Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Phoenix Point

Hozzászólások

(#1) Running


Running
tag

Az eredeti X-COM-széria fejlesztője és eredeti ötletgazdája Julian Gollop játéka. Sztori.

Első verzió kiadásának dátuma: 2018. december
Fejlesztő: Snapshot Games
Tervező: Julian Gollop
Platformok: Windows, Linux, Mac OS
Műfajok: Turn-based strategy, Turn-based tactics
Oldal: https://phoenixpoint.info/
Facebook: https://www.facebook.com/PhoenixPointGame/

Régi trailer: Link
Játékmechanika: Link
Boss harc: Link

(#2) Running


Running
tag

Új játékmenet videó: Link

(#3) Running


Running
tag

Március 2. gameplay: link

(#4) Running


Running
tag

(#6) Dreamie


Dreamie
őstag

Halihó!

Valami hír a játékról? Amit olvastam, hogy nyárra lett eltolva... Esetleg valami pontosabb? Valaki rendelt előre, korai hozzáférés van már (alfa)?

Köszi, Dreamie

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#8) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!
Én a Base Edition-t vettem meg, de a játék mellett látok még 2 DLC-t a könyvtár listámban. Lehet tudni melyik kettő ez? Season Pass 5 DLC-je közül valók?
Köszi a válaszokat! :)

Papa

(#9) chris0000 válasza A_Papa (#8) üzenetére


chris0000
őstag

release DEC 3. az első 3 DLC-t látom én is az Epicen...
azt hittem csak jövőre jön tavasz körül, de így mégjobb...
a base versionhöz is járna DLC,csak az Ultrához látom.

[ Szerkesztve ]

(#10) A_Papa válasza chris0000 (#9) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Ezt nem értem én sem. De nem csak 2 DLC-t látsz? Neked is Base Edition-öd van?

Papa

(#11) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Újabb videó és a hivatalos gépigény: [link].

Papa

(#12) chris0000 válasza A_Papa (#10) üzenetére


chris0000
őstag

nekem még nincs meg...epicen láttam,mihez mi jár és csak az ultrában láttam a DLC--ket
már elérhető,tolod?üdv.

(#13) A_Papa válasza chris0000 (#12) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Még nem elérhető.

Papa

(#14) A_Papa válasza chris0000 (#12) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Már jön lefelé... :)

Papa

(#15) chris0000 válasza A_Papa (#14) üzenetére


chris0000
őstag

nah epicről…megvetted? ;] :D ;)

(#16) A_Papa válasza chris0000 (#15) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Miért baj, hogy Epic-es? :)

Papa

(#17) chris0000 válasza A_Papa (#16) üzenetére


chris0000
őstag

másra gondoltam,h töltöd...amúgy is csak only epicen lehet megvenni,steamet sikerült kilőni megint... :(((
még nem vettem meg állítólag nagyon jó teszteken...

(#18) A_Papa válasza chris0000 (#17) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Én kezdem bánni, hogy megvettem, nekem egyszerűen unalmas. Grafikákra sem tetszik, a szörnyek is olyan furán néznek ki. Inkább viccesek mint félelmetesek.
A térképen azok a hangya bokányi ikonok.... A frakciók sem jönnek be.
Az ős X-com-ok, X-com: EU vagy az XCOM2 nagyon tetszett. A Xenonauts is. De lehet csak öregszem! :D

Életem első előrendelt játéka volt ez. De szerintem az utolsó is. :)

[ Szerkesztve ]

Papa

(#19) A_Papa


A_Papa
aktív tag

(#20) Freezee válasza A_Papa (#18) üzenetére


Freezee
senior tag

Nekem úgy-ahogy bejött. Elég nehéz, kellően "mókás" de repetatív lesz egy idő után ja :(
Grafikailag sem lett valami nagy durr. Geoscape dolgok nekem bejönnek mondjuk. Repcsiket, fejlesztést kell lopni. Hatótávjuk, sebességük, van. A "haven"-ek bajban vannak , több támadás van ahol közbe kell avatkozni, döntenem kell kit hagyok "veszni" stb. Ez a része szerintem korrekt. Viszont a többi részén szerintem érződik, hogy nem lett "befejezve" vagy elfogyott az idő vagy a pénz vagy valami :(
Mondjuk a Inkább a Xenonauts-ot kellett volna Xcom2 grafikával "felturbózni" + egy-két jó ötletet beleépíteni még.

