Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Prestigio 5517

Hozzászólások

(#1) tareszhun


tareszhun
csendes tag

Hello.
Érdeklődnék hogy van-e valakinek ilyen telefonja és ha igen akkor mik a tapasztalatai a készülékkel kapcsolatban?

(#2) bbence266 válasza tareszhun (#1) üzenetére


bbence266
újonc

Kb. két napja használom a telefont de eddig semmi hibát nem találtam rajta. Intenzív használat mellett (2 percre se tettem le kb.) két napot simán bír az aksi. Wifi, gps... és minden egyéb gyors, pontos, játékok simán futnak (pl, asphalt 8) . teljesen meg vagyok elégedve a készülékkel eddig. :)

(#3) vbe7835 válasza tareszhun (#1) üzenetére


vbe7835
tag

Én 2 hete használom, közel tökéletes ennyi pénzért.

pozitívumok:

- 2 év garancia (fontos szempont volt a vásárlásnál)
- a 4000 mAh-s akkumulátor brutális, vegyes használat mellett 4-5 napot elmegy!
- a kijelző hozza az elvártat, éles, a fényereje bőven elég, minden szögből jól látható, nem torzulnak a színek
- az 1 GB ram nekem mindenre elég, 4-500MB mindig szabad
- telefonálás közben a hangminőség kiváló
- nem fagy, nem indul újra, minden úgy működik rajta, ahogy kell
- WiFi és GPS is rendben van

negatívumok:

- kicsi a belső tárhely (4GB), de ez microSD kártyával könnyen orvosolható)
- nincs állapotjelző led

(#4) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Ebben a telefonban van FM rádió?

(#5) vbe7835 válasza mcs (#4) üzenetére


vbe7835
tag

Igen.

(#6) mcs válasza vbe7835 (#5) üzenetére


mcs
veterán

Vételi érzékenysége gondolom megfelelő, és RDS-t is támogat. Vezetékes fülessel/fejessel milyen a hangminősége?

Holnap tervezek ilyet venni jó áron vagy Nokia Lumia 530at. Főleg a dual sim miatt érdekel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7) vbe7835 válasza mcs (#6) üzenetére


vbe7835
tag

Nem próbáltam még a rádiót. A készülék viszont nagyon bevált, kiváló az ár/érték aránya - a 2 év hazai garancia nyomós érv mellette.

(#8) mcs válasza vbe7835 (#7) üzenetére


mcs
veterán

Na megvettem a telefont.
Két dolgot leszámítva nincs különösebb gond vele, mégpedig a My Prestigio és Multistore rendszer. Ezek egész egyszerűen katasztrófálisak, annyira kiforratlanok és instabilak. :Y

(#9) vbe7835 válasza mcs (#8) üzenetére


vbe7835
tag

Én azonnal jegeltem is őket. :)

(#10) mcs válasza vbe7835 (#9) üzenetére


mcs
veterán

Rengeteg tucat felesleges app van rajta alapból, melyeknek a zömét érdemes eltávolítani.
Alapvetően jó kis készülék, csak egy kicsit több optimalizáció kellene neki, és akkor azt mondanám, megéri az eredeti 40-50 ezres árát is, de szerencsére jóval olcsóbban jutottam hozzá. :)
Az akksi tényleg igazán belesnek tűnik úgy, hogy már most is párhuzamosan mennek a sim kártyáim.

[ Szerkesztve ]

(#11) Gaboren


Gaboren
tag

A tescoban 19900-ért dobják utánad. Mától él az akció. Szerintem veszek egyet, bár nem szeretem a tepsiket, de ez bitang jó ár.

(#12) mcs válasza Gaboren (#11) üzenetére


mcs
veterán

Nálunk tegnap volt így. Percek alatt el is ment mind. :DDD

(#13) mcs


mcs
veterán

Sikerült felfedeznem egy apró szubpixelhibát, ami feketén jön ki, és csak eléggé közelről nézve. :W :DDD
Na mindegy, amíg nem gyarapodik, nem aggódok. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) gabczus


gabczus
csendes tag

Sziasztok!

