Hirdetés

2024. augusztus 5., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31101) Kobe válasza g@bo (#31098) üzenetére


Kobe
veterán

a magyar lakosságot sajna nem az jellemzi hogy van 1-2 ezer euróra forintja, hogy elálljon a fiókban :( egyébként saját tapasztalat, félelmetes hogy milyen kevés megtakarítás van a lakosságban :( Sajnos a valutánál a szignifikáns zuhanásokat nem követik gyors visszakúszások, így egyedéves szinten olyan max 8%-os haszonra lehet szert tenni. Ennyiért sztem nem éri meg kockáztatni hogy bármikor zuhanjon, akkor már inkább a lekötés negyedévre.

(#31102) vagamo válasza bbchris (#31099) üzenetére


vagamo
őstag

Köszi! Hol van a nálatok?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#31103) bbchris válasza vagamo (#31102) üzenetére


bbchris
senior tag

Már elvonult de sztem Pest előtt lehet már nem messze . Folyamatosan villogott az ég és erős szél is volt . Lövöldöztek az ítélethozóval az égen mint az UT3-ban :DDD Tetőket nem vitt mert akkora szél azért nem volt csak olyan kb 70-80 km /h max volt de az is csak néha .

[ Szerkesztve ]

(#31104) vagamo válasza bbchris (#31103) üzenetére


vagamo
őstag

Az időjárás tájékoztatásának itt nagyon örülnek! A sok off elkerülése végett.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#31105) viharhozo válasza lazydog (#31062) üzenetére


viharhozo
addikt

Pünkösti Árpád írt a Fidesz torteneterol, eloszor a Nepszaboban (Szeplotelen fogantatas), aztan a konyv is kijott. Erdemes elolvasni, a szerzo nem kifejezetten Orban-rajongo.
Addig meg nem kell hulyesegeket beszelni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#31106) g@bo válasza N4r4ncs (#31100) üzenetére


g@bo
nagyúr

napló időnként megpengeti a témát. azért vicc a téliszalámi ár, pl. azt jómagam is kifigyeltem a teszkóban 4700 körül volt kilója, maradt a puha, paprikás rákóczi...

osztrákiában mé olcsóbb? xarabbul keresnek, mi?

itt sunyi szabadrablás megy. :o

amúgy szépen esik.... ahogy láttam a kukorica földek is pengék, kiváncsi leszek a 450 forintos étolaj, lesz e újra 250....

[ Szerkesztve ]

(#31107) vagamo válasza g@bo (#31106) üzenetére


vagamo
őstag

A bio üzemanyag miatt sajnos szinte biztosan nem :(( !
Ausztriába a vásárlók, nem engedik, hogy a termelőiket a üzletláncok tönkretegyék. Meg nincs is annyi, mint itthon. A másik az Osztrák azért, mert valami olcsóbb nem veszi meg a rosszabb minőséget! És nem pazarolnak az élelmiszerrel, mint mi! Gondolom láttad, ár nem 1X, hogy 1 naps ünnep előtt, a lázas bevásárlás/felvásárlás kezdődik, ha kell, ha nem halmoznak a magyarok.

És az utazási irodák, még mindig nem csökkentették áraikat az erős forint mellett! Nem úgy mit pár évvel ezelőtt a gyengülésre, hamar léptek 8%-os emeléssel. :(((

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#31108) Róth válasza vagamo (#31107) üzenetére


Róth
aktív tag

:R

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#31109) lazydog válasza viharhozo (#31105) üzenetére


lazydog
addikt

Mi a gondod konkrétan?
Szerinterm sem kötelezô hülyeségeket dumálni, közöld ezt az érintettekkel is! :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#31110) kymco válasza lazydog (#31077) üzenetére


kymco
veterán

Látom, hogy nem tudsz elszakadni a képzelgéseidtől...
A témát te vetetted fel az azóta sem igazolt vízióddal, és velem ellentétben te veszed ki az akkor ellenzékiként együtt küzdő politikusaink közül OV-t és Kövér Lászlót...
Tehát ne kérd számon rajtam azt, amit én nem tettem (tudniillik nem kérdőjeleztem meg az SzdSz alapító atyák rendszerváltó érdemeit, akik közül csak egyetlen egy jelenleg is SzdSz tag a felsorolásodból szemezgetve mellesleg, azért ez is árulkodik valamiről) ugyanakkor te permanensen teszed...
Ez minősíti sajnos a vitakultúrádat is... Általad gyakorolt primitív vitastílusod kéred számon máson, ráadásul teljesen alaptalanul.... Ezt öngólnak hívják a fociban :)

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#31111) Kobe válasza vagamo (#31107) üzenetére


Kobe
veterán

az utazási irodák többsége már nem tud hova jóárasítani, van hogy egy retúrjegy áráért kínálnak komplett nyaralást, így is buktás az a szektor....

