Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Jaq válasza zsolt501 (#300) üzenetére


Jaq
tag

Vszinuleg egy tualatin-tuning topicban, jo regen (vagy egy eve...), onnan vagy 2-3 emberke kiprobalta, es nekik is bejott :)

(#302) Jaq válasza [w] (#299) üzenetére


Jaq
tag

GETTÓPOLÍR!!!! Ez tecccik :C

THX :))

[Szerkesztve]

(#303) Esmein


Esmein
nagyúr

Vettem ma 2000-es és 2500-as polírpapírt. Meglátjuk mi lesz a jószágból. És ha már arra járok felpolírozom a nb47j-t és a 9800-as gyári hűtőjének az alját :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#304) [w]


[w]
őstag

én meg meló után lekaptam a fridgerockot, hogy megnézzem mi van alatta és ezt találtam:

[L]http://web.axelero.hu/wpet/fridgerock.jpg[/L]
enyhén szólva is durva, ahogy a procimag felirata szinte ''beleégett'' a rézbetétbe :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#305) Esmein válasza [w] (#304) üzenetére


Esmein
nagyúr

:) Elég ütős. Ez ugyebár egy palomino? Jó karcos az alja, vagy csak a fényviszonyok miatt ?


Ui. Megyek polírozni :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#306) zsolt501 válasza Esmein (#303) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Basszus szegeden nem lehet polír papirt kapni megőrűlök :O

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#307) zsolt501 válasza Esmein (#303) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jó neked hogy kaptál vehetnél nekemis mert én 5 boltot jártam végig és sehol semmi Baumaxx,Obi, Praktiker, és a festékboltok sehol semmi normál csiszoló papir van de aztán semmi megőrűlök

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#308) zsolt501 válasza [w] (#304) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És mikor esel neki mert tényleg elég brutálisan karcos a felírat viszont elég jól mutat rajta :U

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#309) [w] válasza Esmein (#305) üzenetére


[w]
őstag

jaja, palo magos, dögmeleg :)
a hűtő, ahogy a képen látszik borzalmasan barázdált, karcos és teljességgel matt volt. leszerelés után persze kicsit segítettem rajta... ;] ez -1-2 fokot segített, de nem is vártam tőle többet, csak legalább leporoltam az alaplapot :D

[sorry, ma nemtok normálisan gépelni...]

[Szerkesztve]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#310) Esmein válasza zsolt501 (#306) üzenetére


Esmein
nagyúr

Szegedi vagy ? Áááá, miért nem mondtad. Most vettem szegeden ilyen papírt. Az egyik festékbolt ahol lehet kapni az 5-ös és a 9-es troli vonalán van a körúton, a másik a mars tér fele a mérey-n. SZEcolor vagy mi. Volt ott a 200-as papírtól kezdve 2500-ig minden. Sőt, van egy a petőfin is. Nem te voltál a bringás tag a petőfi sugárúton kifele a boltból ?:D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#311) Esmein


Esmein
nagyúr

Felpolíroztam a bordát és jelenthetem tükrös és a légy is elseggel rajta. Azonnal tolom fel a képeket.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#312) zsolt501 válasza Esmein (#310) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hú ha én ezt tudom hogy benn voltál Szegeden :Y

Hétfőn megyek vásárolni nivel holnak nem érek rá de kössz az infót ponnt itt nem voltam mármint ezekben a boltokban.:F

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#313) Esmein


Esmein
nagyúr

[L]http://break.darkangel.hu/solar1an/polir/DSCF0016.JPG[/L]
[L]http://break.darkangel.hu/solar1an/polir/DSCF0017.JPG[/L]
[L]http://break.darkangel.hu/solar1an/polir/DSCF0021.JPG[/L]
[L]http://break.darkangel.hu/solar1an/polir/DSCF0022.JPG[/L]

Az a képen az öcsém :)


"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#314) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ja és várom a képeket

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#315) zsolt501 válasza zsolt501 (#314) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Lemaradtam...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#316) zsolt501 válasza Esmein (#313) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem semmi szép lett az Alu is GRATULÁTOK :C :C :C :C :C :C

Aztán nem csak tűkörnek használni a bordát:DDD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#317) Esmein válasza zsolt501 (#316) üzenetére


Esmein
nagyúr

50 fokot mutat de ma egész nap dögmeleg volt. Szerintem 1-1,5 fokot nyerhettem az újrapolírozással. Ja és ha már arra jártam a gpurol is leszedtem a bordát meg a rózsaszín trutyit és ezüstpasztával kentem újra. Mindjárt letesztelem :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#318) zsolt501


zsolt501
nagyúr

És összesen minden melóval mennyi időbe telt a polírozás?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#319) Esmein válasza zsolt501 (#318) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hát rendrakással együtt 4-4,5 óra, de most a vidkártyot is megpiszkáltam. eredmény 6-7 fok általános javulás.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#320) zsolt501 válasza Esmein (#319) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az nem is rossz sok esetben még 1-2 fok is sokat jelent nem hogy 6-7 fok szóval én mindenkinek ajánlom a dolgot mielőtt vízhűtésre adja a fejét.

