Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archívum XI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#451) hobizoli válasza joey7 (#450) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mindannyiuknak akik ott voltak akkor az lenne jo, ha ok maradhatnak a zsirosfazek kozeleben, nem?



hobizoli

több drón kell ;P

(#452) fokukac válasza hobizoli (#449) üzenetére


fokukac
nagyúr

nyugi, a magyar választási viszonyok közepette a 2/3 eléggé elképzelhetetlen.

a maszopnak is csak véletlenül jött össze 94-ben, és azért, mert akkor még három-osztatú volt a politikai tér, nem voltak nagy összefogások, ezért a három közül a legerősebb tarolt. nem kellett hozzá nagy többség.

Azóta már más szelek fújdogálnak, a kétoldalas politikai rendszerben ilyen nem forulhat elő.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#453) Dalai Láma válasza joey7 (#450) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nyilván azt aszeretnék. Szimpatizánsok, párttagok, poersze, hogy a pártjuk hatalmon maradását szeretnék. Akár 20 évre, vagy tán még tovább is. Ha ennek az a módja, hogy a határon túli magyarokat használják is fel erre, úgy is.

Egyébként mi az oka annak, hogyx a határon túli magyarok olyan nagy %-ban fidesz szimpatizánsok? Azt el tudom képzelni, hogy a határon túlra több jobboldali sajtótermék jut el, és talán kevesebbet is foglalkoznak ott a napi belpolitikával, így kevésb tájékozottabbak, és sokkal érzékenyebbek a nemzeti hangokra. Tehát aki augusztus 2-ig hordja a kokárdáját, az máris bejön. Egyébként most is többen mászkálnak még kokárdákkal. Vajon csak ott felejtették, vagy fideszesek? És ha fideszesek, akkor miért nem inkább narancssárga kargumit hordanak?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#454) joey7 válasza fokukac (#446) üzenetére


joey7
őstag

:D

ha az igazi Fideszes azt jelenti,h szemellenzősen,önálló gondolatok nélkül,mindegy mint mond a vezér mi követjük,akkor nemigazán voltam az.
pedig igyekeztem,bíztam is,de ''sajnos'' gondolkodni kezdtem és úgy tűnik h ez végzetes hiba volt; nem szabad gondolkodni. :)

(#455) joey7 válasza hobizoli (#451) üzenetére


joey7
őstag

tudom naiv vagyok,de bocsánat én nem szeretem ha átb@sznak!
persze a tagok nyilván többet tudnak,nekik nem mondott újat Mikola.

(#456) lazydog válasza joey7 (#450) üzenetére


lazydog
addikt

Eperjes mindenképpen.
Megelőzte Mikolát a felszólalás sorrendjében. A sok áhítat mellett nem felejtett el arra utalni, hogy mindenképp 2/3-al kell nyerniük.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#457) joey7 válasza Dalai Láma (#453) üzenetére


joey7
őstag

értelek,de azért mindennek van határa,és bizony a Fidesz túl meszire ment az utóbbi időben,ez csak egy súlyos adalék volt sztem.

''Egyébként mi az oka annak, hogyx a határon túli magyarok olyan nagy %-ban fidesz szimpatizánsok?''
én ebben nem vagyok olyan biztos.vasárnap óta meg egyenesen kételkedem benne.

(#458) prmcsk válasza fokukac (#438) üzenetére


prmcsk
addikt

Látom van politikai érzéked.....Érdekes ! Éld át, amit Wittner ! Egy szintről indult
méccsel és árpibácsival, mégsem oda jutott. Miért is ?

Igen, GYF.-et kb 600 embert felmutató kongresszus szavazta egy ország vezetőjévé,
csak előtte még meg kellett '' puccsolni ''az elődöt. Ügyes.....és persze mindenki
elvárja, hogy olyan tisztelet övezze a főnököt, mint ha GYF. tudatában vágtak volna
neki a választásnak.

