Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) I. Richard


I. Richard
senior tag

Sziasztok!

Azért nyitom ezt a topicot, mert észrevettem az olcsóbb hűtőknél egy kis problémát: A talp megmunkálása!!
Lehet, hogy csak én fogtam ki egy rosszabb darabot a Whisperrock sorozatból, de már hallottam mástól is, hogy a Spire hűtők talpa nem a legszebb.
Pontosabban a talp szerintem egy finommarással megmunkált felület, nem túl jó, köszörülésnek semmi nyoma, és nem teljesen sík( nekem pl. homorú volt!!!)

Hát akkor fejezzük be, amit a gyárban elkezdtek!!!!

Kell:

-teljesen sík!!! felület (pl. üveglap egy sík asztalon)
-polírpapír: (600-as -> 800 -> ezek akkor, ha nagyon gány a felület) 1000 -> 1500-> 2000!!!(kb. 500 huf)
-biztos kéz:)
-elszántság:)
-idő!:) (sacc/kb. 2-3 óra)
-türelem:)

Ha van rá igény, akkor leírom a polírozás menetét is.

A lényeg, hogy addíg polírozzunk, amíg el nem tűnik a csúnya mart felület, és nem lesz tükrös a rézbetét!

Leírom, hogy nálam milyen változások történtek:

-A hűtő kb. 2-3 °c-kal jobban hűt
-Szegényebb lettem 300forintal;]

Konklúzió: Szerintem megérte a ráfordított idő, főleg annak, aki a meglevő hűtőjének teljesítményét akarja javítani, és nem akar újat venni!

Írhat (sőt írjon!!:) ) más is hasonló ügyben tapasztalatokat, ötleteket, esetleg javítson ki, ha v.mit rosszul írtam!!!

(#2) Sniper_BOY válasza I. Richard (#1) üzenetére


Sniper_BOY
aktív tag

Helló nekem is hasonló volt a felülete a domborulatot leszámítva a coolermaster aero 7+-nak de mondjuk lusta vagyok arra hogy leszedjem a hűtőt örültem hogy rátudtam tenni de biztos megéri annak aki új hűtőt vesz

AMD XP 3200+ Abit NF7 TT SilentBoost 512MB Kingston DDR400 Sapphire Ati 9700Pro WD 80GB 7200rpm/8MB + samsung sp0802n 80GB 7200rpm/2MB HDD CMD-649-es ide vezérlő MSI DR-16B Toshiba 1802 DVD Samsung 757MB MX500 live! 5.1 Chieftec 300w 3x8cm CM blue led fan azona cs-2600 ház

(#3) [w] válasza I. Richard (#1) üzenetére


[w]
őstag

polírpapírt honnan lehet beszerezni? pl. ob*-ban van?
ehhez is kell víz vagy valamilyen más anyag?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#4) I. Richard válasza [w] (#3) üzenetére


I. Richard
senior tag

Mondjuk festékbót, Ob*, Pr*kt*k*er, stb.

Igen, kell hozzá víz. Ez hozza létre azt a ''sarat'' amin polírozol, és ami jól befogja az ember kezét:))

(#5) strike-force válasza [w] (#3) üzenetére


strike-force
őstag

menyünk együtt obi-ba? polírozni?

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#6) [w] válasza strike-force (#5) üzenetére


[w]
őstag

remélem tényleg csak polírozni akarsz! :DDD
akkor mehetünk :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#7) raven10011 válasza [w] (#6) üzenetére


raven10011
senior tag

ja, polírozni a gy!kot :DDD

financenewbie.com

(#8) [w] válasza raven10011 (#7) üzenetére


[w]
őstag

kuss, különben téged is ''megpolírunk''! :DDD ;]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9) Esmein


Esmein
nagyúr

Én is eljátszottam ezt a microflow 2-esemen, csak nekem kb 1,5 órámba telt. 2-3 fok javulás + igényesen átkentem ezüstszilikonnal a procit az is kb 2 fokot segitett.

