Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Quake Champions

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-13 15:57:37

LOGOUT.hu

:::: Téma összefoglaló / lenyitható ::::

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) .LnB válasza hoto4320 (#3744) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jujj... Ha te azt tudnád.. :D Hát Kodi se volt ennyire segítőkész akkor amikor nem lehetett vele pénzt keresni. Félre értés ne essék, jóban vagyunk Kodival, nem ócsárolom vagy ilyesmi. Viszonylag sokat is játszottunk együtt egykoron, de azért na... Akkoriban az egymást segítés nem volt divat. Voltak klikkek, aztán annyi.

Hu de rég volt már ez, 2008-ban.

Itt a sztori, jó régi már : [link]

A témához. Nem kérdezgetni kell, meg streamereket nezni állandóan (jó azért néha nem árt), hanem játszani. És ha nincs meg a játékintelligenciád, hogy magadtól gyere rá a dolgokra, akkor egy streamer sem fog rajtad segíteni. Profi meccseket kell esetleg nézni, és azokat elemezgetni.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3752) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,
magyar idő szerint ma hánytól vannak a meccsek, illetve a tegnapi eredményeket hol tudom csekkolni?
köszi

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3753) edgR válasza D@niel (#3752) üzenetére


edgR
őstag

szia.
ma is du 5-től indulnak a meccsek helyi idő szerint, az eredményeket pedig itt láthatod.

(#3754) D@niel válasza edgR (#3753) üzenetére


D@niel
addikt

köszi, még egy kérdés: van hivatalos stream, kommentátorokkal? vagy csak a twich?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3755) Franklin válasza D@niel (#3754) üzenetére


Franklin
addikt

Talán holnap lesz.

(#3756) D@niel válasza Franklin (#3755) üzenetére


D@niel
addikt

és holnap mikor kezdődnek a meccsek?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3757) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hát Raisy megint nem bírt Rapha-val. De nagyon jó meccseket játszottak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3758) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Basszu, k1llsen meg, hogy megalázta Cooller-t?! O_O

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3759) wjbhbdux válasza .LnB (#3758) üzenetére


wjbhbdux
veterán

az kemény hogy az 1. helyezett kevesebbet kapott mint 15 éve.. 10K usd ezért kár utaztatni a játékosokat legyen inkább online a verseny.

/s

(#3760) .LnB válasza wjbhbdux (#3759) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én nem is értem ezt a lebonyolítási rendszert minek variálják állandóan. Mindig a QuakeCon-on van valami "újdonság", ami hülyeség. Nem véletlen nem használnak sehol máshol ilyen lebonyolítási rendszereket.

Egyébként pedig Raisy brutál frag-je Rapha ellen: [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3761) GEIL válasza .LnB (#3758) üzenetére


GEIL
addikt

:Y pfff....ezért szép egy ilyen játék....ha vannak meglepetések.

Sajnálom és kiváncsi lennék ha Johnathan "Fatal1ty" Wendel is tolná ezt a game-et, akkor mit tudna mutatni....quake3-ban (is) király volt.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#3762) .LnB válasza GEIL (#3761) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

fatal1ty. :D Semmit. Utolsó éveiben tox és Av3k is simán verte már őt. 25 évesen abba is hagyta. Pont akkor, mikor Cypher, Rapha és a többiek kezdtek előbújni. És ők egy teljesen más szintet hoztak be a Quake-be. Na meg amíg aktív is volt, akkor is Cooller verte őt rendszeresen.

Csak Johnathan amerikai volt, ott könnyebben húztak fel egy brand-det a neve köré. És ezért minden játékban jelen volt. UT, Painkiller, CS, Quake... stb stb

Evil-ről mit tudni? Ment a bányába melózni? Befejezte a Quake-et?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3763) GEIL válasza .LnB (#3762) üzenetére


GEIL
addikt

Fatal1ty-vel 2003-2007 ig játszogattam Exc+ quake3-at.....egy gyerekkori barátom kiköltözött USA-ba a nagybátyjához 2001-ben és személyesen is megismerte a srácot....aztán játszogattam velük én is stb.....mostanában Fortnite-ot is játszik poénből....akárcsak én (bár én fiam miatt kezdtem, de jobban rákaptam mint ő ):D

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#3764) .LnB válasza GEIL (#3763) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[kép]

Nekem is volt szerencsém sokszor profikhoz. Jók az ilyenek, jó visszaemlékezni.
Mondjuk, ettől még sose voltam az ő szintjükön. Igaz QC-ben eleinte még pariban tudtam velük lenni. De mondjuk tox QL duel-be valami 1:40-re vert. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3765) SP!T válasza .LnB (#3762) üzenetére