Vettem én is pár napja egy ilyet!
Ebben kérek segítséget: Az ébresztő beállításakor a "szundit" a hangerő gombhoz lehet rendelni, de nekem nem csinál rá semmit. Ez lehet készülékhiba? (Nem kapcsolom ki éjszakára sem a telefont)
Ébresztéskor, ha nem rendelem a "szundit" a hangerő gombhoz, akkor a kijelzőn sem jelenik meg ébresztéskor ez a funkció! :W

HLP PLS! :R

Üdv. G.

(#15) gabczus válasza gabczus (#14) üzenetére


gabczus
csendes tag

Nos, újraindítottam és próbálkozásaim során a "teszt" ébresztéskor felugrott a kijelzőre egy uganolyan gomb, mint a feloldás és ott választhattam a szundit.
Lehet, hogy reggel is mutat ilyet? Csak akkor "még nem látok"?
Mindeg, remélem nem lesz rendszeres ez az "eltűnés"

Szép napot nektek.

Üdv. G.

(#16) repülős


repülős
csendes tag

Sziasztok!

Saját tapasztalataim a következőek:

CWM + root:

Az alábbi [linken] található leírás alapján sikerült a CWM menü + root-tolás. A letöltési jelszó: 5517.

Custom romok:

Orosz oldalon [link] elég sok rom található
( első hozzászólás középső link : Прошивки )

Ezek közül, több romot is kipróbáltam:

Miui v5: szép, gyors, csak sajnos nincs benne a magyar nyelv ( JBart programmal is próbáltam, sehogy sem sikerült)

Galaxy S4 Rom: Oroszul indul, de van benne magyar nyelv.
Galaxy SV Rom: Telepítéskor választható a magyar nyelv.
Lewa OS: Csak orosz nyelv.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#17) Gizus62


Gizus62
újonc

Segítséget szeretnék kérni! Prestigio 5517-hez honnan tudnék telepítőt letölteni ???? Tudna valaki elérhetőséget adni? Előre is köszönöm

(#18) hederz


hederz
csendes tag

Sziasztok!

Nektek mennyi idő alatt tölt fel 100%-ra a telefon mondjuk 10%-ról? Sajnos az enyém egyáltalán nem erős használattal is 1-1,5 nap alatt lemerül, és kb 3.5 óra alatt tölt fel, ami szerintem az akkukapacitáshoz képest elég kevés.

(#19) mcs válasza hederz (#18) üzenetére


mcs
veterán

Nekem meg tök hülyén jelzi a kapacitást. 100ról marhagyorsan lemegy 70re, onnan lassabban mászik le 50re, ahol és annak környékén sokáig tanyázik, aztán rohamszerűen leugrik 30ra lezárt képernyővel is.

(#20) hederz válasza mcs (#19) üzenetére


hederz
csendes tag

És neked mennyi ideig bírja az akksi általában összesen? Az első 30-40% nálam is hamarabb lefut, aztán 30%-ig lassabban merül. De a lényeg, hogy 1 nap alatt simán lefogy a szufla.

(#21) Ngeri11 válasza repülős (#16) üzenetére


Ngeri11
csendes tag

Szia! Volt valami gond telepítés közben vagy minden megy ahogy le van írva? Az original recoveryt nézted, hogy működik-e? most vettm a telót és nem szeretnék kétéves garanciát kidobni a kukába :D Csináltam már ilyet, csak most kicst aggódok mert az öszer support fórum oroszul van :D

"Aki mindig a múltat nézi, az farral előre megy a jövőnek."

(#22) Ngeri11 válasza repülős (#16) üzenetére


Ngeri11
csendes tag

hopp, véletlenül kétszer postoltam :-D

[ Szerkesztve ]

"Aki mindig a múltat nézi, az farral előre megy a jövőnek."

(#23) grafnet


grafnet
veterán

Urak!

Valakinek van ilyen hiba jelensége?
Tárhely --> SD-kártya (pötty), de mégis belső memóriára ment!

Van megoldás?

Köszi

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#24) hederz válasza grafnet (#23) üzenetére


hederz
csendes tag

Nekem rendben működik ez a funkció, tehát oda menti a fényképeket, ahová beállítottam.
Hibajelenségeim viszont:
- A GPS elég viccesen ugráló pozíciót mutat álló helyzetben is, kb. 30 méteres körön belül. :) Szép cakkos útvonalakat tud generálni így bármilyen nyomvonalrajzoló app.
- Asztalra helyezett telefon esetén az érintőképernyő össze vissza pozícionál, például szkrollozásnál bosszantó ez. Kézben tartva megszűnik a jelenség.
- Külső forrásból nem telepít appokat, a Prestigio saját appgyűjteményéből sem, pedig engedélyezve van a külső forrás lehetősége a beállításoknál.

