Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) Jester01 válasza hummerdikk (#800) üzenetére


Jester01
veterán

sqrt

Jester

(#802) hummerdikk válasza Jester01 (#801) üzenetére


hummerdikk
őstag

Koszonom szepen!

(#803) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Ha van két objektumom (legyenek $a és $b, ebben a sorrendben létrehozva), akkor a script futásának végén van-e jóldefiniált sorrend a felszabadulásukra? Azaz számíthatok-e arra, hogy a sorrend $b $a (vagy akár bármi más), vagy ez random?

(#804) Louloudaki


Louloudaki
aktív tag

- van egy 2nyelvű oldalam, az angol a magyar fájljainak másolata egy az egyben a /en mappában. belépéskor $_SESSION['user_id']-t hozom létre. na most, ha belépek magyar változatban a fórumba, aztán átegyek az angolba, ott már üres a $_SESSION. fordítva ugyanez. hogy lehet ezt megoldani?
- másik, ha csak simán bezárom az ablakot, belépve maradok. az index.php elején van session_start(), de ha a végére teszek session_destroy()-t, akkor ha belépés után kiválasztom a topicot, vagy másik menüre megyek, kidob folyton. az index.php hívja meg a menüpontok fájljait, úgyhogy ez mindig lefut, ezért dob ki, csak nemtom mit csináljak.

(#805) cucka válasza Tele von Zsinór (#803) üzenetére


cucka
addikt

a választ ugyan nem tudom, de elárulnád, hogy egyáltalán hogy vetődött fel ez a kérdés? nem tudok elképzelni olyan valós problémát, ahol érdekes lenne, hogy szabadulnak fel..

(#806) Tele von Zsinór válasza Louloudaki (#804) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A session_destroy() megszünteti az aktuális sessiont, ezért dob ki. A mappás átlépésnél meg valószínűleg az a gond, hogy a session cookie-t a szerver a /en vagy a /hu mappához köti.

(#807) Tele von Zsinór válasza cucka (#805) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Most fogom megkapni, hogy rossz tervezés :D

A helyzet a következő: van egy adatbázis és egy session objektumom. Mivel nem szeretném, hogy egy script több szálon is kapcsolódva legyen ugyanahhoz az adatbázis-szerverhez, ezért a session objektum konstruktora vár egy referenciát az adatbázis-objektum egy példányához, ezt használja az aktuális session betöltésére a konstruktorában, majd a mentésre a destruktorában. Értelemszerűen a létrehozáskor a sorrend $db, majd $session, de a script végén ha a $db előbb szabadul fel, az gond. Megoldás lehet a session konstruktorának explicit meghívása, de amennyire lehet, szeretném automatizálni (mert ugye a programozó feledékeny :) )

(#808) Louloudaki válasza Tele von Zsinór (#806) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

akkor én nem tudom megadni, hogy a session az /-t használja és ne legyen külön /en stb és új bejelentkezés ezek szerint. no sebaj. ez nem fontos.

de a másik még mindig probléma, hogy ablak bezárás után is él a session, csak akkor léptet ki, ha rendesen kilép. ezzel mi legyen?

(#809) Tele von Zsinór válasza Louloudaki (#808) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A php.ini-ben ezekkel tudsz segíteni a gondjaidon: session.cookie_lifetime (legyen =0) és session.cookie_path (legyen = /). Ha nincs hozzáférésed ehhez a filehoz, akkor beszélj a szerveradminnal. Másik megoldás, ha a .htaccess fileba belerakod őket, valahogy így:

php_flag session.cookie_lifetime 0

(#810) vakondka válasza Louloudaki (#808) üzenetére


vakondka
őstag

esetleg így ?

ini_set ( 'session.save_path', '/' );

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#811) cucka válasza Tele von Zsinór (#807) üzenetére


cucka
addikt

Most fogom megkapni, hogy rossz tervezés :D
öö, hát valóban elég furcsán oldottad meg a feladatot

esetleg ha eléred valahogy a session objektumot a db objektumból, akkor a db destruktorában lekapcsolhatod a session-t unset-el (természetesen vizsgálva, hogy létezik-e még egyáltalán). nem próbáltam, de elvileg jó kéne legyen.