SP!T
addikt

evil-re én is kíváncsi lennék, hogy merre van, próbálkozik-e valamivel egyáltalán. Én nagyon szerettem a játékát nézni.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#3766) .LnB válasza SP!T (#3765) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egy tavalyi theard: [link]
Ez alapján pedig december óta nem játszott: [link]

Szóval, elvileg nem igazán érezte a QC-t. Ezért valószínűleg nem is erőltette. Részben érthető egyébként amiket így hallok a QC-ről, hogy milyen problémák voltak/vannak vele. Nem tudom azóta a patch-ek mennyit segítettek a játékon.?!
Ugyanakkor rajta kívül mindenki más játszik, más meg tudta szokni... Lehet más dolga/baja is van.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3767) SP!T válasza .LnB (#3766) üzenetére


SP!T
addikt

De sose értettem, hogy 1-2 nagyobb player miért nem kommunikál a társadalommal, akik érdeklődnek felőle.
Nagyra tudom értékelni mikor valaki valamit kérdez egy pro playerről ESR-en és saját maga válaszol. Persze ez a teljes ellentettje, illetve nehéz mindig mindenre válaszolni. Nem is várható el, de azért 1-2 postot elereszthetne (akár oroszul).
Sokan kedvelték evil játékát és a játék a szurkolóktól is lesz az ami. Emiatt szerintem a pro playerek részéről a tejes inaktivitás a "médiában" elég gyökérség.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#3768) .LnB válasza SP!T (#3767) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Evil nem beszélni inglish. :)
Meg aztán ez mentalitás kérdése is. Van aki nem annyira nyitott. Evil meg láthatóan nem az.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3769) SP!T válasza .LnB (#3768) üzenetére


SP!T
addikt

Oké, de most képzeld el, hogy bármiben amiben profi vagy, ismert azokban a berkekben egyszer csak eltűnsz.
Szerintem ez egy profihoz nem méltó, bármennyire is nyitott vagy nem.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#3770) D@niel válasza GEIL (#3761) üzenetére


D@niel
addikt

Fatal1ty sosem volt igazán nagy szám, nyilván nem volt rossz, de a többi csak marketing, ahogy írták, jót tett a nevének, hogy amerikai, kiadtak a nevével alaplapot, de azon kívül? múltkor láttam játszani QC-vel, yt-on talán fent is van, és persze jók az alapok az látszik, de nagyon 1D-ben tolta

mostanában Rapha a kedvencem, egyébként pedig Toxjq, vagyis kb 1 éve nézem twichen, Cooler oda tette magát most, pedig Toxjq-al sokat gyakoroltak duelban, de ott nem annyira ugrott ki, gondolom Dahang pedig Rapha-val gyakorolt sokat

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3771) .LnB válasza SP!T (#3769) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem ez nem így van. Senkinek nem tartozik magyarázattal vagy ilyesmi. Max ha szerződése lenne egy szervezettel. Az ő döntése, az ő élete. Biztos van egy Orosz kis subscene( _inz, Nitrino, agent) akik tudják, hogy mi van vele.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3772) .LnB válasza D@niel (#3770) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tox stream-ben jó, csinál durva dolgokat. De itt QCon-on ahol mindenki rögtön banolta neki Slash-t, ott kicsit meg lett lőve. Belőle mindig hiányzik valami. Nem rossz, de Rapha például sokkal okosabb, jobb játékos nála. Sőt Raisy is vertem QCon-on.
Cooller meg kvázi őstehetség mint Cypher, csak idős már picit. Nem értem mi volt vele k1llsen ellen. Teljesen hülyegyerek módjára játszott. Talán lenézte k1llsen-t, vagy nem tudom. De ő ennél sokkal sokkal higgadtabb-okosabb player.

Ez most full szubjektív lesz de nálam a Top5 Quake player listája valahogy így néz ki (Q3+QL+QC):

1. Cypher
2. Rapha
3. Evil
4. Cooller
5. ZeRo4

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3773) SP!T válasza .LnB (#3771) üzenetére


SP!T
addikt

Ja persze, törvény nem írja elő hogy mit kell tennie és mit nem.

Viszont ha szeretsz egy sportot és abban egy ikon vagy már, akkor valamelyest képviseled azt a sportot, ha akarod ha nem... Téged maga a sportnak a szurkolói tábora éltet (mindegy hogy pénzért vagy szeretetből teszed), mert azért létezik az a sport, mert szeretnek téged (is) nézni. Részévé válasz az adott sportnak.

