Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Zal


Zal
csendes tag

Szevasztok!

Vettem egy polírozott GeminII hűtőt használtan. Amikor fel akartam tenni látom, hogy elgyalulták az éleit. Így olyan 85-90%-ban fekszik fel a procira. Feltettem egy AM2 5600+-ra (95W) és a gyári hűtőjéhez képest 12 fokkal lett hűvösebb. A két mag között volt némi hűmérséklet különbség (nem emlékszem, hogy mennyi volt pontosan), ami most stabil 8 fok. Ezüstpasztát használtam mind a kettőhöz.

Mit tegyek? Visszaadjam, vagy így is 100%-on működik? Egy Q6600-ra akarom rátenni. Lehet tőle bármi baja?

Előre is köszi a válaszokat! :R

[IRAM] 24L4 - "Bírjuk még az IRAMot!" :P

(#702) sz.j válasza Zal (#701) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... Amikor fel akartam tenni látom, hogy elgyalulták az éleit. Így olyan 85-90%-ban fekszik fel a procira..."

Sajnos olykor hallani és látni is lehet ilyeneket, de hogy ez "csak" kisebb esztétikai hiba vagy netán nagyon lényeges azt Te is el tudod dönteni.
Tegyél a talpra egy élvonalzót, ha nincs akkor egy tapétavágó kés hátulja is jó, és nézd meg, hogy mennyire sík (átlósan, kresztbe, minnél több írányból).

Ha netán gond van, feltételezhető, hogy korrekt polírozással még javítható a hűtő talpa.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#703) Zal válasza sz.j (#702) üzenetére


Zal
csendes tag

Köszi!

Van benne egy alig érezhető kúposság (10 mikron alatti lehet), billeg rajta a penge. Gyakorlatilag az éleiből fél-1 mili hiányzik. A paszta lenyomata szerint becsültem a 85-90%-os felfekvést. Nincs tapasztalatom ilyen szituval. El tudom képzelni, hogy a proc tokozása kevesebb hőt tud így átadni, de azt is, hogy nem befolyásolja, mivel az élén hibádzik. Mire számítsak?

[IRAM] 24L4 - "Bírjuk még az IRAMot!" :P

(#704) barnam_ válasza stevewonder (#700) üzenetére


barnam_
nagyúr

nem fekszik fel rendesen a hűtő a kiálló kis darabka miatt.
Na de ha karc van, az egy mélyedés, attól még érintkezhet normálisan a hűtővel.
Alapórajelen kicsit sok az idle 44°C ilyen hűtéstől, de nem vészes.

(#705) C64


C64
őstag

Hali

Vállal valaki hűtés polírozást? Ha igen mennyiért?

üdv

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#706) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Polír

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#707) Tomate


Tomate
veterán

Ma megpolíroztam egy kicsit a Silent Knight talpát.

Íme az eredmény:

(#708) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudja valaki, hogy Szolnokon vagy Jászberényben hol lehet kapni ~2000-res polírpapírt? Ma beugrottam pár festékboltba, és legtöbb helyen 400-as, 1 helyen 650-es volt a legsimább. Valami ismerős ígért, de noname, vagy jó, vagy nem, inkább vennék amiről tudom hogy jó...

A proci kupakját, és a CPU blokk talpát akarom kifényezni.

Esetleg árul itt valaki aprón, csak nem találtam? (pestre most nem viszem fel, hogy 3k-ért megcsinálják helyettem, akkor nekiesek azzal amim van :)) )

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#709) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

1200-as a legfinomabb, amit találtam. Ezzel milyen eredményt lehet elérni?
Egy logout cikkben láttam mire jutott az író 200-ressel, és az sem volt még olyan "húúha', mint pl az itt lentebb szereplő képek. Ezek hanyassal készültek?
1200-assal szarabb lesz, mint a gyári, vagy azzal is megéri egyenesre gyalulni?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#710) sz.j válasza janos666 (#709) üzenetére


sz.j
nagyúr

Háááát, ez szvsz nem a legjobb, mert a szép felülethez minimum 2000-s kell.

Próbálj autófényező-boltban szerezni finomabbat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#711) jones965 válasza janos666 (#709) üzenetére


jones965
Modder

Szolnok, Százados út. Én is ott vettem.

(#712) janos666 válasza jones965 (#711) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ma benéztem pár helyre, és találtam 2500-ast. Valami festék nagyker volt, de kiszolgáltak (ha kellett volna, a kocsiban pihent apám vállalkozóija, nekem meg van aláírási jogom, de nem volt rá szükség). :))
Most van kéznél 100, 400, 600, 1200, 2500, mindből legalább 3 darab, remélem elég lesz a CPU kupak + blokk elegyengetésére.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#713) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vizesen, vagy nedvesen érdemes csinálni? A papírra azt van írva vízálló, tehát ebből arra következtetek szárazon és vizesen is működik, de melyik legyen?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#714) Chosen válasza janos666 (#713) üzenetére


Chosen
addikt

A vizes technikára meg nem nagyon jöttem rá, amikor vizzel políroztam , soha nem lett jó, szárazon mindig szép lett.