(#21) A_Papa válasza Freezee (#20) üzenetére


A_Papa
aktív tag

"Mondjuk a Inkább a Xenonauts-ot kellett volna Xcom2 grafikával "felturbózni" + egy-két jó ötletet beleépíteni még. "

Pontosan. Nem is értem miért akarják újra kitalálni a dolgokat. Van egy nagyszerű recept. Azt kéne alkalmazni és kész.

Én lassan elérek az 50 órához, sokkal idegesítőbb mint szórakoztató... ellehet lenni vele, de sokkal jobbat vártam.

A Xenonauts azért érdekelni fog. :)

[ Szerkesztve ]

Papa

(#22) .St.


.St.
tag

Most kezdem 3. -szor újra. Mivel a fejlesztések nem egyértelműek, mindig elmaradok valamivel és a szedett-vedett kis csapatommal kell küzdeni. Ami néha nem megy az elsöprő túlerővel szemben. A legkönnyebb fokozaton is anyázok időnként, mert szerintem túl nehéz a játék. Nem tudom nálatok milyen de volt egy küldetés, ahol egy bázis védéshez kellett támogatást adni. A helyi erők is voltak vagy 15-en az ellenből is sok volt. Én letudtam a cselekvésem kb 20-30mp alatt, aztán vártam a gépre vagy 4-5 percet mire mindennel végzett. és ez csak egy kör volt. Már majdnem kiléptem és hagytam a f@szba az egészet.
A játék amúgy tetszene, de nincs kiegyensúlyózva szerintem. Vagy nagyon könnyű, vagy nagyon nehéz. Kap még egy esélyt, de ha most se megy ...

A Xenonauts tetszett, végigvittem. A 2 viszont csalódás volt, igaz az első egy két pálya után abbahagytam. Többet vártam a 2-től.

Az Xcom2 -t imádtam, már 3x is kivittem.

-= St forever =-

(#23) chris0000 válasza .St. (#22) üzenetére


chris0000
őstag

"A 2 viszont csalódás volt, igaz az első egy két pálya után abbahagytam. Többet vártam a 2-től."
a Xenonauts 2 -re gondoltál,gondolom :U :) de az hogy? Steam TBC,Wikipedia is 2020 januárra írja...a demo nagyon tetszett amit még régebben kiadtak...üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24) .St. válasza chris0000 (#23) üzenetére


.St.
tag

Lehet az csak a demo volt? :B A lényeg hogy, már az sem tetszett :D

-= St forever =-

(#25) chris0000 válasza .St. (#24) üzenetére


chris0000
őstag

lehet azért nem tetszett...az még full alfa volt... :D de jó is ha jön most januárban (remélhetőleg) és megnézzük...

(#26) KL


KL
tag

Hello!
Az eredeti Ufo-nak nagy rajongoja vagyok, annak idejen majdnem elbuktam miatta egy felevet a foiskolan. Vegigjatszottam azota tobbszor is pocket pc-n, illetve legutobb az openxcom-ot toltam nyaron.
Az is ismetlodo volt, neha fel is keltem mellole, de masnap ujbol folytatnom kellett.
A fentiek fenyeben javasolnatok nekem a jatekot, vagy varjak meg, hatha javul a patchekkel, esetleg varjam a Xenonauts 2 -t?

A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely a teljes megsemmisüléshez vezet...

(#27) Chronos85 válasza KL (#26) üzenetére


Chronos85
tag

Csak Twitchen néztem pár órát meg Reviewkat.