(#31112) mefistofeles

Újabb MÁV sztrájk!

Gaskó és bandája tovább hajszolja lehetetlen követeléseit, de most már a sztrájkjuk is nevetséges. Ma közölte a média, hogy ismét munkabeszüntetések vannak de csak azok állnak meg akik akarnak. Ez ám az abszolút baromság! Az utasok bizalma már rég elszállt és most akik esetleg felveszik a munkát azok valszeg üres szerelvényekkel fognak furikázni, mert ki kockáztatja meg azt, hogy kinéz az állomásra hátha az ő vonatán senki sem sztrájkol? röhej....
A szakszervezeti vezetők már amúgy is a szakadék szélére tolták (még jobban) a MÁV-ot, az utasokat is átterelik a Volánhoz. Az egyéb ágazatokban dolgozók meg csak kapkodják a fejüket. 10% béremelés, plusz mindenkinek 250000 forint? ugyan miért? Mikor részesült közvetlenül egy cég dolgozói állománya a különféle gazdasági tranzakciókból? Soha. Vagy esetleg ha hirtelen bukik a MÁV 100 misit, akkor a Gaskó úrék be is fognak fizetni a kasszába?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31113) lazydog válasza kymco (#31110) üzenetére


lazydog
addikt

Miféle vízióról beszélsz? Ållításom éppen most támasztottam alá, a hozzád oly közel álló Kövér példáján keresztûl.
Adott történelmi helyzetre, eléggé kiszámítható módon reagálnak az emberek. Ha megalkuvóak, illetve alkalmazkodnak, az természetes reakció. Te se légy nálam szigorúbb ennek megítélésében! ;)
Persze én is tévedhetek, lehet hogy nem Orbán, hanem éppen Kövér lenne most a Fejér-megyei elsôtitkár. :D
A témával egyébként nem én hozakodtam elô. Ha elfelejtetted volna, Fábry bon mot-ját idézte valaki. Én ezt az egyébként érdekes kérdést közelítettem meg a másik oldalról.
Ami a vitakultúrát illeti, rád eddig nem volt jellemzô, hogy az érvek hiányát a vitapartner sértegetésével kiséreld meg pótolmi. Én ezt nevezném öngólnak.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#31114) juliabrilke válasza mefistofeles (#31112) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez tök furcsa nekem. Az addig ok, hogy béremelés miatt sztájkolnak, de ez a 250k részesedés. :W

Egyébként sok helyesn már belátták, hogy semmi értelme az egésznek és mennek a vonatok rendesen. 1-2 nap és megunják a többiek is.

(#31115) lúzer válasza g@bo (#31106) üzenetére


lúzer
veterán

450 forintos étolaj, lesz e újra 250....

Soha! Látják, ennyiért is veszi a tarka, minek olcsóbban adni!
akinek kell vegye az osztrákoktól ott 200-al olcsóbb

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31116) mefistofeles válasza juliabrilke (#31114) üzenetére

A béremelési követeléseik is irreálisak!
Az éves emelések átlagban 3-5% körül mozognak az országban, erre ők 10-et kérnek. Pedig biztos vagyok benne, hogy nem rosszabb a fizetésük mint az ipar egyéb területein dolgozóknak.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31117) juliabrilke válasza mefistofeles (#31116) üzenetére


juliabrilke
addikt

Soknak elég jó fizetése van...