(#715) bakosgabor57 válasza Tomate (#707) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Tükörnek tükör,de hacsak nem maga a tükröződő kép ilyen ívelt,akkor bizony domború.És az nem túl előnyös...

(#716) bakosgabor57 válasza bakosgabor57 (#715) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Aztán az is lehet,hogy a kezedben meghajlott a képregény-füzet... :U

(#717) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nah, sikeres volt a dolog. Így vizes blokk alatt ~20 fokot csökkent a maghő. :Y
Ennyit nem is vártam, de mondjuk szar is volt előtte, mert annyit tudott a vizes blokkom, mint a régi léghűtőm, amire több más 10k körüli léghűtés ráver (a blokk is 12k, és jó ár/értékes termék hírében áll)
Eddig 1,45V-ig tudtam tolni a feszt (G0-ás Q6600), mert itt elkúszott a legmelegebb mag 80-ig is. Most kisebb a szórás az egyes magok közt, és még 60-ig sem ment el fél óra blend után egyik sem, olyan 55-57 közt mozognak.
Pedig nem is lett tökéletes a polír. Hamar meguntam, és inkább rányomtam izomból a papírra a procit, így a peremek lekerekedtek. Mondjuk aztán az utolsó 2500-as papíron sokat toszingáltam a saját súja alatt is, így a pár milliméteres peremen kívül, ami úgy is messze esik a magoktól, az szép tükrös lett (és ha az is púpos, vagy homorú lenne, akkor a finom toszingáláskor nem tudta volna tükrösíteni a finom papír).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#718) Hochi válasza janos666 (#709) üzenetére


Hochi
tag

[link]

Itt nézzétek meg ,van nekik 2500-s is.

[ Szerkesztve ]

(#719) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Szisztok!

Most, hogy 1 hétig táppénzen vagyok elhatároztam, hogy megcsinálom a proci és a hűtő polírját.
Elég ha csak 800-as, 1500-as, 2000-es papirokkal dolgozom, vagy illene 600-assal kezdeni és szép fokozatosan 800, 1200, 1500, 2000?
Budapesten hol tudok papirokat venni?
Hűtőhöz, procihoz mennyi kéne?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#720) rup1u5 válasza rup1u5 (#719) üzenetére


rup1u5
nagyúr

UP :U

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#721) rup1u5 válasza rup1u5 (#719) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Még ezen a héten jó lenne valami infó és válasz a kérdéseimre. :)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#722) sz.j válasza rup1u5 (#719) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sok utánnajárás után, nagy nehezen a 17. ker. Zrínyi utcában lévő Autópolír-boltan kaptam 2000/2500 vízes csiszolópapírokat. (A pontos nevet, címet nem tudom)
Szvsz érdemes 2500 is venni.

Ha nem túl kemény a hűtő talpának felső rétege (pl. True), akkor elegek lesznek a felsoroltak, ellenkező esetben kellhet a 600-as is.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#723) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Google-oztam és találtam én is egy közeli boltot.

Forgósi és Gasparik Kft.
1116 Temesvári Utca 8.
Tel.: 2062366

2500-asig van csiszolópapírjuk.
Holnap el is nézek hozzájuk.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#724) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Na megvettem a csiszolópapirokat.
800as sajnos elfogyott, így vettem 4db 600-asat, 4db 1000-eset, 4db 2000-eset és 2db 2500-asat. 1800 forintért. Ma vagy holnap nekiállok. Nedvesen fogom csinálni. Hosszába félbevágom őket. Remélem elég lesz hűtőhöz, procihoz.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#725) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Egy fokot sem nyertem a polírral de legalább ilyet is csináltam már.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#726) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Tájkép processzoron keresztül (-5°C, bővebben a kedden megjelenő cikkben) Elöljáróban : nem a polír érdeme...

(#727) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!

Valaki le tudná írni a polírozás menetét? Ma vettem vizes polírpapírt 1000, 1200, 1500, 2000, 2500-ast. Esetleg valami más is kell hozzá?