Ennyi.
Egyébként jó teló lenne. :)

(#25) Ngeri11 válasza hederz (#24) üzenetére


Ngeri11
csendes tag

- A gps-t aláírom, hogy nem túl jó, iGoval próbáltam ki, mindig letért a kukoricásba :) De nekem nem cikcakkozott csak valahogy 1-2 másodperccel későbbb kanyarodott le folyton :F Az az érzésem, hogy az antenna gyenge, ha kivettem a tokjából és két ujjal tartottam a telót akkor javult a helyzet, csak valahogy így nem az igazi :)
- a képernyő úgy látom elég érzékeny a statikus elektromosságra, én két esetben tapasztaltam random helyeken történő érintéseket: az ágyban fekve közel az ébresztőórámkoz (gondolom a benne lévő transzformátort nem szerette), és amikor a plazmagömböm bekapcsoltam: na akkor amíg le nem esett a forrás azt hittem hogy szervíz annyira nem működött, ha hozzáértem csak úgy cikcakkoztak az érintést jelző fehér körök :DD
- az appok telepítése meg megy mint a karikacsapás, ScreenFilter ha be van kapcsolva akkor a rendszer nem engedi megnyomni a Telepítés gombot, erre egy hétig tartott rájönnöm :) de más bajom nem volt soha.

Viszont rootolni még mindig nem merem pedig egy link2sd jó lenne... :(((

"Aki mindig a múltat nézi, az farral előre megy a jövőnek."

(#26) simbio


simbio
csendes tag

Sziasztok! Hátha valaki találkozott már ilyen idegesítő problémával...
Már megvan ez a telefon elég régóta, majd fél éve. Nem minden nap, de majdnem... pontban 0.02 perckor a telefon kikapcsol és pár perc múlva újraindul magától. Közben nem reagál semmire, tehát saját kezüleg nem tudod újra beindítani, csak ha aksi ki és vissza, utána azt teszi amit akarsz. Viszont elég frusztráló úgy ébredni majdnem minden este 0.02-kor hogy üvölt ez a fostalicska a kezdőszövegével. Ilyen szívás még sosem volt butatelefonnal, csak ezzel. Nem találtam semmit, amit állíthatnék a szoftverben ezzel kapcsolatban. Nem rootolt készülék, nem értek hozzá. Csupán telefonálni, böngészgetni, olvasni, gps-kedni és írni akarok vele, mint normál halandó. Nem vagyok buherátor, de ezért a problémáért megküzdenék vele. Amúgy van hogy napközben is megáll nála az élet, s egyszerűen néhány percig nem reagál gombnyomásokra és érintésre sem, aztán mintha sose lett volna ilyen, megy tovább. A mikrofonja gyenge, sokan panaszkodnak, hogy alig értenek. De a legégetőbb az éjféli újraindulás ezer hangerővel... segítsetek ha tudtok. Köszönöm

Sose vitatkozz hülyékkel, mert le kell süllyedj a színtükre, ott pedig nyernek a rutinjukkal :D

(#27) Csimbok12


Csimbok12
újonc

Hali!
Egy hete van meg a telefon, és egy meglehetősen lényegtelen problémám lenne, de idegesítő számomra, hogy ha print screenelem a képernyőképet nem tudom megnyitni, ha bevan téve az sd kártya. Azt írja h nem sikerült betölteni a fájlt. Mi lehet az oka, és hogy tudom orvosolni a problémát?

(#28) ThePunker


ThePunker
újonc

Sziasztok! Kb 2 hete vásároltam a készüléket, eddig semmi probléma nem volt vele, tökéletesen, gyorsan, pontosan működött, egészen eddig. Most random kilép mindenhonnan, feljön a google kereső és onnan kb semmit nem tudok csinálni, nem reagál semmire, illetve van olyan, amikor egyszerűen nem tudok gépelni, mert mindig más karaktert ír, mint amit nyomok. Ötlet? Vigyem vissza és vágjam a fejükhöz az üzletben, vagy lehet valamit kezdeni vele?

