted.

De engedd mán el ezt az instagib dolgot (mármint nyugodtan játszd, ha az jön be - most másra utalok): semmit nem jelent.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2546) Vigilante válasza Synthwave (#2545) üzenetére


Vigilante
őstag

Ezek ellen a rofl botok ellen lehet vért izzadnál, és azért mondom az inst-t, mivel ott 1-et hibázol, ha látóterébe maradsz, már szed is le a gecibe. Pl instagib-be ott vok a legjobbak között, de ezek a nightmare botok pl igen csak megnehezítik az életemet. Senki sem kötelezett persze, hogy játszd a QC-t, főleg, ha ilyen nagy kínszenvedés vele tolni. :N Az meg hogy semmit sem jelent az instagib mod, khm, ok. :D A klasszikus quake szempontjából szerinted semmit nem jelent, hogy az ember, hogy kezeli a legjobb távolsági fegyót, a railgun-t!? :D Ezt pont nem egy ilyen nagy "öreg"-től fura hallanom, de tényleg. Mind1, rajtad kívül sokan imádják ezt a játékmódot, de mind1.

Csak egy kicsit erősnek, és egyben igen sértőnek is gondolom, hogy "semmit" nem jelent az instagib game mode a játékban. :((( De sztem azt azok nevében is mondhatom, akik viszont nagyon is kedvelik ezt a játékformát.

TDM-be meg akkor nem játszottál annyit még botok ellen, hogy nem haltál meg ellenük. Ezért mondtam, hogy instagib-be más lenne a helyzet. Nekem nincs napi 5 órám ezzel, jó ha le tudok esténként ülni egy pár órát (és azt is heti 1-2x általában), alap, hogy a sima DM mellett az instagib-et gyakorlom be, mert ahhoz ennyi game idő is elegendő. Átmennék nolife módba, biztos én is eltudnék érni elég komoly sikereket is a sima módban is, de valahogy nem vinne rá a lélek. :P

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#2547) SP!T válasza Vigilante (#2546) üzenetére


SP!T
addikt

Synthwave "shit only" üzemmódját engedd el...

DE, teljesen igaza van, hogy az instagib a játéknak egy apró kis része. Nem attól leszel jó player, hogy tudsz lőni railel. Ez csak a játék egy apró részlete. Hiába tudsz dekázni a focilabdával milliónyit, ha nem tudsz kapura jutni vele és belőni. Ezt a rail skillt használni is kell egy összetettebb game mod alatt is, ahol minden alapvető fegyver elérhető.

Az nem valami nagy tehetség, ha tudod, hogy a másiknál is csak rail lehet.

Én is világ életemben defrag és instagibet nyomtam. Mostanában meg ffa shaft buzi voltam. Meg is látszik, mivel duelben ahol az agyamat is kellene használni, elvérzek. És lássuk be... instagibhez sok agy nem, inkább több aim kell.

Egyszóval hiába erőlteted, a skillt nem instában mérik... :N Tanuld meg használni duelben, TDM-ben.

Mellesleg lőjetek egyet Synthwave-el és újraértelmezed a jó aim fogalmát. Duel-t meg csak ha bátor vagy. :DDD Kicsit nagy az arca a topikban (meg mindenhol :D ), de a topikban tud is valamit felmutatni.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2548) Synthwave válasza Vigilante (#2546) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pont azért, mert ilyen "öreg" vagyok a témában, tudom, hogy semmit nem jelent. Nem is értem, miért kell ezt magyarázni, elég, ha csak (objektíven) belegondolsz.

Instagibben van egyetlen fegyver, és semmi más. Se itemek (ergo no timing), se power upok, se más fegyverek. Gyakorlatilag nincs meta, és a movement sem annyira fontos, mert nem kell A-ból B-be menni. QL-ben jópár olyan embert ismertem, akikkel elég szoros instákat játszottunk, egyéb játékmódokban meg lábtörlő kategóriában voltak.

Ha meg nem instát játszol, a railhez el is kell jutni, fel kell venni, ha fogy az ammo, azt is kell szerezni hozzá (igen, a lőszermenedzsment is nagyon fontos). Ha nem hagyják (weapon denying), akkor mit csinálsz? 2v2 TDM-ben játszottunk olyat DM6-on, hogy az ellenséges csapat egyszer sem tudta felvenni az rg-t. Szerinted mi lett a vége? Pikk-pakk mercy limit, kb. a hetedik perc magasságában.
Vagy amíg te ráfixálod magad, hogy rail-rail-rail, addig az ellen kb. minden mást felszed a mapon, ami az esetek túlnyomó többségében megintcsak azt jelenti, hogy you are fucked, my friend. Hiába találod el kétszer, ha full stackkel + minden fegyóval már a halántékodat karistolja. Plusz teljesen más instagibben railezni, mint FFA-ban, TDM-ben, CTF-ben vagy duelben. Mert a különböző játékmódokban teljesen más a meta.

Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb mapon relatíve egész jól körbe lehet játszani a railereket: egyszerűen kerülöd az olyan szögeket, ahonnan rád tudnak lőni. Vagy ha van stacked, bevállalsz egy(-két) hitet, és amíg újratölt, már az arcában vagy shotgunnal / rakétával / lg-vel / plazmával - ott meg már max. imádkozhat, hogy nagyon béna legyél és ne dezintegráld 2 másodperc alatt.

Nem azt vonom kétségbe, hogy valaki szerint fun. Néha én is játszok egy-egy menetet.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2549) 5150 válasza Synthwave (#2548) üzenetére


5150
aktív tag

Épp ez (volt :O ) a jó a quakeben, hogy ennyi féle a mod és mindegyikhez másfajta skill, taktika, mozgás kultúra és felkészültség kellett.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#2550) Synthwave válasza SP!T (#2547) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most mit szolídkodjak? Ami a szívemen, az a számon. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Quake Champions
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.