Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kgabesz


kgabesz
tag

adjatok nékem tanácsot lécciléccilécci!!!

van egy gépem, ami nem egy csúcsteljesítményű masina
(abit bx20 alaplap, Celeron 400 proci, 128MB memóriával, 16Mb-os Vodoo kártyával)
és adott hozzá a WinXp-m, ami szintén nem a filmnézhetőképességéről híresült el

én elvetemült viszont mégis szeretnék filmet nézni ezen a gépen, mert a monitorom tök szép :))

milyen praktikák vannak, amikkel el tudom érni, hogy minél kevésbé akadjon, iletve csússzon el a kép meg a hang?

eddig próbéltak:
- felbontás levétele
- színmélység levétele
- minden futó alkalmazás lelő


ötletek még?

Megsúgom legtitkosabb vágyamat, hadd gyantázzam le a lábadat!

(#2) Som@ válasza kgabesz (#1) üzenetére


Som@
őstag

''Hát én 400-as celeronon próbáltam divx-et (igaz nótbukon) és ott a komolyabban tömörítettek nagyon akadtak. Ez a kodek segített:
ftp://ftp.hwsw.hu/pub/hwsw/DivX/sasami2k_757.exe
Sokkal kevesebb erőforrást használ mint az eredeti.''

Forrás: kedves Den moderátor kolléga, ebben a topicban: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=2877&start=100[/L]

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#3) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Válassz olyan kódolású filmeket, amit nem tömörítettek brutállá. A legtutibb az mpeg2 (DVD) lenne, hozzá való mped dekóderkártyával, DVD lejátszóval. Viszont a legújabb DiVx-es tömörítésűek akadni fognak vszleg ezen a procin.

42

(#4) Som@


Som@
őstag

A topic címébe kicsit belepiszkáltam. :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#5) kgabesz válasza Som@ (#4) üzenetére


kgabesz
tag

láttam...

meg is rémültem:)

Megsúgom legtitkosabb vágyamat, hadd gyantázzam le a lábadat!

(#6) eziskamu


eziskamu
addikt

Ffdshow+ac3 d(irect)show filter +ogg dshow filter + talán valami jó mp3 dshow filter, az utobbi nem kötelezö, de talán szebb lesz a hang. A codec packokkat felejtsd el! Esetleg feliratokhoz Vobsub, de valamennyire(nem tul jol) az ffdshow is elboldogul a feliratok egy részével. Ha Vannak kétnyelvü filmjeid, akkor morgan stream switcher kell, vagy pedig megfelelő lejátszóprogi, talán a BSPlayer tudja, meg amúgy is használj Bsplayert vagy Nplayert a filmekhez.

(#7) kgabesz válasza eziskamu (#6) üzenetére


kgabesz
tag

kösz, ezt kipróbálnám, csak az a bajom, hogy az utóbbi időben ész nélkül pakoltam a kodekeket a gépemre, így most teljes káosz van ezen a téren!

le tudom szedni őket ügyesen valahogy?

és akkor felraknám amit írtál, és kipróbálnám...

Megsúgom legtitkosabb vágyamat, hadd gyantázzam le a lábadat!

(#8) greenface


greenface
aktív tag

Ismerősnél Cel 300@450-es proci, 64 MB RAM, S3 Savage4-el minden próbált DivX gyönyörűen ment!
Xvid-et nem próbáltunk, az azért már valszeg megfogta volna.

Sztem próbálj húzni a procin 500 fölött valszeg megy, és annyi plusz már számíthat.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#9) greenface


greenface
aktív tag

Bár W98 van, nem XP. Nemtom, ez számít-e.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#10) kgabesz válasza greenface (#9) üzenetére


kgabesz
tag

szerintem számít, az XP előtt Win98 alatt nem nagyon voltak ilyen gondjaim, bár akkor még a tömörítések sem voltak ilyen brutálisak!

Megsúgom legtitkosabb vágyamat, hadd gyantázzam le a lábadat!

(#11) eziskamu


eziskamu
addikt

Esetleg meg kellene nézni, hogy van-e az alplapodhoz olyan bios, mely támogatja a Coppermine magos Celeronokat legalább 6-700Mhz-ig, és venni olyat használtan. Ha pedig nem akkor egy ppga-s 533-as proci, vagy pedig tuningolás.
Amúgy keress rá a neten a ''windows xp services'' szavakra és van valami Black Viper nevü srác oldala amin megtalálhatod, hogy melyik háttérben futó szolgáltatásokat érdemes kipróbálni, valamint vannak ott olyan scriptek, vagy mik, amik elvégzik a beállításokat helyetted.