[L]http://break.darkangel.hu/solar1an/procihuto/DSCF0002.JPG[/L]
csak aztán lecserélődött erre:
[L]http://break.darkangel.hu/solar1an/procihuto/DSCF0005.JPG[/L]

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#10) [w]


[w]
őstag

valaki tudna prezentálni egy fényképet, hogy hogyan kellene kinéznie a talpnak a művelet után?

szerk.: bazz, mire beírom ezt az 1 mondatot már nem is aktuális :D

[Szerkesztve]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#11) Esmein


Esmein
nagyúr

Illetve
[L]http://break.darkangel.hu/solar1an/procihuto/DSCF0007.JPG[/L]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#12) I. Richard válasza [w] (#10) üzenetére


I. Richard
senior tag

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=49319&arc=f[/L]
A végén van egy jó kis kép, nem az én művem, asszem borosz-é, kb. ilyennek kellene lennie.... :) Az aluminium rész nem lesz ilyen tükrös, de ha sokáig polírozol, akkor az alu felületet is elég jól lehet tükrösíteni!

(#13) raven10011


raven10011
senior tag

Én is kaptam már csiholó papírt, meg vettem klafa ezüstös hővezető pasztát szal avalmikor én is megcsinálom. Csak most szedjem szét s gépem? :O

financenewbie.com

(#14) Esmein válasza raven10011 (#13) üzenetére


Esmein
nagyúr

nem, csak ha már nagyon nem tudod működés közben polírozni :C
Egyébként szerintem megéri azt a kis munkát.

És hadd mondjam el a cnps7000 alja sem tükrös. Épp csak sima.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) [w] válasza raven10011 (#13) üzenetére


[w]
őstag

szétszedés nélkül is meg lehet oldani. igaz így az egész alaplapod hátsó oldala is tükrös lesz! :D:P

cmdr PETER W. VOLKOV

(#16) Esmein


Esmein
nagyúr

OFF
Milyen érdekes, ahogy összeszedi a hűtő a port. Ez kb 5 óra működés után készült, magyarul vatta újnak kellene lennie. Porosodik mint a szemét
[L]http://break.darkangel.hu/solar1an/procihuto/DSCF0006.JPG[/L]
ON

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) raven10011 válasza Esmein (#16) üzenetére


raven10011
senior tag

most az a néhány porszem :U

financenewbie.com

(#18) Esmein válasza raven10011 (#17) üzenetére


Esmein
nagyúr

Na de közvetlen miután bekapcsoltam ? Képzelheted 2-3 hét után hogy nézhet ki.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) raven10011 válasza Esmein (#18) üzenetére


raven10011
senior tag

Megnézted akkor is, amikor beraktad a gépbe? Valamennyi por mindig van rajta. Meg miután leszedted az oldallapot úgyis több por került a gépedbe, ami a légáramlás irányába rakódik le, szal ez a pormennyiség még semmi.

financenewbie.com

(#20) Esmein válasza raven10011 (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

most nem fényképezem le mert tegnap fújam ki, de hidd el poros volt...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21) raven10011 válasza Esmein (#20) üzenetére


raven10011
senior tag

''de hidd el poros volt''

de nem ezt írtam én is?? :t

financenewbie.com

(#22) Esmein válasza raven10011 (#21) üzenetére


Esmein
nagyúr

Jó na, én még saját magamba is belekötök

ON

Asszem lassanle kéne políroznom a zalman alját mert szutyokbol van...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) raven10011 válasza Esmein (#22) üzenetére


raven10011
senior tag

Azt nem tudod véletlenül, hogy egy ilyen zalman borda elvinne-e passzívban egy 1,2-es tualatin procit úgy, hogy egy nagyon enyhe kis légáramlás van körülötte (amit a táp szív el levegőt)?

financenewbie.com

(#24) Esmein válasza raven10011 (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

Drága lenne ventistül megvenni a bordát csak azért h utána a ventit kidobd. Imho ha leszabályozod 1400-as minimum rpmre nem fogod hallani semmiképpen. Mármint ott a táp a közelben az elnyomja a hangját.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#25) TexT-BoY válasza raven10011 (#23) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Simán elviszi de ha lecsavarod full akkor nem lessz tul nagy a hangja:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#26) TexT-BoY válasza Esmein (#24) üzenetére


TexT-BoY
addikt

:C:C:C:C:C én is ezt mondom:):D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#27) raven10011 válasza Esmein (#24) üzenetére


raven10011
senior tag

Nem nyomja el, mert már az is le van halkítva :))

(see link below)

financenewbie.com

(#28) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nekem is Zalmanom van és tényleg nem valami síma a felűlete csak az enyém teljesen réz tipus lehet hogy énis neki esek polírozni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#29) raven10011 válasza Esmein (#24) üzenetére


raven10011
senior tag

Lehet ilyen bordát venti nélkül is venni? Hol?

financenewbie.com

(#30) Esmein válasza raven10011 (#27) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem érdemes azt a jó kis ventit eldobni. vedd le akkor 1000 rpmre, ha ott is hallod akkor az már teljesítmény. Amugy nekem van 1 486-osom full passziv hűtéssel, a tápjából meg kiszedtem a ventit az se zúg, csak a vincsi ha kerreg.

