Hirdetés

2024. augusztus 5., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31751) lajafix válasza Hasaggymeg (#31740) üzenetére


lajafix
addikt

"születési ráta csak egy a sok bajunk közül."

a retkes lófaszt csak egy, a legkomolyabb problémánk! [link]

Rock'n Roll

(#31752) lajafix válasza priti (#31750) üzenetére


lajafix
addikt

nekem már régen az az érzésem, hogy Veres meg ferike ki akarja magát rugatni a párttal, hogy kvázi a párt vigye el a balhét. E nemes célból aztán ömlik belőlük a manna, de a párt mindent elnéz nekik.

Rock'n Roll

(#31753) lajafix válasza Hasaggymeg (#31741) üzenetére


lajafix
addikt

hát akkor kezdjünk el pedálozni.

Rock'n Roll

(#31754) lajafix válasza Zenty (#31715) üzenetére


lajafix
addikt

A 'multitalpnyalás' hozadéka

Rock'n Roll

(#31755) prmcsk válasza lajafix (#31751) üzenetére


prmcsk
addikt

Komoly gondok lesznek a nyugdíjjal

Kit lep ez meg most ? Már 15 éve tudom és azóta megoldom a magam módján...

Azt azért megvárom, hogy minden fiatal megfogadja "gyurcsisztán" szavát és elmegy boldogulni máshova, aztán majd a "dolgozó roma seregek" (mert más nem lesz) befizetéseiből tartják el a nyuggereket... Na eddig éljek én... :D

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#31756) fokukac válasza prmcsk (#31755) üzenetére


fokukac
nagyúr

te akkora majom vagy már megint.

szerinted az elmúlt 30-40 év demográfiai folyamataiért is személyesen gyurcsány a felelős? :F

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31757) lajafix válasza prmcsk (#31755) üzenetére


lajafix
addikt

a nyugdíjrendszer fenntarthatósága ebben a topikban is erősen vitatott, viharhozó szerint még parametrikus foltozással javítható. Szerintem meg pilótajáték, ami lassan hanyatló szakaszba lép.

@: a nyugdíjrendszer problémáinak katalizálásában jelentős szerepe van ferikének. 13 havi nyugdíj, a folyamatok elszállását hagyta meg szépen hagyta, jól felfogott választási érdekből.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#31758) kymco válasza fokukac (#31756) üzenetére


kymco
veterán

Nem, de azért igen, hogy ezt a folyamatot nem fékezi, hanem gyorsítja az átgondolatlan, rövidtávú gondolkodást szem előtt tartó, korlátolt döntéseivel, vagy éppen a megfelelő döntések hiányával... Ezekért személyesen ő a felelős, vagy egy meteorológus, vagy egy polgárvédelmis.. :)

www.refujvaros.hu

(#31759) prmcsk válasza fokukac (#31756) üzenetére


prmcsk
addikt

A majom te vagy, ha nem érted, hogy miért említettem gyurcsot.

Nem ő mondta felelős miniszterelnökként vazze, hogy: akinek nem tetszik, el lehet távozni. Szerinted kire értette ? Azokra, a "szociális politikásokra", akik az állami csöcsöt szopják évtizedek óta és eszükbe sem jut elmenni innen és pénzért szaporodnak, mint a csicsóka ? Ők nem fognak elmenni, mert nekik ámerika, ekkora barom egy állam sincs és ezt még ők is látják, helyetted...

Ez nem 30-40 év hibája, hanem azoké, akik átlagon felüli juttatásokkal a "korcsokat" szaporítatják, merugye demokrézi meg liberó van. Hát akkor szopjátok a demokrézi/liberó ezen következményeit.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#31760) fordfairlane válasza fokukac (#31756) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyetlen megoldás van, a kollektív öngyilkosság. Erre már lehet pártot alapozni szerintem, mert van jövőképe. ;)

x gon' give it to ya

(#31761) fordfairlane válasza lajafix (#31757) üzenetére


fordfairlane
veterán

Eddig is lehetett sejteni, hogyha nem is omlik össze a nyugdíjrendszer, de az arányok romlása miatt a nyugdíjak értéke csökkenni fog. Egyetlen megoldás van, a kötelezően befizetendő járulékok mellett takarékoskodni kell. Illetve kellene.

x gon' give it to ya

(#31762) lajafix válasza fordfairlane (#31761) üzenetére


lajafix
addikt

épp ezért pilótajáték jellegű, nem érdemes már beszállni. Nagy invesztíció, kis jövedelem. :U
aztán, hogy 70% adó mellett hogy tudsz takarékoskodni a maradék 30%-ból, az érdekelne! :)

egyre sűrűbben jelennek meg cikkek a nyugdíjrendszer várható jövőjéről, már ez sem tabu.