Mielőtt a fidesz személycseréit kritizálod, ajánlom, hogy tanulmányozd át az mszp
tablóját. Megmutatja, hogy eddig ki távozott '' önként '', az újakat keresd meg, hogy
honnan jöttek. Megsúgom: A semmi közeléből..... :DDD [link]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#459) Dalai Láma válasza lazydog (#456) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Remélem ennyivel veszítenek. Minél erősebb a pofon, annál hatásosabb, annál többet használ. És pedig kell a pofon, nagy pofon kell, mindenki érdekében. Ha nagy a pofon, nem lehet csalásra hivatkozni. Nem elég a kampányra fogni. Máshol kell majd hibát keresni, és ebből talán elindulhat valami megújulás féle, az eddigiek átgondolása, és egy versenyképesebb jobboldali politika felé haladó irány.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#460) joey7 válasza lazydog (#456) üzenetére


joey7
őstag

ja, láttam a beszédét,de direkt nem említettem; szted komolyan veszi vki Eperjest?

(#461) faster válasza fokukac (#452) üzenetére


faster
nagyúr

nyugi, a magyar választási viszonyok közepette a 2/3 eléggé elképzelhetetlen.

Szerintem is. Nem is értem, minek lovagolnak ezen a 2/3-os témán. A Fidesz jelenleg ellenzékben van, tehát logikus a törekvés, hogy kormányra kerüljenek. A 2/3-os többség viszont nem fog összejönni nekik, mert az erőviszonyok nem olyanok, ez a közvéleménykutatásokból is látszik, és ha tévednek is, ekkorát nem szoktak. Szóval ez a másik dolog, amit nem igazán értek, ezzel a 2/3-ozással mit akarnak elérni, mert hogy nem fog összejönni, az ziher.

[Szerkesztve]

(#462) faster válasza prmcsk (#458) üzenetére


faster
nagyúr

Megmutatja, hogy eddig ki távozott '' önként '', az újakat keresd meg, hogy
honnan jöttek. Megsúgom: A semmi közeléből.....


Most az baj, hogy valakikből lettek vezetők (régi káder), vagy az, hogy senkikből? Bárhogy is erőlteted ezt a senkizést, az nekem nem jelent negatív előjelet, ha valaki a senkik közül jut el oda, ahol van.

(#463) hobizoli válasza lazydog (#456) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat ennyibol szerintem ossze kell alljon a kep annak is aki eddig ezt nem hitte... :U:F



hobizoli

több drón kell ;P

(#464) lazydog válasza Dalai Láma (#459) üzenetére


lazydog
addikt

Remélem ennyivel veszítenek. Minél erősebb a pofon, annál hatásosabb, annál többet használ. És pedig kell a pofon, nagy pofon kell, mindenki érdekében.

A nemzet őrangyala cselekedjen szavaid szerint! :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#465) Dalai Láma válasza joey7 (#457) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Szerintem pedig aki érzelmi alapon fideszes, az már rég megmagyarázta magának. Ilyenkor nem sztükséges, hogy a gondolatmenet logikus legyen, tehát biztos meg tudják maguknak magyarázni. Persze nem mindenki. Vicces lenne, ha egy közvélemény kutatás azt hozná ki, ohgy a határon túli magyarok inkább maszp fanok. Azonnal lefagyna Mikola arcáról a savanyú mosoly. Persze ez nem valószínű, hogy így van.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#466) Dalai Láma válasza lazydog (#464) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez a jobboldali gondolkodásúak érdeke is. Csak közülük kevesen látják. Azért vannak jó jelek :))

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#467) joey7 válasza prmcsk (#458) üzenetére


joey7
őstag

''Éld át, amit Wittner ''

minden tiszteletem Wittner Máriáé,de úgy érzem öregségére sztem megzakkant kissé, összezavarodott, adja a sértettet.
sztem nemsok keresni valója lesz a parlamentben.Miért? azért mert nem fog mást tenni mint szidni azokat,akik halálra ítélték.
ja,és egyébként a Fidesz csak felhasználja a nevét ,de Ő ezt nem érzékeli,vagy nem akarja.lehet,h úgy gondolja itt a bosszú ideje,döngöljük földbe a piszkos hóhérokat így 50 év után!.
Bocs,de ennek már tényleg nincs itt az ideje. beláthatná már más is.nekem sikerült.

