Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Pc games : hülyítés mesterfoka (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) maszat


maszat
senior tag

A minap volt szerencsém beleolvani a friss számba. Az alábbi kedves jótanácsokkal találkozatm:
Konfig kezdőbe Asus 9200SE-t ajánlanának, mert jó a minősége (az lehet, de ebben az árban másik 9200 128bites szerintem jobb volna teljesítményben). Kedves vásárló megveszi és tapaszatlja, hogy eléggé beszaggat játéknál.

Cikk a végén: Ajánlott tápok: Chieftec, Enermax... Codegen- hümm, de finom (Codegen tápot a gépbe, hátha kipurcan). Nem azt mondom, hogy Codegány nagyon rossz, de legalább ne sorolják bele az ajánlott kategóriába, ha esetleg lehetne.
Azért tudják tisztességesen hülyíteni ''JÓ'' tanácsokkal az embereket.
Köszönjük!

(#2) csudri válasza maszat (#1) üzenetére


csudri
őstag

ezen nem kell csodálkozni. A nyomtatott sajtó mindig is a szponzorokból/reklámokból élt. Ha a cég kifizette, hogy az leírják ezt a marhaságot akkor bizony ki is adják. Ennyi!

(#3) anulu válasza maszat (#1) üzenetére


anulu
félisten

Codegen-t, ha fizetnek, SE! :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Én a PCG*RU vásárlási tippeinél szoktam idegeskedni. Szemrebbenés nélkül szokták ajánlani az FX 5200/5600 kártyákat, mondván, hogy nagyon jók azok...
Nem mondom, hogy annyira szarok, de mindkettő árkategóriájában van lényegesen jobb vétel is...

[Szerkesztve]

hey-ho-let's-go

(#5) Mag válasza anulu (#3) üzenetére


Mag
senior tag

Nem is tudtam hogy a Codegen az also kategoriás tápokat csinál...ehh pedig 1 éve az van,és jobb mint az Acorp tápom ami volt, ezzel legalább elindul az uj gépem.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#6) Matr x


Matr x
aktív tag

Ezen felesleges idegeskedned. Aki tudja, hogy miről van szó, azt nem lehet ezzel megzavarni. Ha valaki akar valamit venni, az minimum a boltban utánakérdez.

Ha valaki elvakult (mondok vmit) S3 rajongó, az sose fog atit venni, akkor se, ha fizetnek neki.

És őket még hülyíteni se hülyítik....

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#7) #57764352


#57764352
törölt tag

A codegennel semmi bajom!!

(#8) Cathfaern válasza Matr x (#6) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

''Ha valaki akar valamit venni, az minimum a boltban utánakérdez.''

Ja, ahol meg mégnagyobb marhaságot mondanak :((( Ha meg szerencséje van, akkor meg még jól át is b*ssz*k :(

(#9) #57764352 válasza Cathfaern (#8) üzenetére


#57764352
törölt tag

Itt kell kérdezni! :))

(#10) maszat válasza Mag (#5) üzenetére


maszat
senior tag

Rengeteg embernek van Codegen-je, főként a házak miatt. A lényeg, hogy sokan panaszkodnak, mert elszállt és nem megbízható. Természetesen általában full OK, nem szokott mind rossz lenni, széria kérdése az egész.
Ezeknek a teljesítménye túlzó, mert pl a névleges aramleadás ilyen:
Codegen 300W +3,3V=20A +5V=30A +12V=13A
Coolink 300W +3,3V=28A +5V=30A +12V=15A
Mint láthatod a Codegen 300W nem ua. mint a Coolink 300W.
Éppen ezért lehet, hogy Nforce-os lap nem bizos hogy indul 300-as Codegennel, csak 400W-al

(#11) ptiboy válasza maszat (#10) üzenetére


ptiboy
senior tag

coolink az jó márka szerintem!!
vagy tévedek?
350W 12cm venti (auto ford szám szab) csak az a baj h. 10e nél is több :((

:)

(#12) beeboy


beeboy
addikt

nekem a pcworld tetszett:
cseréljük le TI4200 kártyánkat FX5200-re, illetve azt vegyünk, mert olcsóbb és ugyanannyit tud.

aki tudja mit tudnak ezek a kártyák, az rájön mekkora baromság ez!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#13) L3zl13 válasza beeboy (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Pedig teljesen logikus, hogy az 5200 jobb mint a 4200. Már a neve is mutatja.
Ráadásul még egy FX is ott van ami nem tudom mit jelent, de biztos sokkal jobb lesz tőle. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#14) bendi


bendi
tag

Codegen a minimum, amit venni kell, mert jobb, mint a vargánés meg az Acorp...
Ennél rosszabbat nem érdemes. Az újabbak, ha el is szállnak, nem viszik magukkal az egész gépet.

