Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archívum XI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#751) fokukac válasza tiv61us (#639) üzenetére


fokukac
nagyúr

''Erdekyben emberek elnek, zommel magyarok''

zömmel?

Erdélyben él kb. 1,5-1,8 M magyar, meg vagy 5-6 millió román.

csak az arányok kedvéért.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#752) Thyb válasza faster (#750) üzenetére


Thyb
senior tag

Persze, lenne pofázmányod nekimenni egy alkoholista, tehetetlen aggastyánnak, mi? ;]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#753) fokukac válasza Racecam (#744) üzenetére


fokukac
nagyúr

ja, még valami.

fogadjunk, hogy a behívatottnak vigyázállásban kell köszönteni a főnököt...! :D
(mint anno a kormányüléseken...)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#754) Thyb válasza fokukac (#751) üzenetére


Thyb
senior tag

Területileg ha megnézzük az arányokat, akkor mint azt irtam Vajdaságra, valóban ugy tünhet, hogy magyarból van több, hiszen a kis hegyi falvakba a románok nem költöztek, ugyanakkor a városokban tulnyomórészt románok laknak, ebben biztos vagyok.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#755) fokukac válasza faster (#461) üzenetére


fokukac
nagyúr

teljesen elvesztették a realitásérzéküket.

ezen már csak egy szép zakó segíthet... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#756) Thyb válasza fokukac (#755) üzenetére


Thyb
senior tag

most igy elgondolkodva azon amit mondott Isti bá, az MSZP eleve nem mehet az állatkertbe, hisz azt a MIÉP már rég kisajátitotta magának. Teli van vérszomjas vadálatokkal meg majmokkal.
Bár igaz, hogy a páviánoknak a hátsó fele kopasz, de a szin megeggyezik Isti bájéval.
;]

[Szerkesztve]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#757) fokukac válasza Thyb (#754) üzenetére


fokukac
nagyúr

namost mégegyszer.

annak idején ez pont fordíva volt. a románok éltek a kis hegyi falukban (a székelyföld kivételével) a völgyekben meg a városokban meg magyarok és szászok.

Igazából az egésznek az volt az oka, hogy az 1600-as években erdély (is) teljesen elnéptelenedett (tatárdúlás, 1663-64), és a földesurak (magyarok) ott voltak a földjeikkel jobbágyok nélkül. szükség volt jobbágyra, ekkor vándorolt be a románok (szerbek) többsége erdélybe, a délvidékre.
ekkor vesztette el erdély a magyar többségét.
komplett térképeim vannak a dologról.


-------------------------------
később a városokat viszont könnyű volt elrománosítani, betelepítettek kolozsvárra is pár százezer mócföldi románt, és kész...

egyedül az egy tömbben élő magyarsággal (Székelyföld) nem tudnak mit kezdeni, és a Székelyföld ráadásul pont románia geometriai közepén van.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#758) faster válasza Rive (#748) üzenetére


faster
nagyúr

Gondolkoztam ezen az egészen, vajon fel lehet-e fogni ezt valamiféle ''fricskaként'' a kóborkutyás gyurcsány elszólásra, de hát nem igazán. Ápr. 1 és 2.-ára is szerveztek tüntetést, most meg fellebbeznek, mert a rendőrség nem engedélyezte (nyilván nem fognak egy helyszínre két, ellentétes tüntetést engedni)

Bezárjuk a reteszt

Mint mondta, ''az eredeti elképzelés az volt, hogy felül a katlan felső frontvonalán a Fidesz tart gyűlést a Kossuth téren, mi pedig alul bezárjuk a reteszt, és csak az állatkert felé hagyjuk menekülni az MSZP-t''. Azt akarták bemutatni, hogy van két erő, amely összefogja ezt a társulatot.


Elég precíz leírása a dolognak, hogyan is képzelik ők el a ''demonstráció'', és megint össze akarják magukat kapcsolni a Fidesszel.
Divot, még ha te azt is mondtad, hogy a Fidesz sosem lépne koalícióra ezekkel, már kezdek benne kételkedni.