[ Szerkesztve ]

(#812) Tele von Zsinór válasza cucka (#811) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ha tudsz jobbat, ne tartsd magadban, tőlem ennyi tellett :)
Nem szeretném, ha a db objektum függne a sessiontól, épp elég, ha csak fordítva áll fenn a helyzet. Még azon is gondolkodom, hogy a session obj. csinálna saját db objektumot, csak az meg teljesen felesleges erőforrás-pazarlás.
Még semmi sem végleges.

(#813) Louloudaki


Louloudaki
aktív tag

köszi! :)
de ez még mindig nagyon fontos lenne: belépés után ha csak simán bezárom az ablakot, belépve maradok. szeretném, ha a session ilyenkor is elhalálozna, és legközelebb újra be kéne lépnem.

(#814) Tele von Zsinór válasza Louloudaki (#813) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A session semmiképp nem halálozik el, majd csak annyi idő múlva, amennyi a szerveren a timeoutja. Legfeljebb a session cookie szűnik meg, amivel a kliens azonosítja magát, ezt a korábban említett session.cookie_lifetime-al tudod állítani (0 = ablak bezárásakor semmisüljön meg)

(#815) Louloudaki válasza Tele von Zsinór (#814) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

értem, köszi, kipróba.

(#816) Celithrandi


Celithrandi
addikt

ha valakinek lenne kedve tatoválásokról szóló weboldalat készíteni, akkor adnék hozzá tárhelyet meg .hu domaint:)
persze a készítőjé lenne a teljeskörő használat, vagyis lényegében az övé lenne az oldal, én az optimalizállást elvégzem, ha esetleg jönne fizetett hirdetést azt 50-50 ben lehet intézni, de igazából olyat keresek aki hobbiból szivesen csinálna magának egy ilyen oldalt.

ha véletlen valakit érdekel dobjon mailt:
andrass182000@yahoo.co.uk

a tárhely pedig egy 8kendermaggal rendelkező minimál szinten leterhelt gépen lenne:)

THX

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#817) Bici


Bici
félisten

Hali!

Egy tök egyszerű kérdés, de nekem sürgős, és életmentő:

Egy változónak akarok értéket adni, ami egy file elérési útvonal lenne.

pl: $fajl=könyvtár/kép_7.jpg;

A 7-es szám nem fix. 7es, hanem egy változóból lenne kiolvasva.

Én így próbáltam: $fajl=könyvtár/kép_+$kepekszama+.jpg;
de ez mindig a kepekszama nevű változót adja vissza... :(

Kösszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#818) raczger válasza Bici (#817) üzenetére


raczger
őstag

$fajl="könyvtár/kép_".$kepekszama.".jpg";
ez nem delphi :D meg hasonló ahol +-al össze lehet fűzni a dolgokat:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#819) Bici válasza raczger (#818) üzenetére


Bici
félisten

jaaahogy, szóval idézőjel, és pont... ahhhaaaa

kössszi!!!!! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#820) Bici


Bici
félisten

Heló!

Újabb láma kérdés:

Flash-ből meghívott php kód változóját szeretném visszaadni Flash-nek, de nem mindig sikerül.

Így hívom meg a php kódot:

loadVariablesNum ("letezik.php", "0", "POST");

Így adja vissza a változót:

Print "_root.ccc=$kepekszama";

És ez a php kód:

<?php
$kepekszama=0;
$fajl="aa_".($kepekszama+1).".jpg";
while (file_exists($fajl))
{
$kepekszama++;
$fajl="aa_".($kepekszama+1).".jpg";
}
Print "_root.ccc=$kepekszama";
?>