Mostmár tudod a ventit is csendesíteni mivel van tartalék benne

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#321) Esmein válasza zsolt501 (#320) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha maxcsutkára tekerem még ebben a hőségben is 44 fokra hűti a terhelt procit :) Lesz még nyár ... :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#322) zsolt501 válasza Esmein (#321) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Na jövöhéten nekem is kifog derűlni hogy a 7000 CU mire képes polírozva már nagyon várom.

Sajnos képeket nem tudok készíteni mivel nincs digi fényképező ezért majd csak leírni tudom a tapasztalataimat de szerintem az is sokat fog jelenteni másoknak, egyáltalán ha valakit érdekel is.

Engem legalábbis NAGYON:DD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#323) Esmein válasza zsolt501 (#322) üzenetére


Esmein
nagyúr

És ilyenkor milyen jó lenne ha a Ri/OS 3 támogatná a kifüggesztett témát. Szerintem ez megérdemelné, mindenki okulhat a dolgon és szinte ingyen nagyon szépen megdobhatja a hűtője teljesítményét.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#324) zsolt501 válasza Esmein (#323) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pontosan ebböl elég jól lehetne tapasztalatot szerezni sok emberkének aki nem konyít semmit a hűtéshez.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#325) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Sok űberfasza hűtő és a felűlete ojan gány hogy az már fáj viszont ha ennyit áldoz valaki rá megfog lepődni mit is javul kis munkával a hűtője

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#326) Esmein válasza zsolt501 (#325) üzenetére


Esmein
nagyúr

Pl a topicnyitóban említett Spire (Speeze) ventik alja szörnyű. Körkörös köszörülés látszik rajta, simán lereszelheten a körmöd. Ráadásul hepehupás. A zalman alja most pl majdnem az összes pasztát kiszorítja, ezért óvatosan hadakozom az ezüstpasztával :) Ja és polírózás után _mossátok át_ a bordát és az alját sikáljátok meg, igy megszabadulhattok a fekete aluminiumportól. Utána alkohoholos vattával érdemes áttörölni a procimag és a borda érintkezési felületét is jó alaposan.Ezzel a zsíros ujjlenyomatokat eltünteted, amik hőszigetelő réteget alkothatnak a felületen. Ha már feltetted a hűtőt ne mozgasd mert szétkened a pasztát. A pasztázásnál vékonyan és egyenletesen, a hűtő úgyis kipréseli a fölösleget, a túl sok paszta ronthatja a hatásfokot.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#327) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Szerintem is lehetne egy összefoglaló nagy írást itt feltenni a PH-ra a dologrol mivel nagyon sokan nem értenek a dologhoz arrol nem is beszélve amit én szoktam gép karbantartások esetén látni mások gépeiben szó szerint siralmas.

Volt 1 hely ahol a bordába szó szerint már bele volt sűlve a por oly mértékben hogy már semmi nemű levegőő nem ment át a bordán sőtt egy idő után a venti is megált rajta aminek a hatására a proci szószerint megsűlt.
A másik helyen meg a vidkarirol esett le valamiképp a venti ( a ház aljában találtam meg ) egyszer arra keztek panaszkodni hogy fagy a játék ezért néztem meg hát kissé csodálkoztam mikor megláttam csoda hogy nem durrant el a GPU olyan forró volt.

A harmadik eset amikor a proci és a borda kőzé semmi sem volt téve ezmellé még jött a másik dolog hogy a borda még felsem fekűdt a procira valamiképp srégen ált rajta elég érdekes látvány volt itt is arra panaszkodtak hogy álandóan kifagy a gép.

Szóval ezek az én kis nagy tapasztalataim a LÁMASÁGROL :C

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#328) Esmein


Esmein
nagyúr

De szivesen dolgoznák számteküzletben... Egész nap a gépeket szerelhetném.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#329) zsolt501 válasza Esmein (#328) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én sem dolgozok ott csak az ismerősöknem és a haveroknak no meg az ő ismeretségűknek :D javítok gépeket no nem ingyen a tudást meg kell fizetni:T

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#330) Flashy


Flashy
veterán

hat szerintem azert egesz nap gepeket szerelni nem egy álommeló. tul sok ész se kell hozzá, meg ugyanolyan gályameló mint aki gyárban egész nap annyit csinál hogy beteker egy csavart aztán adja tovább a munkadarabot.

