Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) oceanearth válasza zsiga667 (#49) üzenetére


oceanearth
őstag

de tényleg az a TFT brutál jó volt. Bővebben: link ebből volt a 23 colos és nagyon brutál volt. ilyen színeket nem ad CRT, pedig volt ott az is nem 2 forintos tehát nbem hasraütésszerűen bezsélek

(#52) Paqito válasza BEE (#44) üzenetére


Paqito
senior tag

Szia!

Csakis CRT!!!
Igaz, ha tényleg profi monitor kell -22''-vagy felette, magas felbontásnál 120 HZ-es képfrissítési idő-vagy felette etc, akkor számolhat 150 ezertől, és olyan 30 kg-al.
Egyszer láttam egy Sony ''grafikus monitort'', befostam mire fel tudtam emelni... A színei kifejezéséhez, sajnos a szókincsem túlságosan is szűk keresztmetszetnek bizonyul...





[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#53) tiv83us


tiv83us
veterán

Nem vagyok a szakmaban egyaltaln, sot...
Valaki elmondana, hogy a CRT erre a celra miert jobb mint a TFT? A kepfrissites miatt? :F

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#54) Paqito válasza tiv83us (#53) üzenetére


Paqito
senior tag

Üdv!

Jómagam sem vagyok autentikus forrás, de grafikus nagybátyám anno nagyjából úgy magyarázta nekem, hogy a TFT nem ''színképhelyes''. Nézel valamit, összerakod a munkát, majd elviszed a nyomdába, csinálsz 1 színképhelyes nyomtatást -cirka 8000 FT- és utána lesel, hogy teljesen mást tartasz a kezedben, mint láttál a monitoron. A TFT nagyon szép, nagyon jó, de belátható időn belül szvsz grafikai alkalmazásoknál -a tft monitor(ok) működési elve miatt- marad a CRT.

Ha nagyaon mellélőttem a válaszadásnál, akkor mindenkitől -előre is(!!!)- nagy sorry...

Legjobbakat

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#55) pilóta válasza Paqito (#54) üzenetére


pilóta
nagyúr

Naggyából jól írtad. :D

A tft azért tűnik szebbnek a mezei felhasználónak, mert gyárilag halálba van szaturálva a képe.
Egy tft-t láttam eddig, ami már közelíti egy crt képét ilyen szempontból, az az EIZO-nak egy monitora, de az ára több, mint fél milla :Y és mindenféle trükkökkel érik el.
Egy tft színtartománya jóval kisebb, mint egy CRT-é. Még amelyiknek nem trükköznek a szürketartományával hogy alacsonyabb frissítési értéket írhassanak rá (ez is milyen röhely, ráírják, hogy 8ms, de az csak a 64 szürkeárnyalat között tudja, a piros/zöld váltás meg 40 ms, de azt elfelejtik közölni), annak is.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#56) Iski


Iski
csendes tag

Látom hogy itt profik vannak ezért segítséget kérek tőletek.Olympos digitális fényképezőről akarjuk cd-re írni a képeket.Az érdekel hogy P1-es gép elég-e hozzá.Tehát elviszi a cd írót,Usb csatlakozót lehet-e rakni a Pci-ra(felismeri a gép?).A gépen megjelenített kép minősége nem számít(de a Dvd-n megjelenített az igen)Szóval érdemes foglalkozni vele?

(#57) orbano válasza BEE (#44) üzenetére


orbano
félisten

Na ajánlok én is: nem tudom magyarországon hogy állnak a grafikus munkaállomásokkal, de hosszútávra érdemes lehet valami márkásabb gépet beszerezni, általában időtállóbbak. De mondjuk egy mai modern konfig is jó lehet:
a64 3000+
valami alaplap :)
x300-x600vga
2x1gb ram (időtállóság fontos ugye)
2x120gb vinyó@raid0 (esetleg 2 raptor, az egész opcionálisan elhagyható)
1x200-250gb sata vinyó tárolásra
DL-es DVD író

A monitor pedig attól függ: ha a munkát továbbadja, akkor nyugodtan vehet TFT-t. Dolgozik rajta, majd a végén beküldi az illetékesnek, hogy lőjje be a színeket. Persze ha nyomdakészkész munkát kell készítenie, akkor feltétlenül kell valami profi CRT, de különben ''elég'' egy jobbfajta TFT is. Akad szépszámmal olyan TFT, aminek jók a színei, és nem csinál vele az ember túl nagy baklövést...

A vér nem válik VAZZE!™

(#58) orbano válasza Iski (#56) üzenetére


orbano
félisten

szerintem tégy egy próbát, bár kérdéses, hogy egy ilyen vacak bírna-e ekkora adatátvitelt. Hacsak nem akarod kivárni, hogy 4x sebességgel írja meg a CD-t :) a 24x 48x sebességeket felejtsd el egy ilyen géppel :o

A vér nem válik VAZZE!™

(#59) prosectura válasza Iski (#56) üzenetére


prosectura
tag

Hello

Igen elég egy ''vacak'' PI-is erre a feladatra, apósomnak egy PI 200Mhz, 128MB SD, meg az én gépemből száműzött LG 40X író, lett összebarkácsolva. 8x-osan tökéletesen megírja a lemezeket, de inkább én is a 4X-est javasoltam neki.
Egy problémába ütközhettek (amibe én is beleestem), nemvalószínű, hogy PCI-os USB kártyával működni fog! Elsőre én is ezt vettem, a nyomtató tökéletesen ment de az XD (Olympus) kártyát nem olvasta sehogysem. Aztán itt a fórumon tanácsolta valaki keressem meg az alaplapon (PI en illik lennie) az USB kivezetést és azzal oldjam meg. Na így már ''hátlapi kivezetésre'' lett kötve és tök jól működik! Ja és mindez csak 200Ft-ba volt.

Üdv

(#60) Iski válasza prosectura (#59) üzenetére


Iski
csendes tag

És ezt az alaplapi USB-t hol keressem pontosan és mit kell tenni ,hogy így működjön?

(#61) prosectura válasza Iski (#60) üzenetére


prosectura
tag

Először is a BIOS-ban ellenőrizd hogy be lehet-e kapcsolni a USB lehetőséget (USB Onboard Chip vagy valami hasonló). Ha ez megvan akkor lehet keresni az alaplapon a kivezetést, egy kupacban sok kis tű (nekem kb 2*8, volt mert itt lehetett a PS2 is kicsatolni). Legegyszerűbb lenne az alaplap leírását megnézni, esetleg a neten keresd meg vagy írd le a típust.

(#62) Iski válasza prosectura (#61) üzenetére


Iski
csendes tag

Köszi.A típust most nem tudom de majd megnézem,és utánajárok a dolognak:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.