Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Pénzváltás

Hozzászólások

(#14) mynames válasza Overlocker (#7) üzenetére


mynames
senior tag

Hali!

Pénzt csak fix helyen váltsál! Hidd el nem éri meg az a pár forint árfoyam különbség a kockázatot!
Itt az én sztorim okulásnak:
Tavaly történt mikor úgy döntöttem, hogy autót veszek. 100k foglalót kellet átutalnom a kereskedőnek. A váltóhely amit kinéztem, 248ba vette az eurot. A váltóhely mellett állt egy
fasz(i)aki mondta, hogy neki kellene az eurom, (és nem szólalt meg a vészcsengő a fejemben) és 253-at is ad érte.
A lényeg: kiszámolta előttem a lóvét, majd a szemem előtt borítékba rakta, odaadta majd én odaadtam neki a 400eurot.Ezután mindenki ment a dolgára.
Én pedig a bankban mikor utaltatni akartam, csak néztem a friss ropogós papírkétszázasokat! :Y
A mai napig nem tudom, hogy mikor cserélte ki a borítékokat, volt-e segítője stb. És véletlenül pont olyan helyen álltunk ahol nem volt utcai kamera (wesselényi a körúttól a kertészig tartó rész).
Nem tettem feljelentést, mert nem voltam kíváncsi arra a borítékra amit a szolgálunk és védünk (de kit?) cég küld. Már ismerem mi szokott benne lenni :(( (mikor a motort ellopták annyi volt benne, hogy: ''...és ezért az eljárást megszüntetjük'')
Ma már nem mérgelődöm, ezt egy jelként fogom/fogatm fel.
Amúgy pedig utánna voltam egy jósnőnél mindenféle szerelmi bánat miatt, és Ő mondta, hogy vki átbaszott nemrég (persze nem így :D ), én ''viccből'' kértem, hogy átkozza el ha tudja, de mondta, hogy nem kell mert szerinte már rég el van átkozva, és hamarosan fentről (szerintem inkáb lentről) néz minket.
Kész. Ennyi.
Úgyhogy ne menj a Keletihez, ha jót akarsz! Aki kabátból vált annak nem az árfolyamnyereség az üzlet.
Javasolt váltóhelyek: Aranypók üzletek, és van 3 arab váltó a wesselényitől a blaháig a jobb oldalon, mindegyiknek van ''boltja'', vagy minek mondják.
Nővérem is ott szokott váltani, és ha többet vált (500 Euro fölött ált.) akkor még 1-4 forintot adnak is plusszba, persze erre rá kell kérdezni.

Remélem nem voltam nagyon off és segthettem neked.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Pénzváltás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.