Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsebtyson


zsebtyson
csendes tag

Sziasztok!

Témaindítónak jó is lesz, hogy megjelent a PCLinuxOS 2007 Magyar kiadása!
Itt megtalálod a weboldal linkjét: www.pclinuxos.hu

Várunk mindenkit sok szeretettel!

PCLinuxOS Magyarország - Közösségi Fórum

[ Szerkesztve ]

(#2) akaido válasza zsebtyson (#1) üzenetére


akaido
addikt

Üdv!
Kipróbálom, és grat a nagy melóhoz!
gondolom Live Cd-ként is fent van, így virtuális gépről beiizítom, és megnézem mennyire tetszik a cájg.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3) zsebtyson válasza akaido (#2) üzenetére


zsebtyson
csendes tag

Üdv, és kösz a grat-ot!

Igen, egy nyári meló volt igy hármonknak.......
Természetesen egyenlőre csak live cd formátumban van fenn, de van folytatás, most álitjuk össze. Anyit elöljáróban, hogy nagy durranás lesz, mivel tartalmazni fog egynéhány olyan dolgot, amit idáig a Linuxból a legjobban hiányoltak.......no de legyen elég ennyi egyenlőre :)

És természetesen készül a nagy nemzetközi kiadás a PCLinuxOS-böl, ami DVD-s lesz, és mivel a nyáron leforditottuk, belekerül a Magyar nyelv is, egyenlőre 7 másik nyelv mellé (Reszkess Mandriva! :) ) Ez a DVD, előreláthatólag még az idén meg fog jelenni.

Mivel egyenlőre kevesen vagyunk, várunk még néhány Embert a csapatba, akik szeretnének tenni valamit a Linux, mint op-rendszer népszerűsitése ügyében.
Forditási, moderátori, cikkírói ténykedésre. Aki kedvet érez ilyen területhez, és tagja szeretne lenni egy kiváló közösségnek, azt sok szeretettel várjuk magunk közé!

Üdv;)CLinuxOS Magyarország - Közösségi Fórum

(#4) bluepulse


bluepulse
csendes tag

Hay!

Ki próbáltam a Live cd-t.
Hát marad az Ubi.
Várom a nagy búmmot.

(#5) zsebtyson


zsebtyson
csendes tag

Néhány szóban, hogy mi a külömbség a PCLinuxOS, és az Ubuntu linux között.

Az első, hogy az ubi Debianbol fejlődött ki, a pclos pedig Mandrivábol, igy az ubi deb csomagokat használ, a pclos pedig rpm, (és mostjön a lényeg) és deb csomagokat is.
Mindkettő a Synaptic csomagkezelőt használja.
Az Ubuntu feltelepítése után, még hiányoznak a multimédiás kodeckek, tehát nem lehet mp3-at, videót, flash-t lejátszani.
A PCLinuxOS feltelepítése után, teljesen konyhakész, mivel a kodekcsomag is telepítésre kerül.

Szeretném kihangsúlyozni hogy nem akarunk versenyezni eggyik disztribúcióval sem, mivel a Linux lényege nem a versengés, hanem a sokféleségéböl adódóan, minél többféle igény kielégitése.

A PCLinuxOS a kezdő, Linuxal most ismerkedő felhasználók számára ideális választás, hiszen itt egy-két kattintással mindent meg lehet oldani.

Nekem az év elején nagyon elegem lett a Microsoft féle nyilászárókból, főleg a Vista iszonyat kapkodva történt kiadásából, hogy iszonyatosan eszi a gépet, hogy tele van súlyos biztonsági résekkel, és feltelepít mindenféle korlátozást a saját gépemre, és hogy minden müveletet kétszer megkérdez mielőtt végrehajtaná.........

Ez hozott át ide a Linux nyúlytotta szabadabb világba......és mindent meg fogok tenni a Linux népszerűsitése ügyében!

Bocs hogy ilyen hosszan írtam, de kikivánkozott belölem!

zsebtyson

[ Szerkesztve ]

(#6) bluepulse


bluepulse
csendes tag

Hay!

:R :R :R

Egyetértek veled. Ezért használok Linux-ot.

(#7) 04ahgy válasza zsebtyson (#5) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Na, ez jó hír. Elóször én is kifejezem gratulációmat, továbbá köszönetemet a többiek és magam nevében! Én éppen a Mandrivát / Mandrake-et tartom a kedvenc disztribemnek! Szerintem ezt is kipróbálom. A Live! CD-ről ezt is fel lehet ugyanúgy telepíteni, mint a Mandrivát, ha megtetszene? :F

megj.: a Mandriva 2008.0 RC2-t használom most, és letérdelek elébe, olyannyira jó lett. :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8) zsebtyson válasza 04ahgy (#7) üzenetére


zsebtyson
csendes tag

Szia!