[Szerkesztve]

(#759) Rive válasza fokukac (#755) üzenetére


Rive
veterán

teljesen elvesztették a realitásérzéküket.

ezen már csak egy szép zakó segíthet...

Csal-tak! Csal-tak! Csal-tak!

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#760) #51736960 válasza Racecam (#740) üzenetére


#51736960
törölt tag

rájöttem, hogy Orbán az új plakátokok egy kicsit úgy néz ki mint Bishop az Alien 2-ből (tudjátok, az android, akit a végén kettészakított a királynő). De ezzel együtt nem rossz, elég jól megfotózták szvsz.
Az pedig, hogy csak az mszp plakátjai vannak megrongálva, és a fideszé érintetlenek, nos, az a két szavazótábor eltérő intelligencia-szintjéből adódhat... (persze tisztelet a kivételnek, biztosan van értelmes fideszes is)

(#761) Thyb válasza fokukac (#757) üzenetére


Thyb
senior tag

Tisztában vagyok a tényekkel és a történelemmel, csakhogy a románositás a 2VH után is folytatódott. A szerbek nem a tatárjárás idején kerültek fel a magyar lakta vidékekre, hanem a törökök elől szöktek Nándorfehérvártól felfelé. Voltak akik egésszen Szentendréig.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#762) faster válasza #51736960 (#760) üzenetére


faster
nagyúr

Az pedig, hogy csak az mszp plakátjai vannak megrongálva, és a fideszé érintetlenek, nos, az a két szavazótábor eltérő intelligencia-szintjéből adódhat... (persze tisztelet a kivételnek, biztosan van értelmes fideszes is)

Ez nem igaz. A Fideszhez hozzácsapódtak a szélsőségeseknek egy része, azok akcióznak a plakátokkal.

[Szerkesztve]

(#763) Thyb válasza faster (#762) üzenetére


Thyb
senior tag

El tudom képzelni Istibát, ahogy a TV studióból dülöngélve megy haza villanyoszloptól villanyoszlopig és támaszkodva tépegeti le a Ferigyerek ábrázatát.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#764) Rive válasza faster (#758) üzenetére


Rive
veterán

Gondolkoztam ezen az egészen, vajon fel lehet-e fogni ezt valamiféle ''fricskaként'' a kóborkutyás gyurcsány elszólásra, de hát nem igazán.
Nem stimmel az időrend... Füttyösék nem kóborkutyázás után jelentek meg, hanem folyamatosan jelen voltak a közelmúltban. A provokáció, a (fizikai) konfrontálódás szándéka folyamatosan jelen volt. A kóborkutyázás itt tényleg max indok lehet, oknak kevés.

... a Fidesz sosem lépne koalícióra ezekkel, már kezdek benne kételkedni.
Az efféle röffenetek egyre komolyabb lépéskényszerbe hozzák a Fideszt, az egyszer biztos. Jobban jártak volna, ha elébemennek a dolgoknak. Így már csak kármentés lehet, bármit tesznek. Ahogy közeledik a választás időpontja, úgy egyre nehezebb, kockázatosabb egy területen korrigálni.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#765) #51736960 válasza faster (#762) üzenetére


#51736960
törölt tag

igen, erre esküdözött Schmidt (bocs ha rosszul írtam) Pál is :)

(#766) Racecam válasza faster (#762) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Részben egyetértek. De azért a Fidesz mindent megtesz, hogy a ''békés'' Fideszeseket is a végtelenségig hergelje, fanatizálja. Egészen addig, amíg gyűlölni nem kezdik az ellenfelet, ellenséget!
Sajnos ez van! :(

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#767) Rive


Rive
veterán

[link]
A pitiáner balf@sz :U

[link]
Akadnak ötletes képek is :D Pl. [link]


[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#768) viharhozo válasza Racecam (#749) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem ertem, mi evvel a baj, egy kis akasztas meg senkinek sem artott.

