Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PS2 TV+kábel

Hozzászólások

(#1) puppancs


puppancs
csendes tag

Hali!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert már napok óta tanulmányozom a témát, de 1-2 dolgot még mindig nem értek... :F

Szóval, elhatároztam, hogy veszek egy PS2-t. Annyit már sikerült kideríteni, hogy a legszebb képe a hagyományos, CRT (SD)TV-ken van, csak a kábel kiválasztása okot még némi gondot.

Ugyanis, a TV maga még nincs meg, így nem tudom, milyen csatlakozó(k) lesznek rajta.

A kérdéseim a következők lennének:
1., Ha a TV-n csak RCA csatlakozó van, akkor csak kompozit kábelt tudok használni? Kezdetben biztos, hogy ilyen lesz a TV. Ha nem;
2., Az RGB kábel dugható-e a TV RCA csatlakozójába? Ha igen, kompozit kábelként, vagy megtartja az RGB előnyös tulajdonságait?
3., Komponens kábel; szintén, használható-e a TV RCA csatlakozójával?

A legjobb az lenne, ha elég lenne egyetlen kábelt megvásárolni, ami bármilyen TV-hez (csatlakozóhoz) jó.
Ilyen lehetne vagy az RGB kábel SCART és RCA végekkel, vagy egy komponens kábel...

Vélemény? :U

(#2) virgil02


virgil02
csendes tag

Üdv Népesség!

Bár látom nem nagyon írt ide senki, de azért remélem választ kapok a kérdésemre!

Az lenne a gondom hogy van egy régi Samsung CRT tv-ém! Vettem a PS2-öm höz egy RCA-SCART átalakítót, mert csak SCART bemenet van a tv-én, és az lenne a gondom, hogy nem jön be a PS! Mindha a tv, nem fogadná a jeleket! Most akkor az átalakító lehet a gond, vagy a TV???
:(

(#3) virgil02 válasza puppancs (#1) üzenetére


virgil02
csendes tag

Ez személyes tapasztatalat nem tudom hogy aktuális-e még! Az RCA tuti jobb minőségű, sokkal jobb mint a SCART és az RGB, de ha csak SCART bemenet van akkor édes mindegy, de ha van lehetőség RCA-ra akkor mindenféle képen azt, de ez van amikor Tv függő is....

(#4) MasterMark


MasterMark
titán

Na szóval:

puppancs: Bármilyen TV-t veszel szinte biztos, hogy lesz rajta Scart csatlakozó. Az RCA ami TV-ken szokott lenni (sárga + fehér, piros a hangnak) az alapból kompozit jel fogadására van, mást nem lehet beledugni.
RGB-t a Scart-on keresztül tudsz TV-re kötni, ha van olyan kábel, mert a Scart-on keresztül sima kompozit jel is mehet. (Persze a TV-nek tudnia kell feldolgozni az RGB jelet.)

virgil02: Lehetséges, hogy rosszul dugtad össze. Az is lehet, hogy az az átalakító nem bemenetre, hanem kimenetre van.

Az RCA csatlakozón ugye kétfajta jel mehet a kompozit (ehhez egy sárga van), és a komponens (zöld, kék, piros).
Az RGB jelet a TV Scarton keresztül, vagy VGA D-Sub-on kaphatja, minden esetben ez adja analóg jelnél a legszebb, és legélesebb képet. (Nem az RCA...)

A lenti kábelt javaslom mindkettőtöknek, de fontos, hogy a TV képes legyen RGB jelet fogadni. (Ha jól tudom a PS2-n is át kell állítani RGB jelre, de ezt már nem biztos, nincs PS2-őm.)

PS2 RGB AV Scart kábel:

Switch Tax

(#5) virgil02 válasza MasterMark (#4) üzenetére


virgil02
csendes tag

Nekem mindegy milyent vesze, mert a tv-vel vana gond, nem az átalakíóval..új tv-ét kell vegyek ha játszani akarok... ezazért elég szar dolog... :S

(#6) MasterMark válasza virgil02 (#5) üzenetére


MasterMark
titán

Tehát más forrásból sem fogad jelet?

Switch Tax

(#7) virgil02 válasza MasterMark (#6) üzenetére


virgil02
csendes tag

Nem fogad semmilyen jelet a scart bemeneten...szóval akkor csak a tv a gond :S

(#8) grafika


grafika
újonc

sziasztok. Az lenne :( mit javasoltok mit tegyek :( Köszi választ. jöhet imélemre is válasz sikeress88@gmail.com

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PS2 TV+kábel
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.