A 97es nyugdíj reform kb olyan magyaros megoldás, mint a 4es metró: Mindenki addig örült neki, míg ki nem derültek a részletek.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#31763) Róth válasza lajafix (#31757) üzenetére


Róth
aktív tag

"Szerintem meg pilótajáték, ami lassan hanyatló szakaszba lép."

Odébb van még az. Bernanke b52-es gépről szórja a dollárt a bankoknak, akik viszik a feltörekvő országokba az egyre hígabb lóvét.
Idén 70 ezerrel csökkent a munkavállalók száma, eközben 70%-kal nőtt az szja-bevétel. Igen, hetven százalékkal, nézz utána, ha nem hiszed :P Csodálkozom, hogy még nem tűnt fel senkinek a médiában.
Egyszóval, forradalmi átalakulás zajlik a világgazdaságban, amit csak évtizedek távlatából lehet majd kiértékelni. Leáldozóban vannak a hagyományos összefüggések az eltartott-eltartói arányok jelentőségével vagy a megtakarítás-eladósodás fogalmakkal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#31764) Róth válasza Róth (#31763) üzenetére


Róth
aktív tag

"eközben 70%-kal nőtt az szja-bevétel."

2007 - jan - jún: 575 milliárd
2008 - jan - jún: 976 mrd

69%-os növekedés :Y

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#31765) lajafix válasza Róth (#31764) üzenetére


lajafix
addikt

ez honnan van?

Rock'n Roll

(#31766) Róth válasza lajafix (#31765) üzenetére


Róth
aktív tag

http://www2.pm.gov.hu/

Költségvetési adatok

Bevételek 2008 07 17

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#31767) N4r4ncs válasza prmcsk (#31755) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Ezzel teljesen egyetértek.
Az aktívak száma is egyre csökken [link]
Óriási gondok lehetnek mindenből,gyurcsányék jól végzik a magyarüldözést,a nyuggerek elfogynak egy idő után,a romák meg exponenciálisan növekedve tenyésződnek. Ségélyt elvenni cigóellenes megmondta obucman. Aki élni akar normálisan,nem szeretné ha más pénzén élnének,nem rabolják ki feleslegesen, inkább átmegy egy nacionalistább,élhetőbb nemzethez.
Mielőbbi kormányváltás majd új szemléletváltás kell.

[ Szerkesztve ]

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#31768) prmcsk válasza N4r4ncs (#31767) üzenetére


prmcsk
addikt

Te még nem tudod ? :F

Majd jövőre, vagy két év múlva már itt a szoci kánaán. Érted nem ?
Most azért kell szopnod, hogy később nyalni is tudjál... :D

A "cuciális háló" csak eszköz, a cél a lényeg: Elidiotizálni egy nemzetet nem az "atomfizikusok" szaporításával, annak serkentésével lehet...A többit elvégzi majd egy másik ország, a cigányság meg a palesztínok sorsára jut. Az ország egy eldugott szegletében kapnak majd 10% földrészt, körbeveszik őket kerítéssel, a kapukon meg csak a dolgozók léphetnek majd át...Szerintem nem lesz nagy a határforgalom... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#31769) Róth válasza lajafix (#31765) üzenetére


Róth
aktív tag

Na mi van? Olvastad? :DD

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#31770) lajafix válasza Róth (#31766) üzenetére


lajafix
addikt

megtaláltam, érdekes a TB bevételeken nem látszik. Érdekelne egy részletes elemzés, hogy kik fizetnek többet, csak nem bejelentzik az alkalmazottakat a dupla minimálbérre?

Rock'n Roll

(#31771) Róth válasza lajafix (#31770) üzenetére


Róth
aktív tag

"csak nem bejelentzik az alkalmazottakat a dupla minimálbérre?"