A probléma az, hogy ha ftp-ről letörlök fájlokat, és újra megszámláltatom, akkor a régi értéket adja vissza, és böngészőtől függően frissítés, vagy újraindítás után veszi csak észre a képek számának változását.
Nem tudom, hogy a meghívásnál van-e a gond, vagy a visszadaásnál, de ha beírom a böngészőbe a php file nevét, akkor simán működik, és jó értéket ad vissza, de csak frissítés után... He ezután újra a visszamegyek a főoldalra, akkor már az swf is jó értéket ír ki.
Ha az egész az ATW.hu-n van fent, akkor IE alatt tökéletes, FF alatt egyáltalán nem megy, opera alatt csak böngésző újraindítással veszi észre a változtatást, a végleges fizetős helyén meg IE, és FF alatt jó, Opera alatt ugyanaz, mint az atw-n.

Szóval ez az egész nekem nagyon instabilnak tűnik, jó lenne, ha mindenhol menne minden böngészővel.

Hol lehet a hiba?
Kösszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#821) tkazmer


tkazmer
addikt

Ismét a látogató országának meghatározásával kapcsolatban lenne kérdésem: jelenleg úgy határozo, meg a látogatót, hogy lekérem a gethostbyaddr fv-el a hostot, és a tld-t kikeresem egy tömbből. A probléma ugye az, hogy a .com, .org stb végződésű címeknél ez ugye nem nagyon működik. Mit tudnék azokkal csinálni?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#822) vakondka válasza tkazmer (#821) üzenetére


vakondka
őstag

Léteznek adatbázisok, aminek segítségével IP cím alapján meg lehet határozni a földrajzi helyet. pl: http://www.maxmind.com/app/lookup

Biztos van ingyenes is csak guglizni kell :)

kulcsszavak: geoip location, geoip lookup

Sok sikert ! :))

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#823) tkazmer válasza vakondka (#822) üzenetére


tkazmer
addikt

köszi. arra esetleg van ötleted, hogy hogyan teszteljem, hogy működik hungary-n kívül valami mással is?(találtam egyet, de elég barkácsoltnak tűnik, ezért kérdéses a dolog)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#824) vakondka válasza tkazmer (#823) üzenetére


vakondka
őstag

Ez 100% hogy Németország, Paderborn város: 131.234.137.23

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#825) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Hi!

Van egy kis problemam....
Az alap feladat az az, hogy van egy szamsorom amiben vannak lyukak, pl:
1,2,3,5,6,7,10,11
A cel az, hogy kiirassam ezt a szamsort lyukak nelkul, de ahol lyuk volt azt megjelolni vhogy, pl priossal kiiratni + meg utanna irni egy szamot.
A szamsor egy selectbol jon....

Megmutatom a kodomat:

<?php

function rekurzio($d,$z){

if( $d == $z )
{
echo "<font style=\"color: grey\">" . $d . "</font><br>";
$d++;
return $d;
}
else
{
echo "<font style=\"color: red\">" . $d . "</font><br>";
$d++;
rekurzio($d,$z);
}
}



$query = "select ..... order by ...";
$result = mysql_query($query) or die("Adatbazis hiba: mysql hibauzenet:".mysql_error());

$i=1;

while ($sor = mysql_fetch_array($result))
{

$i = rekurzio($i,$sor['menu_sorszam']);
//echo "<font style=\"color: black\">---><i>" . $i . "</i></font><br>";

}
echo "<font style=\"color: black\">" . $i . "</font><br>";

?>

Rekurzioval probalkoztam, ez tunt a helyes utnak. Ott bukik meg a dolog ahol van egy lyuk a szamsorban ( hol mashol ?!?!?! ).
Ha van egy lyuk, akkor szepen kiirja a lyukat es az utanna kovetkezo szamot de nem add visszteresi erteket a fg. igy a ciklusban az $i nulla erteket fog kapni es igy a kovetkezo szamot eleg hosszu uton adja meg, ami a kiiratas miatt problemes, lenyeg, hogy igy nem jo.

par eredmeny:
pl:
szamsor lyukakkal: 1,2,3,4,5,6,8
vegeredmeny:1,2,3,4,5,6,7,8 //nem ir utanna meg egy szamot!!

masik:
szamsor lyukakkal: 1,2,3,4,5,6,8,9
vegeredmeny:1,2,3,4,5,6,7,8 1,2,3,4,5,6,7,8,9 //...no comment...