Amúgy lehet hogy ment a kommunikáció evil részéről csak teljesen más csatornán, úgy ahogy írod. Lehet én nem találtam vagy nem kerestem eléggé alaposan.

Szóval szerintem ez a hozzáállás bármilyen sportban, hogy tojok a szurkolókra, nem tartozok nekik semmivel felfogás elítélendő részemről. Legyen bármilyen sport.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#3774) D@niel válasza .LnB (#3772) üzenetére


D@niel
addikt

Egyet értek, Rapha egyértelműen jobb, Tox durva dm/duel-ban slashel, de ha ez nincs meg, akkor nem látom azt a magas színvonalat

1) Rapha
2) Cooller
a többin még gondolkodnom kell
illetve, a tegnapi meccseket is most fogom meg nézni, mivel áram kimaradás volt, jelenleg az eredményt se tudom, de ha jól sejtem, akkor:

1) K1llsen 2) Cooler 3) Rapha 4) Raisy

így van?

Clawzt sajnálom, hogy nem játszott - talán már nem is fog többet?

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3775) SP!T válasza D@niel (#3774) üzenetére


SP!T
addikt

Amúgy nem is értem Raisy hogy nem lett sikeres Q3A vagy QL-ben. Minden erejét a CS-be nyomta gondolom.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#3776) .LnB válasza D@niel (#3774) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen az lett a végeredmény amit írsz.

Rapha szerintem azért nem a top quake player, mert Rapha is csak akkor nyert tornákat ha Cypher épp nem volt ott (vízum, pénz és egyébb problémák miatt.). :) Cypher egyszerűen a tökéletes Quake player, pedig nem csípem, mert egy beképzelt pöcs. :D (Egy QC volt talán ahol valami idióta lebonyolítási rendszernek köszönhetően hamar kiesett.)

Tox-nak megy ez surf movement, ezért is volt Q4-ben a legjobb. Brutál movementje van. De Vo0-nak még jobb. Ő abszolút best ilyen szempontból. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3777) .LnB válasza SP!T (#3775) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Úgy, hogy a QL-ben sose volt (igazán) pénz. Ezért Adrián a CS-ben próbált meggazdagodni. Jó helyen is volt, volt az Ancients-ben Kodiékkal is, és DeadFox-szal, flahs-sel is volt egy csapatban. De nem ment neki annyira.
Aztán jött a QC, kipróbálta, ment neki. Ráadásul rengeteg pénzt is belengetett a Bethesda (amiből nem lett végül semmi.) Ezért váltott.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3778) 5150 válasza SP!T (#3775) üzenetére


5150
aktív tag

QLben nem tudom, viszont Q3A próságot nem várnék el egy maximum 12 éves gyerektől :) 2007-ig számolva quakecon alapján.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#3779) Franklin


Franklin
addikt

Majd nézzétek meg a Dahang - Xron meccset is, amit Dahang leművelt Awokenen, az valami brutál volt.

Nem találom még a videót, de később biztos felrakják valahová.

Raisy-nek GG, megverte Coollert és K1llsent is, sajnos Raphával nem bírt (az a Sudden Death-es Dire Orb kill Moltenen gusztustalan volt Raphától :D )

[ Szerkesztve ]

(#3780) .LnB válasza Franklin (#3779) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Parancsolj: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3781) 5150


5150
aktív tag

AMD kiszállt QC-ből? Nem látom a sponzorok listáján. Nvidia viszont ott figyel.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#3782) .LnB válasza 5150 (#3781) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem csak a QC-vel volt megállapodás, hanem magával a Bethesda-val. De egy ideje már nincs, a Wolfenstein: Young Blood is NV promóciós játék már.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3783) 5150 válasza .LnB (#3782) üzenetére


5150
aktív tag

Akkor nem kizárt, hogy bemorciztak az 1 milliós QC2017 buktán?

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#3784) felipe09


felipe09
csendes tag

[kép]Üdv, sziasztok, hasonló hiba másoknál? Mi lehet a megoldás?
Elég bosszantó hogy minden második game közben ezzel az üzenettel fogad, majd kidob vissza a menübe.
Se torrent, se böngésző nem fut játék közben, full hd-ba max beállítások mellett megvan a 90-100 fps szóval nem hiszem hogy a gép lenne neki kevés. A tűzfalnál hozzá van adva a game, illetve próbáltam már ezt is:

If this message is not being caused by the server being down, there may be something blocking or interfering with your connection. Try forwarding the ports in your modem / router's settings if you've not already done so.