Akkor a tébének is nőnie kéne. :P
Az szja csak pár esetben független a tébétől: kamatadó, adókivetés (amit majd később követ a tébé) és... több nem jut eszembe. Egyébként már több fórumon is bedobtam a témát, asszem a portfolio.hu-n is. Senkit nem érdekel :(
Pedig megérne egy cikket az 800 milliárdos többlet-szja éves szinten. Ha nincs emögött valami rajzolás, akkor tulképpen rendbe is jön a költségvetés magától. Nincs szükség például ingatlanadóra, és nem kell áfát emelni. Lazán teljesül a 3% áht-hiány.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#31772) N4r4ncs válasza prmcsk (#31768) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Mit bánom én ha úgy élnek mint a nomádok a pusztán csak ne raboljanak,lopjanak,öljenek és ne kapjanak semmit.

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#31773) lajafix válasza Róth (#31771) üzenetére


lajafix
addikt

ha bejelented az alkalmazottadat dupla minimálbér fizetésre, akkor miért nőne a TB (feltételeztem hogy előtte mnár a járulékot a dupla minbérre fizeti az alkalmazó)

az éves szja terv 1940 milliárd, tehát be volt tervezve ez a bevétel, semmi extra, nem várt bevételről van itt szó.

Rock'n Roll

(#31774) lúzer válasza Róth (#31771) üzenetére


lúzer
veterán

fura, főleg hogy a költekezés nem követi (ÁFA nem igen ugrott meg)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31775) lúzer válasza prmcsk (#31768) üzenetére


lúzer
veterán

csak még 1-2 évig ne robbantson atomot egy terrorista sem, még nincs kész a tartalékország :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31776) Róth válasza lajafix (#31773) üzenetére


Róth
aktív tag

Hát azért, mert a bruttó fizetéssel arányos a tébéjárulék összege. 1x minimálbér = egy egységnyi tébé, 2x minimálbér = két egységnyi tébé (és szja, de azt a munkavállaló fizeti).

Ezeket én már végigrágtam, és már csak az a bizarr ötletem van, hogy az mnb titokban devizakötvényt bocsát ki, és a befolyt összeget beállítják az szja fejezetbe, hogy 2010-ben meglegyen a fedezete a brutális adócsökkentésnek. Tudom, hülyeségnek hangzik, de valami itt nem stimmel, ráadásul a pm sem dicsekszik. Sőt, kussol.

Mindjárt írok levelet a hvg szerkesztőségnek :DDD

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#31777) prmcsk válasza Róth (#31776) üzenetére


prmcsk
addikt

Nem fogsz csalódni, jönnek újra a "trükkök százai", de csakis akkor fogom elhinni, ha maga @ is ezt mondja... :DDD :))

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#31778) lajafix válasza Róth (#31776) üzenetére


lajafix
addikt

nekem az rémlik, hogy mostanában az 1x minbérre is 2x minbér utáni TB járulékot várt el az állam, ha az alkalmazó nem akar vegzálást. Erre gondoltam a dupla minbérre bejelentéssel.

Rock'n Roll

(#31779) Róth válasza lajafix (#31778) üzenetére


Róth
aktív tag

Neeem. Az állam részirül az az elvárás, hogy ne 1x minbérre legyen bejelentve a paraszt, hanem 2x-re. Valszeg azzal kevered, hogy az önfoglalkoztató egyéni vállalkozóknak nem muszáj "kivenniük" az 1x vagy 2x minimálbért (vagyis nem kell szja-t fizetniük utána), viszont mindenképpen le kell tébézniük 1x vagy 2x minbér után.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#31780) fokukac válasza fordfairlane (#31760) üzenetére


fokukac
nagyúr

oké.

szerintem vonulj el prümcsükkel meg lúzerral és kezdhetitek is :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31781) fokukac válasza lajafix (#31773) üzenetére


fokukac
nagyúr

a sok munkáltató úgy beijedt itt a nagy fehérítésben, hogy magasabb lóvéra jelentette be a melóst. jeee

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31782) Róth válasza fokukac (#31781) üzenetére


Róth
aktív tag

Ez kizárt, mert a tébé-befizetés nem nőtt (5-10%)

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#31783) lajafix válasza fokukac (#31781) üzenetére


lajafix
addikt

legalább a szmájlit kiraknád édes kukacom! :)) Magasszintű, cizellált humorod van! :)
(a kávé kifolyt az orromon)

Rock'n Roll

(#31784) fokukac válasza Róth (#31782) üzenetére


fokukac
nagyúr

akkor a tb felső határa fölött (6,6 M Ft) keresők fizették a többletet, nincs mese.

szerk : ja, lajának szmájli :

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31785) lajafix válasza fokukac (#31784) üzenetére


lajafix
addikt

nem jó, TBt kell fizetnie a munkaadónak 6.6 felett is, csak a munkavállaló nyugdíjjáruléka lesz 0, az eüt is kell perkálni.

