Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Pázmány-itk

Hozzászólások

(#51) Hiperoxid


Hiperoxid
újonc

Hy! Olyan kérdésem lenne hogy ez a holnapi nap mármint a beiratkozás vajon meddig fog tartani? meg jegyzet vásárlás ilyenek az majd első tanítási héten várható?

(#52) Dalai Láma válasza Agent87 (#50) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Gólyatábor nincs egyáltalán, kirándulás van helyette, érdemes rá elmenni, megalapozhatja a sikeres pályafutásodat, de ez komoly! Fentebb leírták, hogy miért nincs gólyatáborunk. Máshol csak az alkoholizálás, züllés megy, ami tényleg elég gáz, szoktak is lenni belőle botrányok. A mi karunk fiatal még, és nem engedheti meg magának, hogy ilyen botrányok legyenek itt is.

Bár olyannagy orgiák nem is lehetnek, mivel lány nagyon kevés van. Olyan 10% eleinte, aztán ez az arány egyre romlik. Ha csajozni szeretnél, azt nehezen tudod itt megtenni. Nagyon keveseknek adatott meg ilyen kapcsolat. De előfordul, és 1. év végére a lányok 80%-ának lesz fiúja, általában ITK-s :D

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#53) Dalai Láma válasza Hiperoxid (#51) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Beíratkozás max 2 óra. Elsősöknek azért trt tovább, mert mindent elmondanak részletesen, pl az indexeteket is azt hiszem, ott töltitek ki, és az sok idő, mert szép lassan mondják el, és sokan elcseszik elsőre.

Jegyzet alig van. 3 könyvet érdemes megvenni: Vágó Zsuzsa: Matematikai Analízisét, ami az óra jegyzete, és 700FT volt tavaly. Aztán ott van az ugyancsak analhoz kapcsolódó Monostory példatár, ami nem kötelező, de szerintem ajánlott. Ez iszonyat gány könyv, és széthullik, emellett drága, de használható. Valószínűleg hányni fogsz tőle félév végére, ha nem, akkor pedig biztosan jó helyre jöttél :)
Harmadik könyvnek nagyon ajánlom Freud Róberttől a Lineáris algebra könyvet. De ezt elmondják úgyis a tanárok. Más könyv nem fog kelleni nagyon, esetleg molbioszból a From genes to cells, asszem ez a címe. De ez szinte sehol nem kapható, és ha van egy kis sütnivalód, nem is fog kelleni. Progból nincs könyv, számtekból se kell, más óra meg nincs, asszem.

Bármi kérdés van ,szivesen segítek.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#54) serge válasza Dalai Láma (#52) üzenetére


serge
újonc

Háát, azért nincs olyan kevés lány. Szvsz évről-évre több van és nem ők szoktak kihullani első körben.
De előfordul, és 1. év végére a lányok 80%-ának lesz fiúja, általában ITK-s
Ez viszont igaz. :)

(#55) serge válasza Dalai Láma (#53) üzenetére


serge
újonc

Csak 2 óra? A ''beköszöntő nap'' nem ugyanakkor van?! Mert, ha igen, akkor az egy fél napos móka.
Jegyzettel meg várj: az analízis jegyzet fent van a neten, akár ki is nyomtathatod az egészet, így nem kerül semmibe. Én a Denkinger-Gyurkót használtam gyakorláshoz, viszont abban nincs benne a II. féléves anyag, de szerintem ezt leszámítva jobb (igaz, a monostory is több kötetes)
A Freud könyv nem tudom mennyire kapható és milyen árban (mikor nekünk kellett, akkor sehol se lehetett kapni, csak dec. elejére). Na ez is olyan, hogy a fele se kell belőle, viszont ami meg igen, az kell vizsgára, mert máshol nincs meg. Felsősök közül néhányan szokták hirdetni, így olcsóbban hozzájuthatsz
Molbiosz: egy füzeten, tollon és számológépen kívül semmi sem kell
Programozás és sztech: szerintem jobban jársz egy ingyenes, netről letölthető tutoriallal, mint bármiféle könyvvel

(#56) Dalai Láma válasza Hiperoxid (#51) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Na milyen volt a beíratkozás?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#57) Agent87 válasza Dalai Láma (#56) üzenetére


Agent87
aktív tag

fárasztó... :)

arra a wikis oldalra mi a jelszavunk alapértelmezetten?
és neptunba kell nekünk valamit állítgatni így hogy megvan az órarend?