Nekem az utóbbi években amúgy inkább a kisebb stúdiók játékai akik mertek újításokkal próbálkozni, és nem a jól bevált futó szalagon érkező, - majd a külcsín és a spec. effektek/hangok elviszik a 0 tartalmat a hátukon-, játékok jöttek be.

Szeretem ha nem kézen fogva vezet egy játék. Azzal sincs bajom, ha többször újra kell kezdenem, mert nagyon félrementek a dolgok. Azért lehetne kicsit bőbeszédűbb pl.: a különböző CC/AOE hatások vagy hogy mit is jelent az Alerted és a Spotted között a különbség.
Mindenesetre az alapok Ígéretesek és dicséretes hogy gyorsan jönnek hozzá a patchek.

Bár nem vagyok EPIC ellenes!Ha marad az irány mire lejár az 1 év exkluzivitás egy remek játékot fogunk kapni, ugye addigra ígértek még 3 DLC-t is.
Viszont jelenlegi formában nekem ez inkább egy Beta játéknak tűnik. Ezért így is kezelem, szemmel tartom és ha az ígéreteket beváltják akkor biztosan lefogok rá csapni.

Nálam a Firaxis féle X-COM is a közösség által készített Long War moddal lett teljes. Amiből a 2. részbe sokat be is épített a kiadó, de vhogy nem let az igazi és ezt is ismét az LW2-vel sikerült számomra teljessé tenni.

Itt ahogy látom hallgatnak és kommunikálnak a közösséggel, ezért is vagyok bizakodó, aztán majd elválik mi lesz belőle.

(#28) .St. válasza KL (#26) üzenetére


.St.
tag

Jó lesz ez, harmadik nekifutásra, meg pár videó megtekintése után már másképp indultam neki. Most még simán haladok, de ha megint kapok egy majdnem üres pályát, ahol 5 robbanó lövedéket lövő gyökér meg vagy 4 sirén van + kismillió többi genya, akkor morcos leszek. Ott nem tudom milyen taktika játszik. A második körre már csak 1 emberem élt kéz nélkül 10HP-n :((

-= St forever =-

(#29) KL


KL
tag

Kosz a velemenyeket.
Az epic meg nalam nagyon jol inditott, a subnautica ingyenes megszerzesekor regisztraltam naluk, ami nekem marhara bejott. Majd valami 6 Eur-ert tudtam megvenni a folytatasat korai hozzaferesben (amivel megvarom, hogy kesz legyen).

A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely a teljes megsemmisüléshez vezet...

(#30) chris0000 válasza .St. (#28) üzenetére


chris0000
őstag

az f@sza mert, korábban itt olvastam talán, hogy nemhogy kéz nélkül de már sérült kézzel sem tud elővenni semmit/használni... :( én is csak bele-bele nézegettem a játékba de csak kb. tutorialig...így elsőre tetszik e majd kiderül mennyire fog később...

(#31) .St. válasza chris0000 (#30) üzenetére


.St.
tag

A kéz nélkült úgy értettem, hogy a keze teljesen leamortizálódott. Az embereknek nem szakad le mint a genyóknak :D

-= St forever =-

(#32) Freezee válasza .St. (#28) üzenetére


Freezee
senior tag

Nincs valahol egy know-how, esetleg magyarul? Elég sokminden még mindig nem világos számomra csak találomra használom őket....

(#33) .St. válasza Freezee (#32) üzenetére


.St.
tag

Én magyarításban reménykedtem, de nem találtam semmit.
Ezzel én is így vagyok, nézni kell videókat, onnan sokat lehet tanulni.