Mi lehet a baj?

Elore is koszi!

Forest

[ Szerkesztve ]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#826) cucka válasza tkazmer (#821) üzenetére


cucka
addikt

az ilyen geolocation adatbázisok egyike sem 100%-osan megbízható, erre pedig komoly szolgáltatást nem lehet alapozni.

(#827) tkazmer válasza cucka (#826) üzenetére


tkazmer
addikt

és akkor melyik megbízható?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#828) cucka válasza tkazmer (#827) üzenetére


cucka
addikt

az, amikor a júzer jelöli be, hogy melyik ország/nyelv kombót részesíti előnyben.
a geolocation, hostnévből kimazsolázás max. annyira jó, hogy ergonomikusabb user interface-t készíts, pl. az országok listájában előre veszed azt, amelyikről azt gondolod, hogy onnan jön a látogatód.

(#829) cucka válasza Forest_roby (#825) üzenetére


cucka
addikt

Mi lehet a baj?
hát főleg az, hogy nem érted, mire jó a rekurzió, mert erre nem. megoldható egyébként azzal is, de itt egy egyszerűbb megoldás.

$prev=0;
$lyuk=0;
while ($sor = mysql_fetch_array($result)){
if (!empty($prev) || $sor['menu_sorszam']-$prev!=1){
for ($i=$prev+1; $i<$sor['menu_sorszam']; $i++){
$lyuk++;
echo "<font style=\"color: red\">" . $i . "</font><br>";
}
echo "<font style=\"color: grey\">" . $sor['menu_sorszam'] . "</font><br>";
}
$prev=$sor['menu_sorszam'];
}
for ($i=1; $i<=$lyuk; $i++){
echo "<font style=\"color: grey\">" . $prev+$i . "</font><br>";
}

ez annyi számot ír a sor végére, ahány lyuk volt, tehát 1,2,5 input esetén az eredmény 1,2,3,4,5,6,7 lesz, 3 és 4 pirossal. nem próbáltam ki, szóval lehet hibás valahol..

(#830) tkazmer válasza cucka (#828) üzenetére


tkazmer
addikt

jelenleg egy "welcome" szöveghez szükséges...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#831) Forest_roby válasza cucka (#829) üzenetére


Forest_roby
őstag

Tenyleg nem 100%-os... megprobalom kijavitani! THX!

[OFF]Egyebkent fura, hogy azt irtad, hogy nem erre valo a rekurzio, mert en vegig arra gondoltam, hogy ugy kell, nem is gondolkoztam mas megoldasban...
A ciklus belsejeben volt egy elagazas es tudtam, hogy ha az else agba megy bele, akkor utanna az if -be kellene rokton.... nagyon 'rekurcios'!

while ($sor = mysql_fetch_array($result)){
if ($i == $sor['menu_sorszam'])
{
vmi;
}
else
{
vmi mas;
//innen vissz if -be
}
}

En igy kepzeltem el, es ebbol jot az otlet, hogy akkor legyen rekurzio, ugy tudom visszavinni az if-be a futast goto hijjan....
na mindegy, biztos tapasztalatlan vagyok....[/OFF]

[ Szerkesztve ]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#832) vakondka válasza tkazmer (#830) üzenetére


vakondka
őstag

Akkor lehet hogy ez is elég, ha lekérdezed: $HTTP_ACCEPT_LANGUAGE

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#833) cucka válasza Forest_roby (#831) üzenetére


cucka
addikt

while ($sor = mysql_fetch_array($result)){
if (!empty($prev) && $sor['menu_sorszam']-$prev>1){
for ($i=$prev+1; $i<$sor['menu_sorszam']; $i++){
$lyuk++;
echo "<font style=\"color: red\">" . $i . "</font><br>";
}
}
echo "<font style=\"color: grey\">" . $sor['menu_sorszam'] . "</font><br>";
$prev=$sor['menu_sorszam'];
}