[Szerkesztve]

(#58) mobal


mobal
MODERÁTOR

téleg neptun hogy éerhető el vagy csak az ''aktiválás'' után?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#59) Dalai Láma válasza Agent87 (#57) üzenetére


Dalai Láma
őstag

elméletileg a digitusos jelszó és felhasználónév. Neptunban nektek semmit nem kell csinálnotok, felveszik nektek. Kivéve, ha mást nem mondtak ma. De nem hiszem.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#60) nyest


nyest
csendes tag

Hétfőn ki kell öltözni? Úgy rémlik, hogy vmi megnyitót emlegettek...

(#61) Dalai Láma válasza nyest (#60) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Tudtommal nem. De ha gondolod, húzhatsz öltönyt. Lesz, aki szép ruhában lesz, és olyan is akad majd, aki utcai viseletben. A dékán asszony és csapata ki lesznek öltözve rendesen. Kiváncsi leszek Nyékinére a dékáni göncben. Még mindig nehéz elhinni, hogy ő az új dékán, de várható volt. Nőuralom egy ilyen karon, az nem semmi. Mondjuk Nyékiné nem egy buta ember, eléggé ott van a szeren.

Egyébként meg lesz tanítás is, csak az első órában lesz ünnepélyes évnyitó.

A héten láttam, a számtek termekből végre kidobták a szar HP gépeket a crt monitorukkal együtt. Már rosszul voltam tőlük. Ezek az ibm-ek sokkal csinosabbak. Bár biztos jó drágák lehettek, tuti nem AMD proci hajtja őket. De hétfőn majd kiderül. És új számítógépasztalok is vannak, a régieket szintén rühelltem - főleg, hogy a sima tantermekben is ilyen asztalok voltak.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#62) Dalai Láma válasza Agent87 (#57) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Na, milyen volt az első tanítási hét? Kinek milyen tapasztalatai vannak?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#63) mobal válasza Dalai Láma (#62) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

nehéz... nagyon. főleg matanal :D na meg csinálni kell.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#64) Dalai Láma válasza mobal (#63) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez így van. De nektek nincsen molekuláris biológiátok, ha jól tudom, és analból is kevesebb gyakorlatotok van, mint nekünk annak idején. Ezt a mai bsc-s képzést nem is értem. Mire lesz jó egy középszintű diploma? Gndolom mindnki a masterre gyúr.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#65) mobal válasza Dalai Láma (#64) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

hája' viszont a kevesebb anal gyak nem biztos hogy jobb! az anyag így is húzos...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#66) Dalai Láma válasza mobal (#65) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ki a gyakvezetőd?

Hogy vigasztaljalak: jövőre még sokkal neheebb lesz az egyetem. Nagyjából én is ott tartok most, és szinte minden órán írunk valamit. Szóval kemény.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#67) sparx


sparx
tag

Hali!
Meg tudjátok mondani, h mik a felvételi tantárgyak az ITK-ra, mert azt eddig sehol ne találtam meg :F
thx

(#68) Dalai Láma válasza sparx (#67) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Benne van a felvételi tájékoztatóban, és a felvi.hu-n is ott kell lennie. Amikor én jelentkeztem, matek, és biológia volt, de talán már van számítástechnika is.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#69) Dalai Láma válasza mobal (#63) üzenetére


Dalai Láma
őstag

És túl kevés a lány is... :P

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#70) don pardon


don pardon
aktív tag

hali
én is itk-s vagyok :D nemolyan rossz a suli főleg így hogy kevés tárgyam van mert elcsúsztam dm2-ből :(
kedden írok adatszerk zh-t tudtok vmi okosat mondani róla?