(#331) Esmein válasza Flashy (#330) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én szivesen bütykölnék rajta. Meg elmondanám a vevőknek adolgokat ha megkérdeznek, javasolnék bele cuccokat stb. Szeretnék egész nap gépeken bütykölni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#332) zsolt501 válasza Esmein (#331) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Lehet hogy tudok neked ilyen melót de nem MO-ban

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#333) Esmein válasza zsolt501 (#332) üzenetére


Esmein
nagyúr

mo ?:)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#334) zsolt501 válasza Esmein (#333) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Magyarország mármint itthon

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#335) Esmein válasza zsolt501 (#334) üzenetére


Esmein
nagyúr

Csak nem jugóban ? Hááát... :) Szegeden jó lenne csak nem suli mellett mert a részmunkaidőből sosem sül ki semmi jó :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#336) zsolt501 válasza Esmein (#335) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jóval nyugatabbra én jövöhéten megyek érdeklődni kezdő péz 1000euró+ lakás+ kaja

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#337) Esmein válasza zsolt501 (#336) üzenetére


Esmein
nagyúr

Előbb egyetem. De a barkácsolást nem hagyom abba annyi szent.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#338) zsolt501


zsolt501
nagyúr

A haver 1 éve van kinn és most a fizuja 3500 euró szerintem nem rossz

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#339) Esmein válasza zsolt501 (#338) üzenetére


Esmein
nagyúr

Egyetemet el kell végezni előtte, mert szerintem ha hosszútávon gondolkodunk felsőfokú végzettség nélkül nem lehet sokmindent kezdeni, és inkább most legyen meg mint majd 35 évesen. Ha végeztem a sulival, akkor viszont szeretnék egy számtekboltot nyitni, ahol csak megbízható cuccot árulnék, elvállalnék mindenféle moddolást, halkítást, tuningolást. Mindent meg lehetne tapizni kipróbálni mielőtt a tag elviszi stb. Beszerezném a legprobb gamer cuccokat nehogy már magyarországon ne lehessen kapni a külföldön jól ismert márkákat.

Szerk: ez már szvsz offtopic :D

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#340) zsolt501 válasza Esmein (#339) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nos erről az a véleményem hogy pár évvel ezelőtt én is dolgoztam számtech boltban de inkább kiléptem mivel a főnök tök idióta volt az űzlethez még most is reőlködik.

Nem egyszerű a dolog ha ezen a téren nincs ismeretséged fölleg kinn akkor nem igazán érdemes belevágni mivel akkor csak ráfizetnél.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#341) Esmein válasza zsolt501 (#340) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem meggazdagodni akarok, csak annyit hogy megéljek belőle, ne kelljen ehhez senkit átvernem és mindeközben azt csináljam ami a hobbim. Ja és utálom hogy a számtekboltok este 6-kor legkésőbb zárnak. Pl nekem éjjel 2kor szokott eszembe jutni hogy kellene ez vagy az :)

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#342) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nos a másik dolog már én sem vagyok mai gyerek 31 vagyok és sajna itt szegeden nem sok a lehetőség az érvényesűlésre.

Van 3 szakmám de amit fizetnének az siralmas ezért is tervezem a lelépést.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#343) zsolt501 válasza Esmein (#341) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mi is voltunk este 10-ig nyitva nyáron de nem volt sok értelme

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#344) Esmein válasza zsolt501 (#342) üzenetére


Esmein
nagyúr

Félegyházán amilyen hülye boltosok vannak, porbaalázom bármelyiket hw téren ~ ahah :( Tudod az a tipus aki szerint a 9600se az second edition meg az amd proci az 1000 mhz-es és elég :)

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#345) Esmein válasza zsolt501 (#343) üzenetére


Esmein
nagyúr

szvsz más szolgáltatásokat is kell nyújtani amiért bemegy az ember este 10-kor is akár a boltba ha úgy hozza a szükség.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#346) zsolt501 válasza Esmein (#344) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hát igen vannak idióták erre is nekem annó 10-éve azt akarták megmagyarázni hogy a gépem azért fagy mert másolt op rendszer van rajta :Y

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#347) Esmein


Esmein
nagyúr

Az a lényeg hogy legyen valahogy. Magyarország egy jóléti társadalom ahol a hajléktalanok sem halnak éhen. Egy fiatal, életerős egyednek ( pff :) ) mint én mindig lesz valami dolga. Olyan még sosem volt hogy ne lett volna sehogy.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#348) zsolt501 válasza Esmein (#347) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pedig hidd el volt olyan és nem is olyan túl rég igaz akkor még egyikűnk sem élt amikor a pengőt az utcán söpörték mert semmi értéke nem volt és már a nullák nem fértek a bankjegyre.
Szerintem ahogy a magyar gazdaság áll úgy elképzelhető hogy a forint is hasonló sorsra jut.:O

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#349) Esmein válasza zsolt501 (#348) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ne legyünk pesszimisták, és főlek : Polírozzunk !
Ki akartam simitani a nb47j alját is de erre nem mostanában kerül sor, ugyanis ehhez ki kell vennem az alaplapot-> a tápot-> procihűtőt és csak utána férek hozzá az aljához.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#350) zsolt501 válasza Esmein (#349) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hogy van rögzítve hogy csak így férsz hozzá?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.