Azért kiváncsi vagyok, hogy mondjuk a következő "spontán" sztrájknál hány ember fog beállni. Mert egyre kevesebben vannak. Arról nem is beszélve, hogy feldobták azt, hogy lesz egy kis létszámleépítés és páran inkább arra ügyelnek, hogy megmaradjon a munkhelyük. :U

(#31118) juliabrilke válasza lúzer (#31115) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pont ezt beszélgettük párommal is. Ha egyszer lemenne az ára, akkor a boltosok is vissza vinnék? Nem hiszem vagy csak kevéssel. Mindenki veszi ennyiért is, mert kell. Akkor miért ne adják ennyiért? :W

(#31119) viharhozo válasza lazydog (#31109) üzenetére


viharhozo
addikt

Gondnak nem mondanam, csak megjegyeztem, h 88-ban egyaltalan nem volt olyan egyertelmu egy nyiltan ellenzeki szervezetet megalapitasa. Az alapitok tobbsege is hosszu atmenetre szamitott.

Grosz meg 88 vegen is lebegtette a Munkasorseg beveteset a feherterror megallitasara. Ma is erre lennek szukseg a csocselek elleneben!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#31120) lúzer válasza juliabrilke (#31118) üzenetére


lúzer
veterán

erről van szó!

apropó:
ebay-en nem látott valaki téliszalámit? :U :)
szívesen rendelnék egy rúddal

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31121) lúzer


lúzer
veterán

apróhirdetés:

osztrák nyugdíjast keresek aki szeret átjönni Mo-ra szendvicset enni.
hozna nekem is egyet?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31122) lúzer


lúzer
veterán

ingyensörért vinnyogó proliknak:

ha a sör nincs is ingyen, a dinnye már az!
csak az aszfaltról kell zabálni a madaras teszkónál.

ezek után meg főleg: dinnyére sört? hülye vagy fiam?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31123) juliabrilke válasza lúzer (#31120) üzenetére


juliabrilke
addikt

link
Itt van bőven. De lehet kapni ungarische salami-t is.

Esetleg ez? :DDD link

(#31124) juliabrilke válasza lúzer (#31122) üzenetére


juliabrilke
addikt

Riportot nem láttam a dinnye parkolóba öntéséről, de azért kiváncsi vagyok, hogy páran ellepték-e a parkolót és kajáltak-e egy jót? :DDD

(#31125) lazydog válasza viharhozo (#31119) üzenetére


lazydog
addikt

A munkásôrséget azért ne sírjuk vissza. Nincs szükség semmiféle párthadseregre, ilyen-olyan gárdára.
Inkább az elbizonytalanított rendôrség, a megfélemlített bíróságok tarthatatlan állapotát kell mielôbb rendezni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#31126) as_Rock válasza fordfairlane (#31003) üzenetére


as_Rock
őstag

Ha idézünk, ezt is idézzük Esztertől ;)

"Azt lehet mondani, hogy a jobboldal abban különbözik a baloldaltól, hogy a baloldal baromira nem bír kormányozni, teljesen impotens, de ez legalább transzparens impotencia. Nincs fedő szöveg, fedő szlogen, nincsen retorika, amikor bénák, csak úgy egyszerűen impotensek és bénák, ha lopnak, csak úgy egyszerűen lopnak. A jobboldal viszont kalkulál és hazudik, és nincsenek morális gátlásai ebben."

Itt egy érdekes vélemény a felvonulásról, meg Tot(y)aW-ről.

A fenti riportból egyébként én Novákkal értek egyet :K
"...én itt élek, én azt tudom, hogy ebben a közösségben, ebben a nagyon alulkalibrált társadalomban egész egyszerűen alkalmatlan ez a forma, hogy kifejezzünk valamit így, ebben a formában nem jut el ez az üzenet, rossz a megfogalmazásnak az iránya."

lúzer: "sajnos ilyen mszmp banda alatt az egész ország elkurvul" <- Ez elég gyenge kifogás, ugye érzed ;)
Osztrák vs. hazai árak, tényleg bosszantó, de az osztrák egészségügyi, közüzemi, biztosítási, albérleti díjakra is kíváncsi lennék, úgy teljes a kép:K

kymco: Ne felejtsük el, hogy OV és barátai nem az átlagegyetemisták voltak:( Mikor hoztak volna haza pl. a szlovákoktól valakit olyan gyorsan, de az is egy jó kérdés, mikor tanult az átlag egyetemista nyugati egyetemeken, vagy ha az volt a szokás, akkor mégse volt olyan kemény már az a korszak és várható volt a "pérésztrójká"? :DDD