:) Ejnye kukac, te még nem érted el a 6.6ot az idén, vagy a tavalyit elszámolást elfelejtetted? :))

Emberek, rájöttem! Salesman és lazypistike ráhúzott a melóra! :))

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#31786) lajafix válasza Róth (#31782) üzenetére


lajafix
addikt

az oka ennek a növekedésnek az, hogy a tavalyi adatok rosszul szerepelnek.

szóval még mindig nincsenek csodák...

Ja igaz ez a kiinduló nyugdíjról szóló hozzászólásomra is!

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#31787) g@bo


g@bo
nagyúr

" Ezt hozta a Gyurcsány-csomag: hatéves mélyponton a foglalkoztatottság

Utoljára 2002-ben dolgoztak annyira kevesen az országban, mint 2008 második negyedévében. A munkanélküliségi ráta ugyan - szezonális okokra visszavezethetően - 0,4 százalékponttal csökkent az első negyedévhez képest, ám ez sem menti azt a tényt, hogy egy év alatt több mint 50 ezren tűntek el a munkaerőpiacról. "

(#31788) Budaházy válasza Róth (#31766) üzenetére


Budaházy
aktív tag

sztem az én szja-mra már akkor nincs is szükség... :D

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#31789) Budaházy válasza fokukac (#31781) üzenetére


Budaházy
aktív tag

nem érted a matekot
szövegértési problémáid is vannak

kb. így reagáltál volna ha én írom 31781-et

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#31790) Budaházy válasza g@bo (#31787) üzenetére


Budaházy
aktív tag

Hmmm

akkor most fehéredett a gazdaság vagy nem fehéredett?

Vagy lehet h 50ezren kimentek külföldre melózni hirtelen?

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#31791) fokukac válasza Budaházy (#31789) üzenetére


fokukac
nagyúr

neked tényleg vannak, ez van

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31792) lúzer válasza Budaházy (#31790) üzenetére


lúzer
veterán

egyre kevesebben dolgoznak, egyre több az szja bevétel
hmm
most vagy csoda történt vagy hazudnak a coclik

ui: esetleg adóztatják a "s(z)ínesfémkereskedelmet"? :DDD

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31793) lúzer válasza Budaházy (#31788) üzenetére


lúzer
veterán

osztrákoknak annál inkább ;)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31794) g@bo válasza Budaházy (#31790) üzenetére


g@bo
nagyúr

jaja, menekül a magyar....

jön a 200 ruppós gáz, több póógár eltűnik. ez a cél. ;]

(#31795) Budaházy válasza fokukac (#31791) üzenetére


Budaházy
aktív tag

köszönöm a megerősítést!!! :R

:C

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#31796) Budaházy válasza g@bo (#31794) üzenetére


Budaházy
aktív tag

őőőőő a gáztól?

egyébként rájöttem miért van kevesebb pógár
a fidesz magyar polgári párt
ha nincsenek polgárok.... :DD

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#31797) Budaházy válasza lúzer (#31793) üzenetére


Budaházy
aktív tag

hááát
mondasz valamit

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#31798) Hasaggymeg válasza lúzer (#31792) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

...hazudnak a coclik Mit nem gondolsz! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#31799) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Az Olaszok jól csinálják

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#31800) Zenty válasza Róth (#31746) üzenetére


Zenty
őstag

A nemzeti öntudat azért nagy a franciáknál mert pusztolnak.
a népességük 60% arab, és egyébmás nem csodálom, hogy vinnyognak szegénykék :)

A másik kommentre pedig a németek rossz példák. Kb annyira szipojozzák őket joggilag mint minket, vagy rosszabbul. ( a vesztes országokat direkt szívatják "egyesek" ahol csak érik)

[ Szerkesztve ]

Guild Wars - Zenty a survivor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.