1,2ghznél nem hiszem hogy megoldható a hűtés gyér házszellőzéssel.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31) raven10011 válasza Esmein (#30) üzenetére


raven10011
senior tag

gyér házszelllőzéssel??? Akkor gyere és nézd meg a gépemet és utána mond, hogy gyér házszellőzés

financenewbie.com

(#32) Esmein


Esmein
nagyúr

Ha meg van házszellőzés minek a passzív borda, úgysem tudsz hangtalan gépet építeni. 1400rpm _nagyon_ halk. Tényleg. ugy 1900 rpm után kezdesz valamit hallani fél méterről.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#33) raven10011 válasza Esmein (#32) üzenetére


raven10011
senior tag

Most két venti megy a gépemben, mind a kettő ~6V-on. Most a leghangosabb a kis 120-as Seagate Bararcuda vinyóm :) De ha odahajolok a gép oldalához akkor még mindig hallok halk venti zajt és azt is le akarom gyilkolni ;]

financenewbie.com

(#34) Esmein válasza raven10011 (#33) üzenetére


Esmein
nagyúr

ÁÁÁ! :D Fanatikus. Azért csak hallgasd meg a zalman ventit 1400-on ha sok akkor 900-on is. Szerintem meggyőző. ph! tesztben ugy emlékszem 1400rpmre 16 dB-t mértek.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#35) raven10011 válasza Esmein (#34) üzenetére


raven10011
senior tag

ok, megpróbálok vadászni egyett :)

persze csak ha rámegy a lapomra

[Szerkesztve]

financenewbie.com

(#36) Esmein válasza raven10011 (#35) üzenetére


Esmein
nagyúr

A képen amit linkeltem látszik a kondi ami fölött nagyon szépen elfér a zalman leszorítója. Ugyanez a kondi(vagy ugyanilyen a túloldalon) az nf7-esen már magasabb... kv7 rulor.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#37) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Polírozott már valaki Zalman hűtőt milyen sikerrel mivel a 7000 sorozat lemezekböl ál és az van összesajtolva és nem egy tömbböl ál.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38) Esmein válasza zsolt501 (#37) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én csak szándékozom, de nem hiszem hogy akadályba ütköznék. Jól össze van az sajtolva, ráadásul le is köszörülték. Nem lehet hiba.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#39) _Volkovy_ válasza Esmein (#38) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Szétesne már az egész :D

(#40) zsolt501 válasza Esmein (#38) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha megcsináltad akkor tehetnél rolla valami képet mert az eredmény nagyon érdekelne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41) Esmein válasza _Volkovy_ (#39) üzenetére


Esmein
nagyúr

attol hogy én 0,1 mm fémet lenyalok az aljáról nem enged el a két bika csavar az oldalán. :U

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#42) zsolt501 válasza _Volkovy_ (#39) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Milyért esne szét?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43) I. Richard válasza Esmein (#41) üzenetére


I. Richard
senior tag

0,1mm:F Nem sok? Inkább csak 0,01mm:P:)

(#44) Esmein válasza I. Richard (#43) üzenetére


Esmein
nagyúr

erről a bordáról lazán le lehet nyírni 0,1mm-t azt se érzi meg. nemesikszét. nemzombi.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#45) zsolt501 válasza I. Richard (#43) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A ZALMAN esetén valószínű hogy le kell szedni annyit mert elég bordás a felűlet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#46) _Volkovy_ válasza zsolt501 (#42) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

elipszilonnal.bravó.

(#47) _Volkovy_ válasza Esmein (#41) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nem azt mondtam hogy szét fog esni..

(#48) raven10011 válasza raven10011 (#35) üzenetére


raven10011
senior tag

Ezt a hűtőt rá lehet egyáltalán rakni egy Tualatin prockóra?? Amennyire én nézem gyári cuccosokkal nem.

financenewbie.com

(#49) zsolt501 válasza _Volkovy_ (#46) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kapkodok mert sietek meló miatt.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50) Esmein válasza _Volkovy_ (#46) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem vagy ma olyan izé hangulatodban ? ;]

Jaaaaa... dekódoltalak. Megvan. hát, vicces melódia volna ha szétpotyogna 69 különálló lemezre :D aztán csavarozhatnád össze. :)

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.