Róth: Öhm, Pozsgay témában mintha azt olvastam volna ő már csak eljátszotta a rá kiosztott szerepet, mondhatni végrehajtott egy magasabb szinten lezsírozott döntést :U
Amit írsz Demszky-ékról és a nyugatról, az logikusan OV-ékra is kiterjedt, amikor az ellenzéki oldalon felbukkantak, tehát elvileg ők ugyanúgy nem voltak veszélyben mint Demszky :U

Libria: "van hogy egy retúrjegy áráért kínálnak komplett nyaralást" konkrét példát please:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#31127) vagamo válasza lazydog (#31125) üzenetére


vagamo
őstag

Ismétlés:
Csak, hogy mindenki lássa: Spórolás az olcsó euróval, Ausztriában

Nagyon felháborító! Ezek /boltok/ ellen kéne lázadni, nem a Melegek ellen! Ahol megkérdezték, hogy lehet e EUR-el fizetni azt már Újpesten a Top Shop egyik üzletében, felháborodva, megmondva a véleményemet én is megkérdetem! A válasz ua. volt, csak akkor 270-el váltották, míg hivatalosan 255 volt :((( . A szemetek! És szegény rákényszerülő sok Magyar kénytelen megvenni itthon! Mért van az, hogy mi Magyarok csak felfelé tudjuk követni az EUR-t? Miért nem figyel a fogyasztóvédelem az arányosságokra! Persze tudom szabad árazás van, de nem csak fölfelé kéne azt gyakorolni, az már jól megy! :((( :((( Szemetek!
BOJKOTT!!! /csak éhen ne haljunk :F /


lazydog : nem válasz akart lenni, csak félrenyomtam :B

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#31128) vagamo válasza Kobe (#31111) üzenetére


vagamo
őstag

Lehet, de ott a returt a biztosító intézi! :(((

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#31129) lúzer válasza as_Rock (#31126) üzenetére


lúzer
veterán

Osztrák vs. hazai árak, tényleg bosszantó, de az osztrák egészségügyi, közüzemi, biztosítási, albérleti díjakra is kíváncsi lennék, úgy teljes a kép

Magyar téliszalámi kinn olcsóbb.
mi köze ennek pl. az albérleti díjakhoz? :F
ha meg számolgatunk, pont hogy drágább kéne legyen minden!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31130) vagamo válasza lúzer (#31129) üzenetére


vagamo
őstag

Nem csak ez az 1 Magyar termék olcsóbb kint! Ismerősöm, a Balatoni házához vett Magyar gyártmányú ablakot Ausztriában kb. 6-7 éve, házhoz hozva, kintről olcsóbb volt, mint, ha itthon megvette volna és saját maga intézi a házhoz szállítását! Lehet, hogy a kinti cég olcsóbban kapja meg a nagy mennyiség miatt, de akkor is Ők még vissza is szállítják! Nevetséges ami ezen a téren folyik itthon, a mindenkori kormánytó függetlenül!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#31131) as_Rock válasza lúzer (#31129) üzenetére


as_Rock
őstag

Csak annyi köze van, hogy arról volt szó ott mennyivel olcsóbb élni :U

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#31132) Kobe válasza vagamo (#31128) üzenetére


Kobe
veterán

sajnos nem csak a falu tours szintű irodák, hanem a nevesebb példányok is igen alá mentek már az áraknak. Ami pár éve 200 ezres körút volt, most 89ért befizethetsz rá meg ilyenek....

osztrák árakról meg - elképzelhető, sőt biztos, hogy más dolgok drágábbak kint. Csak sztem amit az élelmiszeren meg tud spórolni az simán kompenzálja a többi dolog magasabb árát. És ezt nem 70-80 ezres átlagfizuból teszi, hanem 25ből mondjuk.....azért van difi

[ Szerkesztve ]

(#31133) N4r4ncs válasza as_Rock (#31131) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Azért nem kell terelni :U

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#31134) Róth válasza lúzer (#31115) üzenetére


Róth
aktív tag

"450 forintos étolaj, lesz e újra 250...."