(#29) Kenvelo7 válasza ThePunker (#28) üzenetére


Kenvelo7
tag

Hello nem tudja valaki hol lehet digitizert, kulso uveget venni a kijelzore?
Előre is koszonom ! :R

+36/706020979

(#30) Ngeri11 válasza simbio (#26) üzenetére


Ngeri11
csendes tag

Nézd meg a beállítások -> automatikus be/kiapcsolás pontot. Ha pipa van az időpontok mellett azt szedd ki.

"Aki mindig a múltat nézi, az farral előre megy a jövőnek."

(#31) Ngeri11 válasza ThePunker (#28) üzenetére


Ngeri11
csendes tag

Nem lehet hogy ugyanaz a bajod mint hederznek volt? Én megpróbálnám hogy a dev settingsben bekapcsolom az érintési pontok mutatását. Ha meg nem, akkor a home gombbal lesz valami (hosszan nyomva feljön a google). Gondolom nem nyomogatod ezt véletlenül, szval én arra gyanakodnék, hogy valami gáz van a telód digitizerének alsó felével (ahol a billentyűzet is van). De először nézd meg hogy nem szoftveres-e a dolog (pl. factory resettel), és csak aztán vidd szervizbe :D

"Aki mindig a múltat nézi, az farral előre megy a jövőnek."

(#32) Ngeri11 válasza repülős (#16) üzenetére


Ngeri11
csendes tag

Repülős linkje meg egy kis kutakodás segítségével sikerült nekem is a rootolás. A cseh nyelvű honlap meg a Google Translate elég kínszenvedős volt, úgyhogy az eljövendő vitézeknek lefordítottam a teendőket. A CWM nekem minden gond és meglepetés nélkül, szépen felment, viszont az általuk leírt root nem működött: a telefon rendben működött utána is, csak éppen root jogok nem lettek rajta, a SuperSU nem tudta telepíteni a binary-ját. :((( Kis kutakodás után viszont találtam egy angol nyelvű kínai root appot, amivel sikerült ez is.

CWM Recovery telepítése:

Fontos: A driver nem működik Windows 8.1-en (tapasztalat)! Nekem Windows 7-en sikerült.

1. Még ne csatlakoztassuk a telefont a számítógéphez.
2. töltsd le a ZIP fájlt innen: http://ulozto.cz/x1E6TQUb/psp5517duo-cwm-recovery-zip (jelszó: 5517), és bontsd ki.
3. Kapcsold ki a telefont. Nyisd meg az Eszközkezelőt, és a kikapcsolt telót dugd be a számítógépbe. Az Eszközkezelőben egy idő után meg fog jelenni az "MTK65xx preloader" nevű eszköz (lesz egy hibaüzenet hogy "az illesztőprogram telepítése sikertelen", nem kell vele törődni), erre jobb klikk, majd "Illesztőprogram frissítése...". Válaszd az "Illesztőprogram keresése a számítógépen" lehetőséget, majd válaszd ki az imént kicsomagolt mappában a "Drivers" mappát, aztán mehet tovább. Ha elsőre nem megy, teló kihúz, bedug, újrapróbál.
4. Húzd ki a telefont.
5. Indítsd el a "flash_tool.exe"-t. Okézd le a "scatter-loading" hibaüzenetet, katt a "Scatter-loading" gombra, és válaszd ki a "/PSP5517DUO Recovery CWM/MT6582_Android_scatter.txt" fájlt.
6. Katt a "Download" gombra.
7. Dugd be a telefont. Ha van egy kis szerencséd (mint nekem volt), akkor gond nélkül feltelepíti a recovery-t, ezt egy ablakban megjelenő zöld pipa jelzi. Mivel nekem ez történt, a sikertelen telepítés esetén teendőket nem tapasztaltam meg, és a Google Fordító sincs épp a helyzet magaslatán, úgyhogy ha balszerencséd van, nézd meg az eredeti weboldalt.
8. Húzd ki a telefont, és a szokásos módon (hangerő fel + bekapcs gomb) elővarázsolhatjuk a vadiúj recoverynket.