(#12) venember83 válasza Adrian Mole (#3) üzenetére


venember83
nagyúr

Hello!

Nem igaz, en PII Deschutes 350 Mhz-et hasznalok filmnezeshez es minden megy, csak mondjuk minden 2-3 havonta win reinstall, de ez van! Szoval egeszseges rendszeren minden film megy!
Ennyi!

(#13) Flashcash válasza kgabesz (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Estleg megpróbálhatod az ffdshow filtert használni a dekódoláshoz az eredeti divx codec helyett.
Ennek elvileg kisebb az erőforrás igénye, és a divx/xvid cuccokat is támogatja.

[L]http://sourceforge.net/projects/ffdshow[/L]

A 400-as Celeront pedig húzni kell, 83Mhz-es FSB-n már 500Mhz-el fog szakítani. :)

(#14) eziskamu


eziskamu
addikt

Állítólag egy 300-as celeronon Linux + mplayer csodákra képes, pontosabban egy 640*480-as divx-es film ment akadozás nélkül, de ezt nem láttam. Az UHU linux ingyenesen letölthető magyar nyelvü oprendszer, és tartalmazza az Mplayert.

(#15) kgabesz válasza venember83 (#12) üzenetére


kgabesz
tag

ez jól hangzik, de nem hinném, hogy minden filmmel elboldogulsz

vagy ha igen, akkor mázlid van!

azért sok filmet én is meg tudok nézni, de pl tegnap este néztem a Mel Gibson Jelek című filmjét, és nem tudtam mikor kell megijedni, amikor meghallom a hangot, vagy amikor meglátom az UFO-t
volt közte pár másodperc :)))

Megsúgom legtitkosabb vágyamat, hadd gyantázzam le a lábadat!

(#16) j.bravo válasza Som@ (#2) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát ez a cucc sajnos már nagyon nem elérhető... pedig nekem is adott itt egy k6-3 400@450, amin néznék én ezt-azt...

Whatever.

(#17) rog válasza venember83 (#12) üzenetére


rog
addikt

jaja. én tavaly még egy 366-os toshibán nézegettem filmet. 192mb ram volt benne. ha durvább tömörítésű, nagyobb felbontásu cuccos volt, akkor az volt az egyetlen feltétel, hogy újraindítás után kellett egyből indítani a filmet. és csak semmi pörgetés.

(#18) Gabesz84


Gabesz84
őstag

en egy 266-os ibm laptopon nezek filmeket. Nagyjabol mindent le tudok jatszani, xvid-el van neha gond, meg azuberbrutal tomoritesu divx-el.
Nekem van fenn divx5.05 (az ujabb verziok szerintem qrva szarok), xvid, svcd codec, meg ac3 hang. Igy altalaban mennek a filmek.
Ja es ugyen nem mediplayer9-el nezem oket, hanem 6.4-el, mert az gyorsabb.
Ha a vinfosos lejatszok nem viszik a filmet rendesen, akkor jon az mplayer.
(talaltam valahol most valami ujabb win-re forditott valtozatat, qrvajo:) :)

(#19) gyömbi


gyömbi
csendes tag

Pószáld meg kissé feljebb rakni az órajelet. Mondjuk úgy 500Mhz fölé.
Aztán válasz egy jó codecot, és nagy valószínűséggel a mai filmek 91%-a gond nélkül menni fog.

(#20) UHHH


UHHH
senior tag

A filters szekcioban a post processinget kapcsoljad ki, a film effectet is.
A Quality settingsben lehet a pipakkal jatszani...:)
Ajanlom tovabba a Media Player Classic lejatszot.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#21) suste válasza eziskamu (#6) üzenetére


suste
veterán

a bsplayer nagyon jo, én is imádom, de iszonyat hardver igényes:(

(#22) Zsiba válasza kgabesz (#10) üzenetére


Zsiba
senior tag

Én bizony nem XP-t tettem volna erre a gépre. Hogy úgy mondjam sovány ez a masina az XP-hez, szóval ezek után nem csoda, ha gondok vannak a lejátszással. Főleg ha 98 alatt nem volt problémád.

XP-hez 512 Ram már ideális, 128 viszont kevés.

Egyébként meg tölts le egy K-Lite Codec pack-et, abban benne van minden codec és a bsplayer is.

