Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Pénzváltás

Hozzászólások

(#1) Overlocker


Overlocker
veterán

Ilyen topicot nem találtam még,így megnyitom. :) Sokan ismerik BP-t teljesen illetve hogy hol lehet olcsón pénzt váltani,ez a topic erre fog választ adni remélhetőleg.

Tehát ft-ot szeretnék euróra váltani! Eddig találtam egy pénzváltót ott 252,5ft volt 1 euró.
Várom a tippeket! :))

[Szerkesztve]

(#2) oettinger01 válasza Overlocker (#1) üzenetére


oettinger01
őstag

menj ki a keletihez ;)

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#3) kraftxld válasza Overlocker (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Menj pár órát valutaváltó közelébe, és kérdezd az embereket. Aki euro-t akar beváltani forintra az lesz a te embered, egyezetek meg középárfolyamon és mindenkinek jó lesz :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) Goose-T válasza Overlocker (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Például a Keleti pályaudvaron a sötét arcú, nagy darab, bőrkabátos, bazi nagy pénzkötegekkel járkáló emberektől olcsón kaphatsz biztos eurót. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5) fokukac válasza Overlocker (#1) üzenetére


fokukac
nagyúr

Pesten a legkorrektebb pénzváltók az Astoria környékén vannak.
A Kiskörút mindkét oldalán a deák tér felé, ill. az Erzsébet-híd felé a Kossuth Lajos utcában.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6) Overlocker válasza fokukac (#5) üzenetére


Overlocker
veterán

Köszönöm :R Ezeknek van internetes címük :F

(#7) Overlocker válasza Goose-T (#4) üzenetére


Overlocker
veterán

Ezek az emberek mennyire megbízhatóak? Nem szeretnék hamist pénzt később bankon keresztül utalni :B

(#8) kraftxld válasza Overlocker (#7) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Forintszámláról is lehet euro-t utalni. Ez középárfolyamon megy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9) Dare2Live válasza kraftxld (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az nemis rossz

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10) Goose-T válasza Overlocker (#7) üzenetére


Goose-T
veterán

Akik hamis pénzt adnak, azokat le szokta lőni a többi gengszter. Egyébként meg az eurós bankókat nehéz hamisítani (nemrég a hírekben volt, hogy érméket hamisítottak, az könnyebb), tele van mindenféle vízjellel, fémcsíkkal, hologrammal. Ha viszel magaddal valami hordozható UV-lámpát, akkor rávilágítással a pici lumineszkáló szálakat is láthatod benne, ezzel 99%-os biztonsággal már kiszűrheted a hamisítványt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11) Overlocker válasza kraftxld (#8) üzenetére


Overlocker
veterán

húú,ez biztos? :U Akkor ez lenne a legjobb megoldás.Valószínűleg.

(#12) Goose-T válasza Overlocker (#11) üzenetére


Goose-T
veterán

Ja. Miért nem ezzel kezdted?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13) kraftxld válasza Overlocker (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mivel elég gyakran csinálok ilyet tuti megy a dolog :D Mult hétfőn 250 be utalták el. De 1-2K a tranzakciós díj.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) mynames válasza Overlocker (#7) üzenetére


mynames
senior tag

Hali!