Persze neha azert elgondolkodom, ki is a hulye ebben az orszagban. Foleg olyankor, amikor Magyarorszag volt es leendo miniszterelnoke bejelenti, hogyaszongya, letre kell hozni egy koltsegvetesi tanacsot, amelynek jogkore lenne arra, h a nem realis koltsegvetesi torvenyt visszakuldje ujragondolasra az illetekes kormanyzati szervnek ill. az orszaggyulesnek. Mit jelenthet ez?

1. A Fidesz ellenzeki szerepre keszul, es ezert akar egy ilyen szervezetet.
2. A Fidesz mar tisztaban van azzal, h kormanyzasra kerulese eseten nem lesz kepes osszehozni egy realis koltsegvetest.

Azt mar csak zaroljelben teszem hozza, h az ASZ folyamatosan ertekeli a koltsegvetest, es minden jelenteseben benne van, h az tarthatatlan, csak senki se foglalkozik vele.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#769) Thyb válasza Rive (#767) üzenetére


Thyb
senior tag

Ki kell rugni a francba.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#770) faster válasza viharhozo (#768) üzenetére


faster
nagyúr

Azt mar csak zaroljelben teszem hozza, h az ASZ folyamatosan ertekeli a koltsegvetest, es minden jelenteseben benne van, h az tarthatatlan, csak senki se foglalkozik vele.

Ezt Orbán Viktor is említette, elmondása szerint éppen ezért javasolja ezt a bizottságot, mert a mindenkori kormány tojik az ÁSZ véleményére. Azért ez a bizottság dolog nem olyan egyszerű ám, ugyibár , hasonló joga lenne, mint a köztársasági elnöknek, gyakorlatilag megvétózhatna (illetve, megfontolásra visszaküldhetne, akát többször is) a Parlament által elfogadott törvényt. Meg még az is kérdés, kikből állna ez a bizottság, kik delegálnák a tagokat, stb... stb...

[Szerkesztve]

(#771) prmcsk válasza Thyb (#734) üzenetére


prmcsk
addikt

Hiányozni is fogok a választásokig, aztán majd meglátjuk, hogy kinek, hogyan
fog állni a szája..... :DDD :D

Kezd a topik egy olyan tóra hasonlítani amelyben csak krokodilok vannak, mert
már minden '' ehetőt kiettek ''belőle.... Konc nélkül azok is előbb, vagy utóbb,
egymásnak esnek. Nosza ! Ne okozzatok csalódást...... :DDD

Sziasztok, váltsátok meg sajátos világotokat...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#772) faster válasza prmcsk (#771) üzenetére


faster
nagyúr

Jaj, istenem, az a szmájli, az tényleg pótolja a humorérzéket.
Látszik, hogy az előző hsz-et sem tudtad megvédeni, a szellemi szintednek megfelelő ez a hsz is. Ügyes vagy, örüljél, keményen gyúrjál a 2/3-os többségre, hogy aztán behozzhassátok ökrösszekerekkel a HTM-eket szavazni. Pápá.

[Szerkesztve]

(#773) fokukac válasza prmcsk (#771) üzenetére


fokukac
nagyúr

Te túl rágós voltál...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#774) Thyb válasza prmcsk (#771) üzenetére


Thyb
senior tag

Szeretlek testvér! PEACE :R

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#775) Rive válasza faster (#770) üzenetére


Rive
veterán

Volt egy vicc valamelyik múlt rendszerbeli humorkönyvben. Kropacsek művezetőt behívják az elvtársak, hogy a multkori létszámemelés ellenére most még nagyobb az elmaradás. Kropacsek arra hivatkozik, hogy több ember, kisebb szervezettség, problémák, lassabban megy a munka. Kérdik, mi legyen. A válasz: kutyaharapást szőrével! Sürgősen kell még ötven embert.