UDP 48800 to 48900
TCP 11700 to 11725

Remélem jól csináltam a tűzfal speciális beállítások menü alatt.

Segítsetek :D

[ Szerkesztve ]

(#3785) 5150 válasza felipe09 (#3784) üzenetére


5150
aktív tag

Őszintén szólva még életemben nem kaptam ilyet. Első körben ránéznék, hogy a router a szolgáltató DNS-ét, vagy mást használ (pl. commodo, symantec stb) esetleg üriteném a DNS cache-t is. A másik amit lecsekkolnék, hogy a virus-spyware-adware-ransomware-akármiware kergető mennyire matat a QC-vel. Esetleg kikapcsolnám a windows tcp auto tuningját is kisérletképpen. Néha a steam cachelései is összeakadnak, olyankor is szokott beengedni-ledobálni egy csomó játéknál.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#3786) 5150


5150
aktív tag

Egész jó összefoglaló.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#3787) felipe09 válasza 5150 (#3785) üzenetére


felipe09
csendes tag

Már csak egy a gond, amit leírtál a 75%-a kínai sajnos számomra :)

(#3788) felipe09 válasza 5150 (#3785) üzenetére


felipe09
csendes tag

Próbáltam a tűzfalat, a nod-ot, de semmi, minden egyes második game közben kidobja ezt az üzenetet, majd vissza dob a menübe.

(#3789) 5150 válasza felipe09 (#3788) üzenetére


5150
aktív tag

//Első körben ránéznék, hogy a router a szolgáltató DNS-ét, vagy mást használ (pl. commodo, symantec stb)

A szolgáltatód alapból biztosit DNS szervereket, a sajátjaikat. Viszont sokan ezt lecserélik gyorsabbra, biztonságosabbra, vagy olyanra ami szűri a reklámokat, felnőtt tartalmakat a gyerekek miatt stb. Általában nem okoznak gondot, de van hogy blokkolnak olyan csomagokat is, melyek ártalmatlanok. Ennek esetedben szerintem nem sok esélye, de ki tudhatja? Ha nem birizgáltad a routered, akkor alapból a szolgáltatód DNS szervereire csatlakozik.

//esetleg üriteném a DNS cache-t is

Az úgy néz ki, hogy parancssort nyitsz rendszergazda jogokkal és beirod: ipconfig /flushdns
Akkortól van hatása, miután az alkalmazást, böngészőt, steamet (a steam kliens is egy módositott chrome) újrainditottad.

//A másik amit lecsekkolnék, hogy a virus-spyware-adware-ransomware-akármiware kergető mennyire matat a QC-vel

Az elcseszettebb virusirtók, mint avast, avg és társaik, valamint a "féreg" vadász programok "antispyware", "antimalware" és egyebek szűrik az internet forgalmat a háttérben, hogy nem pofátlankodik e be valamilyen kártékony kód. Az értelmesebb virusirtókban van már egy ideje "gaming mode", de tudnak csodákat művelni. Ennek se sok esélyt adnék esetedben, de fene tudja. Legjobb, ha beteszed a QDC-t mappástól a kivételek listájába a nododon belül és akkor nem piszkálja.

//Esetleg kikapcsolnám a windows tcp auto tuningját is kisérletképpen

A winfos saját optimalizációt hajt végre a bejövő-kimenő csomagokon úgy, hogy tömöritgeti őket. Ez alap esetben "normal" fokozaton van, de ki lehet kapcsolni teljesen.

Ezzel tudod ellenőrizni: netsh interface tcp show global
Ezzel tudod kikapcsolni: netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled
Ezzel tudod visszakapcsolni eredeti állapotba: netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled

Egyébként nem ajánlott. Azért irtam, hogy "kisérletképpen". Windows újrainditást igényel.

//Néha a steam cachelései is összeakadnak, olyankor is szokott beengedni-ledobálni egy csomó játéknál.

QC-vel nálam még nem csinálta, de QL-nél volt, hogy pontosan ugyanazt csinálta, mint a QC nálad, vagyis felengedett a szerverre, majd pár másodperc után ledobált. És ezt vég nélkül. Van, akiknél CS-vel vagy más játékokkal szopózott ugyanigy. Újratelepitettem a játékot, töröltem a cfg-ket, mindent de csak a cache ürités segitett, az viszont azonnal. A gond az, hogy nem tudni (valami szaki biztos képben van, én nem) melyik cache szemetelődött tele, ugyanis a steamnek van "pár" ezekből.