Pénzt csak fix helyen váltsál! Hidd el nem éri meg az a pár forint árfoyam különbség a kockázatot!
Itt az én sztorim okulásnak:
Tavaly történt mikor úgy döntöttem, hogy autót veszek. 100k foglalót kellet átutalnom a kereskedőnek. A váltóhely amit kinéztem, 248ba vette az eurot. A váltóhely mellett állt egy
fasz(i)aki mondta, hogy neki kellene az eurom, (és nem szólalt meg a vészcsengő a fejemben) és 253-at is ad érte.
A lényeg: kiszámolta előttem a lóvét, majd a szemem előtt borítékba rakta, odaadta majd én odaadtam neki a 400eurot.Ezután mindenki ment a dolgára.
Én pedig a bankban mikor utaltatni akartam, csak néztem a friss ropogós papírkétszázasokat! :Y
A mai napig nem tudom, hogy mikor cserélte ki a borítékokat, volt-e segítője stb. És véletlenül pont olyan helyen álltunk ahol nem volt utcai kamera (wesselényi a körúttól a kertészig tartó rész).
Nem tettem feljelentést, mert nem voltam kíváncsi arra a borítékra amit a szolgálunk és védünk (de kit?) cég küld. Már ismerem mi szokott benne lenni :(( (mikor a motort ellopták annyi volt benne, hogy: ''...és ezért az eljárást megszüntetjük'')
Ma már nem mérgelődöm, ezt egy jelként fogom/fogatm fel.
Amúgy pedig utánna voltam egy jósnőnél mindenféle szerelmi bánat miatt, és Ő mondta, hogy vki átbaszott nemrég (persze nem így :D ), én ''viccből'' kértem, hogy átkozza el ha tudja, de mondta, hogy nem kell mert szerinte már rég el van átkozva, és hamarosan fentről (szerintem inkáb lentről) néz minket.
Kész. Ennyi.
Úgyhogy ne menj a Keletihez, ha jót akarsz! Aki kabátból vált annak nem az árfolyamnyereség az üzlet.
Javasolt váltóhelyek: Aranypók üzletek, és van 3 arab váltó a wesselényitől a blaháig a jobb oldalon, mindegyiknek van ''boltja'', vagy minek mondják.
Nővérem is ott szokott váltani, és ha többet vált (500 Euro fölött ált.) akkor még 1-4 forintot adnak is plusszba, persze erre rá kell kérdezni.

Remélem nem voltam nagyon off és segthettem neked.

[Szerkesztve]

(#15) Overlocker válasza kraftxld (#13) üzenetére


Overlocker
veterán

Én még csak nemrég használok bankkártyát is mivel jobban szerettem én fizetni,rakosgatni a pénzt mint a bank :D ,azonfelül minden hülyeségért vonják le a pénzem..de mostmár szükségessé vált.
Itt egy link: [link] Haver utalná a pénzem, talán pont a Cibnél van ahol a legkedvezőbb! :) Király. Még ha rájön a tranzakciós díj akkor is kb középárfolyamon vagyok, és ez így talán a legjobb megoldás. Sztetek?

(#16) kraftxld válasza Overlocker (#15) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Biztonság tekintetében ez a legjobb. Ha euro számláról utalsz akkor is ugrik az 1-2K/tranzakció.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17) Overlocker válasza mynames (#14) üzenetére


Overlocker
veterán

:R Thx mindent, én is gondoltam hogy biztos van turpisság.
Egyébként 330 eurót szeretnénk váltani.

(#18) Overlocker válasza kraftxld (#16) üzenetére


Overlocker
veterán

Ok.Sztem ez lesz, haver most kérdezi mennyi a tranzakció.
De többi hivatalos pénzváltót, ha arra járok megnézem.

(#19) Goose-T válasza mynames (#14) üzenetére


Goose-T
veterán

Biztos Rodolfótól tanult.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20) mynames válasza Goose-T (#19) üzenetére


mynames
senior tag

Elképzelni se tudom, hogy csinálta. Egy az egyben megvezetett.
Ha rajtam múlna: ''aki egy tyúk áránál...'' :D ;]

(#21) oettinger01 válasza kraftxld (#3) üzenetére


oettinger01
őstag

ilyen tanácsot adni teeeeeee......... azt akarod, hogy jól összeverjék :F
neked fogalmad sincs hogy megy ez úgy látom.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#22) kraftxld válasza oettinger01 (#21) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem már bejött 1-2x, és nem vertek meg :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23) oettinger01 válasza kraftxld (#22) üzenetére


oettinger01
őstag

nagy mázlid volt az tuti! ezek úgy rád mennek ha megtudják, hogy rontod az ületüket, hogy a mentő visz el utána az utcáról..... ez egy külön világ amiben egy ilyen szitu nagggyon meleg tud lenni.