Először is kösz a grat-ot!
Másodszor igen, ezt is ugyanúgy fel lehet telepíteni mint a Mandrivát.
És szerintem ezt a rendszert még jobban fogod szeretni, mint a Mandriva 2008-at.
Csak súgok:Készülőben van egy dvd-s kiadás, ahol már a kiegészítő programok is édes anyanyelvünkön fognak velünk komunikálni, sőőt utána egy olyan kiadás jön majd ami meg lesz pakolva jobbnál-jobb játékokkal........csak súgtam :) :)

(#9) Sir Pocok válasza zsebtyson (#8) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Szerintem a logout-ra kellene írnod egy kis cikket erről a disztriről, hátha több embert érdekel a dolog.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#10) akaido válasza zsebtyson (#3) üzenetére


akaido
addikt

Máris megnőtt a kedvem modinak(rendszergarázda is vagyok), cikkezőnek(számtech tanárként nem lehet gond) is lenni. :)
A fordítóit azért nehezebben képzelem el, mert a programozói tudásom a Logo-val és a html-el kezdődik és végződik.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#11) zsebtyson válasza akaido (#10) üzenetére


zsebtyson
csendes tag

Akaido!

Ha tényleg komolyan gondolod, írj privátba, aztán a többit megbeszéljük....

(#12) 04ahgy válasza zsebtyson (#8) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Aham. Netalán UT, Doom, Quake is lesz benne? ;)

Félre a tréfával, most jön a Live CD az FTP-n... Kipróbálom, letesztelgetem.
Egy kis cikkírás az nekem sem lenne gond néhanapján, szívesen vállalkozok rá, havi néhány alkalom talán bele is férne.
Akaido: a fordítás sem bonyolult: kapsz egy txt, vagy valamilyen szövegfile-t, és szépen átírod az angolt a fordítandó nyelvre. Lehetőleg úgy, hogy hasonló hosszúságú legyen az átírt szöveg, mint az eredeti. :)

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13) akaido


akaido
addikt

Nu a végére még "tolmács" is leszek! :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#14) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Letöltöttem egy PCLinux 2007 Live CD-t. El is indul vele a gép, de hogy kell bejelentkezni? Odáig jutottam, hogy root és guest felhasználók közül lehet választani.... hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#15) westlake válasza Atlantis (#14) üzenetére


westlake
félisten

root-root.. felhasznalonev es password..

Play nice!

(#16) Atlantis válasza westlake (#15) üzenetére


Atlantis
veterán

kösz.

És ezt miért nem írják le sehová? :W

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#17) westlake válasza Atlantis (#16) üzenetére


westlake
félisten

ezekszerint te nem a magyar valtozatot toltotted le.. erdemes lett volna, mert tenyleg jobb, mint a gyari angol...
mod: ja, mert ugy gondoljak, hogy ez annyira egyertelmu ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#18) Atlantis válasza westlake (#17) üzenetére


Atlantis
veterán

Az első, amit találtam, leszedtem, de...Miért nem enged ez sem file-t törölni? Az egészet azért csináltam, hogy a tetves vírusos fileokat töröljem a nyüves XP alól, mivel az rohadék NOD32 magától nem akarja, lévén, hogy használatban vannak.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19) westlake válasza Atlantis (#18) üzenetére


westlake
félisten

azt irja, hogy read only file-system.. vagy mia rakot.. nekem neha ugyanezt csinalja pendrive-nal.. nem tudom, hogy ez valami pillanatnyi hiba, vagy beallitas kerdese.. valami hozzaertobb ember majd megmondja..

Play nice!

(#20) akaido válasza Atlantis (#16) üzenetére


akaido
addikt

Itt olvastam a pwd-t: [link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#21) Core2duo6600 válasza Atlantis (#18) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Tedd fel az opensuset azzal tudod törölni
hozzá majd a yasttal a ntfs-3g és az ntfs config, meg amit magától berak
reboot és már tudod törölni az NTFS t-

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#22) Atlantis


Atlantis
veterán

Kösz mindenkinek, látom, többen is reagáltatok. Közben már újratoltam a Winfos-t.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#23) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Kirpóbáltam én is a dvd és változatot
felrakva a gépe, tehát nem live cd ként
elég lassan fut a cput rosszul ismeri fel, centrinonak
1,6 ghz ez használja az amugy 2,4 es core 2 duo t
a hauppage pvr 500 as karit képtelen voltam beuzemelni vele, próbálkozott már valaki ilyennek, vagy a 150 essel mert ebből a szempontból ugyanaz

