Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) konvergal


konvergal
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy Ti milyen gépet ajánlatok programozni meg linuxozni?
Meg azért lehessen vele filmet nézni és az mp3 se szaggason. :) A játék nem érdekel. Szóval várom a javaslatokat.

Előre is köszi!

(#2) launcser


launcser
senior tag

filmnézés viszi fel az igényeket :)
egy bármilyen ezres procival feleszerelt gép kb bőven elég
kis ati kártyával hogy szép legyen a kép meg a kimenet
256Ram bőven elég de elég lesz 128 is sztem :)
stb..
a többi már valami olcsóbb cucc

tütüü

(#3) PrinczA


PrinczA
őstag

Nekem SuSE 8.1, film, zene, ...
ABIT ST6, Cel900, neha @1100, 2*128Mb RAM 80Gb HDD.
Minden megy fa**an, meg az olyan film is ami a tesom
PIV 1.6-on szaggat (lehet hogy csak elallitott valamit)

(#4) Lomos válasza konvergal (#1) üzenetére


Lomos
aktív tag

amennyiben lemondasz a filmnezesrol, ugy egy P233MMX 128 mega rammal (netan 256), es valami Launcser altal is emlitett ATI kartyaval (Rage?) valoszinuleg ok.

Ha filmet is akarsz nezni, akkor mar bele kell nyulni a zsebedbe :) Amugy RAMot ezesetben ne sporolj, azzal nagyon tudod tamogatni a procit!!!

Vinyo teren elvileg eleg 2,1 gigas, de azert ha mp3 van meg ilyesmi, akkor vegyel jo nagyot, megbanni nem fogod.

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#5) Lomos válasza PrinczA (#3) üzenetére


Lomos
aktív tag

nem :) hanem az lehet, hogy az mplayer (gondolom ezzel nyomod) kimagasloan a legjobb lejatszo az egesz piacon :) ez hasznalja legkevesbe a procit, kivalo kepminoseg, stbstb. Azer csak tudnak valamit ezek a magyar sracok ;]

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#6) PrinczA


PrinczA
őstag

Ja. MPlayer !

(#7) hungeek


hungeek
senior tag

nem mindegy milyen programozás
OpenGL vagy Delphi? :))
előbbihez izmosabb gép kell
a Delphi, C++, PHP, Perl, ASP, CGI, (LOTUS, bár abban manapság nem sokan programoznak már) programozásokhoz elég a 233MX tényleg, de ha mp3-at is akarsz hallgatni akkor már izmosabb kell hát még film....
mivel 300-800 mhz-s procit már nem éri meg venni, így én ajánlanék neked egy olcsó konfigot:
- ECSK7S5A (~16000 HUF)
- AMD Duron 1300 Mhz
- valami occsó ATI kari esetleg olcsó Gef2mx
- 512 SD RAM (de 256 is bőven elég, de SD ára csak fel fog innen menni szval szerintem vegyél bőven belőle)

esetleg kiépíthetsz egy 4.1es hangrendszert 30000ból zenehallgatáshoz, 5.1est kb. olyan 37000ből ki lehet hozni, persze csak ha igazi zene ínyenc vagy :))
de mindenképpen TV-Outos monitorvezérlőt vegyél mert filmnézéshez még jól jöhet

(#8) fügike


fügike
senior tag

Az Ozakinak elég jó (nem csúcs, de jó és olcsó) 5.1-es hangfalrendszere van 20.000 alatt bőven. És egy használt Live-val már 23 körül kijön egy jó kis surround (vagy hogy írják).:)

Boci-boci tarka!:D

(#9) Walentino


Walentino
csendes tag

PII 233 160 Mbyte RAM-mal (notebook)
mplayerrel 60%-os procihasznalat mellett neztem DivX-et, mp3 lejatszaskor 4%-ot hasznal.
Impressziv - nem?:)

(#10) WN31RD válasza hungeek (#7) üzenetére


WN31RD
addikt

A ''K7S5A+Duron+SDR+olcsó ATi'' konfigot én is ajánlom. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#11) WN31RD válasza WN31RD (#10) üzenetére


WN31RD
addikt

Persze ahhoz, amit írtál, nincs szükség ilyen relatíve erős konfigra, de ennél kisebbet újonnan már nem éri meg megvenni.
Tényleg a filmnézés itt a legproblémásabb dolog. Figyelembe véve, hogy egyre jobb minőségű, és a dekódoláshoz egyre nagyobb processzorigényű DivX filmek jelennek meg, nem ajánlom, hogy kb. 800 MHz alá menjél.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.