Én leginkább erre tippelnék. Elvileg a steam kliensnek van rá opciója a menüjében, ahol a download cachet üriteni lehet

Néhányan azt javasolják, hogy a QC saját beállitásait töröljük minden QC update után, mert hogy összeakad az új a régivel. Ezt csak akkor tudnám ajánlani, ha előtte elmentetted a beállitásaidat, tudod mi az egér érzékenységed, fegyverek gombjai stb. mert ezek ilyen törlésekkor mind elvesznek.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#3790) 5150 válasza 5150 (#3789) üzenetére


5150
aktív tag

Elcsesztem az autotuning visszakapcsoló parancsot. Ez a helyes: netsh int tcp set global autotuninglevel=normal

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#3791) felipe09 válasza 5150 (#3789) üzenetére


felipe09
csendes tag

Köszönöm a részletes leírást, végig zongorázom rajta magam, jelentkezek hamarosan az eredményekkel :)

(#3792) felipe09 válasza 5150 (#3790) üzenetére


felipe09
csendes tag

3 dolgot csináltam eddig meg, a nod-on beállítottam amit leírtál, a dns cache-t illetve a steam cache-t kiürítettem, sajnos az eredmény ugyan az, a 2. game-ből már ugyan úgy kidob mint eddig, folytatom a leírtak tesztelését.

(#3793) felipe09 válasza 5150 (#3790) üzenetére


felipe09
csendes tag

Ami elkeserít hogy minden más multiplayer game jól működik, jó nem vagyok egy nagy kocka, csupán néhány cím van meg, és pont ez amivel a legtöbbet foglalkoznék ez vacakol.

(#3794) felipe09 válasza 5150 (#3789) üzenetére


felipe09
csendes tag

Megvolt a dns szerver csere is, sajnos az sem segített.

(#3795) felipe09 válasza 5150 (#3789) üzenetére


felipe09
csendes tag

Már arra is gondoltam, hogy egyszerűen kevés lenne hozzá a netem ?
https://www.speedmeter.hu/rs/201930108641.png

(#3796) 5150 válasza felipe09 (#3795) üzenetére


5150
aktív tag

Ha jól számolom 192kbit/s fölfelé, annak szerintem elégnek kellene lennie hozzá. Lehet szoftveres gond. Mennyire öreg windowsod van?

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#3797) tro777 válasza felipe09 (#3784) üzenetére


tro777
újonc

Nálam is hasonló probléma volt és nem volt egyszerű kinyomozni az okot.

Röviden: Nézd meg, hogy a külső IP címed nem-e változtatja folyamatosan az internetszolgáltatód. A net tele van ezekkel a "what's my IP address" oldalakkal, nézd meg mit ír mi az IP címed, majd nézd meg megint 5-10 perc múlva (érdemes inkognitóban vagy másik böngészőből nézni másodjára, mert vannak olyan oldalak amik cache-elnek). Ha más IP címet ír mint korábban, akkor ez lesz a probléma forrása. A megoldás nálam az volt, hogy írtam egy e-mailt az internetszolgáltatómnak a problémával és térítésmentesen hozzámrendeltek egy fix IP címet - megoldotta a problémát, azóta nem láttam ezt a hibaüzenetet. Persze kérdés, hogy a te internetszolgáltatód hogy áll ehhez kéréshez. Egy másik, bár rosszabb megoldás a VPN használata (ami ugye extra delay-t fog hozzáadni a játékhoz).

Hosszabban: Bizonyos internetszolgáltatok ún. Port Address Translation (PAT) technikát használnak, hogy effektíven gazdálkodjanak a IP tartományukkal; ez alapesetben nem is lenne gond, de az én szolgáltatóm esetemben kb. 2 percenként más külső IP-t rendelt hozzám, amit a Bethesda szerverek nem szeretnek - azt "látják", hogy ugyanazzal az accounttal rövid időn belül/egyidőben két IP-vel kapcsolódsz hozzájuk. Ezt gondolom valami visszaélésként értelmezik, és bontják a kapcsolatot ezzel a nem túl intuitív hibaüzenettel.

(#3798) 5150


5150
aktív tag

Ezt el is felejtettem: cmd rendszergazda jogokkal megnyitva és netsh winsock reset (win újrainditás szükséges) Próbáld ki hátha. Meg amiket 777 kolléga irt :)

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#3799) felipe09 válasza 5150 (#3796) üzenetére


felipe09
csendes tag

A windows kb 2 hónapos, azt kizárnám :(

(#3800) felipe09 válasza tro777 (#3797) üzenetére


felipe09
csendes tag

Kipróbálom.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Quake Champions
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.