De előtte meg kell emelni, hogy a súlya meglegyen!

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#15) rog válasza L3zl13 (#13) üzenetére


rog
addikt

az fx5200ultra tényleg jobb mint a ti4200. cserébe viszont nem is lehet kapni. bér erről az ilyen újságok nem is szoktatk tájékozódni.. :))

(#16) beeboy válasza rog (#15) üzenetére


beeboy
addikt

most viccelsz?
még az 5600ultrával is partiban van!



kizárt dolog hogy ezekre váltanék 4200-ről!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#17) PiSoft


PiSoft
tag

Szerintem aki nem ért hozzá, annak mindegy, hogy ki veri át a fejét, aki meg ért hozzá, annak úgysem verik át a fejét... :)

Üdv:

PiSoft

Ez az ami éppen kell, / Repülök a gyógyszerrel, / Ez az adag éppen jó, / Ez az anyag éppen jó. -> Kontroll Csoport - A hang

(#18) anulu válasza rog (#15) üzenetére


anulu
félisten

Khhhmmm, a tesztek alapján a Ti4200-asom az FX5600 Ultrával volt egyszinten... Megprtóbáltam u.a. környezetet biztosítani, mint amivel a neten teszteltek.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) rog válasza anulu (#18) üzenetére


rog
addikt

tudom. nekem olyan tesztem is van ahol a 9000pro-m veri a 9600xt-t...

de ha realitásokat nézed, és nem egy egy kiragadott tesztet, akkor az 5200ultra az a ti4200 teljesítméníét hozza (magyarul hol az egyik gyorsabb hol a másik) viszont a nagy felbontásokon bekapcsolt fsaa-nál ill a shadereknél aza fx elhúz.

(#20) beeboy válasza rog (#19) üzenetére


beeboy
addikt

az igaz hogy 1600-as felbontásban, max FSAA-nál elhúz, de hogy?
egyik 6 fps-sel totyog, másik 3-mal...

Reális beállításokkal megeszi a TI4200 az FX5200-őt, még ha ultra is



ez egy reális, játszható beállítás....

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#21) maszat válasza ptiboy (#11) üzenetére


maszat
senior tag

Persze, hogy jó márka a Coolink! Csak az összehasonlításképpen írtam oda. Jóval erősebb a Codegánynál, ráadásul 3 év a garancia.

(#22) rog válasza beeboy (#20) üzenetére


rog
addikt

te is tudod, én is, hogy kb 30 oldalon keresztül tudunk mindketten olyan teszteket linkelni, amiben az fx ill a ti a jobb. értelme nincs. fx5200 ultrat nem lehet kapni. ha lehetne vennék egyet, hogy otthon te magad kipróbálhasd a játékaidat, fsaa-val 1280-ban. ami inkább életszerű, mint a 3dmark2001 default run. :)

(#23) emvy válasza rog (#22) üzenetére


emvy
nagyúr

Aze' ez nem egeszen igy van. Amit irtal (linkeles) az igaz lehet pl. az R9600-ra es a GFFX5600Ultra-ra.

Viszont a Ge4Ti-vel _CSAK_ akkor összemérhető, ha AF-et használunk, de kikapcsolt antidetect mellett.



Hadd ne próbálgassam a kedvenc játékaim 1280-ban mondjuk 15 fps mellett...

while (!sleep) sheep++;

(#24) beeboy válasza rog (#22) üzenetére


beeboy
addikt

OK. bizonyára igazad van, én a biztonság kedvéért azért egy radeon9700-en nyomom... :)
(TI4200 helyett)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#25) beeboy


beeboy
addikt

egyébként pc-world segélyvonal:

kérdés: NT4 ismeri-e az USB-t?
válasz: naná, miért ne ismerné? hülye! (kb. így)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#26) rog válasza emvy (#23) üzenetére


rog
addikt

:) erről van szó...
viszont ezek után nyiltan ki merem jelenteni, hogy a ti4200 a jobb kártya és az fx5200 ultra minden esetben rosszabul teljesít nála. (az összes tesztben egytől egyig. nincs kivétel.)

(#27) beeboy


beeboy
addikt

másik pc-world ''tanács'' ami tetszett:

a mai, modern oprendszerek mellett a vinyót fölösleges partíciókra osztani...
:DD :D :(
és ezt leírták!!!