Persze, hogy lesz, méghozzá hamarosan... a félliteres.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#31135) lúzer válasza Róth (#31134) üzenetére


lúzer
veterán

:C :C

már most is több, mert nálunk 520 az étolaj (vénusz)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31136) fordfairlane válasza as_Rock (#31126) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hozzátenném egyébként, ha már a felvonulás kapcsán született a riport, hogy máshol Kelet-Európában sem feltétlenül tolerálják:

[link]

x gon' give it to ya

(#31137) lúzer válasza as_Rock (#31131) üzenetére


lúzer
veterán

téliszalámi ott olcsóbb
fizetés ott több

szerintem a téliszalámira vetítve egyértelmű :U
de másra is, 99%-ban

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31138) vagamo válasza Kobe (#31132) üzenetére


vagamo
őstag

A Neckermann 1 hónapja emelt árakat, a magas olajárra hivatkozva! A kerozin miatt megértem, hogy a rep. jegyek drágultak, de ők a szállás árakat is emelték, nem is kicsit! Szerencsénkre, mi 4 hónappal ezelőtt fizettük be a szeptemberi utazást, ha most tennénk + 140 000,-Ft lenne! Miért?

Náluk lehet Ausztriából induló osztrák irodán keresztül is befizetni utazásokat, azok sokkal színvonalasak és olcsóbbak is :F . Ráadásul a repülőtéren nem kell fizetned a parkolásért, ha bizonyos repülőjegyed van! Ezek azok a bizonyos rep. jegyek! Miért is? Ezek a megválaszolatlan kérdések idegesítenek, de nagyon! :(((

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#31139) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Na végre, Magyarország gondjai megoldva!

x gon' give it to ya

(#31140) fokukac válasza vagamo (#31138) üzenetére


fokukac
nagyúr

minél később foglalsz, annál drágább.
ez alól csak azok az utak kivételek, amik nem kellettek senkinek (vö. lasztminit)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31141) lúzer válasza fordfairlane (#31139) üzenetére


lúzer
veterán

a hír úgy teljes, hogy az IN-KAL verőlegényei
tisztekre már semmi szükség

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31142) fokukac válasza lúzer (#31141) üzenetére


fokukac
nagyúr

Mondd csak: Neked, mint kivülállónak mi a véleményed az intelligenciáról?

akkora primitív f.szkalap vagy bazzeg, hogy az már fáj. :W

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31143) fordfairlane válasza lúzer (#31141) üzenetére


fordfairlane
veterán

Jaj, ne már.

fokukac: jaj, ne már.

x gon' give it to ya

(#31144) lúzer válasza fokukac (#31142) üzenetére


lúzer
veterán

a kívülállót hosszú "í"-vel írják.
tudod, "inside" nem out

gratula! ;)

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31145) finest válasza fordfairlane (#31139) üzenetére


finest
őstag

Aszongya: a Szent Korona helye az Országházban van, emlékszetek még fletó elmeszösszenetére, amikor Merkel látogatásakor azt magyarázta, h nem tudja miért ott a helye? Mi bajuk a koronával és hol van a helye?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#31146) fordfairlane válasza finest (#31145) üzenetére


fordfairlane
veterán

A baloldal koronához való viszonya, hogy is mondjam, kissé ambivalens.

x gon' give it to ya

(#31147) fokukac válasza finest (#31145) üzenetére


fokukac
nagyúr

hol lenne a helye?
ahol mindig is volt, a Nemzeti Múzeumban.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31148) vagamo válasza fokukac (#31147) üzenetére


vagamo
őstag

Szerintem a fejemen :DDD

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#31149) finest válasza vagamo (#31148) üzenetére


finest
őstag

Nem is, főkukacén! :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#31150) vagamo


vagamo
őstag

Hol mi mennyibe kerül? Németország is olcsóbb?!
Index:
"Léna007:
Igen, tudom, hogy mekkora különbségek vannak, én Münchenben élek és valóban itt gyakran ki lehet fogni nagyon olcsó repülőjegyet, a németek úgy járnak a Kanári-szigetekre, mint ahogy mi magyarok, leruccanunk a Balatonra. Nekünk a két hetes idei nyaralás volt cakkumpakk, fejenként kereken 500 Euro Tenerifén. "

forrás
Miért? :O

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.