Na, ennek a bizottságosdinak is ilyen 'szaga' van.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#776) Rive válasza Thyb (#769) üzenetére


Rive
veterán

Sajnos már nem szükséges. Fel se tűnik a többi között :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#777) hobizoli válasza faster (#772) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DDD :R :C


hobizoli

több drón kell ;P

(#778) Thyb válasza Rive (#776) üzenetére


Thyb
senior tag

Én ezt hozzákötném a pártokhoz. Ha valakit rajta kapnak ilyen szemétségen, vagy a multkori fenyegetésen, akkor azt a pártot amelyiket képviselte, visszavonatom abban az évben. A párt határozza meg, hogy kiket indit, akkor vállaljon értük erkölcsi garanciát. Akkor az minden pártnak a saját érdeke lenne, hogy nem történnek ilyen szarságok.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#779) DopeBob válasza faster (#758) üzenetére


DopeBob
addikt

A Fidesz bárkivel összeáll a hatalomért szvsz ;)

MZ/X

(#780) hobizoli válasza Thyb (#778) üzenetére


hobizoli
nagyúr

OK, de ezt kihasznalva, a masik neveben siman megirnanak par ilyen levelet, es maris nincs ellenfel part -> egypartrendszer, diktatura


hobizoli

több drón kell ;P

(#781) Thyb válasza hobizoli (#780) üzenetére


Thyb
senior tag

azért nem kell akkor sem humbuk módon mindent elfogadni
meg lehetne azt oldani, csakhogy amennyi mocsokságot ezek csinálnak tuti, hogy nem mennének bele

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#782) faster válasza prmcsk (#771) üzenetére


faster
nagyúr

Rájöttem, te Miépes vagy, és április 1-jére készülsz, hogy beszorítsátok az állatkertbe az MSZP-t. :D
Csinálj sok fekvőtámaszt, meg felülést, fontos a jó kondíció.

(#783) Thyb válasza faster (#782) üzenetére


Thyb
senior tag

És vikszeld a fejed, mert ha a beszoritás elhuzódna az esti órákra, akkor legyen mivel világitani.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#784) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Héééé, hagyjuk abba a személyeskedést.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#785) Markgx10 válasza Grafiqs (#784) üzenetére


Markgx10
őstag

Mé, Te vagy itt a kidobó? ;] :D

Tudom, megyek már :D

(#786) divot válasza Racecam (#682) üzenetére


divot
veterán

Szerintem is jó. Mindenesetre az ''egy párt egy ember'' stílusban az MSZP lazán beelőzte a Fideszet.

(#787) nRu3


nRu3
addikt

kaptam megint egy adag átszerkesztet kampány képet, nem tudom voltak -e :D [link] [link] van még több de az már gyengébb mínőségü.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#788) Thyb válasza Grafiqs (#784) üzenetére


Thyb
senior tag

Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy bejön ide, leugat mindenkit, csinál egy nagy általánositást, aztán elhuz figyelőbe, anélkül, hogy előtte végigolvasta volna a totyikot.
de részemről abba hagytam

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#789) divot válasza Rive (#748) üzenetére


divot
veterán

Tizenöt éve azt gondolom, hogy Csurak az MSZP-nek zenél, pedig nem kedvelem az összeesküvés-elméleteket. De azért elgondolkodtató, hogy mindig a baloldal számára legjobb pillanatban áll elő valamivel, ami lerántja a mocsokba a Fideszt is.

(#790) faster válasza divot (#789) üzenetére


faster
nagyúr

Ha az MSZP-nek dolgozik, akkor meg kell hagyni, elég ügyesen álcázza.

(#791) Markgx10 válasza divot (#789) üzenetére


Markgx10
őstag

Pedig nem vagyok Fidesz szimpatizáns (sőt...) de ezt én is hasonlóan gondolom, mert ilyet épeszű ember, akinek érdeke, hogy a jobboldal győzzön, nem mond :U

(#792) Sipi válasza divot (#789) üzenetére


Sipi
addikt

Höhö... Egyébként is onnan jött. :) Bár állítólag tényleg ilyen gyökér.
Viszont pont emiatt az asztalra csaphatna már valaki, és közölhetné a nyilvánossággal, hogy Pistukám, szállj le rólunk! Ez szinte már nyílt provokáció, egyre sűrűbben jelentkezik, egyre bunkóbb - miért hagyják?!?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#793) Rive válasza divot (#789) üzenetére