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#71) Dalai Láma válasza don pardon (#70) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem vészes. Az 5 beugró kérdésre jól kell válaszolni. Ezek olyan kérdések lehetnek, hogy mennyi a lépészsám, vagy futásidő bizonyos algoritmusoknál, vagy hasonló egyszerűbb kérdések.

Aztán kell leírni valamilyen rendezésnek a pszeudokódját, lesz olyan is, hogy van egy programkód, és meg kell mondani, hogy hol a hiba benne, és miért nem az csinálja amit kell, és így mit csinál. És javítsd ki. Aztán kell írni is egy algoritmust. Kb ennyi. Nem oolyan vézes

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#72) Dalai Láma válasza don pardon (#70) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Na, milyen lett a ZH?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#73) don pardon válasza Dalai Láma (#72) üzenetére


don pardon
aktív tag

hi
hát sztem meglesz, a beugrók nemvoltak nehezek csak egyet félrenéztem
a zh maga nem volt egyszerű
sajna volt egy fás pszeudokód amihez hozzá se tudtam szagolni, még nem vettük gyakon se szóval nemtom hogy kellett volna nekem papíron fát programoznom, az a baj hogy csak a mi csoportunk nem jutott el még idáig :(
szóval sztem 3 körül lesz, remélem

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#74) don pardon válasza Dalai Láma (#72) üzenetére


don pardon
aktív tag

most sikerült a gyakvezetőnek kiosztani a zh-t.
hát már görbül a jegyem :D

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#75) Dalai Láma válasza don pardon (#74) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Helyes!
Jó hely ez az itk, végre átadták az új épületrészt is. Csak a tesiterem még mindig nem üzemel, és nem tudom, miért nem. Mert nincs felszerelve a kosárpalánk? Vagy rájöttek, hogy hiba volt a neonokra nem szerelni rácsot?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#76) don pardon válasza Dalai Láma (#75) üzenetére


don pardon
aktív tag

azt észre se vettem,d e foci kapu se nagyon volt még.
túl sok a baja az épületnek, állítólag 1-2 helyen az ajtó szarul van megcsinálva, de azért focizni lehetett volna már az átadás után is szerintem.

megkérdezhetem hányadéves vagy? miheztartás végett :D

[Szerkesztve]

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#77) Dalai Láma válasza don pardon (#76) üzenetére


Dalai Láma
őstag

3-ad. És van amiből másod. De már volt 9. féléves tárgyam is :)

A foci tényleg mehetett volna, kapuk is vannak. Csak pl nincs rács a lámpákon. Meg jó lenne ha lenne büfé, vagy kávéautomata. Meg kicsit több levegő és szellőztetés az előadókban. Tehát nem tökléletes, de sokan örülnének, ha ilyen épületben tanulhatnának ;)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#78) don pardon válasza Dalai Láma (#77) üzenetére


don pardon
aktív tag

na ma végre tesiztek :D mondjuk tanár az nem volt :)
szóval asszem énis bepróbálkozom csütön.
az hogy rács nincs az ő bajuk nem az enyém, asszem annyir nem vagyok béne hogy kirugjam a lámpát :U
kávéautomata az erkölcstelen, nem lesz az még egy darabig szerintem, de ha már itt tartunk egy csocsóasztal is jöhetne :C

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#79) Tomszlaj


Tomszlaj
tag

Üdv mindenkinek!

Don pardon jóvoltából ma Adatalg gyakon felfedeztem a topicot :) , másod éves vagyok, de lehetne úgy is fogalmazni, hogy másfeledik éves, ugyanis az anal2 vizsga nem jött össze...előfordul.

Összességében én is meg vagyok elégedve az egyetemmel. Az első év elég nehéz volt, de az anal2-től eltekintve túl vagyok rajta :))

Protect the trees, eat beavers!

(#80) Blaise


Blaise
veterán

Üdv !

Mennyire nehéz az első félév ?