-= St forever =-

(#34) MichaelSD válasza chris0000 (#30) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ezért kell pisztolyt vinni, azt egy kézzel lehet használni.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#35) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában sokat balanszoltak a játékon érdemes elővenni. :)
(Bár az utolsó csatátban minden maradt a régi, most azt nyomom) . De addig nagyon jól lehetett haladni. :D Mondjuk a többek által említett Rage Shot sem a régi... gépkarabélyoknál kaszál közben, tehát használhatatlan, shotgun esetén pedig nagyon közel kell menni. Mondjuk ebben a DASH sokat segít. Amit még használok:
- WAR CRY
- INDUCE PANIC
- MIND CONTROL
- PSYCHIC SCREAM
- DEPLOY DECOY
Fontos a max speed és will is.
Az Anu vonalon mentem végig, huh azok emberek a bunkójukkal pikk pakk rendet tesznek és hatalmasat tudnak mozogni is. :)
Ami még fontos hogy lehet genetikailag módosítani a katonákat (az idegeneket feldolgozva, de akár meg is ehetjük őket.. :D) , és érdemes az IMMUNE TO GOO képességet felvenni és akkor nem ragadnak bele a zöld trutyiba. Ez az utolsó küldinél nagyon fontos!
A végén három bázison volt 3x8 katonával, nem mondom így is alig győztem a pörgést... állandó támadások, illetve ellentámadások, az ő bázisaik ellen (néhe kicsit unalmassá is vált emiatt a játék)... nem nagyon marad időm felderíteni, még ennyi ember mellett sem. Hajók közül az Anu 8 személyes (olyan mint egy léghajó) a legnagyobb, de cserébe a leglassabb... úgyhogy fenntartottam a főbázisomnál az eredeti 6 személyest is, ami szükség esetén gyorsabban odaért a célhoz.

Akkor problémám a legutolsó küldivel:
[Spoiler]
Már a végső fázisban vagyok és a BOSS-t támadnám (defeat the final boss Yuggothian receptacle),de meglehetősen kilátástalan. Még úgy is hogy távolról kiiktattam a 3 savköpőt és van egy plusz szövetségesem, aki egy támadásból 100-at levesz a közelben lévő ellenek életerejéből és egy körben 4x, 5x is képes ezt megetnni...
De az a gond, hogy:
- Folyamatosan termelődnek az ellenek és nagyon erősek emiatt folyamatos lőszergondok vannak, pedig két fegyver minden embernél, fegyverenként 2x3 tár.... :(
- A megjelenéskor egyből támadnak
- De még nagyobb baj, hogy ha belépsz a "kapun" minden körben sebez asszem' 40-et az embereiden a boss, csak úgy...
- A boos védve van sziklákkal, távolról nem tudsz rá lőni...
- Plusz valami héj szerűségbe lakozik, aminek csak egy része nyílik meg, csak ott tudod sebezni
- Hatalmas HP-ja van...
[Spoiler]

Na ez így eléggé aljas... :D Ja és a legkönnyebb fokozaton tolom.. :D
Amíg el nem jutottam eddig, biztos voltam benne, h hozzá veszem a SEASON PASS-t is a játékhoz, de most megint elbizonytalanodtam. Most 152 óránál tartok.
De na, tényleg sokat balanszoltak a játékon, lehet olvasni a patch-ekben is, pl:

- Pandorans start off without any weapons or mutations. They now have their own research and evolution system that develops over the course of the game.
- Dash - Movement range reduced from 75% to 50%. Limited to 2 uses per turn.
- Pythagoras VII - slightly reduced its accuracy.

Szóval, az utolsó küldit leszámítva, tényleg jó kis játék lett! :)

[ Szerkesztve ]

Papa

(#36) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Utána olvastam ennek a legutolsó küldetésnek.
[SPOILER]
Érdemes EZT a linket átolvasni.
Ha jól értem, régebben a szerzetesnek az a képessége, ami megvédte a közelében lévő baráti egységeket a pszichés támadásoktól, azt most nem működik (és tényleg nem, kipróbáltam). Mi több, a letett ágyukat is érinti. Többen gondolták, hogy ez egy bug, de úgy néz ki, hogy ezt így akarták. Elvileg az egymás mellett lévő katonák esetén még nagyobb a sebzés, de az a fura, hogy a boltív alatt lévő szerzetesemen is kapásból 40-et sebezett.