[Szerkesztve]

(#468) Dalai Láma válasza joey7 (#467) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Az '56-os halálraítéltek közül csak a fideszesek a jó halálraítéltek, a többin meg el is végezhették volna büntetést??? Ezt a hozzáállást is többeknél tapasztalom.

-a hsz prmcsk-nak ment.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#469) prmcsk válasza joey7 (#444) üzenetére


prmcsk
addikt

Nem tévesztelek össze.......

Ne viccelj már. Mitől lennék '' síkideg ''? Jól alakulnak a dolgok..... :D

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#470) lazydog válasza faster (#461) üzenetére


lazydog
addikt

Ha a választás során sikerül a részvételi arányt minél magasabbra túráztatni, az a kis pártokat sújtja. Bekövetkezhet az, hogy csak a két nagy párt jut be. Ekkor a nyerő, a választási rendszer sajátossága miatt, mindent visz.
Akár néhány százalékos előny abszolut többséget jelenthet a nyertesnek.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#471) faster válasza lazydog (#470) üzenetére


faster
nagyúr

Akár néhány százalékos előny abszolut többséget jelenthet a nyertesnek.

Kivéve a 2/3-os többséget igénylő törvényeket illetően.
Mert, gondolom, azért akarnak 2/3-os többséget, hogy ezekhez hozzá tudjanak nyúlni, különben semmi értelme.

[Szerkesztve]

(#472) fokukac válasza prmcsk (#458) üzenetére


fokukac
nagyúr

kedves prmcsk.
nem érdekel, mit élt át wittmer, és tudod, az, hogy kiből mi lesz, az sok mindenen múlik. az, hogy vki 56-os volt, az még nem elég.

s hogy hogy lett az 5. a fideszes listán?
hát Viki aszondta, hogy gyere, te leszel az 5. , a tölgyessyt már unom.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#473) joey7 válasza prmcsk (#469) üzenetére


joey7
őstag

az ominózus post nem arról arulkodott,h haláli nyugodt vagy,de ha mégis így van akkor ok.

(#474) Dalai Láma válasza prmcsk (#469) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ezt meg hogy érted? Titkolt mszp-s vagy? A fidesz számára nem nagyon alakulnak jól a dolgok. Sokáig vezetett, és most meg kezdi elveszíteni az előnyét, és már az mszp vezet. Erre Mikola elkezd hülyeségeket beszélni, túlsok DFT-t nézett a tévében, és azt hitte, így kll csinálni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#475) lazydog válasza faster (#471) üzenetére


lazydog
addikt

2/3 = abszolut többség.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#476) fokukac válasza lazydog (#470) üzenetére


fokukac
nagyúr

mondom, nem. a magyar választási rendszer egészen arányos,
nem jön ki annyira a választókerületi rendszer torzító hatása.

és, mint mondta, a torzítás 3 osztatú politikai paletta esetén sokkal nagyobb volt, mint a kétosztatúval.

normális körülmények közepette csak 60:40 arány jöhet ki max. a győztes javára.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#477) joey7 válasza fokukac (#472) üzenetére


joey7
őstag

'' hogy hogy lett az 5. a fideszes listán?''

úgyhogy kell egy húzó név, mosthogy itt az 50. évforduló,ezzel a szélsőjobbtól is lehet szavazatot nyerni.
na, nekem ez a húzás sem tetszett a Fidesztől.

5. hely? bohózat.