(#81) Dalai Láma válasza Blaise (#80) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem nekem kellene ide írnom, mert már új rendszer van, és kevesebb a gyakorlat, mint az én időmben. Első félévben kemény alapozás van, ami matekból áll. Meg van programozás kezdőknek, és némi számtek. Az én időmben molekuláris biosz is volt, ahol nem értette a prof, hogy miért nem tudjuk, mi a parciális deriválás. Már az első előadáson. Mókás volt, nem értettünk egy kukkot se. De belejöttünk.Ha vágod a matekot és szorgalmas vagy, át tuidod vészelni. Nekem heti 16 óra mtekom volt. Most már kevesebb, de ez inkább hátrány, mert az anyag ugyanaz. De jövőre valszeg kicsit módosul, mert ennyi nem fér bele egyszerűen.

Kicsit elvont lesz elejinte a 6-8 oldalnyi elmélet előadásonként, az n dimenziós vektorterek, kvadratikus alakok, stb. integrálás, deriválás, s egy kevés diff egyenlet. Ha komolyan gondolod, hogy vinni akarod valamire, és ezért kész vagy tenni, itt a helyed. Ráadásul jó a közösség, már van tesiterem, foci, kosár-majd ha felszerelik a palánkot, floorball, és már kávéautomata is van! És a tanárok a legjkiválóbbak a szakmában, de tényleg. És nem kevés köztük a jó előadó. És ha te is jó vagy, felsőbbévesként már tarthatsz gyarkorlatot kredit pontokért :)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#82) Blaise válasza Dalai Láma (#81) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi a gyors reagálást :R
én első helyen tervezem megjelölni a kart idén, tavaly voltam nyílt napon, nagyon tetszett :)
Csak nagyon félek a matektól...

(#83) Dalai Láma válasza Blaise (#82) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Attól félhetsz is, és energiát kell belefektetned, hogy menjen. És még így is előfordul, hogy megvágnak, mert 30%-ot mindig meghúznak. Nem mindegy, hogy melyik gyakvezetőhöz kerülsz elsőre, ez nagyon sok dolgot meghatároz.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#84) don pardon válasza Blaise (#82) üzenetére


don pardon
aktív tag

hi
hát első év nem egyszerű, aztán asziszed nincs rosszabb de van :D, mindegy megoldaható teljesen, tanulni azt kell, meg sok lesz a zh de legalább ''belédnevelődik'' a matek. prog az nemolyan durva, számtek se bár kicsit bezavar hogy matlab, meg mathematica (két prog) nagyon hasonlít egymásra
lényeg az hogy előadásra járni kell, nem kötelező de tényleg erősen ajánlott, különben elindulsz lefelé.
amúgy egyre jobb a suli :) előadók tényleg nagyon ott vannak a toppon (legtöbbjük)
és végre van tesiterem emg kávéautomata :D (sose hittem volna hogy lesz)

[Szerkesztve]

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#85) Blaise válasza Dalai Láma (#83) üzenetére


Blaise
veterán

ööö...az a 30% eléggé soknak tűnik :U

Mennyire reális az, hogy mondjuk elsőre átmegyek ?

(#86) Dalai Láma válasza Blaise (#85) üzenetére


Dalai Láma
őstag

30% az mindig megvan, van aki diszkrét matekból hasal el, de van, aki analízisből. És a maradék 10% egyéb tárgyakból.

Hogy mennyire reális, az egyedül tőled függ. Nem vicc, amikor elmondják, hogy heti 50 óra, és hogy az első előadástól kezdve rendszeresen kell tanulni. Különben leőfordulhat, hogy nem lesz meg a gyakjegyed, és vizsgázni már nem is kell menned. Analból fincsi, hogy írunk heti egy elméleti kérdésből zh-t. Tehát az anyagot folyamatosan kell tudni. Ha nincs meg ebből 50% akkor egy jeggyel rosszabbat kapsz. Ha ép phogy kettes vagy, akkor igencsak kínos emiatt bukni. Persze lehet, hogy rendes a gyakvezetőd, én egy nagyon szigorút kaptam, akit azonban megúsztak a másodévesek, mert kiment 1 évre külföldre. Na ő követelt, és extra szigorúan kérdezett és a kis gyakorlati zh-kban is mindig nehezített példái voltak. Persze emellett nem magyarázott rosszul, de a csoportban a bukásarány 50%körüli volt, és nem azért, mert buta volt a csoport, hanem mert kemény volt a gyakvez.