(#728) Daemon09 válasza Daemon09 (#727) üzenetére


Daemon09
őstag

Megtaláltam a választ a kérdésemre. Esetleg ha más is keresi : [link]

(#729) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Itt látom több helyen, hogy nem nyertek a polírral. De ahogy néztem azok mind "telitalpas" hűtők voltak. Nekem hyper 212+m van, ahol ugye a rézcsövek keresztülmennek az alutalpon, és itt a alu és réz csatlakozásoknál elég nagy mélyedések vannak. Ha ezek eltünnének azért gondolom látványosabb lenne a hőcsökkenés. Illetve még egy kérdés: ezek ugye tömör rézcsövek, mert nemrég szétkaptam egy hőcsöves gpu hűtést és abban üregesek voltak a rézcsövek. Mert nem lenne poén, ha üregesre csiszolnám a procihűtő talpát.
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#730) duc válasza JoolsNOS (#729) üzenetére


duc
aktív tag

Nem tömör! Pont az a lényege, hogy egy lezárt csőben folyadék van, ez párolog el a meleg oldalon és kondenzál a hideg oldalon... Óvatosan polírozd, már a gyári lelapolásnál sokat csökkent a falvastagság.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#731) JoolsNOS válasza duc (#730) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi! Akkor inkább hagyom. Amiatt a pár fok miatt nem éri meg a kockázat.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#732) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Van egy Noctua NH-D14 hűtöm, amivel egy Q9300-at hűtok. Noss...alapjáraton a magom 50-53 fok körüliek, ami szerintem nagyon sok 1,1V-on, főleg úgy, hogy hogy másoknak gyári hűtővel jobbak a hőfokok. Már alaplapot is cseréltem, egy EP45-UD3 az új lap, de ugyanaz a helyzet. A hűtőmön van 1-2 kissebb-nagyobb karc, így úgy döntöttem polír lesz a vége. Olvastam itt hozzászólásokat, van aki vizesen, van aki szárazan csinálja. Van különbség? Melyik a legdurvább papír amivel elkezdjem az eksönt? 400 vagy 600? utána 800-1200-1500-2000 lépcsőkben jó lesz? ha már végeztem a 2000-ressel is, akkor utána végeztem is? Nem kell semmit sem rákenni közben? csak csiszolom-csiszolom?

Köszi előre is. :R

(#733) Sofor007


Sofor007
csendes tag

Sziasztok!
Eladó vállalkozásból maradt csiszoló vászon 2méretben!(számla nélkül)
50*2500 40-es szemcse
200*200 40-es szemcse
Olcsóóóón!!!! Áron alul!

Érdeklődni lehet: soforszolgalat@citromail.hu-n vagy minden nap 17től : 06202515014es számon.
Vagy itt a fórumon!
Üdv András

(#734) krx21


krx21
nagyúr

Vállal valaki hűtő és cpu kupak polírozást?

(#735) krx21


krx21
nagyúr

Vettem polírpapirt...
600-800-1200-2000-est
Ilyen sorrendben mennék rá a felületre (cpu hűtő)

Ez így jó?

(#736) flushman88


flushman88
tag

3m es Csiszolópapírok eladóak 600-2000-3000 es Ultra Finom! Cég felszámolása miatt nagy mennyiségben eladóak!

Érd....:

iwantitall88@gmail.com

A Szomszéd Jó zenét hallgat... (ha akar, ha nem) Z5500 :D

(#737) schawo


schawo
titán

Ez egy meglehetősen döglöttnek tűnő topik. De én is épp polírozni készültem :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#738) jerry311


jerry311
nagyúr

Políroznék...
Ez a jelenlegi állapot
Szerintem nem nagyon rossz, de az évek során felkerült karcokat eltüntetném.
Honnan lenne érdemes indulni? (ami papírom van most: 240-600-1000-1500-2000)

(#739) schawo válasza jerry311 (#738) üzenetére


schawo
titán

Itt: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#740) jerry311 válasza schawo (#739) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát ja, mondjuk ez nálam inkább csak láthatatlan esztétikai tuning. :B
Nem zavar majd a tudat, hogy eddigi bénázások által szántott 1 mikronos karcok vannak a felületen :DDD

(#741) schawo válasza jerry311 (#740) üzenetére


schawo
titán

Én csak azért polírozok, mert a hűtőm alja kúpos, és a középső és szélső magok között 5-10 fok a hőmérséklet különbség. A kúp jó dolog, de finomítom kicsit, mert most túl agresszív.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#742) jerry311 válasza jerry311 (#738) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem ez nekem pont jó lesz. :DDD

(#743) schawo válasza jerry311 (#742) üzenetére


schawo
titán

:C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#744) Iginotus


Iginotus
őstag

Van egy Alpenföhn Brocken 2 nagyon egyenetlen az alja. Konkrétan a a höcsövek között van minimum fél milliméter de még lehet több hézag is.
Polirozzam keményebben vagy inkább vigyem el egy hozzá értőhöz? :))

Valaki vállal ilyet budapesten? :) :R

Plug and Pray... :)

(#745) dragonfx


dragonfx
veterán

autopolírozással kapcsolatban ez a jo topik?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#746) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ezekben a gravírozó szerszám szettekben szokott lenni ilyen apró tégely polírozó paszta (zöld kupakos henger balra lent). Hogyan érdemes kiimádkozni őket a tégelyből úgy, hogy használható is legyen? Kicsit úgy szoktak kinézni, mintha folyékonyan beleöntötték volna, aztán az oda is kötött örökre.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.