Szerintem ez így gáz... :( remélem, nem hagyják így.
[/SPOILER]

[ Szerkesztve ]

Papa

(#37) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sikerült befejeznem! Nyertem! :)Hát nem volt egyszerű. Szerintem a játékidő 30%-át az utolsó küldetés utolsó része adta...
[SPOILER]
Nagyon ajánlott 7-es szintű 2 db technikus osztályú katonát vinni, lézer ágyúkkal.
1. Nagyon hatékonyak, hatalmasat sebeznek
2. Ezek a katonák alapból nagyon sokat tudnak gyógyítani a többieken.
3. Képesek további pajzsot is generálni a többieknek
4. A 9 fős osztagomban 4 olyan ember volt akik rendelkeztek a MIND CRASH (egy "ütés"-100 hp!!!) és az INDUCE PANIC képességekkel. Ebből 2 emberem Anu bunkós bottal felszerelt fazon volt, fejenként 5 db (!!!) MEDIKIT-tel...
5. Mindenki IMMUNE TO GOO képességű is volt.
Ezek nélkül nem volt esélyem... ami azért szemétség mert a főküldetésig ezek nélkül is megvoltam. Az volt a mákom, hogy 3 egységem is volt, amelyekből kettőt leginkább ELITE TRAINING-ekből töltöttem fel... és ott volt minden. De ez sztem nem fair. Mert így hiába van egy nagyon jól képzett egységed, ha bizonyos tulajdonságok, képességek nincsenek meg a játékot nem lehet befejezni. Vagy legalábbis én nem tudtam. :)
És ugye az is kérdés, hogy a későbbi patch-ek, hogyan módosítják a játékmenetet... a Rage Shot szerintem már alig használható. Szóval lehet amit írtam pár patch után már nem is állja meg a helyét.. pl találtam egy bugot is, ha a technikus lézerágyúját kiteszed, ami a harc közben megsérül, ha visszacsomagolod és újra előszeded, akkor semmi baja. :)
[/SPOILER]
Összességében hatalmasat nőtt a szememben a játék, megszerettem, de ugyanakkor a balansz, főleg az utolsó küldiben kis túlzással, játszhatatlanná teszi a játékot...
A SEASON PASS-t is a meg fogom venni, ősszel vagy télen, de addig is kipihenem a fáradalmakat! :)

Papa

(#38) BoB


BoB
veterán

December 10-én érkezik Steam-re: [Phoenix Point: Year One Edition]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#39) chris0000 válasza BoB (#38) üzenetére


chris0000
őstag

hi. én is néztem, h mikor oldják fel epicről és tényleg... dec 10! thx. üdv.

(#40) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!

Na, megvan a 2. végigjátszásom is! :) Ez már veterean-on ment és azt kell mondjam, sokkal könnyebb volt mint a Rookie... :D Valószínűleg alakítottak a balanszon, mert az első végigjátszás során majdhogynem játszhatatlan volt a játék.
Most a New Jericho oldalán küzdöttem végig, mindenki mást utáltam... :D
Összességében tovább fejlődött a játék, igazi klasszikus lett belőle. Érdemes tolni a Syderion-os lézerfegyvereket, nagyon szépen lehet leszedni az Arthron-ok végtagjait.. volt, h egyik lövéssel leszedtem azt a karját amiben a géppuskája volt, másik lövéssel pedig a pajzsot tartó karját... ő meg csak állt és nézett ki a fejéből.. :D
Amire rámentem még a kereskedés, tök jól lehetett a kaját cserélgetni a kék és arany színű biszbaszokra. Sajnos csak NJ-vel tudtam kereskedni, mert mindenki mással hadban álltam.