így néz ki (remélhetőleg) helyesen az előbbi hsz-emben írt program lényegi része.
kb. arról van szó, hogy az adatbázisból a sor beolvasásánál eltárolom az előző értéket. ha az előző érték és az aktuális között a különbség nagyobb mint 1 akkor ciklussal kiírom a kettő közötti számokat, ahányat kiírtam, annyival növelem a lyukak számát, utána pedig kiírom az aktuális számot.

[ Szerkesztve ]

(#834) tkazmer válasza vakondka (#832) üzenetére


tkazmer
addikt

egyenlőre úgy tűnik, hogy meg van oldva, alapból tld-t néz, de ha ott nem találja a megfelelőt, akkor még kutat egyet az adatbázisban is az ip után. ha ez nem válik be, valószínűleg bevetem ezt a http_accept_language-et is.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#835) tkazmer


tkazmer
addikt

2-nek az 1023-ik hatványa után miért írja azt eredménynek, hogy "INF"? Ja, és az 54-1023-ig tartó számokat 1.80143985095E+16 formában (ez épp ˇ2^54-en) írja ki, ezeket hogyan tudnám érthetőbb számmá átalakítani? (ja, és érdekes, átmegy az is_numeric fv-nyen, pedig ott a pont, a + jel és az E betű)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#836) Tele von Zsinór válasza tkazmer (#835) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Inf=Infinity=Végtelen. Olyan nagy számot nem képes ábrázolni.
Formázásra sprintf.
Olvass utána a számok normálalakjának [link], ezt szokás számítógépen így konvertálni stringgé, azaz a + és az e betű ellenére az egy szám.

(#837) tkazmer válasza Tele von Zsinór (#836) üzenetére


tkazmer
addikt

thx :R

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#838) Bici válasza cucka (#826) üzenetére


Bici
félisten

Ezek szerint ne is próbálkozzak házilag a weboldalamhoz ilyen statisztikát írni?
Akartam egy olyat, hogy minden látogató IP-jét berakja egy adatbázisba, meg azt, hogy mire klikkel az oldalon, és mikor. És minden héten (pl.) lementeném az adatbázist, és a PC-n kiértékelném egy szintén házi progival.
Ez akkor felejtős, a helymeghatározás pontatlansága miatt?

Marad a gugli analitics, vagy az is pontatlan?

Köcc!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#839) cucka válasza Bici (#838) üzenetére


cucka
addikt

a geolocation mondjuk 95%-os pontosságú (most mondtam hasból egy számot). statisztikánál érdemes és hasznos figyelni, de kereskedelmi weboldal megjelenítését erre építeni nem lehet.

mellesleg van rengeteg fullextrás ingyenes statisztika, nem látom, miért érné meg sajátot írni.

[ Szerkesztve ]

(#840) Bici válasza cucka (#839) üzenetére


Bici
félisten

Értem.
Tulajdonképpen azért akartam sajátot, mert akkor olyan funkciókat rakok bele később, amilyeneket csak akarok, és a megjelenítést is úgy variálom, ahogy akarom, de már kezd elmenni tőle a kedvem, mert rákerestem a gugliban, és télleg van jópár stat.
Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#841) tkazmer válasza Bici (#840) üzenetére


tkazmer
addikt

a google analytics talan az egyik legjobb, nem tudom, megtalaltad e, a ph-is hasznalja...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#842) Reiko


Reiko
tag

Sziasztok!
Arról érdeklődnék, hogy milyen általános vagy egyedi megoldásokat ismertek arra, hogy egy dinamikus oldalon lehessen nyelvet változtatni?
Azaz van egy oldal, ahova hírek stb kerülnek fel, de át tudjak váltani magyarról angolra (természetesen az aktuális oldalon maradva)!
Mindenféle ötlet érdekel, majd úgyis válogatok :K
Köszi előre is :R