''One Ring to rule them all...''

(#23) botye válasza kgabesz (#1) üzenetére


botye
tag

Más is javasolta, de egy Linux+Mplayer mindent le fog játszani, akadás nélkül... (Próbáltam Via C3-on... szaggatás nélül ment...)
Ha nincs kedved a linux-hoz (telepítés, beállítás, stb...), akkor javaslom figyelmedbe a movix nevű ''csodát''. Ez egy boot-olható lejátszó... természetesen linux alapú, de semmit nem kell telepíteni, beállítani hozzá. Egyetlen hátránya, hogy használata közben csak a filmet nézheted... no multi-task...
[L]http://movix.sourceforge.net/[/L]

A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

(#24) vlaci79 válasza kgabesz (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv

probald ki a MoviX2-ot
ez egy ingyenesen letoltheto linux alapu boot cde
boot utan mar hasznalhato is filmnezesre a geped :)
vinyon levo filmeket is elerhetoek
boot utan kiveszed a cdet es cdrol is nezhetsz filmet

linux alatta talan tobbre eleg aprocid mint win alatt

(#25) aga


aga
tag

Szerintem a gépet keményen visszafogja az az XP. Valami más oprendszerrel kéne próbálkozni. Van olyan ismerősöm, aki 366-os Celeronon néz DivX filmeket, 128 mega SD-vel, és GeForce 2 MX-el, persze Win98-al. De akadt olyan is, aki valahogy egy 233-ason is nézett filmeket!?

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#26) nygma válasza aga (#25) üzenetére


nygma
addikt

''Szerintem a gépet keményen visszafogja az az XP.''

ez mókás. a mai napig cel500-on nézem a filmeket. MINDEGYIKET. eddig egy reccent csak meg (a kb 300 filmből), de ott a ripper nem állt a helyzet magaslatán.

(#27) nygma válasza nygma (#26) üzenetére


nygma
addikt

ja, és xp-vel (nem warez, nem illegal) 2001 nyara óta

(#28) Chain|Q


Chain|Q
tag

Itt Celeron 433 van, egy oreg IBM 300GL-ben, VIA chipset, sz'al kelloen low-end. Viszont tettem bele egy PCI-s ATi Radeon 7000-et 32MB DDR RAM-al. A hang ISA-s GUS PnP-bol szol. Win98SE, minden film amit eddig neztem tokeletesen ment. XViDek is. Az a gyanum hogy az ATi kartya jotekony hatassal van a filmek lejaccasi sebessegere, mivel nem gyengen jo benne az overlay c. feature. Legalabbis tutira gyorsabb mint az alaplapi integralt AGP-s Trio3D-vel lenne. :) ). Ja egyebkent BSPlayert hasznalok altalaban.

Meg most akarok ra XP-t tenni mert a 98SE elegge surun osszetrottyantja magat, es mar unom folyton megfixelni. De lehet hogy aztan megsem lesz XP. Tizedrangu kerdes h. milyen kindoz fut azon a pecen, amit amugyis utalok... :D

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

(#29) Adrian Mole válasza venember83 (#12) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Azt írtam, hogy valószínű. Egyébként biztos nem minden megy egy ilyen procin. Láttam én már erős procin is beszaggatni nagy felbontású, péppé tömörített DivX-t. De tény, hogy vannak trükkök :P Meg nem mindegy, hogy mit néz az ember.

42

(#30) Arpee-03


Arpee-03
csendes tag

Hi! A gépem teljesítménye miatt (AMD K6-2 400@450) nekem is problémás a filmnézés. A régi BSPlayer után kipróbáltam egy másik lejátszót a crystalplayer-t. Egész jónak tűnik, van benn egy funkció ami biztosítja hogy a kép és a hang szinkronban legyen. Egy Xvid-es film a régi BSPlayer-en akadt és elmászott a hang azt ez gond nélkül lejátszotta. Viszont az újabb BSPlayer kevésbé erőforrásigényes.

Egy kérdés: a divx4-et ajánlották a crystalplayer honlapján hogy az a leggyorsabb. Ez lejátsza a divx5-el tömörített filmeket is?

Én csak ÉN vagyok!

(#31) Gonosz válasza Som@ (#2) üzenetére


Gonosz
csendes tag

Som@, ez a ''sasami2k'' ez NT/2K/XP-re van? Van 95/98/ME-os verziója is? Vagy a 2k nem is azt takarja...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.