Szerintem a legjobb kombó a heavy+assault kombó:
Háti rakétás páncél,+ Syderion lézer "gépkarabély" +Shoti +NJ-s tovább fejlesztett vállról indítható rakéta (mount)+ DASH +WAR CRY+h a puskatussal szépen lecsapkodja az ellent... :D (ennek a neve nem jut az eszembe, egy lángoló ököl az ikonja) Ez utóbbi hatékonyabb (!!!) mint az AR50, és csak 1 AP... hátránya, h a fegyvert is roncsolja és közel kell menni, de ennek ellenére nagyon hatékony...
+IMMUNE TO GOO vagy ilyen cipő
+Return FIRE
+ A fejére Mind Controll ellen "háló", bár az nem valami hatékony.
Fegyverek: Syderion lézer "gépkarabély" +Anu Shotgun (3-3 tár) + egy eü csomag és rakéták a mount-os cucchoz. Az erőt fel kell tolni jó magasra, h ezeket tudja cipelni az emberünk! Ugyanígy a willpower alatti jellemzőt is érdemes maxolni ( a neve nem jut az eszembe), h minél többet tudjon lépni egy körben a katona. (+Dash-ekkel ez elég nagy távolságot jelent)
Mondjuk szerintem a nehéz fegyverek elég rosszak, nagyon pontatlanok és akkorát nem sebeznek. NJ-van ugyan egy RPG-je, amiben több rakéta is elfér. Ez ugyan mindig betalál és jó messzire ellő, de sebez valami nagyot.
Ha 8 emberedből 4 ilyen , akkor azért ezek tudnak alakítani.
Plusz és a 2 technikus+assault! Illetve 2 mesterlövész+ valamely másik osztály.
Kemény kis osztagot kapsz így! :D

A Syderion-os oldalt akkor fogom megcsinálni, ha már meglesz a honosítás! :)

Papa

(#41) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Sziasztok!

Megvettem Epiken a full játékot, most, hogy volt leárazás meg kupon. :)

Régebben játszottam a khm...próba verzióval pár órát és eléggé tetszett.

El is kezdtem most a legeslegkönnyebb fokozaton, de persze eljött egy pont, amikor már nem nagyon tudtam előrelépni. A Behemót folyamatosan pusztította a városokat, a katonáim meg már nem nagyon tudtak mit kezdeni a földi harcban az új ellenfelekkel és a nyersanyagok is kiapadtak.
Szóval szopás lett a dolog.
Régebben játszottam XCOM-mal, meg Xenonauts-szal és azt gondoltam, hogy ezek után easy-n majd ez is menni fog, de nem. :-)

Minden esetre megpróbálom úújra, előlről. Néztem pár tutorialt neten, szóval remélem, hogy sikerül alkamaznom az ezekben látottakat. :)

Egy kérdés még: az normális, hogy amikor megkapom a Gift-et, ami egy külön repülő, eltűnik a régi repülőm? Vagy ez még bug?

Illetve érdemes modokat próbálni a játékhoz, vagy nincsen olyan mod, ami elég pluszt adna?

Per aspera ad astra!

(#42) Freezee válasza Capricornus (#41) üzenetére


Freezee
senior tag

Milyen repülőt kaptál, vagy hogyan? Ez a játék melyik szakaszában volt?

(#43) Capricornus válasza Freezee (#42) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Volt egy küldtetés, aminek az volt a neve, hogy "The Gift". El kellett érni egy repülőt és azt megkaptam felfegyverezve + a pilótát, akkor egy sniper csaj.
Még úgy az elejefelé volt, ha jól emlékszem.

Per aspera ad astra!

(#44) Szasza1977


Szasza1977
csendes tag

Bocs mindenkitől, hogy nem éppen a témába vág, de meg tudja mondani valaki, hogy a Phoenix Point magyar fordítása működik a sima kiadással is? A year one editionnal tudom, hogy műxik...

Köszi

https://steamcommunity.com/id/szasza159

(#45) A_Papa válasza Szasza1977 (#44) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Szia!
Ki kell próbálni, kb 5 perc! :) Nekem a YOE van meg. De a honosítás egy ideje nem volt hozzáigazítva a játék frissítéseihez, így az szerintem most egyik verzión sem érhető el.