[Szerkesztve]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#28) simonzé


simonzé
addikt

Az Fx széria egy csődtömeg. Az NVidia pánikba esett, amint az Ati elkezde szorongatni a tökeit. Kiadták az FX-eket, pedig még nem is voltak kész. Nem fejlesztik őket, hanem a köv. szériára koncentrálnak, hogy az ne legyen ilyen szar.
Ember: Ne vegyél FX-et! Keress egy elfekvő GF4 Ti4200-at! Az ugyan nem DX9-es, de még fél évig egyetlen játék sem jön ki DX9 támogatással, akkor is csak lassan sszállingóznak majd. És persze az sem azt jelenti, hogy ne futnának a 4200-ason...

I don't fit in. I fit out.

(#29) beeboy válasza simonzé (#28) üzenetére


beeboy
addikt

na erről van szó! :) ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#30) simonzé válasza beeboy (#27) üzenetére


simonzé
addikt

Ez nem az op.rendszerekkel függ össze, de pl. én sem vagyok a partícionálás híve... Ez is egy vélemény, nem?

I don't fit in. I fit out.

(#31) turho válasza simonzé (#30) üzenetére


turho
őstag

Nekem 200-as vinyón azért van 5 partícióm, hogy rend legyen :) 1ébként ki hogy szereti, csakhát a rendszer+minimum 1 partíció kell a biztonságosabb gépezés érdekében.

(#32) Alvin_ti4200 válasza simonzé (#28) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ezalól még mindig kivétel az FX5900XT:DD

(#33) beeboy válasza Alvin_ti4200 (#32) üzenetére


beeboy
addikt

mennyi az az összeg, amennyiért bagó?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#34) beeboy válasza simonzé (#30) üzenetére


beeboy
addikt

én még a swap-ot is külön teszem, meg ugye 2 oprendszer, az minimum 3.
plusz az adat

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#35) simonzé


simonzé
addikt

A PCWorld-ben olvastam egy ilyen stílusú kérdést: ''Tudnak-e olyan programot ajánlani, amelyik egyszerűbb felületen kínálja a vidotömörítés lehetőségét DivX5 kodekkel''. Nagyon érdekes, nem? Ez a kérdés testre van szabva ahhoz, hogy azt mondjuk rá: ''De igen. DrDivX''
Kicsit bűzlik, olyan, mintha a válaszoló maga írta volna a kérdést.

I don't fit in. I fit out.

(#36) concret_hp válasza maszat (#1) üzenetére


concret_hp
addikt

Manapság biza igen sok helyen azaz gyakorlatilag mindenhol mindennel -és nem csak számtechre gondolok- próbálják hülyíteni a jónépet. :((( És a nem hozzáértőt gyakran sikerül is át****ni a palánkon.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#37) simonzé válasza concret_hp (#36) üzenetére


simonzé
addikt

Igaz!

Haver pl. két hete vett egy Tesco gazdaságos számítógépet Sulinetben hitelre. Az agyamat majd eldobtam... 150-160e-ért (persze +kamat) kapott egy gépet, amiből a monitor, meg az alaplap ér valamit. Celeron 2,2Ghz (:DD) + Integrált S3 VGA
Nem tudtam, hogy sírjak, vagy nevessek. Nem mondtam meg neki, hogy olcsóbban kihoztam volna neki egy AMD XP 2,5-ös konfigot, minőségi cuccokból. Ráadásul két héttel korábban megbeszéltük, hogy majd keres, ha atuális a gépvásárlás. Nem keresett...
Tipikus balek.

I don't fit in. I fit out.

(#38) Superman válasza simonzé (#37) üzenetére


Superman
nagyúr

''Tipikus balek...''

Valahogy ezen a fórumon az utóbbi időben nagyon elharapóztak az ilyen megjegyzések, mega szakértők is. Mindenki, aki elolvasott két cikket és itt fórumozik, azt hiszi már ért is az informatikához.

Neked az meg sem fordul a fejedben, hogy másra is lehet használni a gépet, nem csak játékra, ahol az AMD az überkirály, például filmnézésre, meg programozásra, csak hogy két példát mondjak.

Más: az sem fordul meg a fejedben, hogy esetleg a haverodnak nem volt pénze arra, hogy egyben kipengesse a zsozsót a remek AMD konfigért és ezért ment bele egy áruházi részletbe? Vagy akinek nincs pénze arra, hogy egyben megvegye, az már ne is vegyen? És az is balek?