Root az androidforum.cz szerint:

(nekem nem működött: gond nélkül feltette a SuperSU-t, de root jogokat nem sikerült szereznie, nem tudta a binaryt telepíteni. Egy próbát azért megér, legfeljebb ha nem sikerül, visszaállítod a nandroid backup-ot.)
1. A frissen telepített CWM-mel a biztonsági mentés legyen a legelső dolog, amit teszel. ("backup/restore" -> "backup"). Ha valamiért nem sikerül a történet, akkor állítsd vissza
az eredeti állapotot ("backup/restore" -> "restore"). Az előző telómmal kapcsolatos tapasztalatomból mondom: bármilyen aprósággal buherálod az Androiddal, kezdd egy biztonsági mentéssel.
2. Másold a ROOT mappából a "SuperSU-v2.37.zip" fájlt a telefon sd-kártyájára.
3. A telefonon menj a recovery-be, "install zip from sdcard" -> "choose zip from sdcard" -> válaszd ki a zipet amit az előbb feltettél rá. Hagyd jóvá, és várd meg amíg felrakja.
4. Indítsd újra a telefont (reboot system now -> NO -> NO).
5. Kész.

Root ahogy én csináltam:

(előnye, hogy működik, hátránya, hogy így a SuperSU helyett egy kínai app fogja a root jogokat kezelni. Nem hiszem hogy gázos a cucc, de jobb félni mint megijedni alapon permission managerrel letiltottam
a netről meg pár dologról.)
1. Miután megcsináltad a fent leírt biztonsági mentést, töltsd le és telepítsd a KingRootot: http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=98816610827163851065
2. Nyisd meg az appot, és érintsd meg a nagy zöld kört. (Ha nem bízol benne, előbb tedd a telót repülő módba.) Az app elintézi a rootot, és felteszi a Kinguser nevű appot, ami ugyanazt tudja mint a SuperSU.
3. Kész, rootolva van a telefon. :C :)) :C A KingRootot letörölheted.

[ Szerkesztve ]

"Aki mindig a múltat nézi, az farral előre megy a jövőnek."

(#33) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!Egy ismerősnek van ilyen telója,és egy kis gond vele.Bevam állítva hogy SD-kártyára mentsen,képeket ,videókat oda is ment,de mikor leakar tölteni pl egy játékot,akkor memória full hibát dob a gép.
Valakinek valami ötlete?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#34) ha3fis


ha3fis
tag

Ha valaki nem használja a gyárilag vele kapott tokot, akkor vennék egyet. Ajánlatot privátba kérnék, köszi.

(#35) a2d2 válasza gerisz23 (#33) üzenetére


a2d2
addikt

Feleségemnek. Ugyanúgy képeket sem enged már csinálni vele. Szóval feldobom én is a custom rom-ot.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#36) Ildi67


Ildi67
újonc

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségét, annak, aki használja a hangfelvételt a telefonon. Egy 60 perces hangfelvételt kellene a telefonomról a laptopomra " varázsolni. " Megköszönöm annak, aki tud segíteni ebben.

(#37) jpisti


jpisti
senior tag

Hali!

Valaki le tudná írni nekem lépésről lépésre, hogy hogyan tudnám lecserélni az alap Android verziót egy újabbra amivel már az SD-re is tudok telepíteni?

Fontos lenne a részletes leírás, mert teljesen idegen nekem az androidos környezet.

Előre is köszönöm!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#38) skandarg27


skandarg27
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, kérlek nézzétek el, ha valamilyen blődséget írok, sajnos nem igazán értek a telefonokhoz.
Valószínűleg sikerült Titanium Backup programmal leirtani egy olyan progit, amitől a telefon gyári beállítások visszaállítása után, a telepítő varászlónál leáll, kilép a progi.
Számítógéppel pedig nem sikerül felismertetni a telefont, akármilyen kábelt használok.

Tud valaki esetleg egy ehhez a telefonhoz kompatibilis romot ajánlani, linkelni, amit sd kártyáról is fellehetne telepíteni?

Előre is köszönöm!

(#39) kernő


kernő
csendes tag

hello ezt nézi valaki???

kéne egy kis segicség van egy prestigio tello de a logonál megál és semmi nincs erre valami progi?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Prestigio 5517
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.