(#843) cucka válasza Reiko (#842) üzenetére


cucka
addikt

igazából semmilyen nagy trükk nincs, session-ba el kell pakolni az aktuális nyelvet. nyelvváltásnál ezt cseréled, a komponenseid (menü kirakó, cikk kirakó, stb.) pedig az aktuális nyelv függvényében rakják ki a tartalmat. ha template-eket használsz, akkor meg nyilván azokat is meg kell csinálni többnyelvűre.
a megvalósítás leginkább attól függ, hogy az oldal hogyan van felépítve/megírva.

[ Szerkesztve ]

(#844) Reiko válasza cucka (#843) üzenetére


Reiko
tag

Azért köszi!
Már ebben is találtam segítséget, mert a session-re nem is gondoltam :))

Ha már megemlítetted rákérdeznék, hogy hogy is működnek ezek a template-ek?
nyugodtan fogalmazhatsz szakmai nyelven is, annyira nem vagyok laikus a dologhoz :D

(#845) Tele von Zsinór válasza Reiko (#844) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Templatek alatt szerintem azt értette, hogy nem közvetlen, php-be égetett (x)htmlt írsz ki, hanem valami külső fileban vannak a kinézetet meghatározó dolgok (ezek a template fileok), és azokat íratod ki megfelelő módosítgatások után.

(#846) nukewar


nukewar
tag

SZiasztok!
Most telepítettem fel az appservet, de a "PHP Information Version 5.2.3 " linkre bökve a phpinfo(); program nem fut le.
Eldalolná nekem valaki, hogy mi a rákért nem megy?
Köszi!

(#847) Reiko válasza Tele von Zsinór (#845) üzenetére


Reiko
tag

Azt tudom mi az a template :)
csak mondjuk úgy, hogy még nem láttam működés közbe ;)
szal, azért kérdezem, hogy kell ilyet csinálni ..kicsit részletesebben
thanks :C

(#848) Tele von Zsinór válasza Reiko (#847) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Működés közben még én sem láttam, de mostanság készítek egyet :D az én elképzelésem az, hogy {{{valami}}} módszerrel "változókat" rakok a tpl fileokba, és phpben feldolgozás-kiírás közt cserélem őket. Lesz (header|footer|info|stat|menu|...).tpl. De persze ez a profik szemében ugyanolyan béna lehet, mint kicsit korábban, amikor a session objektumomnak db-objektum referenciát adtam át, hogy azzal dolgozzon :))

(#849) Tele von Zsinór válasza nukewar (#846) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A kimenetbe mi kerül? A php kód?

(#850) cucka válasza Reiko (#844) üzenetére


cucka
addikt

template-ből kétfajta van - egyszerű php-s vagy valamilyen template rendszerrel működő. alapjaiban véve mindkettő ugyanaz.

igazából arról van szó, hogy a program logikai részét és a megjelenítést különválasszuk. a logikai részben található a post/get/request feldolgozása, az adatbázis műveletek, stb., a megjelenítés részben pedig az, amit kirakunk a képernyőre.

például egy html oldal fejléce lehet egy template. itt található a doctype, a head, stb. ez egy php file, amiben sima html található. ha pl. az oldal címe (title) változó, akkor ott nyilván van egy kis php betét a template file-ban, ami azt kiírja. a template-et úgy tudod kirakni a képernyőre, hogy egyszerűen inclue-olod (vagy require, ízlés szerint).

lehet használni template rendszereket, pl. smarty, amik valójában ugyanezt tudják csak pepitában.

(#848) Tele von Zsinór - ezzel két baj van
- baromi lassú lesz az oldalad a sok fölösleges regexp miatt. egyébként sem értem, hogy a {{{valtozo}}} forma miért különb bármiben is, mint a <?= $valtozo ?> .
- ha mindenképp akarsz még 1 layert a php fölé a sablonodba, akkor használhatsz valamilyen előre gyártott sablonrendszert.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.