Ha meg hozzád fordul és te összerakod, hacsak nem számtech boltban dolgozol, akkor te sem adtál volna neki részletre, vagy igen? Ha pedig számtech boltban dolgozol és ott veszi meg az AMD-t, vagy Intelt, vagy Crayt, vagy akármit...akkor azért is felszámították volna neki a kamatot, ha nem tudta volna egyben kifizetni. tehát mindenképpen balek, mert nincs elég pénze.

Szerintem gondolkozz mielőtt leírsz valamit. :(

[Szerkesztve]

(#39) abcug válasza simonzé (#37) üzenetére


abcug
csendes tag

Najó, de az AMD 2,5 csak 0,3-al több a Celeron 2,2-nél és ezt szerintem el is magyarázták neki a tuskóban :) Amúgy, ha az S3-at is beleszámítom akkor már 0,1-el vezet is a celeroncs ;]

AbcuG! / Astral pc & Delta System Plus4

(#40) beeboy válasza Superman (#38) üzenetére


beeboy
addikt

hát igen, röhej, de a sulinetes gépek tényleg ilyen árban mennek...

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#41) emvy válasza Superman (#38) üzenetére


emvy
nagyúr

A programozast hagyjad (minel hosszabb a pipeline, annal lassabb a compile :) )

while (!sleep) sheep++;

(#42) guminyúl válasza Superman (#38) üzenetére


guminyúl
tag

Abban teljesen egyetértek, hogy nem minden ki mániákusan informatika/számítástechnika meleg(!!! :)

(#43) beeboy válasza guminyúl (#42) üzenetére


beeboy
addikt

látom ''EU'' kompatibilis a hozzászólásod.. ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#44) guminyúl válasza beeboy (#43) üzenetére


guminyúl
tag

Hah, mostmár nem lehet szórakozni, májustól nem lesznek Magyarországon b*zik...folytathatnám... :(

(#45) _az


_az
senior tag

ööö.... radeon 8500le + 3 éves duron700 + 300-as acorp süvöltő táp rulez... :D

az

(#46) guminyúl válasza _az (#45) üzenetére


guminyúl
tag

A PIII-as konfigot 2001elején álmodtam meg és 2002 őszén valósult meg az Athlon XP. Annyi a titok, hogy nem jártam ''gazdaságos'' helyekre... :t

Másrészt igaz, hogy ott verik át az embert, ahol lehet (statisztikailag), én is szívtam már meg, azóta nem szívesen járok ''multi-'' - szagú helyekre :U

(#47) kamikaze boci válasza Cathfaern (#8) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ezzel kapcsolatban esett meg velem tegnap a Geo vagy Ceo Computerben, te tudod hol van:
Egyik barátom elhívott, mert sulinetben akart cuccokat venni.
Első kérdés: az a p4-es 800-as?
Ea.: nem tudom, FŐŐŐNÖK az a P4-es 800??
Második: Milyen márka a ram?
Ea.: Apache és PQI, azok márkás ramok.

(Fel is írtam, hogy majd elmesélhessem :D )

Nem akartam faragatlanul viselkedni, betudtam a tájékozatlanságának.

Szerk.: a sulinetről önmagában meg van a véleményem, de eddig nem kellett hozzászólásomat moderálni, nem akarom elkezdeni...

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#48) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Vissza az újságokhoz:
1, Nagyon sok olyan ember van, aki érzelmileg körődik nevekhez (szerintem mindenkiben van egy kis ''márkahűség''). A cikk írója sincs ezzel másként.
2, Ezeket a cikkeket nem mindig a legalkalmasabb emberek követik el (helyenként egyenesen ostobák a tájékozatlanságuk mellett, sok-sok tisztelet a nem kevés kivételnek).
3, A szponzoroktól kapott pénzekről: minden újság ebből él (offline és online). De lehet ezt elegánsan is csinálni (bocs főnök, had írjam inkább az XT-ről, hogy milyen faja, az is radeon)

egyéb állatfajták

(#49) Cathfaern válasza kamikaze boci (#47) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ehh, ugyanaz a bolttal az én esetem:
Bemegyek, plázacica fogad a pult mögött.
Én: 8 cm-es CD van?
Ő: Mármint 80 perces?
Én: Nem, 8 cm-es
Ő: Öööö...egy pillanat, megkérdezem a főnököt...

(#50) concret_hp válasza maszat (#1) üzenetére


concret_hp
addikt

Szvsz az is probléma lehet Hazánkban hogy egy kicsit többen hiszik magukat szakértőnek, mint ahányan télleg azok. (nem csak számtech terén);]

vagy fullba vagy sehogy :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Pc games : hülyítés mesterfoka (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.