[Szerkesztve]

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#24) ace666


ace666
tag

hi!

amit nyitottam topikot, kicsuktak alolam, [link]

egyszoval ha valakinek van jo tanacsa atemahoz, megkoszonnem

*** Alfa 155 ***

(#25) ByB


ByB
addikt

Hol érdemes most pénzt váltani? Horvátországba utazok, Budapestről: itt, vagy a határon, vagy ott... eurot, vagy kunát... ötletek? :R

(#26) lúzer válasza oettinger01 (#23) üzenetére


lúzer
veterán

ne viccelj, nem a mafia váltója előtt kell csinálni
a helyi IBUSZ iroda 2 csajszija biztos nem ver le, főleg hogy nekik valszeg mindegy

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#27) R


R
aktív tag

140-ért vennék dollárt. :D

(#28) lúzer válasza mynames (#20) üzenetére


lúzer
veterán

durva, de én nemhogy megnézem a borítékot, hanem legalább a vízjelet mindegyik pénzen

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29) lúzer válasza R (#27) üzenetére


lúzer
veterán

rendben, mennyiért? mármint mennyit?

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#30) R válasza lúzer (#29) üzenetére


R
aktív tag

párszáz

(#31) borsi válasza ByB (#25) üzenetére


borsi
tag

Sztem a határon válts kunát, a határátkelő elött van váltó.

Kuna kell. Amelyik országban még nincs EUR, ott fizetéskor átváltják a saját pénzükre(ha elfogadják az EUR-t), persze olyan árfolyamon, amilyenen kedvük van. Garantáltan nem jársz jól. Ha nem akarsz kunát forintért, kint pénzváltónál válthatsz EUR-t kunára, csak meg kell nézni melyiknél. Elég nagy különbségek vannak.

[ Szerkesztve ]

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#32) lúzer válasza R (#30) üzenetére


lúzer
veterán

oké párszáz hk$ rendel 140 ft-on! :DDD

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#33) R válasza lúzer (#32) üzenetére


R
aktív tag

még AUD se kéne ennyiért... .)

(#34) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

Először is UP! :D

Hol érdemes most USD-t venni?

(#35) runner 125


runner 125
nagyúr

Ha eurot szeretne valaki, középárfolyamon hajlandó vagyok én is adni. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36) Matthewsz válasza runner 125 (#35) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Nekem dollárt adjá'! :DDD

(#37) runner 125 válasza Matthewsz (#36) üzenetére


runner 125
nagyúr

Annincs. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38) joshua7


joshua7
veterán

Van nekem 65 fontom, 1990-93-ból való címletek, ami be szeretnék váltani forintra Bp-n. Ha jól tudom, mivel 20 évesek, ezért nem lehet akárhol beváltani őket. Meg tudja ezt valaki cáfolni/erősíteni?
Tipp arra, hol próbálkozzak?

Semper Fi

(#39) joshua7 válasza joshua7 (#38) üzenetére


joshua7
veterán

Valóban kivont címletek voltak, és nem váltják be akárhol. A megoldás: tichich*nge.hu, ha valaki hasonló cipőben járna egyszer.

Semper Fi

(#40) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Angol fontot vennék nyári turista útra, hol érdemes váltani?
[www.napiarfolyam.hu] itt a Star Change a legjobb vagy esetleg ez a hely http://www.tichichange.hu/

Most senki sem akar eladni, ebből a szempontból szar az árfolyam:

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#41) Liliána 58


Liliána 58
újonc

Segítséget kérnék ! Édesapám kamionsofőr volt a 70-80-90-es években. Most találtam meg olyan pénzeket amik már rég lejártak. pl, rubel Leninnel. Kérdésem lehet ezekkel még valamit kezdeni vagy kuka ?
Segítséget előre is köszönöm .

(#43) peti0211


peti0211
csendes tag

valaki nem venne fontot ?:D lenne pár ezer amit eladnék..

(a lejárt pénzeket szerintem érdemes megkérdezni bankban, lehet foglalkoznak vele)

(#44) billyjack21


billyjack21
csendes tag

Sziasztok! Eurót eladnék MNB középárfolyamon Budapesten.

[ Szerkesztve ]

(#45) peti0211 válasza peti0211 (#43) üzenetére


peti0211
csendes tag

Ujra aktualis, 5-6 ezer angol fontot eladnek!

(#46) idegen lény


idegen lény
őstag

Érdemes most eurót forintra váltani?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Pénzváltás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.