Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joseppe210


Joseppe210
tag

Azért nyitottam ezt a témát, hogy megoszthassam tapasztalataim ps3 al kapcsolatban.
Nemrégiben szereztem egy javítást igénylő gépet. Elég sokszor szét és össze szereltem valamint eléggé belemásztam a témába hogy az esetleges kérdéseket meg tudjam válaszolni.
Természetesen nekem is vannak még bőven kérdéseim a témával kapcsolatban.
Ide várom mindazokat akik segítséget tudnak nyújtani és segítséget kérnek ps3 házilag történő, de lehetőségekhez képes minnél szakszerübb javításában.

JP210

(#2) Joseppe210


Joseppe210
tag

Első hibajelenségű: Gépet nem tudom bekapcsolni.
Semmit nem csinált szegény. Ez egy CECHC04-es PS3 FAT 60Gb-os gép
Szétszedtem. Tápból semmi nem jött ki. Ha a gép főkapcsolója be van kapcsolva akkor a szalagkábelen ami rámegy az alaplapra tudnunk kell mérni +5v-ot.
Táp szétszed. Pár apró csavarral. Láttam fő-bizti kiment a 230v-os ágban. Cserélve.
Hurrá. Kijött az 5v a készenlétnek és világít is szépen a piros led.
Bekapcsolás teszt. Egy pillanatra bekapcsol majd sárga led, pittyan és ki.
Hát akkor nem volt mit tenni sárga-led javítás várt rám. Elég sok infót lehet róla szerezni, úgyhogy megfelelő szerszámokkal és egy kis kézügyességgel sikerülhet életre kelteni a masinát.
Sikeresen szét össze szereltem majd újra teszt. Sárga led elmúlt. (sikerült megcsinálni) A gép most bekapcs és azonnal ki.Nézegettem a tápot de egy végtelenül bonyolult aps227 kapocstáp van benne ami 12v on 32A képes leadni. Elég rettenetes teljesítmény. Nem volt más választás keresgetni kellet. Sajnos más verzió nem jó mert az ampert egyik sem tudja szolgáltatni. Ez volt a leg-combosabb annó. Sikerült tápot szerezni.
Gép bekapcs van kép, megy minden flottul. Egy hiba volt nem tudtam wifi-t csinálni. Na akkor láttam hogy 3,72fw van rajta leszedtem gyorsan a legújabbat a sony oldaláról. jelenleg 4,31.
Minden úgy csináltam ahogy kell.
Pendrive fat 32 re formáz PS3/UPDATE mappa létrehoz. Beletesz a letöltött ps3updat.pup file.
83% megállt és kezdte újra. Szóval eddig jutott a dolog.

JP210

(#3) WhiteWalker válasza Joseppe210 (#2) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Próbáld meg nem wifin,hanem tyúkbéllel összekötni a nettel...hátha :U

(#4) Joseppe210 válasza WhiteWalker (#3) üzenetére


Joseppe210
tag

sajna nem az volt a baj, idő közben kiderült.
Kellett bele egy másik merevlemez.
Megoldódott a probléma. szerencsére.

JP210

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.