[ Szerkesztve ]

Papa

(#46) Szasza1977 válasza A_Papa (#45) üzenetére


Szasza1977
csendes tag

Köszi a választ. Igen kipróbálnám, de csak akkor szerezném be a játékot, ha működik vele a magyarítás...

https://steamcommunity.com/id/szasza159

(#47) A_Papa válasza Szasza1977 (#46) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Ja, bocsi ...:))
Szerintem, akkor még várj vele, amíg a fordító hozzá igazítja az új verzióhoz a honosítást. Jelenleg nem tudod magyarul játszani a játékot.

[ Szerkesztve ]

Papa

(#48) Szasza1977 válasza A_Papa (#47) üzenetére


Szasza1977
csendes tag

Ez hasznos infó volt, köszi. Akkor várunk... :)

https://steamcommunity.com/id/szasza159

(#49) csóri


csóri
csendes tag

Látom kicsit csendes a fórum a témában.Kölyök korom óta imádom az xcom jatékokat (lassan 50 vagyok).A Phoenix point megjelenésekor elkezdtem vele játszani,abbamaradt meguntam.Lassan érkeztek hozzá a dlc-k.Minap gog on megvettem a 6 dlc-s verziót.Amivel a magyarítás is kompatibilis.Elégedetten hátradőlve ,gondolva most végre játszok 1 jót(több hónapra tervezve). De meglepődve tapasztaltam hogy normál fokozaton,szószerint játszhatatlan. Alapvető probléma a nyersanyaghiány.A másik idegörlő dolog,hogy annyira sok lett az események láncolata hogy 5 másodpercenként kapunk több órás taktikai feladatokat. A kiegészítőkkel még rosszabb lett a helyzet,lebombázzák a pandoranok a még fel nem fedezett,elérhetetlen emberi bázisokat.Gyakorlatilag azért adsz ki pénzt a dlckre hogy megszopasd magad...A jatékélmény átcsapott idegesítő események sorozatába.A hab a tortán amikor a frakciók kiírtják egymást. Az az érzésem ezzel a jatékkal hogy a fejlesztőcégnél megbíztak 10 embert hogy nehezítsék a játékmenetet de mindenkinek külön külön sikerült is a játékos orra alá borsot törni.Letesztelték ezt a jatékot a fejlesztők??? Tele van hatalmas ötletekkel a program de a játékos ellehetetlenítése a mélybe rántja a játékot.Továbbra is az xcom 2 longwar of the chosen a koronázatlan király a témában.

(#50) A_Papa válasza csóri (#49) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Szia!
Én végigvittem a legnehezebb fokozaton is az utolsó DLC t kivéve az összessel játszottam.
A nyersanyag hiányt kereskedéssel nagyon szépen lehet kompenzálni.
Mindenre nem fogsz tudni kimenni, de a kulcs az hogy lopj még az elején egy nagy hajót valamelyik frakciótól, illetve törekedj arra hogy több bevethető egységed legyen. Én a végén már három hajóval tudtam operálni.
Eztt egy másik fórumba írtam még régebben:

Ma meglett a 3. végégjátszás is már HŐS fokozatban! :) A teljes játékidő 300+ óra felett van.
Ami plusz és nagyon jól jött: a csatákban a bátorítás, és az hogy technikusok a letett lézer ágyúnak egy körben többször is át tudják adni az irányítást. Azokkal pedig a Scylla-k és a Yuggothian ellen nagyon hatékonyan lehet dolgozni. Rengeteg HP-t le lehet szedni így róluk. Pirítanak rendesen! :)

Ja és a nyersanyagok. Nagyon könnyen megoldható, 2 plusz hajót tartottam fent akinek a pilótái olcsó toborzott katonák. Csatákba sohasem mentek. Csak felderítésre és KERESKEDÉSRE használtam. Ezekkel a guberálós küldikre sem mentem ki, ha olyat talált, akkor azt ott hagytam és a kommandót küldtem ki később. :)
Tehát folyamatosan tudtam így kereskedni.

[ Szerkesztve ]

Papa

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Phoenix Point
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.