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24) ngabor2 válasza zsebtyson (#5) üzenetére


ngabor2
nagyúr

elég régóta linuxozok (az első sk fordított kernelemet még 2.0.35-nek hívták...), ezért elég nagy szkepszissel fogadom ezt a disztrót. holnap ki is próbálom, egyelőre live-ként.

rpm és deb... hááát, nem győz meg, különösen azután, hogy nem egy deb (és nem egy rpm) alapú rendszert láttam már összekavarodni azonos disztró más verziójú csomagjaitól... attól, hogy a csomagok formátuma azonos, még nem biztos, hogy probléma nélkül beilleszthető a rendszerbe. pl. egy debian etch rendszerr felteszel pár sid-es csomagot... aztán a köv. etch-es csomagnál már függőségi problémák vannak. nem véletlenül vannak ezek a verziók különválasztva. ha meg egy rendszerben vegyesen van etch, mandriva, fc8 és feisty csomag... no ott aztán ember legyen a talpán, aki kiismeri magát egy telepítés során.

(#25) ngabor2


ngabor2
nagyúr

lehet, hogy bennem van a hiba, de nem találtam a rendszerigényeket az oldalon.

(#26) Sianis válasza ngabor2 (#24) üzenetére


Sianis
addikt

Csak, hogy védjem a disztrót egy kicsit. :)

Kezdőknek van uram. Szerintem ez abból áll, hogy valaki felteszi, belövi és használja. Megy a Firefox, a Pidgin, Flash, Java, mennek a filmek, a zene, szövegszerkesztés és jó napot kívánok! :) Gondolom majd fejlődik ez a duplacsomagolósdi az idők folyamán, de biztos vagyok benne, hogy most se nagyon kavarodnak össze. Amúgy "ember legyen a talpán dolog" a különböző programok honlapján fent van, hogy adott programverzió mit követel. Csak azt kell figyelni. :K

Remélem most nem nagyon kevertem be. Live-ot majd kipróbálom feltétlenül.

Sianis

(#27) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Azt hiszem, hogy én pont valami ilyesmit keresek. Ha nem is teljesen, de legalább részlegesen megszüntetni a Windóztól való függőséget. Viszont tudom, hogy mire megtanulnám rendesen kezelni a Linuxot, az rengeteg idő. De arra egyszerre nincs időm, hogy hirtelen mindent megtanuljak. Ezért kerestem egy hasonló rendszert, ami telepítés után alkalmas netezni, szöveget/táblázatot szerkeszteni, filmet nézni, stb. Mert én még nagyon távol vagyok attól, hogy mindenféle csomagokat telepítgessek Linuxra. Gondolom a parancssoros lehetőségek meg vannak ebben is, ahogy fejlődik az ember majd szép lassan megtanulja. Gondolom :D

Szóval csinálok neki helyet egy másik HDD-n, aztán GAG boot managerrel megy a win mellé. Ha valamit hirtelen nem tudok megcsinálni az egyiken, megoldom a másikon.
Legalábbis ez az elképzelésem.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#28) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!
Az a problémám hogy elinditom a pclinux 2007-et livecd-ről majd kijön hogy localhost admin meg password,beirom hogy root és parancssorban marad nem indul el a grafikus felület.Szal mit kell beirni a parancssorba hogy elinduljon?

(#29) Core2duo6600 válasza BigBadPlaYeR (#27) üzenetére


Core2duo6600
veterán

RÉgebben volt egy olyan, hogy lindows
No ennek kutasd fel a friss verzióját, kereskedelni a progi, ez asszem olyan, hogy linux alapokon a win, és talán még futtatni is képes a wines progik közül párat

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#30) rtom válasza Core2duo6600 (#29) üzenetére


rtom
senior tag

Asszem a Lindows bezárta a boltot, az MS ügyvédei legyakták... :(((

(#31) rtom


rtom
senior tag

Kicsit felpöröghetne a topic, megjelent a PCLinuxOS régi gépekre szánt light verziója, aTinyMe Linux. Letöltöttem, elsőre tetszik, gyors. Bár majd szoknom kell, Ubuntu-ról jöttem, de a régi PIII-as desktopomnak kicsit sok az ubi.

Szal a kérdésem, hogy ennek lesz-e vajon magyar verziója? Flashhel, media codecs-el és java-val integrálva? :))

(#32) rtom válasza Gyick (#28) üzenetére


rtom
senior tag

startx?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.