Szóval tanulni, tanulni, tanulni, és emellett sportolni, végre lehet a tesiteremben is. Egyébként ha szorgalmas vagy, és megtalálod azokat az embereket, akikkel jól együtt tudsz tanulni, akkor nem lesz gond. Nagyon hasznos a közös tanulás. Tapasztalataim szerint a 3, max 4 fő az ideális, e fölött már zavaró hasokan vagytok. Egyébként a másodév nehezebb, mint az első, és ott is van egy hírhedten kegyetlen gyakvez, de ott ő az egyedüli :)

voltál nyílt napon?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#87) Blaise válasza Dalai Láma (#86) üzenetére


Blaise
veterán

Tavaly voltam, most nem tudtam elmenni, mert bokaszalagszakdásom van, és gipszben van a lábam :(

De a következő nyílt napra, a januárira mindenképp megyek :)

(#88) serge válasza Dalai Láma (#86) üzenetére


serge
újonc

ott is van egy hírhedten kegyetlen gyakvez, de ott ő az egyedüli
Kire gondolsz? :U

Blaise:
A realitás kérdésre a válasz: valóban tőled függ. Láttam én már olyan embert, aki 3x vagy 4x-re futott neki az analízis I tantárgynak, és akkor sem sikerült.Most spec. én nem vittem túlzásba a tanulást, és már előrébb járok. Ha gyakorolsz, ráadásul még affinitásod is van a matematikához, nem lesz gond és szvsz az 50 óra sem kell hozzá. ZH-kra készülni kell, gyakorlatokra bejárni, ennyi. Előadások nem kötelezőek (még), de van amin érdemes/ajánlott ott lenni

(#89) Dalai Láma válasza serge (#88) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Na jó, nem olyan kegyetlen, csak rendszerint megvágja az évfolyamot, taval is és idén is. Aztán persze a végén nagyjából mindenki átmegy.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#90) Blaise válasza serge (#88) üzenetére


Blaise
veterán

Hmm akkor lényegében nem csak a tanuláson, hanem a szerencsén is múlik a dolog :U

(#91) Blaise


Blaise
veterán

Tudtok már valamit, h mi lesz a nyílt napon ? :R

(#92) sparx


sparx
tag

Hi!
Tudja valaki, h az itk a 12.félévi vagy az év végi jegyeket kéri a felvételihez ?

(#93) don pardon válasza sparx (#92) üzenetére


don pardon
aktív tag

helló
hát már rég volt amikor felvételiztem de asszem a évvégit számítják bele.
nyíltnapról nemtok semmit, de majd megkérdem az évfolyamfelelőst, ő biztos tudja.

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#94) Blaise válasza don pardon (#93) üzenetére


Blaise
veterán

Már megvolt a nyíltnap, nekem tetszett. Első helyen jelölöm a kart :D

(#95) vandeminek


vandeminek
tag

akkor én most újraéleszteném a topicot!
ha van még olyan elvetemült, mint én aki az itk-ra jelentkezett, az nyugodtan írhat vmi frappánsat :)
de a régebbi hozzászólók is adhatnak vmi új infót, ami megváltozott, mióta leírták.

(#96) Blaise válasza vandeminek (#95) üzenetére


Blaise
veterán

vagyok :)

(#97) sparx válasza Blaise (#96) üzenetére


sparx
tag

Szintén.

(#98) vandeminek válasza sparx (#97) üzenetére


vandeminek
tag

akkor csoki!
szerencsésen felvettek engem is :) remélem semmi nem változott, ami jó volt

(#99) sparx


sparx
tag

Kaptatok már levelet a Pázmánytól ?
Jön/megy valaki erre a gólyakirándulásra ?

(#100) vandeminek válasza sparx (#99) üzenetére


vandeminek
tag

én 2 nappal a ponthatárok meghúzása után már megkaptam.
valamint biztosan megyek gólyatáborba :)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Pázmány-itk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.