Rive
veterán

Jó, legyen. De akkor Thürmerék meg tuti a Fidesz bérencei :D

(Volt érkezésem találkozni néhány csurkistával. Tényleg ilyenek, és még el is hiszik, hogy használnak a jobboldalnak. Sőt, azt hiszik, hogy ők 'A' jobboldal, a normális. Gáz. A jobboldal megújulásának valahol ott kellene kezdődnie, hogy az efféléket lepattintják a fenébe. )

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#794) Racecam válasza divot (#786) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az biztos, hogy egyik pártnak sincs ''második vonala''. :U
Illetve van, de csak fizikailag.

Most képzeld el, a se hús-se hal, Maci Laci Kiss Péterrel eljutottak volna idáig? :)
Szerintem akkor reálisan gyúrhattatok volna a 2/3-ra! :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#795) Thyb válasza divot (#789) üzenetére


Thyb
senior tag

Ne aggódj, nem birom OV buráját, de ilyet nem is feltételeznék róla, ugyanakkor neki kellene elhatárolódni az ilyen mondatoktól, hogy ez nem Fidesz oldali provokáció.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#796) Dalai Láma válasza Rive (#793) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Thürmerről ne is beszéljünk! Tegnap ott ült az egészségügyről szóló vitában. De hogy mit keresett ott? Nagyon gáz volt. Végig hülyeségeket beszélt, és egy egyserű dolgot se volt képes felfogni. A Csurkával simán kijönnének, nagyon kevés a különbség a pártjaik között is.

Egyébként annak is örülnék, ha valaki értelmesen elmondaná a kórházprivatizávió hátrányait és előnyeit pontokba szedve. Szerintem olyan kevesen tudják, miről van szó, ehhez képest nagyon sokan formálnak véleményt ezzel kapcsolatban.


Amit meg a Csurka mondott... hol vannak ilyen szép időben az akciónyuggerek? Ha a kutyás beszéd feláborította őket, akkor ez nem? Miért nem? Nagyon kilóg a lóláb.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#797) Racecam válasza divot (#789) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

És ráadásul folyamatosan lefelé megy, pedig az ember azt hinné, hogy innen már nincs tovább! :U
De Ő megmutatja, hogy igenis van!
Szalon zsidózóból, kökemény antiszemitán át, átment akasztósba! :(

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#798) Racecam válasza Dalai Láma (#796) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Valaki minden nap beírhatná. hogy hol, milyen viták vannak, mert bár nem vagyok mazoista, hogy mindet megnézzem, de így meg az összesről lemaradok! :O

[Szerkesztve]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#799) Markgx10


Markgx10
őstag

Na most van végem ;]
Beszéltem egy magát jobboldalinak trató emberrel, aki azt mondja nekem, hogy az SZDSZ nem kerülne be a parlamentbe valójában, csak a választások estéjén megjelenik egy izraeli AWACS repülőgép a légtérben és két óra múlva megvan a szükséges mennyiségű szavazat :O :O :O
Első megdöbbenésemben még megpróbáltam elmagyarázni, hogy ekkora elembajt még nem hallottam, mert az AWACS típusú repülőgép a légteret ellenőrzi stb., de a második mondatnál inkább abbahagytam mert, láttam a szemében, hogy hisz abban amit mond.
Aztán azon gondolkodtam, hogy sírjak vagy nevessek, de most inkább sírok, mert még életemben nem hallottam ekkora ostobaságot. :(
Ja és ha azt hozzátenném, hogy egy értelmesnek tartott dipomás, itt Egerben köztiszteletnek örvendő, középkorú férfiről van szó, akkor az már csak hab a tortán.
Azt, hogy melyik pártnak a szimptizánsa direkt nem írom, mert nem akarok általánosítani, de úgyis tudja mindenki miről van szó :U
Bocs, de ezt le kellett írnom, mert nem térek magamhoz

(#800) Racecam válasza Markgx10 (#799) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Úristen, rájött!!! :Y

Com'è diverso il mondo visto da qui

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archívum XI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.