[Szerkesztve]

(#478) faster válasza lazydog (#475) üzenetére


faster
nagyúr

Végképp nem tudom követni a gondolatmenetedet. Most akkor néhány százalék elég az abszolut többséghez, vagy 2/3-át birtokolni kell a parlamenti helyeknek?
Akkor most 2/3 kell, vagy néhány százalék, hogy, teszemazt, módosítani tudják az alkotmányt?

Mod: jahh, hülye vagyok....:D néhány százalék különbség a szavazatokban elég a 2/3-os többséghez, ezt írod. :D Mégis mennyi kell hozzá?

[Szerkesztve]

(#479) fokukac


fokukac
nagyúr

hehe... :D[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#480) fokukac válasza joey7 (#477) üzenetére


fokukac
nagyúr

98-ban Tölgyessynek adták az 5. helyet, így.
akkor még középről kellett a szavazat, ma már a szélről kell...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#481) jenko válasza joey7 (#467) üzenetére


jenko
tag

''Bocs,de ennek már tényleg nincs itt az ideje. beláthatná már más is.nekem sikerült.''
Ez a vonat már valóban elment. Ebből van a feszkó ma is.
''minden tiszteletem Wittner Máriáé,de úgy érzem öregségére sztem megzakkant kissé, összezavarodott, adja a sértettet.''
Asszem akkor Mécs is megzakkant.

[link]
[link]

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#482) prmcsk válasza joey7 (#467) üzenetére


prmcsk
addikt

'' Éld át, amit Wittner ! Egy szintről indult
méccsel és árpibácsival, mégsem oda jutott. Miért is ''?

Ne ragadj ki... olvasd tovább is. Van kérdés is.

Már megint vicces vagy. :D Wittner nevét használják fel, aki 50 év óta először fog
politizálni. Mi van akkor mécs, göncz megalkuvásával, fel és kihasználásával ?

És, hogy minek van itt az ideje, így 50 év után is, azt közöld a haláltáborokat
túlélőkkel is. Ő tőlük is megköveteled, hogy ugyan felejtsék már el....régen volt....?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#483) lazydog válasza fokukac (#476) üzenetére


lazydog
addikt

A Horn-Kuncze kormány hatvan valahány százalékkal abszolut többségben volt.
Akár alkotmányt módosíthattak volna. Csak a dícsérni való önfegyelem (jobbosoknak gyávaság) tartotta őket vissza ettől.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#484) joey7 válasza jenko (#481) üzenetére


joey7
őstag

igen amellett pedig megélhetési politikus.

(#485) faster válasza jenko (#481) üzenetére


faster
nagyúr

Azok kései utódjai, akik őt halálra ítélték...
Na, név szerint ki ítélte halálra, és ki az utódja? Érdekelne ez a burkolt komcsizás mennyire van tudományosan megalapozva. Mert szerintem sehogy.

Csak egy ötlet: Járay Zsigmond MSZMP tag volt, szóval, le a rohadt pribékkel! Szerintem...A Fidesz környékén ott virítanak a legkövérebb MSZMPtagok, ennek ellenére 2006-ban még mindig muníciónak számít ez az érv? Konzervatívabbak vagytok, mint gondoltam. Konzervek...

[Szerkesztve]

(#486) hobizoli válasza prmcsk (#482) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Siman...de SZVSZ ideje lenne mar a jovovel foglalkozni, vhogy nem tud erdekelni 56, eleve halott volt az ugy, amikor elkezdodott



hobizoli

több drón kell ;P

(#487) joey7


joey7
őstag

Véletlenül találtak Horn Gyula utcát Németországban

''A vasfüggöny átvágását ismerte el Wertheim városa Németországban, ezért neveztek el Horn Gyuláról utcát. A településen nagyon sok Magyarországról kitelepített német él, ezért is akartak megemlékezni magyar politikusról''

Gyufa bácsi Forever! :D

[link]

