Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Spirit


Spirit
őstag

Hi!
Csak ismerkednék a Pci Express-es lapokkal...Ha veszek,mindenképpen csak olyat,ami két vga-t elfogad.ha csak 1,5x-es sebességet is érek el pl. 2 db 6800-assal(nvidia.com szerint létezik SLI-s belőle) akkor is megéri mondjuk egy év múéva egy 2.-at pakolni mellé.Viszont...belegondoltam...ha vennék egy ilyen alaplapot, akkor a ''régi'' socketA-t elfelejthetem,mi?És azon az alaplapon már egyátalán nincs AGP,mi?
Most akkor egyben kellene alaplap, proci,vga csere?Mert ha igen,akkor azt hiszem sikerül leadnom azt a 20kg fölöslegemet jövő tavaszig:)

(#2) Mr.Skyline válasza Spirit (#1) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

hát szerintem akkor jövő tavaszra egy csontváz leszel:)) mert igencsak cserélned kell mindent és AGP-t felejtsd el mert nincs rajta, kell hozzá uj Proci is, mondjuk egy A64.

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#3) Spirit


Spirit
őstag

Pont ettől tarottam..Huhh, hát ez full s*ar:) AKkor tavasszal eladósorba kerül egy Nf7-s, 2400+ T-bred meg egy 9700Pro:(
Pedig imádom,most adtam neki új ruhát egy csili-vili plexiházz+zöld neonok személyében:)
Plexi ház, mert megérdemli:)

(#4) 4gressor válasza Spirit (#3) üzenetére


4gressor
tag

Az SLI-vel felvértezett lapok kb tavaszra fognak ideérni szerény véleményem szerint.
Egy ilyen lap ára kb 50 körül lesz az elején az eddigi tapasztalatokat figyelembe véve.
Egy A64-es, mondjuk egy 3000+ 42 ruppó.
Hozzá legalább 512 RAM az egy huszas, és a 6800-as videókártya 70 körül van.
Ez összesen kb 180-200e Ft, van mit spórolni. :)

''In the world without walls and fences, who needs Windows and Gates?''

(#5) Spirit válasza 4gressor (#4) üzenetére


Spirit
őstag

Ez így ahogy van, tökéletes, kb én is így gondoltam.De tudtommal a 3000+-os a64 az még egycsatornás memóriavezérlővel van ellátva, így nem kell neki ECC ram.Úgyhogy ramot nem kell vennem, mert van 2*512@400-asom.

(#6) 4gressor válasza Spirit (#5) üzenetére


4gressor
tag

3000+ létezik 939-es tokozással és dual channel vezérlővel, éppen ma fogok venni egyet. Egyébként tényleg nem kell neki ECC RAM.

''In the world without walls and fences, who needs Windows and Gates?''

(#7) Jazz válasza 4gressor (#6) üzenetére


Jazz
veterán

Nézd meg az én konfigomat. Szerintem Tuti Best Of. És ha olyan kedvem lesz, belerakok egy 6600Gt, vagy ami épp aktuális lesz, x1000Xt:), és tökkéletesen vinni fogja. Szuper tunning Abit AG8 3RD, windowsból tunningolható a proci-tól a memória feszültségén át, a sys fordulatsámáig. 3,6Ghz-re fel is húzom ha kell, és még mindig Király lesz. Ja, és természetesen Dual Chanal-es.

Itt a konfig, beemelem: Abit AG8 3rd Eye i915||P4 Prescott Lga775 3Ghz 800Fsb 1Mb cache||Sapphire Radeon x600Pro 256Mb||Corsair DDR400 2x256Mb DualChanal|| Samsung 120Gb SATA 7200rpm||Nec 2510 12X DVD +/-Rw Double Layer||LG TFT 1730B Digital|| Coolink 450DX|| ModeCom I-Zone PLus

free your mind

(#8) 4gressor válasza Jazz (#7) üzenetére


4gressor
tag

Ez valóban tuti konfig. A P4 verzió nálam tökéletesen ez volt.

''In the world without walls and fences, who needs Windows and Gates?''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.