Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vycman


vycman
tag

Üdv!

Van ismerősnek egy Pentium II-es gépe, jelenleg a Win 2000 van rajta, de szeretne helyette egy XP-t, és megkért, hogy tegyem fel neki. Pontos adatait nem tudom a gépnek, de megközelítőleg 200 MHz CPU, 200Mb ram, és asszem 2db 4Gb-os winchester. Szerintetek érdemes próbálkozni? Láttam neten pár ''lebootított'' XP-t ami talán felmenne. TinyXp asszem... Szóval aki tud adjon tanácsot légyszi! Köszi :R

[Szerkesztve]

(#2) Szabesz válasza vycman (#1) üzenetére


Szabesz
őstag

7mhz-re visszafogott Pentiumon is felállt az XP [link]. van esély ;)

[Szerkesztve]

¯\_(ツ)_/¯

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ha rak bele legalább 256 mega ramot, szépen el fog ballagni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) Alex91 válasza vycman (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Nem igazan lesz lassabb a W2k-nal. Tobb memo jobb, meg a winyok sebessege lesz meg a hatraltato tenyezo. Es nyugodtan a teljes XP-t tedd fel, az a biztos :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5) Probiker válasza vycman (#1) üzenetére


Probiker
aktív tag

Még anno nekem is volt Win Xp Pentium 2esen. Ha lesz benne elég ram és hely a winyón akkor nemlesz vele semmi gond. Elfog ott szaladgálni, hidd el. :)

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#6) vycman


vycman
tag

Köszi. Egyébként a 2000 jól fut, a bootolás lassú kicsit. Videokari Geforce 2 úgyhogy sztem azzal se lesz gond. :C SP1-essel próbálkozok :) . Az úgyis megvan cd-n. :D

[Szerkesztve]

(#7) VladimirR


VladimirR
nagyúr

latom, mindenki a ramot emlegeti
nekik elmondanam, a win2k tobb ramot igenyel, mint az xp (e egyebkent latszik a minimumhardverkovetelmenybol is: mig az xp beeri 64 megaval, a win2k-nak a duplaja kell)
en jelenleg is hasznalok olyan gepet (es korabban a sajat gepem is ilyen volt), amiben csak 128 ram van, s az xp, ha nincs szetcseszve es nincs rajta millionyi szemet, akkor gyonyoruen fut - 200-as gepen ugysem a legujabb jatekok fognak menni
viszont a proci miatt megeshet, hogy kicsit lassabb lesz (bar ez sem biztos)

(#8) vycman


vycman
tag

Az a legviccesebb, hogy elvitte ismerős, hogy tegyenek neki rá másik oprendszert, mert 98-a volt. Erre lecseszték, hogy mit akar ilyen kevés rammal, asszem volt akkor benne 128mb, és tettek neki bele még valamennyit, majd rányomták a 2000-et :C Szerintem az eleve nem felhasználóbarát rendszer, legalábbis nem annyira mint az XP. Különben 98-al futott neki rajta a GTA 3 meg a Vice City is! :D

(#9) Probiker válasza vycman (#8) üzenetére


Probiker
aktív tag

Azt biztos, hogy 200Mhz-en nem megy a GTA. Hacsak nemvalami tuningproci :DDD

64Mb rammal iszonat lassu Win Xp. Saját tapasztalat, van egy laptopom amiben 64mega ram van 333mhzes proci mellet és iszonatlassu az Xp :)

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#10) Flashy


Flashy
veterán

(ha P2, akkor szinte biztos több mint 200Mhz...)
amúgy én nem TinyXP-t ajánlanám, hanem az nLite-ot, amivel saját magad butíthatod az XP-t igény szerint. nekem bevált hasonlóan régi gépre.
a memóriaigény annyiban igaz, hogy minél több, annál jobb, de hát ha nincs a fiókban több, úgyis annyival fogod kipróbálni, amennyi kéznél van.

(#11) Probiker válasza Flashy (#10) üzenetére


Probiker
aktív tag

Mondjuk az igaz, hogy P2 az több 200Mhz-nél. Aszem 233mhz vagy 266mhz a legkisebb P2 :F

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#12) vycman


vycman
tag

Jaja, asszem 266MHz és a ram meg 192Mb. De tuti ment a GTA3! Én is szemtanúja voltam :) Csak akadozott eléggé!! :D

Az én gépemen (Intel Pentium IV. 2,8GHz hyper threading proci, 1024mb ram) most a Windows Xp Winter Edition van fennt. Én meg vagyok vele elégedve. Sokkal gyorsabb a sima Sp2-es XP-nél, főleg a bootolás. nLite megvan, de nem foglalkoztam vele annyira, inkább feltettem a wintert! :DD

[Szerkesztve]

(#13) Probiker válasza vycman (#12) üzenetére


Probiker
aktív tag

Az mondjuk már elég normális proci. Nekem anno 366os celeronom volt :) Haver 266os Pentiumja odaverte a 366os cerkeleronomat :DDD
Nálam 366os cerka 256Mb rammal simán vitte Xp-t. Mondjuk még mindig Xp van azon a gépen (unaköcsémnél landolt a gép), igaz most csak 64 meg ram van benne és ez rendesen visszafogja.

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#14) vycman


vycman
tag

Lényeg, hogy akkor menni fog! Köszi a hozzászólásokat! :R

(#15) Benmartin válasza vycman (#14) üzenetére


Benmartin
senior tag

max az órajellel lesz probléma nekem is van gyengém gépem 300mhz 192mb ram volt rajta xp-t ment szépen de néha ezért bosszantóan be tud lassulni(nem volt lebutítva xpsp2prof)

(#16) vycman


vycman
tag

Akkor próbálkozom először az Xp Prof SP 1-el és, ha nem megy jól akkor felteszek vmi butított változatot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.