(#488) Dalai Láma válasza prmcsk (#482) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Gönczcel konkrétan mi a bajod? Kihasználták, előretolták köztársasági elnöknek. Micsoda megalkuvó! Ő aktívabb volt, neki nem csak a neve kellett. Éppen az a fura, hogy valaki épp most kezd politizálni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#489) lazydog válasza faster (#478) üzenetére


lazydog
addikt

Két bejutó párt esetén, néhány százalék fölény abszolut többséget biztosít a nyertesnek.
Nem vagyok alkotmányjogász, még jogász sem. Ezzel együtt úgy tudom, ilyenkor a nyertes megkapja a többi vesztes párt százalékait is.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#490) joey7 válasza prmcsk (#482) üzenetére


joey7
őstag

''Már megint vicces vagy. Wittner nevét használják fel, aki 50 év óta először fog
politizálni.''

igazad van,ez nem vicces hanem szánalmas. :(

''tőlük is megköveteled, hogy ugyan felejtsék már el....régen volt''

elfelejteni sosem lehet,és nem is szabad,de túl kell lépni a régi dolgokon lekell zárni a múltat.nem lehet örökké a régmúlton rágódni,illetve lehet de akkor bedilizel,és annak mi értelme van? A jövőbe kell tekinteni.

(#491) jenko válasza faster (#485) üzenetére


jenko
tag

Két forrást jelöltem meg egy hírnek. A kései utódos dolog kedvelt szófordulat minden jobbos médiánál. Legyen a fidesz a másik kései utód. rgo: Mécs maradjon a szadesznél. A lényeg ugyanaz.

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#492) virkir válasza prmcsk (#482) üzenetére


virkir
veterán

Sokat kell tenni és tisztességgel, mert ezt az országot úgy kifosztották, hogy ennek az országnak csak adni lehet. Az elmúlt négy év alatt teljesen lecsupaszították.
Mondá Wittner Mária, hát szép, sőt gyönyörű, bár elgondolkodtam rajta tudta-e miket beszél vagy csak szajkózza az ''irányelveket''.
Megnyilatkozásaiból szerintem sok ilyet lehetne idézni.
A hova jutottról annyit az a szint messze nem egyszint volt.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#493) jenko válasza joey7 (#487) üzenetére


jenko
tag

Háromszoros hurrá a következő jószándékú, önzetlenül magyarországért tenni akaró embereknek:
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök
Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter
Juhász Ferenc honvédelmi miniszter
Veres János pénzügyminiszter
Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszter
Kolber István regionális fejlesztésért és felzárkóztatásért felelős tárca nélküli miniszter
Magyar Bálint oktatási miniszter

megjavultam. Kapok dícséretet :F

ui. létezik Horn Gyula díj is

[Szerkesztve]

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#494) Racecam válasza fokukac (#402) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Te tudhattad, hogy 1.5 perc múlva fog jönni, mert ki van írva mikor érkezik! :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#495) joey7 válasza jenko (#493) üzenetére


joey7
őstag

nem értelek,azt meg végképp nem,h ez miként kapcsolódik a #487-hez :F
az u.i már ad némi támpontot.

megvagy dícsérve! :)



[Szerkesztve]

(#496) Racecam válasza fokukac (#414) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem véletlenül, látta a mátrix-ban! ;]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#497) jenko válasza lazydog (#483) üzenetére


jenko
tag

Dícsérni való önfegyelem :DDD
Szerintem ilyen típusú gyávaság (balosoknak dícsérni való önfegyelem) a magát jobboldalinak nevező pártokban sincs.

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#498) faster válasza jenko (#493) üzenetére


faster
nagyúr

(#499) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Egy kicsit ledőlök délutáni jól megérdemelt pihenésemre. erre teleírjátok a topikot! Azért sem olvasok vissza! :((( :D
Bezzeg késő este mindenki eltűnik, mint tegnap! :U

u.i.: Még az amerikaiak is!!!! :(((

[Szerkesztve]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#500) lazydog


lazydog
addikt

Ez a matematika vezetett 1994-ben oda, hogy a szavazatok nem egészen negyven százalékával abszolút többséget lehetett szerezni.

Tévedtem! [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archívum XI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.