Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Princo lemezek élettartama (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) jackpcsm


jackpcsm
tag

Sziasztok!
Én is mint sokan mások elérkeztem a nagy pillanathoz, és vettem egy jó kis dvd írót(pioneer dvr-109) és most kiírnám a gépről a féltett cuccaimat!
A kérdésem az lenne hogy mik a tapasztalataitok a princo és az egyébb más dvd-k élettartamáról és strapabíróságáról esetleg mit az ami nektek tutira bevált????
Elöre is köszi.

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Bővebben: link

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) ody42 válasza jackpcsm (#1) üzenetére


ody42
senior tag

ha esetleg nem akarsz végigolvasni sokezer hozzászólást, akkor az én személyes véleményemre is alapozhatsz :)
szerintem a Princo-t messze kerüld el, ha pár év múlva is vissza akarod olvasni a lemezeidet. Emtec, Sky márkájú dvd-ket szintén.
Amiket ajánlok : Verbatim,Fuji nekem ezekkel csak pozitiv tapasztalatom volt

(#4) tigerleslie


tigerleslie
tag

Verbatim, esetleg TDK. Noname, nem nagy nevek sux.

HONDA-The Power of Dreams

(#5) eziskamu válasza ody42 (#3) üzenetére


eziskamu
addikt

És a + -os tdk hosszútávon? A - os Fujit nem szereti az íróm (sony dw-d22a) +-osban meg nem láttam.

(#6) jackpcsm


jackpcsm
tag

Köszi az öszegzést, pont erre volt szükségem! én hosszú távra szetetném az adataimat elrakni ugyhogy hallgatok a tanácsokra ,semmi noname lemez
köszi!

(#7) ody42 válasza eziskamu (#5) üzenetére


ody42
senior tag

+ os TDK-ról nem tudok semmit, csak egy ilyen lemezem van otthon. Majd kérdezd meg egy év múlva :)

/mellesleg az én írom is kényes, ajánlom akkor a verbatimot, azt minden író megeszi/

(#8) twollah válasza jackpcsm (#6) üzenetére


twollah
nagyúr

Gagyi Nonamet sose vegyel.

Bar en majd egy eve szivtam egy jot a Sonyval.
Evekkel ezelott Sony CDre irtattam vmit, es 2004 elejen vmit meg akartam nezni azon a bizonyos CDn, es azt vettem eszre, hogy az olvasom csak kuzd vele, de nem ju elore egy tapodtat sem.

Na azota kerulom a Sony CDket.

(#9) eziskamu válasza twollah (#8) üzenetére


eziskamu
addikt

Nyugi a Sony író sem szereti a Sony +rw -t. 1 másodperces seekelési időket mért már a végén a cdspeed, De a pana dvd olvasó jól elvan vele, de amijen hangot vágott rá az íróm.

(#10) Kain


Kain
senior tag

Princo élettartam = 0
Princo élettartam = 0
Princo élettartam = 0
Princo élettartam = 0

Remélem érted :)

TDK,Verbatim a nyerő,olcsóbbak közül,Ridata,ha meg nagyon nem vagy válogatós,akkor Arita.

(#11) viizo


viizo
tag

Én egészen 2-3 héttel ezelőttig csak mosolyogtam a princo-t ostorozó megjegyzéseken, mert a kb. másfél-két évvel ezelőtt írt lemezeim nemrég még tökéletesek voltak, gondoltam biztos az LG meg hasonló írók gyengébb minőségű írása okozza az adatvesztést sok embernél... gondoltam ezt ugye egészen 2-3 héttel ezelőttig, amikor is nálam is beütött a crash, méghozzá hirtelen vagy 5-6 adatvesztést produkáló dvd is előkerült.. :(((

(#12) badamoa válasza jackpcsm (#1) üzenetére


badamoa
tag

Szerintem ne (csak) a márkát nézd meg. Használj valamilyen DVD INFO programot, ami kiírja az alkalmazott réteg típusát. Ezt kell összevetni a te író tulajdonságaival és kiderül hogy melyik az az optimális réteg amit az iró szeret :)
Nos utánna már cak abban kell reménykedned, hogy amit veszel, az meg az ami rá van szitázva, merthogy ezt (is) hamisíthatják. Tehát megbízható helyröl vegyél - lehetőleg egyforma, jó minőségő DVD lemezeket.
Nekem Pioneer íróm van, meg egy NEC. A RITEK G04, G05 réteget szereti és szinte hibátlanukl teljesít (Ridata, Traxdata, TDK, Verbatim, Imotion...), megbízható. Az LG például nem szereti a RITEK G05-ös (8-szoros) lemezeket 4 szeresen ir, meg bironytalanul egyes esetekben, mert a firmware programba nincs beleégetve az a Ritek G05 azonosítója, Lehetőleg ujabbat kell szerezni belölle, vagy el kell kerülni az LG-s akciózásokat.... Kiírás után azonban a nai napig egy MÁSIK DVD OLVASÓBAN tesztelem a lemezt, nehogy meglepetések érjenek. Ne hajszold a másolási sebességet. A lassabb írás még a mai napig is pontosabb, tartósabb eredményt adhat esetenként, mivel a lemez melegszik írás közben, a melegedés meg rontja az írás minőségét. Gyátófüggő, hogy ki hogyan oldja meg a keletkezett hő elvezetését. A végén a fontosabb pótolhatatlan dolgokból készíts biztonsági másolatot (egy lemez nem lemez - két lemez fél lemez - három lemez egy lem...így szól az alaptörvény archiváláskor :P )
Nos akkor elindulhatsz ''tapasztalatot gyűjteni.......'' :))

Nincs más hátra - mint előre

(#13) ragazzo


ragazzo
őstag

Én eddig úgy hallottam,hogy a TDK lemezeket sem dicsérik agyon.Nekem is volt egy RW-os,és a múltkor ki kellett dobnom,mert folyamatosan szaggattak rajta a filmek.Persze lehet hogy csak én jártam így vele.Azóta csak Maxell,Fuji,Verba és Philips lemezeim vannak.:))

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#14) Soja


Soja
aktív tag

Én kaptam 5 princo dvd-t, vígan irogattam rá, de visszaolvasni csak a Pioneer íróval tudtam, egy ideig...
Szal ennyit a princo-ról, és ha féltett adatokról van szó, akkor lehet megérné márkásat, TDK-t venni, már a hipermarketekben is lehet 300 Ft-ért.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Princo lemezek élettartama (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.